Sklopne terce

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 6696

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 10 pro 2011 14:08

Kup si jednu gamo krysu nebo gamo veverku a udělej to podle toho. Já to taky tak dělal. :wink:


xvvirago
Příspěvky: 41
Registrován: 01 říj 2010 11:27

Re: Sklopné terče

Příspěvek od xvvirago » 10 pro 2011 15:41

podívej se na stránky uživatele- risopepi
http://risopepi.sk/index.php?page=forum&akcia=1&tema=10
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sklopné terče

Příspěvek od LaRi » 11 pro 2011 20:29

I tady je něco: http://www.airguns.net/ft_woodfieldtarget.php
Je to ze dřeva, ale já to podle toho udělal ze železa.
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Sklopné terče

Příspěvek od CharlitoCZ » 12 pro 2011 08:37

Super, děkuji, zítra s tím zkusím něco udělat :)
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
Uživatelský avatar
Dominátor
Příspěvky: 232
Registrován: 06 dub 2009 16:46

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Dominátor » 13 pro 2011 14:31

Už jsem to sem jednou dával tak ještě jednou http://dominator2.rajce.idnes.cz/scan
Gamo CFX-Weihrauch 3-9-40,Weihrauch Hw 100 S-Falcon Merlin 4,5-18-56,AA S400 MTC Viper 10-40.
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Sklopné terče

Příspěvek od CharlitoCZ » 13 pro 2011 15:48

Hezký, to je přesně ono, už jsem začal, bohužel jsem nesehnal nikde poblíž plechy a ani na to nemám ideální nářadí, tak zkusím prvotní ze dřeva, zítra hodim první fotky, snad se zadaří. :D
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
Smazaný uživatel 6696

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 13 pro 2011 16:03

Mě na to stačila flexa,vrtačka,pěšky pilka na železo,pilník a nějakej ten vrták.Nic víc na to nepotřebuješ.Jo a svářečka, ale bez té se obejdeš dá se vše zešroubit.Samozřejmě musíš sehnat napřed plech 3mm.
Ze dřeva to zachvíly roztřílíš.
Smazaný uživatel 6696

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 13 pro 2011 16:15

Tím tě nechci odradit od výtvoru ze dřeva. Až to vyrobíš, tak pak hoď foto.Kdo si hraje nezlobí. :D
CharlitoCZ
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2011 12:09
Bydliště: Praha 6

Re: Sklopné terče

Příspěvek od CharlitoCZ » 13 pro 2011 18:32

Souhlasím, že plech je ideální, ale nejprve bych ho musel sehnat, pak nějakou pořádnou pilku na něj, flexu atd atd, pravda, bez svářečky by to asi šlo...

Minimálně killzona ale bude mít na sobě plechovou destičku, takže pokud budu šikovný, tak by to mělo vydržet víc, no a pokud ne, tak budu za trest dělat znovu pakárnu..

No uvidíme, zkusím dřevo, třeba na to nebudu mít stejně nervy a pak dle míry nešikovnosti pokusím přejít na kov :)

Teď pro změnu shánim po bytě a kamarádech krátký samořezný šrouby :lol:

Už mám vyřízlý předek i zadní část, jen co přišroubuji panty, tak zkusím udělat nějaké foto, naedituju to sem, ať to tu nezaspamuju :)

tak tady první nástřel :oops: :lol:
http://charlitocz.rajce.idnes.cz/Zajic_-_terc

e: doplněno, už je tam i mechanismus, přiznám se ale, že než jsem ho dostal do funkčního stavu celkem trvalo :D
Hammerli Hunter Force 900 Combo .177, 6x42
Umarex 850 Air Magnum .177
Katran X HP 6,35
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Warthog » 13 pro 2011 21:30

Pilka, flexa, pilník... Není to trochu mimo v době, kdy je řezací laser, plasma nebo vodní paprsek k disposici v podstatě v každém okrese za přijatelnou cenu? Vymýšlet a sestavovat různé blbůstky mě baví, ale trávit čas na něčem, co se dá v lepší kvalitě a za rozumnou cenu zadat...

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Sklopné terče

Příspěvek od jirkahu71 » 13 pro 2011 21:51

pořád je u nás spousta kutilů (řadím se mezi ně), kteří si chtějí věc vytvořit sami, vlastníma rukama už jen proto aby si dokázali že to jde. A je jedno že je to pracnější, třeba to hůř vypadá ...
ale je to prostě moje miminko :)
Můžu si to koupit i hotové, ale je to bez zábavy.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Warthog » 13 pro 2011 22:36

De gustibus non est disputandum.

Jinak ale s tím koupením to IMHO není docela přesné - tak pěkné sklopky jako mají někteří přítomní, si prostě nekoupíš :-D

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Sklopné terče

Příspěvek od 67. » 14 pro 2011 05:21

Niekoľko praktických rád a skúseností:Vyrábať z dreva nemá cenu.Nemá to životnosť.Stačí jedno pekné teplé odpoludnie,výkonnejšia vzduchovka a sklopka je na šrot :roll: Čo sa týka materiálu,je fakt najjednoduchšie,najefektívnejšie si prednú časť,teda tvar zvieratka dať vyrezať laserom,či vodným lúčom.Samotný materiál na kompletizáciu je najľahšie nájsť v zberných surovinách.Cena"šrotová" :lol: ,alebo na výmenu,za staré železo. :wink: Väčšinou je tam veľký výber z plechu,profilov a pásoviny,čo je základ pre výrobu.Šťastie majú tí,ktorí majú v blízkosti bydliska firmu v ktorej sa nachádzajú kovoobrábacie stroje,hlevne lisy,z ktorých odpad,prípadne nepodarky z výroby sa na stavbu hodia.V mojom prípade sa mi takto podarilo zabezpečiť od kolegu vzduchovkára pliešky na killzony. :wink: Pri kompletizácii je dobré a efektívne dodržať niektoré zásady a praktiky sériovej výroby:predovšetkým mať už nachystané všetky konponenty a súčiastky na skladanie,náradie nevyjímajúc.Skladanie je však proces individuálny,všetko treba primeriavať,odhadom prizvárať,po skúške funkčnosti aj viackrát odrezať,prevariť a dopilovať,dobrúsiť,či prihnúť.Je to dané viacmenej domácou,nie najpresnejšiou výrobou polotovarov.Tento jednoduchý sklápací mechanizmus si nevyžaduje až takú presnosť výroby,ale čím sú diely precíznejšie vyrobené,tým jednoduchšia je kompletizácia,hlavne ak všetko pasuje tak ako má a netreba nič" doopracúvavať" :roll: Všetko záleží od trpezlivosti a času,ktorý ste ochotní do tohto investovať.Ale pocit z vlastnoručne vyrobenej sklopky nič nenahradí,hlavne keď nakoniec aj funguje ako má... :lol:
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopné terče

Příspěvek od risopepi » 15 pro 2011 23:24

Ďalšie kúsky pribudli k mojím sklopkám, ja ich robím rád, je to jednak výzva, na druhej srane zábava a na koniec aj dobrý pocit.
Už som sem raz dal fotky s popisom fungovania sklápacieho mechanizmu, tak sa nechcem opakovať, koho by to zaujímalo a nechce sa mu spätne hladať, nech mi napíše mail na risopepi@gmai.com a vysvetlím mu fotkami a podrobným popisom.
Fotodokumentácia vzniku týchto sklopiek je tu:

http://www.risopepi.sk/index.php?page=g ... 1&album=35
sklopky 6 001a.jpg
sklopky 6 002a.jpg
sklopky 6 004a.jpg
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Sklopné terče

Příspěvek od bimHObim » 16 pro 2011 10:07

moc pekny pepi, jeste by to chtelo trochu barvy. na toho "jelena v raji" uz nezbyl plech? :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Odpovědět