Diabolky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Diabolky

Příspěvek od greenie » 14 dub 2012 00:02

Hej kamarat, az tak by som toho ProSporta nehanil - ze "LUBA Presov" ... :shock:

Ale inak dobra otazka. Mat super vzduchovku a ladovat do nej nekvalitne diabolky nie je ziadne terno.


na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od pussylala » 14 dub 2012 00:51

2hotofsom:
Máš nejspíše špatnou sérii. Nám to tam chodí testovat jeden nejmenovaný člověk a přiveze vždycky tu nejlepší :)
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Diabolky

Příspěvek od bimHObim » 14 dub 2012 09:15

@pussylala : nekde jsem cetl , ze kazde hlavni smakuje neco jineho. co kdyz ten vas kupcik nakoupi serii, co nesedi treba tvoji vzduchovce? on to testuje prece jen s jeho vzduchovkou.
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Diabolky

Příspěvek od hotofsom » 14 dub 2012 11:37

greenie,
ja predsa nehanim Prosport. Prosport je záruka super vzduchovej pušky. (len prirovnanie nad oslobodením od stlačeného vzduchu)
LUBA PO je nepochybne dobré strelivo, tam taktiež nehánim...sám ich používam v S510. Na vzdialenosť do 50 metrov so strelbou v stoji bez opory nebadam markantný rozdiel od Exactov.


pussylala,
ja o garancii diaboliek Heavy z jednej výrobnej šarže viem. Normálne ma irituje, hľadať opäť a nanovo ideál pre EV2. (preznačiť šťítok na kliky PHL je otázka poobedia)
Heavy z r.2010 medzi 30 a 100 mtr. leteli v ideálnom počasí po jednej vertikalnej. Žiaden laboračný cirkus s natáčaním hlavne a pod.
Krabičku od diaboliek na sto metrov každou ranou...pri novom strelive vskutku problém toto dosiahnuť na polovičnu vzdialenosť... :?

Nepíšuc už o tom, že kompenzátor po cca 200 ranách zasratý, ako pri vytierani hlavne pri údržbe... :cry:

EDIT: Od rána mi nedalo neustale nemyslieť na fakt, čo asi mastnota urobila s hlavňou, tak som ju upol na záhrade stolarskymi svorkami o stôl a reku, obetujem JSB RS (gro strelby pre prečistenie hlavne).
Veľa strelcov vie, že RS je pre túto zbraň totálne fiasko. Paradoxom bolo, že v predošlú sezónu bola potreba na dišt.25 m urobiť u RS stranovú korekciu o dva centimetre. Dnes záhadou prvých dvadsať výstrelov čistý stred a potom sa to vracalo späť na pravú stranu a ustálilo. EV2 teda následne odskušané v byte (kuch.okno vs. šišky na smreku vo vzdialenosti asi 67m)
Posledných sedem starých Heavy :( , sedem priamých šup...
potrebný Dot = bezproblemový zásah ciela... :x
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od kesi » 14 dub 2012 14:44

K tomu špinění. Zasvěcení již vědí co je příčinou, dotazoval jsem se na to před časem přímo pana Kolebače a zde je odpověď nejvyššího :) :

"Je pravdou, že námi nově používané lubrikační prostředky během výrobního procesu mohou způsobit, že námi dodané střelivo poté špiní, ale je to cena za jiné výhody, které jsme tímto získali. Je to zejména lepší konzistence hmotnosti střeliva, tzn. že odchylky mezi jednotlivými kusy se zmenšily na nižší úroveň a také povrch diabol je nyní hladší, než tomu bylo v minulosti. Celkový efekt je snížení diference úsťové rychlosti a zvýšení přesnosti střeliva. Na problému se špiněním stále pracujeme a věřím, že se nám i toto podaří v brzké době odstranit.

Pavel Kolebač"
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
hotofsom
Příspěvky: 136
Registrován: 14 úno 2010 11:10

Re: Diabolky

Příspěvek od hotofsom » 17 dub 2012 11:28

Pôvodne som chcel už včera večer položiť tuto otázku do vlákna Field Target , ale tam sa už riešia dizertačne práce...nechcem ich rušiť jednoduchou otázkou... :)
Nájde sa dobrák (dobráci), ktorí sa podelia s informáciou, aké čísla výrobných sérii u Exact Heavy sú bezproblemové? Z výsledkovej listiny usudzujem, že hodne strelcov v popredí tabuľky ich používa.
(miestnej kamennej predajni už neverím, nech sľubuje nápravu okúkoľvek...objednám si sám u JSB)

Prípadne aj cez SZ, ak sa v tejto dobe dostali tie pravé šarže diaboliek do portfólia úspešnosti strelcov...)
Díky moc!
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od ivco » 18 dub 2012 00:23

Hevy som vyskúšal na dvoch súťažiach a končím s nimi.
nevyhovujú ani mne a ani hlavni mojej vzduchovky.
vraciam sa naspäť k 4,51.
nieje to len o šarži ale aj tom čo pasuje konkrétne tvojej flinte.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od risopepi » 18 dub 2012 08:22

Dostal som od kamaráta z "východu" tieto diabolky. Tie najľahšie môžu dosiahnúť zaujímavú úsťovú rýchlosť, ale testovať ich nebudem, nechám si to na nejaký zraz, súťaž kde ich môžu otestovať viacerí strelci z viacero zbraní.
2a.jpg
1CA8Q4UZV.jpg
1a.jpg
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od wolf00 » 18 dub 2012 10:27

ty jsou k dostani na alegru.. taky uz jsem na ne koukal
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Diabolky

Příspěvek od tomasek » 21 dub 2012 11:17

Ahoj,

jelikož výhradně používám broky číslo 11 z PB, tak musím konstatovat, že kontrola kvality u nich zřejmě přestala existovat, neboť v krabičce jsem objevil 5 kousků, které mají tvar kapky nebo hrušky namísto kuličky.
Zatím jsem vystřílel cca 20 krabiček, ale ty vadné broky se objevily až teď, co začali používat novější krabičky.
Cena jde nahoru, ale kvalita dolů?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Diabolky

Příspěvek od Kavy » 21 dub 2012 13:02

Kontrola kvality v Kovohutích :lol:
Kdyby z mašiny padaly místo diabol/broků polárkový dorty,tak si toho nikdo nevšimne.
Mají štěstí že většina lidí kupuje z nostalgie Standarty,protože nic jinýho neznají.

Když broky,tak Gamo. Jsou tvrdší a mají méně ploch-jsou kulatější.Oboje však špiní ruce stejně.
Uživatelský avatar
snajpa
Příspěvky: 11
Registrován: 20 bře 2012 14:59

Re: Diabolky

Příspěvek od snajpa » 22 dub 2012 22:12

cau vsem,koupil jsem po delsim vybirani novou vzduchovku.Diana 31 profesional compact 5.5mm.chci se podelit o prvni dojmy a zazitky.vzduchovku mam od patku20.4. takze je zatim v zabehu;)vzal jsem ji dnes na vysipky(v okoli mostecka bezne prostredi)kterou mi ukazal kamarad a je to jako vsech vzducharu raj;)objednal jsem si hned nekolik druhu streliva at mam co zkouset.v posledni dobe mi proslo rukou nekolik vzduchovek(vetsinou starsi,nebo ceske Slavie).prvni pocity jsou takove,ze jsem konecne koupil neco co za neco stoji a s cim si rozhodne uziju zabavu;)v kostce,parada;)
Zkousel jsem celkove,novou zbran,optiku a diabolky(doted jsem strilel se vzduchovkama 4.5mm)..Optika 3-9x32(china)..
Dneska jsem mel k dispozici:Pribramske Boxery(nejsou na obrazcich).
Madarske Elko Hyper-Velocity field pellets(zelene,10,3grain)
Madarske Elko Heavy Long range pellets(cervene,16,7grain)

Strilel jsem na vzdalenosti od asi(odkrokovano+oko;),) 50m,75m a 100m.+- a mezi...
Terce byli ruzne,plechovky,sklenice,knizka,plastova odpadni roura,flasky napustene barvou..

Vystrilel jsem asi 200 Boxeru a myslim si ze jsou vetsinou presne i pri lehkem vetru na cca 100m,mi pri 16J padali asi o 50cm+- a letali rovne.Na vzalenost okolo 50-75metru po par zastrelech trefi do petek a spraju..vetinou prosli jen prvni stenou a zustali uvnitr,nebo rozparali stenu pri''lizanci''...celkove spokojeny;)

Dalsi na rade jsou zelene Elka''hyperky'',vystrilel jsem asi 30-40 a sam nevim co si o nich myslet??na 45m jsem na druhou ranu strelil zapalovac ale pri strelbe nad 70m ani nevim kam pokazde leteli(pri strelbe na spreje apod)??na 50m projdou stenou spreje,skonci uvnitr a zbyde po ni mala cista dirka..budu je jeste zkouset tak napisu vice..btw,zkousel jsem je v 4,5mm slavii 631 na cca 15m prosla starou poklici(zkousel jsem dalsich 6 jinych druhu diabolek ale byla jedina ktera prosla),timto me dostala..a zase na vice jak 30-40m uz bylo horsi trefit cil(kybliky od jogurtu,nebo horcic)..:(

Posledni jsou Heavy long range..zatim asi nejlepsi strelivo ktere jsem vyzkousel,presnost/sila;)
Na 100m jsem po nekoli zastrelech trefil odpadni trubku(cca 10-15cm prumer) dlouhou asi 40cm,strely sli skrz a jeste odstepovali kameny v trubce..myslim ze padali o neco vice nez Boxery,na 100m jsem nemel problem trefit knizku v ktere se lehce zasekla do tvrdem obalu..cca 70m na petku naplnenou hustou barvou sla skrz a pokracovala;)..celkove,hodne dobry;)

Priste budu zkouset JSB's..Exact Jumbo Monster(25,39grains/1,645g)..
Straton Jumbo(15,89grains/1,030g)..
Straton Jumbo Monster(25,4grains/1,645g)..
Gamo Rocket(14,50grains/0,94g)..
Cele to berte jako osobni recenzy a pohled,doufam ze i nekomu treba pomuze??Vim ze je tady toho spousta,ale o tom to asi je;)mejte se;)
Přílohy
footo1.jpg
diabolky2.jpg
diabolky1.jpg
Naposledy upravil(a) snajpa dne 10 kvě 2012 14:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Werry
Příspěvky: 338
Registrován: 04 črc 2011 23:21
Bydliště: Dačice

Re: Diabolky

Příspěvek od Werry » 10 kvě 2012 09:51

Jaký je vlastně rozdíl mezi těmito broky:

http://www.armyas.cz/broky/ocelove-brok ... -cal--177/

http://www.pyrotechnika.cz/obchod/strel ... x-1685.php

Je rozdíl jenom v barvě nebo snad i v něčem jiném?
Hatsan AT44-10W .177 + MTC (Optisan) Viper 10x44 SCB IRS + regulátor by RZ CZ
Gamo Hunter 440 .177 + Gamo 4x32 WR
Gamo P800 .177
ASG CZ75D Compact .177
Umarex Colt 1911 .177 (pellets)
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Diabolky

Příspěvek od tomcat » 10 kvě 2012 10:01

v podstate je to to iste, mozno sa ale lisia v hmotnosti
tie z prveho odkazu maju na sebe este medennu vrstvu, cize budu aj pomalsie korodovat ale rozhodne nie su urcene aj na airsoft ako pisu dole v popise...
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Diabolky

Příspěvek od deef » 10 kvě 2012 18:26

Je to to stejný - ocelová kulička, jedna má poměděný povrch a druhá pozinkovaný. Ty pomeděný jsou hůř zpracovaný, povrch je mírně hrbolatý a občas se i měď odlupuje.
Odpovědět