vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10834
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Alexxxus » 14 čer 2012 23:54

Tak to žluté písmo nepřečtu :-(


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od PEPAN » 15 čer 2012 00:27

Malý tip, stačí přetáhnout myší :) - strelbu do 100 metrov, sem tam do revíru, mala by mať plastovú pažbu
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10834
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2012 05:45

Na to jsem přišel také :-) jen dumám nad akční střelbou z malorážky přez otevřená miřidla na 100 metrů :-) na tu vzdálenost přes otevřená miřidla já osobně nepřečtu jelena :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od LOVEC7 » 15 čer 2012 16:18

Ospravedlňujem sa za to písmo... očakával som iný efekt :D ale k veci... na 100 metrov so sláviou 620 odstrelím komárovi sediacemu diviakovi na špičke ucha krídlo! naozaj!!! je to pravda, neklamem! :D

tak strelba na tých 100 metrov samozrejme že so sklom... ale chcel som len povedať že by som sa asi neubránil tomu, sem tam ho sundať a akčnejšie si zastrieľať cez mechanické mieridla :) jednoducho povedané, mali by tam byť. viete teda o niečom? zhruba v cenovej relácií Silhouette. ešte raz vďaka :)
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Tomm
Příspěvky: 97
Registrován: 26 črc 2011 19:51

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Tomm » 27 črc 2012 22:18

Postav si sám aneb kdo by neznal Merkura..
...po modelu lokomotivy z ČKD mi ještě něco zbylo, takže nápad jednoho sobotního večera je na světě. :wink:

Variabilita do výšky, do šířky...
Přílohy
1.jpg
CZ, ZKM, Slavia, Norconia, ALFA, Drulov ...
Skipy
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2012 11:35

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Skipy » 16 říj 2012 20:22

Zdravím, dlouhými zbraněmi jsem naprosto nepolíbený a chtěl bych s tím něco udělat... Uvažuji o malorážce z Uherskýho Brodu, zezačátku spíše na hraní, později možná na TM. Mohl byste mi někdo, prosím, říct (nebo dát odkaz) na rozdíly mezi ZKM 452, 453 a 455? Spíš než o rozměry a hmotnosti mi jde o to, jestli tam jsou nějaké konstrukční rozdíly, rozdíly v ovládání či jiné vychytávky. Jediný, čeho jsem se zatím dopátral je, že 453 má napínáček.
Díky za rady a odpovědi.
Tomm
Příspěvky: 97
Registrován: 26 črc 2011 19:51

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Tomm » 24 říj 2012 19:49

:arrow: Skipy:

Tohle je supr stránka...: O lépe zpracované na toto téma snad ani nevím ... http://strelectvi.info/cz452/ Předpokládám, že jsi to už možná našel, pokud ne, o ZKM toho najdeš zde mnoho. :wink:
CZ, ZKM, Slavia, Norconia, ALFA, Drulov ...
Skipy
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2012 11:35

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Skipy » 25 říj 2012 10:29

Tomme, o téhle stránce vím, je tam uvedeno, že 455 se už nevyrábí, ikdyž je v současné době v prodeji. Možná se nějaký čas nedělala a teď už zase dělá - nevím.
Ale i tak díky :)

Včera jsem napsal dotaz přímo do CZUB, tak uvidím, jestli a co mi odpoví :wink:
coyot
Příspěvky: 47
Registrován: 08 srp 2012 20:42

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od coyot » 25 říj 2012 11:16

Jak podle vás dělá velký hluk malorážková puška s podzvukovým střelivem ? K čemu by se to dalo přirovnat ?

1. tlesknutí
2. Lov 21
3. větrovka 16J
4. větrovka 40J
5. poplašňák
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Prim » 25 říj 2012 11:31

spis decentni uplivnuti :D
Quis vellet pacem, preparat bellum
Tomm
Příspěvky: 97
Registrován: 26 črc 2011 19:51

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Tomm » 25 říj 2012 12:32

:arrow: coyot: No, tak řešili jste to v tlumičích, nevím jestli tady se ještě připojí lepší názor, nicméně moje osobní zkušenost byla se střelivem Lapua subsonic, no a ve srovnání se SB standart co jsem ještě tehdy měl to byl rozdíl znatelný, samozřejmě záleží na místě. Kdybych to SNAD měl přirovnat k některé kategorii výše uvedené, vybral bych asi něco kolem těch větrovek ... Ale 40J větrovku jsem neslyšel, max. vytuněné QB 78... prostě prásknutí.
Upřímně řečeno, na to aby se tím dalo někde vystřelit a okolí nemělo ponětí o ráně - tak to nebude. Mám na mysli Lapua a zbraň ZKM 452, ta má taky defacto snad nejdelší hlaveň ze všech ZKM.
Samozřejmě co se střeliva týče, na youtube se najdou všelijaká videa pro zajímavost - tiché 22LR, u nás se snad dá sehnat CB Long. Příklad zrovna zde: http://www.youtube.com/watch?v=qgozoLAXwhc Jenže taková videa mají všelijakou kvalitu, točené mobilem a kdo ví čím, navíc tohle je na poli a tam je i rána hnedka pryč. Ale faktem je, že tohle střelivo je asi nejtišší, zkušenost ale nemám. Akorát to prý hodně sviní zbraň... Otázku přesnosti a podobně třeba zodpoví jiní.
Každý pokud má možnosti, ať koupí po jedné krabičce a může experimentovat, popisovat k čemu se to asi přibližně trošičku podobá je fakt těžký. K čemu také taková srovnávání. 8)

Ještě jsem si vzpoměl, že jsem zkusil i do té 452 střelivo .22 Short, měli jsme toho krabičku - a to je opravdu tiché, dokonce i přebije. Ale má kratší nábojnici a nesvědčí to z dlouhodobého hlediska používání komoře zbraně, pár ran samozřejmě že nijak neuškodí.

... :wink:
CZ, ZKM, Slavia, Norconia, ALFA, Drulov ...
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od AREYOU » 25 říj 2012 22:21

Skipy
CZ 455 je de fakto to stejné co CZ 452 jen s tím rozdílem, že CZ 455 má vyměnitelnou válcovou hlaveň a větší výhozní okénko (abys mohl střílet .22LR, .22WMR a .17HMR po výměně hlavně, dále pokud změníš hlaveň tak v zásobníkové šachtě je plastová podloženina kterou výjmeš, abys tam dal větší zásobník pro .22WMR nebo .17HMR) co se týče spouště je CZ 452 a CZ 455 totožná (nedá se moc ladit). CZ 453 je úplně jinde spoušť má napínaček a taky možnost ladění spouště jako délka chodu a odpor.

Pokud tě bude něco zajímat ptej se měl jsem CZ 452, CZ 453 i CZ 455 :-)

Pokud na koupi nespěcháš počkej si na model CZ 455 s napínáčkem mělo by to být něco jako CZ 453 jen s válcovou hlavní a možností výměny ráže, dle infa z CZUB někdy začátek roku 2013 na pultech.

Podívej se tady http://forum.gunshop.cz/zkm-453-varmint ... 53#p239251 dal jsem tam i fotky jak ty spouštáky vypadají.
Uživatelský avatar
RChlapek
Příspěvky: 292
Registrován: 02 led 2011 16:42
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od RChlapek » 26 říj 2012 09:20

ZKM 455 a CZ 455 neni to same! ZKM 455 (alias Brno model 3) a jeji malinko modernejsi a podstatne znamejsi sestra ZKM 456 (Brno model 4) se vyrabely v letech 56-62 ve zbrojovce Brno. Jde o kvalitni malorazky s tezkym dlouhym laufem, urcene primarne pro tercovou strelbu.

Novodoba produkce Ceske Zbrojovky Uhersky Brod ozivila cislo 455 v modelech CZ 455, ale jde o uplne jiny koncept. Tovarni zpracovani je pekne, system vymennych hlavni byl popsan vyse, materialy ale zdaleka nedosahuji kvalit tehdejsi Brnenske produkce a navic tyto malorazky jsou urcene spise pro lov ci zabavnou strelbu. Hlavne jsou vesmes lehke, pazby pro tercovou strelbu nevhodne. Spoustovy mechanismus stale stejny (nepodareny). Jedinou novinkou je moznost rychle vymeny raze - kterou ovsem ve zdejsich krajich skoro nikdo nepotrebuje. CZUB s temito modely miri evidentne jen na Americky trh, kde se takova zbran asi ma sanci chytit. U nas tezko rict. Myslivec si vystaci s .22LR a sportovnimu strelci poslouzi stara dobra ZKM 456 vzdy dvakrat lip nez novodoba produkce CZUB (a to za pulku ceny).

CZ 453 ma sice ze vsech malorazek CZUB nejlepsi spoustak, stale to ale neni zadna hitparada. Napinacek je pro presnou strelbu skoro nepouzitelny diky sve konstrukci, ktera vynika obrovskym propadem po odpaleni. Spoust je laditelna o neco lip nez obycejna 452, ale stale jde o velmi primitivni spoustovy mechanismus, kde se stale jen hleda nejaky kompromis mezi velkym odporem spouste a bezpecnosti - kde jedno bez druheho neexistuje.

Jinak veskere standardni strelivo .22LR je podzvukove, takze hluk vystrelu je vicemene zavisly jen na tom, kolik prachu ktery naboj obsahuje. Naboje oznacene jako "SubSonic" mivaji lehci strelu a podstatne mene prachu, takze maji nizsi ustovou energii a dosahuji take nizsiho hluku. Stale to ale bez tlumice bude minimalne dvakrat takovy hluk, nez silna 16J vetrovka. Naboje 22short jak bylo popsano negativne pusobi na komoru. Jistou nahradou je pak take zminovany CCI CBLong - coz je strelivo s lehouckou strelou a minimem prachove naplne. Ustova energie je nekde na urovni .22Short a hlukove pak CBLong vychazi na uroven bezne vzduchovky. Jeho nevyhodou je velke spineni a nulova presnost strelby. Proste naboj k nicemu.

Zajimavosti jsou jeste naboje Aquila SSS, ktere maji v kratsi nabojnici dlouhou tezkou strelu. Tyto naboje sice patri mezi nejtissi subsoniky, ale jejich dlouha strela potrebuje pro svou stabilizaci specificke stoupani drazek hlavne, takze pri strelbe z beznych malorazek dochazi u techto strel k rychle destabilizaci a obraceni na bok, coz znamena spatnou presnost strelby.

Jestli tedy chcete strilet opravdu potichu a pritom legalne, poridte si vetrovku :-)
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mari » 26 říj 2012 18:06

Tovarni zpracovani je pekne :?: :?: :?:
Ale urcite ne dobre :!: :lol:
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od AREYOU » 26 říj 2012 21:23

RChlapek

Myslíš, že ZKM 456 je schopná nastřílet lepších výsledků než CZ 455 pokud bude použitou stejného střeliva? Pořád se říká, že ZKM 456 je z lepšího materiálu a že má terčovou hlaveň atp. ale co jsem viděl já tak to oproti mojí CZ 453 nestřílelo nijak lepe spíš hůře (beru, že to je dané i střelivem a střelcem).

Je to docela těžké pokud chci novou zbraň a nechci do toho dát víc jak 20.000 kč není moc na výběr a z toho co je mi malorajda z CZUB připadne nejlepší volba - není to na super přesné střílení jako BR nebo Vaše MaO (ale do 15mm se člověk vleze skoro vždy), ale na nějaké mizivky a podobné srandy v pohodě, já např na mizivkách z 520 možných bodů nastřílel de fakto každý závod kolem 500 a rekord jsem měl 511 (a to se střelivem Lapua standard+ kde rána byla za 1,68 kč), nejvíce dal jeden s Anschutz 1913 a to 516 (střelivo R50 někde kolem 5 kč).

Tady jsem dělal test škoda, že se nikdo nepřidal http://forum.gunshop.cz/soust-el-zbrani ... cz#p221989 hodně by mě ty ZKM 456 zajímaly co by předvedly!
Odpovědět