Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Předovky

Příspěvek od DFender » 25 kvě 2012 17:30

collani píše:Díky za názory pánové, časem se k licím kleštím určitě dopracuju. No s laufem to zatím neudělalo nic moc, ale budu si dávat bacha... Kule..? No určitě zkusím, ale někde (tady..?) se debatilo něco o tom, že stoupání vývrtu inlejnek je na kule vyloženě nevhodný. Klasický mířidla a s oporu lokte (přes kapotu Nivy..)
Netvrdím že je ideální ale vyloženě nevhodné jistě také ne, jen musíš dát méně prachu, se 4 gramy to opravdu fungovat s tímto twistem nebude. Doporučuji zkusit, s ničím jiným jsem se přesněji netrefoval. ;-)


collani
Příspěvky: 15
Registrován: 02 kvě 2012 19:24

Re: Předovky

Příspěvek od collani » 25 kvě 2012 20:31

Tak jsem před chvílí "dozkoušel" kuličky a jisté zlepšení tam je. Teď se "vlezu" alespoň do kruhu o průměru 20 cm. Proti té předchozí hrůze docela příjemnej výsledek :) Jako flastr byla použita riflovina (někde jsem to tady zaslech´). Překvapilo mne, že kulička při 2g navážce (rada DFendera, díky za ni) měla skoro stejnou průbojnost jako značně těžší REAL při nasypání 4g.... A ještě z úplně jiného "soudku" : podle "frajera" od Brymový nám zatrhli volný prodej zápalek 209. Když jsem po něm chtěl "písemný důkaz", tak se kroutil, že je to prý zatím ústní "upozornění..". Neví o tom někdo něco..? (v případě, že se to tu už řešilo, se omlouvám..) Pokud to tedy je pravda a je to někde v prováděcí vyhlášce zakotveno, tak mi s Yukonem nastane problém, pravda... "Drsné řešení" mne napadlo v podobě zkrácení závitu dn. šroubu z Evolutiona a "šestkovej" piston. Už jsem to měřil a skoro dvě třetiny závitu by tam zůstaly. Jenže dát tam loveckou navážku by chtělo dobrý nervy... :( Děkuji za názory.
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 26 kvě 2012 09:26

collani, kúpiš si flobert náboje 6mm, dáš dole guličku a strielaš ďalej. Má to síce okrajový zápal, ale na Evolutione som to neriešiel, keďže úderník po ňom tak šlahne.. :twisted: Nepoužívam to, mám to iba odskúšané. Neviem ako je to na tvojej puške. Musíš odskúšať. Ja mám na puške viac možností a keby sa vyskytol problém s tými W209, tak prejdem na klasické "maličké" zápalky.
A čo sa týka tých W209 zápaliek, by som aj ja rád vedel ako to v skutočnosti je. Či sa to týka aj nás na Slovensku.
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od romi » 26 kvě 2012 11:31

collani, kúpiš si flobert náboje 6mm, dáš dole guličku a strielaš ďalej.

Nebo taky stačí obyčejné "6stky" do startovací pistolky.... a nemusíte nikoho dráždit, Používal jsem to v Trackeru hodně dávno.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 26 kvě 2012 21:36

Do yukona můžete dávat šestky nebo flobertky jak chcete,ale středovým zápalníkem je opravdu neodpálíte.Stejné to je i u pusuita či vorteku.
Z hlediska modifikace je asi nejjednodušší upravit zápalník na okrajový právě v yukonu.Do dnového šroubu bych se moc nervrtal.
collani
Příspěvky: 15
Registrován: 02 kvě 2012 19:24

Re: Předovky

Příspěvek od collani » 28 kvě 2012 21:00

...takže varianta "startovacích šestek" padá..., mám na Yukonu opravdu perfektně vycentrovanej úderník... Což by mně za jiných okolností těšilo :lol: No, "na prasata" (v jiných destinacích, než je ČR) si dvěstědevítky seženu vždycky (jsem zvědavej na výkon a hlavně přesnost sabotů, který jsem si u Brymový jako "bolestný" :) koupil) a na terčovou střelbu kuličkama se halt seřízne dn. šroub do Evolutiona, jak jsem psal. Vycházím z následující logiky : lovecká dávka je 6-7 g, o třetinu seřízlej šroub by tedy měl polovinu "ustát". Jelikož sypu 2,5 g, tak je ještě rezerva. Tož uvidíme... :D
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Předovky

Příspěvek od KMOTR » 31 kvě 2012 07:52

jestli tolik potřebuješ zápalky 209 do in lajna,napiš DAVEMU, jsou na skladě bez problémů.na brýmovou se vy..er!
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
collani
Příspěvky: 15
Registrován: 02 kvě 2012 19:24

Re: Předovky

Příspěvek od collani » 31 kvě 2012 19:49

Díky KMOTŘE, objednáno a zítra budou odeslány. Radu ohledně Brymové s chutí zrealizuji... :D
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 31 kvě 2012 22:36

No, já taky mimo jiný pozoruju, že u Brymový se enormně zvedly ceny. Pistony, co byly za 50 kaček jsou za 90, bicí péra kohoutu Hawken původně 190, teď už 390, je to nechutný. Střílení s černým prachem začíná být docela luxus. A teď ještě ta předposranost se zápalkama. Zbytečně si odrazujou zákazníky. Asi jich i tak mají dost.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
nejrom
Příspěvky: 160
Registrován: 25 črc 2010 20:56
Bydliště: Okres Hodonín

Re: Předovky

Příspěvek od nejrom » 01 čer 2012 07:09

Dají se někde jinde koupit pistony za 50? Nevím o tom.
My si necháváme vyrábět pistony z nerezu a ceny jsou x násobné. Překvapuje mne, že je u nás tolik prodejců pro černý prach a lidem vadí jen jedna prodejna. Zatím co jsme od nich brali, tak to bylo vždy o něco levnější než kdekoliv jinde, ale jinak je to plošně stejná cena v celé ČR, kdo nevěří, aťsi to hodí do tabulek.
Já osobně patřím k zastáncům komunikace. Proto bych se s těmi, co jsou tady takoví experti, rád potkal, pokecal s nimi a třeba se i pokochal jejich střeleckým uměním. Nejbližší možnost je například 23.6. v Komárně, 30.6. ve Veselí nad Moravou, nebo 1.7. na Velké ceně v Uherském Ostrohu. Závody jsou to otevřené a určitě tam bude možnost pokecat o tom jak a co, případně co a kde. Co je nejdůležitější budou tam "páni střelci" a mezi nimi jsou i chlapi, kteří mají ostruhy z mezinárodních soutěží jako ME a MS a vždy je s nimi příjemné posedět a pokecat.
Bude to určitě lepší, než tady plivat síru na prodejce. Možná by bylo lepší, prodejce jako takové zainteresovat do závodů jako takových, tak jak je to někde venku, bylo by to možná dobré i pro ně samotné, že by měli kontakt přímo s těmi co střílejí, trošku víc.
Tento příspěvek jsem sem nenapsal proto, aby se tu teď někdo rozepsal a hádal se to o prdu, ale je to k zamyšlení, jestli by opravdu nebylo od věci se setkávat spíš na závodech a střelnicích, než tady nad klávesnicemi, kdy jsou tu uváděny někdy opravdu perličky, že nad nimi zůstává střelecký rozum stát.
Nenabitou zbraní nemiř ani na tchýni.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 01 čer 2012 10:36

Nevím, co ti vadí na mém příspěvku. Je to holá pravda. Zdražili téměř o 100%. Díváš se na to ze svého pohledu, tedy jako podnikatele-alespoň soudím podle webových stránek. Zřejmě ti nějaká stokoruna navíc nevadí, protože nepatříš mezi nízkopříjmové vrstvy. Já jsem důchodce a jediným mým příjmem je starobní důchod, takže mě zdvojnásobování cen vadí a nenažranost našich rádobykapitalistů taky.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
nejrom
Příspěvky: 160
Registrován: 25 črc 2010 20:56
Bydliště: Okres Hodonín

Re: Předovky

Příspěvek od nejrom » 01 čer 2012 13:23

Ad Jim.
- - -
Myslím si, že k tomu není co dodat, rozvinula by se absolutně zbytečná debata, byla by to jen ztráta času a na to nemám ani čas a ani chuť.
Stačilo se podívat do ........
Nenabitou zbraní nemiř ani na tchýni.
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od romi » 01 čer 2012 18:50

collani píše:...takže varianta "startovacích šestek" padá..., mám na Yukonu opravdu perfektně vycentrovanej úderník...
komu není rady, tomu není pomoci................
collani
Příspěvky: 15
Registrován: 02 kvě 2012 19:24

Re: Předovky

Příspěvek od collani » 01 čer 2012 21:15

romi píše:
collani píše:...takže varianta "startovacích šestek" padá..., mám na Yukonu opravdu perfektně vycentrovanej úderník...
komu není rady, tomu není pomoci................
...jak jsi si jistě přečetl, tak je.... Extrémní řešení bylo připraveno na určitou situaci, ta nenastala, tak se ani zmíněné řešení nekonalo. Jen nejsem z těch, co když na ně někdo bafne, tak si půjdou chutě udělat zbroják za sedm tisíc a ještě budou při koupi každé "dlouhé" prosit policajty o nákupní povolení. Nebo uložej´ dříve "povolenou" a nyní zase "nepovolenou" flintu do skříně a koupí nyní "povolenou", která se za tejden stane opět "nepovolenou". Je to tady jako blbejch, což všichni víme a náš zbroj. zákon je toho zářným příkladem.... Omlouvám se za odbočení od tématu.
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Předovky

Příspěvek od Shindel » 01 čer 2012 22:16

Collani, vždy je lépe bez extrémních řešení-o tom ani potom, ale dej mi vědět kde dělaji zbroják "za sedm" (v SZ, opravdu mě to zajímá). Já ho mám za 3.8 celkem, na druhý pokus, a co sleduji tematiku zbraní, změnila se de facto jen pravidla pro prodej Mosinu 44, a to k lepšímu (z B na C). "Zbrojní zákon", jak to nazýváš, na tebe kašle akorát v případě sebeobrany, a to už sem opravdu nepatří. A až na tebe někdo bafne, jak píšeš, mačeta má skvělý odstrašující účinek, vřele doporučuji...

Nejrom, pouštíte na závody in-line pušky s otevřenými miřidly a se světlovodnými vlákny? Mám Trackera a nákup repliky mi vázne...

S.
Odpovědět