Sklopne terce

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Sklopné terče

Příspěvek od milius » 11 říj 2011 23:03

Mám mouchu s kilzonou 9mm.9 proto,aby mohli střílet i 5,5kaři.Jinak by byla tak 6mm.


Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Smazaný uživatel 6696

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 12 říj 2011 10:43

Miliusi dej prosím foto.
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Sklopné terče

Příspěvek od milius » 12 říj 2011 11:15

http://millius.rajce..idnes.cz/Moucha/
Naposledy upravil(a) milius dne 11 pro 2011 19:57, celkem upraveno 3 x.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopné terče

Příspěvek od _Stalker_ » 12 říj 2011 11:17

:D ja se z Tebe......
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopné terče

Příspěvek od jofny » 12 říj 2011 11:49

Dobré nápady.... :wink:
to mas z pántu na dvere? :)
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Sklopné terče

Příspěvek od milius » 12 říj 2011 11:58

Je to z pantu na dveře strojů.Síla 5mm.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Sklopné terče

Příspěvek od jirkahu71 » 12 říj 2011 15:56

to nemá chybu, super :)
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Sklopné terče

Příspěvek od pavel 54 » 12 říj 2011 17:26

...
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Sklopné terče

Příspěvek od JR » 25 říj 2011 12:20

Nerad o tom píšu, protože já sám žádnou sklopku nevyrobil a nechci ani nijak hanět lidi, kteří je vyráběj, spíš naopak je chválim, protože bez nich by žádnej závod nebyl možnej. Nevim, jestli je to konstrukcí, nebo umístěnim na stanovišti, ale při poslednim závodě se mi stalo, že se jich pár nesklopilo, přestože sem trefil dobře. Konkrétně to byla sklopka na stanovišti s mouchou - tam byl naštěstí s náma Milius, kterej na to koukal skrz puškohled, nepadla ani Relsokovi, přestože ji taky stoprocentně trefil (viděli jsme to dva lidi) a to střílí s JSB heavy. Tam byla nějaká chyba, která byla opravena.

Mě potom nepadnul ten obrovskej šedej pták - ale jen na první diabolku, po druhý se poroučel k zemi. Zkoušel sem to celkem 4x, vždy první ránu ustál, po druhý klesnul. Všech 8 ran šlo do killzóny a to ne na okraj, ale do vnitřních 2 cm, až na tu první, kterou skrz puškohled neviděl, mám na zbylejch sedm opět svědka (kolegu Relsoka). Nevim, jestli se to stalo jen mě, nebo i někomu jinýmu (střílim expressy, ty sou trošku lehčí). Pták byl na 25 metrech.

A pak ještě ta srandovní postavička (myslim, že byla červená s deštníkem) - tu sem trefil přímo na střed, líp to už nešlo - rozpláclá diabolka na středu killzóny zůstala, odpadla až po chvilce a opět na to mám v kolegovi svědka. Dal sem si na to bacha, protože už ten tým, co byl na stanovišti před náma nám hlásil, že tahle sklopka nepadá a určitě nebyli jediní.

Vlastně na konkrétních sklopkách vůbec nezáleží, stát se to může u kterýkoliv, ani se to nedá na 100 % zajistit. Tím mám na mysli hlavně postavení sklopky provázkem, kterej se může kdekoliv zamotat, ale samotnej mechanismus by po postavení fungovat měl. Tři nefunkční sklopky ze 44 je pro někoho málo, pro někoho dost, obzvlášť když je špička startovního pole tak našlapaná, že 2. a 3. místo má jen o jeden bod míň, než bylo nastřílený maximum.

Ještě musim ale podotknout, že například při předposlednim závodě fungovalo všechno tak, jak mělo (aspoň mě jo), takže to neni trvalej stav.

Další věcí je uchycení sklopek na stanovišti. Při minulym a předminulym závodě se mi stalo (chodim většinou nevimproč mezi posledníma), že některý sklopky už nešlo provázkem natáhnout, protože se na stanovišti uvolnily, ale tenhle poslední závod bylo uchycení v pořádku.

Já při celym závodě netrefil jen jednu sklopku (mouchu - to je výzva do příště), ale nahlásil sem i toho velkýho ptáka, protože si nejsem jistej, do jaký části killzóny sem ho trefil (ale zahejbala se jako u zbylejch sedmi ran). Sice mě ten minus bod žádný místo nestál, ale kdyby kolegové, co měli o bod míň byli o jednu sklopku lepší, tak se přiznám, že by mi to přišlo líto, umístit se o několik příček hůř, přestože vim, že sem trefil.

Takže mě napadlo, že by bylo dobrý po postavení sklopek s nějakou slabší vzdůšou obejít stanoviště a třeba z konstantní vzdálenosti 15 metrů (někde to samozřejmě nepude) vyzkoušet třeba se 7,5 J, jestli je sklopka funkční, nebo ne a to opakovaně, 2-3 rány. Nebo na to udělat nějaký udělátko s pružinkou, který se přiloží k tělu sklopky, vypustí se úderník, kterej bude mít řekněme kecnu 3-5 J. a ten to zjistí bez střílení.

Pokud někoho napadne jinej, blbuvzdornej systém, budu rád.

Neberte prosim to, co sem tu napsal jako kritiku, sám nemůžu kritizovat, protože sem se na posledních 2 závodech stavby tratě neúčastnil. Spíš to je návrh ke zlepšení do příště.

Zárověň bych se přiklonil k názoru, že poslední dva závody byly (kromě mouchy) dost lehký a vyrovnanost špice startovního pole mi dává za pravdu. Já osobně bych uvítal víc stanovišť s delší vzdáleností (vesměs se dá říct, že většina sklopek byla umístěná do 30 m a to by pro zkušenýho střelce neměl bejt problém). Na druhou stranu vim, že najít v lese padesátimetrovej "tunel" nejni zrovna lehký.
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Sklopné terče

Příspěvek od milius » 25 říj 2011 13:12

Nebudu psát kolikrát mi nespadla sklopka a kolikrát jsme si někteří psali jeden bod za špatnou sklopku jen proto,že nespadla,zatímco ostatní dva body za to,že trefili kilzonu.Chce to jezdit častěji a na každé akci se jedna najde.Při tom množství ran sklopky dost trpí,zvlášť na 15m.Co se týče kuny u mouchy.Padla kilzona a opět se narovnala.To jsou 2 body.Byl to problém opravenej do 15sekund.
Co se týče volavky,tak můžu ještě ubrat chod,ale tam jsou takové vibrace,že to může padat i větrem.Volavka je stavěná na střelivo,které používá 99% střelců.
Pokud jde ale někomu jen o body,tak tam můžu dát něco lepšího.Třeba Gamokrysu.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
doveda
Příspěvky: 528
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Sklopné terče

Příspěvek od doveda » 25 říj 2011 15:24

S tím testováním jsem pro,vím že Dominátor je při vybalení hned zkouší,ale ne všechny jsou od něj.Na stavění půjde o dva lidi víc a vyzkouší se na stanovištích..šroubovák,kombinačky a kladívko za pasem :lol:
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Zipep » 25 říj 2011 18:03

Testování je fajn, ale nejde to u všech sklopek stejně, třeba ti menší ptáčci s 20mm kilzónou co máme s Termitem žádným kladívkem nebo šroubovákem lehce nespadnou, musí se do toho pěkně švihnout :twisted: , jenže když je dáváme do dvaceti metrů, tak je to od 16J větrovky taková bomba, že to div neodletí ze stromu komplet a s menší zarážkou to dřív padalo vždycky, takže ono to nejni tak jednoduchý, jedině snad překopat sklopky na GAMO systém, nebo ten pákovej co používaj slováci, jenže pak zase sklopky zabíraj dvakrát tolik místa. A k energii některých větrovek asi tak, některý sklopky mám i ohnutý (3mm plech) o solidních ďolíkách od diabolek nemluvě :mrgreen: .
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopné terče

Příspěvek od vendous » 25 říj 2011 19:43

Na to je jednoduchý lék. Každej si přiveze svoje dvě gamo(krysu, veverku) a postaví stanoviště. Gamo systém pracuje celkem spolehlivě ale to Jirkův taky. Dominátorovi se uleví a ukončí se tím dohady o spolehlivosti domácích výrobků. Pro některé to bude zásah do peněženky ale bude klid
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Sklopné terče

Příspěvek od Termit » 25 říj 2011 20:10

Zdravím všechny.
Předem se omlouvám za svojí jednu nefunkční sklopku a to teletubies.Na úder šroubováku reagoval v pohodě.Ale co je šroubovák proti úderu od diabolky.Přidám se k Zipovi, Některý sklopky mají zásahy jak od kulometu.Bylo by zajímavé protáhnout flinty chronem než se jde na věc.Je hezký že na 50m můžu mířit skoro na střed , ale sklopka na 15m dostane pořádný dělo, Tak se nedivte že ke konci závodu už nejde zvednout, nebo sama padá atd.
A tedˇ trochu odbočím, osobně mi je celkem jedno jestli budu první nebo desátý či dvacátý.A když se mi to náhodou povede jako naposled tak mě to těší z toho důvodu , že střílím čínskou flintou, kterou jsem si sám upravil a předělal a která je schopná natrhnout prdel (lícnici) flintám za x desítek tisíc korun. Jezdím tam protože mě to baví a mohu být se spoustou fajn lidí.Takže, pokud mi sklopka nespadne píšu 1. A nebudu se dohadovat či padá nebo ne.Za to mi to nestojí.Jezdím se tam bavit.
Mějte se Termit
Vendousovi: hmm bude les plnej krys a veverek, tak aby nás to bavilo by mohla jedna být červená druhá zelená pak nějakej proužek....ale budou fungovat... :lol:
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Sklopné terče

Příspěvek od JR » 27 říj 2011 11:17

Tak sem myslel, že na to zareaguje se svym názorem víc lidí.
Abych pravdu řekl, nevěděl sem, že sklopky maj minimálně 3 druhy systémů. Zřejmě teda budou některý spolehlivější, jiný míň. Pravda je, že se mě osobně nikdy nestalo, aby nepadla ta myš, co je kupovaná. Asi je to spolehlivej systém a Vendouš má pravdu. Musim taky říct, že u Dominátorovic sklopek mi taky padaj všechny.

Zřejmě budou existovat dvě skupiny lidí. Jedni - a k těm patřim já (asi nás bude míň) vůbec nevnímaj, jakej tvar ta sklopka má, jediný, co sem si zapamatoval byla ta obrovská volavka, protože sem se nasmál, když sem ji viděl. Prostě mě je jedno, jak to vypadá, hlavně ať je to spolehlivý. Já koukám při závodu jen na killzónu. A pak taky chápu druhou skupinu lidí, která zřejmě víc kouká na co střílí a má ráda rozmanitost. Ale podle mýho názoru by to nemělo bejt na úkor spolehlivosti. Jestliže teda bezchybně funguje gamo systém, sem pro jeho použití na všech sklopkách. Nebo sem schopnej třeba 4 ty gamo terče koupit a dát je někomu, ať si tam místo myší připíchne třeba 2 metrovýho mamuta - pokud bude fungovat. Když už mě flinta s vybavenim stála přes šedesát, tak ty dva tisíce, nebo kolik to může stát mě nevytrhnou, navíc je to už navždy.

Já na srazy taky jezdim kvůli lidem stejný krevní skupiny, jezdil sem eště tehdy, kdy se žádný soutěže nepořádaly, takže to bylo hlavně kvůli lidem, ne kvůli bodům. Ale pokud se začne střílet něco, čemu se začne říkat soutěž, pak by se to mělo střílet na spolehlivym vybavenim. Několik lidí tu psalo, že pokud sklopka nespadne, píšou si jeden bod. Ale sou pak výsledky objektivní? Je soutěž o spadnutí sklopky, nebo zasažení killzóny? Abych pravdu řekl tak nevim. Ve skutečnosti taky ptáci nenosej ocelový pancíře, aby se pak lidem smáli, že sice trefili, ale jim to nic nedělá. O co mě jde je zabránit tomu, aby někdo polemizoval o tom, jestli všechno padá či ne. Myslim si, že by se všem ulevilo. Já nevim, jak to máte vy, ale já jezdim FT seriózně trénovat podle možností 3-6x týdně a snažim se ten trénink co nejvíc přiblížit realitě soutěže. Lámu si nad tim hlavu, snažim se vyloučit co nejvíc neznámejch, každej trénink strávim přes hodinu cestou autem (mám to tam a zpět přes 40 km, zčásti Prahou). Tim chci říct, že do toho vkládám dost úsilí, abych si pak na soutěži dokázal, kde sou moje možnosti. A pak mi přijde líto, když na můj výkon má vliv i pan Murphy. Samozřejmě to dělám pro to, že mě to baví, ale sem se narodil jako puntíčkář a tak to furt řešim.

Je taky otázkou, kam se bude časem soutěž vyvíjet. Jestli se to stane oficiální regionální soutěží, ze který se budou rekrutovat třeba reprezentanti na MS, nebo se to vyvine do přátelskýho postřílení do padacích terčů, to už ale dost předbíhám, záleží to na lidech.

Co se týká rychlosti střeliva, sem pro to, aby každá puška prošla přes chrono, pokud to pomůže předejít ničení sklopek, se kterejma si dost lidí asi pěkně vyhraje.
Mimochodem rozdíl mezi dopadovejma energiema na 25 metrech .177 exact a express je 0,4 J, zaokruhleni 13,5 ku 13,1 J a to by nemělo mít na pád sklopky žádnej vliv.

Někdo tu psal, že kontrola funkčnosti sklopek před závodem pude udělat těžko. Pokud se vezme 7,5 J flinta a vystřelí se na terč třeba 3x ze vzdálenosti například 10m, pak bude zřejmý, jestli terč funguje, nebo ne. Na 10 m stačí slávka s pevnejma mířidlama. Třeba to bude stačit. Dokonce se ani střelci neprozradí skutečná vzdálenost k cíli od stanoviště.

Všem se omlouvám za moje puntíčkářství a rejpání, zase na druhou stranu kdo nechce, číst to nemusí, je to názor jen jednoho člověka.
Odpovědět