Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 26 črc 2006 21:16

TOO Kubajzz
No jako ono se s tim da strilet....a docela je to i zabava....sice furt nadavas ze to obcas nekam ulitne....ale co bych cekal :lol:
velka krabka od diabolek na 45m 3 z 5 a mala na 30 4z5
ale to je fuk....zjistil sem ze takove to zacvakavatko je na spodnim okraji jakoby vytlacene takze je tam fakt vule...a kdyz strilis s optikou tak je to fakt na obtiz....nevis jak bych ten dil nahodou mohl vymenit?
dikec :)


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 črc 2006 09:00

2Marcus:
Jestli se nepletu, tak na tom zacvakávátku je žlábek, kterým se to opírá o šroub (čep) hlavně. Takže stačí, když vyšroubuješ ten spojovací šroub co drží hlaveň v pouzdře a mělo by to samo vypadnout ven.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 01 srp 2006 21:35

No vim ze uz tema strelba na delsi vzdalenost moc nefrci,ale chtel bych zde publikovat par mych nastrelu na 115m(zmereno pasmem,prez mapy.cz,zhruba korexi paralexe a prez Mil Dot,vse se pohybovalo okolo 115m + - 3m).
Vetsinou jsem strilel vecer,kdy z velke casi bylo bezvetri maximalne mirny vitr ze zad,s novou vetrovkou 200S s tovarnim nastavenim,ale jiz po cca 2500 strelach bez cisteni(cistici sada mi prijde snad jiz ve ctvrtek tak predpokladam ze by soustrel mohl byt jeste lepsi).Ke strelbe bylo pouzito strelivo EXACT 4,5 a EXACT HEAVY.Strelba probihala v leze s nozickami a klasickou polohou tzv. "sniper" s levou rukou pod pazbou.
Fotky:
http://www.volny.cz/altaros/P1010018.JPG
Nejprve pohled na cile z palebne pozice(ta bila tecka u toho stromu v dalce je bily ctverecek)

http://www.volny.cz/altaros/P1010021.JPG
Moje vetrovka osazena puskohledem Niikko stirling Platinum Nighteater 12x50

http://www.volny.cz/altaros/P1010006.JPG
Terce(vlevo nahore 5 z 5 jinak po 4rech.V karte je tez 5 z 5.Je zde take ukazka exactu po narazu na kovovou desticku na ktere byl umisten jeden z tercu)

http://www.volny.cz/altaros/P1010007.JPG
pohled na terce otocene o 90´

http://www.volny.cz/altaros/P1010003.JPG
ukazka vicka od granulovaneho caje

http://www.volny.cz/altaros/vzdalenost.JPG
Zde je mereni vzdalenosti prez mapy.cz ktere se ukazalo na rovinach pomerne spolehlive,ale presto raci na premereni pouzivam pasmo.

Terce jsou ctverecky papiru o hrane cca 9cm.Vetsinou jsou zde 4 zasahy z 5 a predpokladam ze na tomto vysledku se taky pricinila moje chyba strelby a take mozna jiz castecne znecistena hlaven.

Zaverem bych chtel jen rict ze to co jsem nastrilel a zmeril,jsem nijak neupravoval.Nejde mi o nejake "lakovani" lidi a nenutim nikoho aby tyto vysledky bral jako adekvatni,chtel jsem jen poukázat na to,ze strelba na delsi vzdalenost je mozna.Nerikam ze je to jednoduche a take ze lze strilet vzdy,ale za urcitych podminek je to mozne.
(omluvte prosim chyby v textu,ale cesky jazyk neni zrovna moje parketa)
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 02 srp 2006 00:34

Dal sis s tím zjevně dost práce, nicméně ty terče by si zasloužily nějaký komentář. Předpokládám, že to není výsledek těch 2500 výstřelů... Ostatně Andy tady nechával zajímavý odkaz www.czeskie.thx.pl/viewtopic.php?t=96 a určitě by bylo zajímavé srovnání. Ne každý má totiž možnost střílet bez problémů na podobné vzdálenosti.
Noviz
Příspěvky: 18
Registrován: 23 črc 2006 21:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Noviz » 02 srp 2006 10:13

to Altaros,
fakt slusny, na to, ze jde jen o tovarni nastaveni. A ta vzdalenost je taky uzasna, jen si myslim, ze ty exacty heavy musej uz dost padat - vubec na takovou vzdalenost - si musel uz hodne nadsazovat !?
Jinak thnx za test, takovy ja muzu :-)
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 02 srp 2006 15:49

Ohledne tech tercu:
Jsou to skoro vsechny terce,ktere jsem strilel za trochu optimalnich podminek(nekdy bylo dost vetrno,ale i tak sem si sel zastrilet,ale spise na ocelove terciky pr. plech o hrane 4x7cm ci veci 13cm ocelovy kruh)
a nektere jsem zase nemohl dat, jelikoz uchyceni jsem provadel na stojanky pomoci kolicku ci na zeleznou desticku,kde jsem terc pripichl zezhora na dratek a nektere terce spadli pri druhe ci treti strele but, ze se utrhli z toho dratku,nebo ze jsem zasahl kolicek ktery je drzel.Timto bych se chtel omluvit za moji lenost udelat lepsi uchyceni.Take mam v planu koupit klasicke terce,ale jelikoz do obchodu se zbranemi jiz temer nechodim,pac strelivo objednavam primo u vyrobce,tak je tet mometalne nemam.
K tomu padani a nastaveni:
Puskohled mam nastaveny na 30m na primo.Mam udelane tabulky na vzdalenosti do tech cca 120m s pouzitim Mil dotu a dokorigovani vzdy na celou tecku.Na tech 115m pouzival posledni tecku mil dotu(6stou) a dokorigovavam 28 kliky nahoru.Pro strelbu heavy musim kliknout jiz 64 kliku.Jeste chci upozornit ,ze muj puskohled klika 1/8 MOA coz,jak jsem zjistil,je dost nevyhodne,jelikoz od klasickeho nastaveni mi zbyva cca 110 kliku.Takze i kdyz bych chtel,tak jsem jiz temer na limitni vzdalenosti na kterou bych mohl strilet.Na tomto faktu se take projevuje nevyhoda pevneho zvetseni,ale v dobe kupovani puskohledu nebyl jiny na vyber i kdyz jsem chtel s promennym zvetsenim.
Take na delsi testovani jsem zatim nemel tolik casu jelikoz vetrovku mam od 1.cervence a zatim nemam plne vyreseno zasobovani se vzduchem.
(opet omluvte chyby)
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 02 srp 2006 16:02

Jeste dodatek k tem tercum.
Ono smajdat kazdou chvilku tech 100m me nebavi a hlavne chodim furt okolo chaluparu a jelikoz strilim v maskacich s upravenou bundou vycpavkami(pouze pokud neni vedro na padnuti,pak klasicky kratasi) a bydlim ve vesnici se 110 obyvatelama tak na me koukaj trosku divne :)Tak se jim na ocich raci moc neukazuju a strilim na ty kovovy,kde zasah poznam podle zvuku a nikam chodit nemusim.
P.S na ten plisek 4x7 se mi dari vic nez na ty papirovy terciky.Zatim nejlepsi uspech sem mel 6 posobe jdoucich zasahu zhruba po 15 dnech co jsem mel vetrovku,ale tyhle udaje nijak nemuzu zde publikovat,ale to mi nevadi staci mi ze jsem to trefil :wink:
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 03 srp 2006 09:56

Zajímalo by mě jak funguje objednávání vzuchovek tady přes ten obchod a jestli už to někdo zkoušel http://www.aukro.cz/showcat.php?id=13518 je tam docela pěkný výběr, některý ceny nic moc, některý fakt dobrý, např. větrovky AA
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 03 srp 2006 11:13

napis jim na aukro email- opravdu nektere ceny velmi velmi dobre, jen se tam kvalitni vzduchovky mezi temi "no name" dost spatne hledaji..
az dostanes odpoved podel se- myslim ze nebudu sam ktereho to hodne zajima!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 srp 2006 11:43

No ono jsou to všechno nabídky z Polska, takže počítejte se všemi těmi problémy (placení, poslání, záruka) jako při dovozu odkudkoliv jinud ze zahraničí. :?
Bohužel :(

Je škoda, že ty větrovky AA, Daystate, Logun atd. k nám nikdo běžně nevozí. Když si vemete, že se CZ200 i u nás tak dobře prodává. A to je cena sestavy puška+bomba+optika+příslušenství přes 20k, tak si myslím, že nějaké 3-4tisíce navíc za cenu holé zbraně by ve výběru nehrály takovou roli. Navíc byste získali zbraň jiné kategorie.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 03 srp 2006 17:08

Měřil jste už někdo rychlost u S 634 ? Jaká je doopravdy ? Pořád o ní uvažuji...
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 03 srp 2006 21:30

Tak to těm Polákům závidím, určitě bych si něco vybral. Docela zajímavá je Umarex 850 airmagnum na CO2 za 6500 kč, ikdyž já bych si zbraň na jednorázový bombičky nekoupil a při výkonu až 16J, jestli je to tedy vůbec možný, to bude hodně ubývat. Ale je pěkná. Větrovky AA jsem myslel, že stojí od 20000 kč. V Polsku se dá sehnat ta základní S400 classik za 13000 kč, je to sice dost, ale jak říká Kubajazz, při ceně naší CZS200 je dalších pár tisíc bezvýznamných.

Já bych si z ciziny při platbě předem nic neobjednal, na to nemám nervy. Nechce to někdo zkusit ?:)

Můžeme být rádi, že se k nám občas dostane něco jako je Norconia 78, ikdyž jenom pár kusů a třeba i za Drulova Eagla, o kterým uvažuji.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 03 srp 2006 21:46

to g-man:

Ještě chvilku bych počkal na Drulova - zlamovačku. Zatím je testujou, zavolej tam, o ni ti o tom rádi poreferují. Měl by taky být ve střeleckým revue. Jinak Slavie 634, co mají na fotkách se mi nelíbí ta barva, ale viděl jsem ji v obchodě a to byla paráda. Určitě bych si jí dojel vybrat osobně.

O výkonu nic nevím, ale s tím jak píšou max. 16 J mě s****u. Kdyby to zprůměrovali, a napsali třeba 12 J při použití JSB Exact, to by bylo dobrý. Ale to je všude. Víc než 12 J asi mít nebude, objem ničím nenahradíš:-).
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 04 srp 2006 11:40

to myzrael:
Až se ta puška od Drulovu dostane na trh, bude se z jejího nákupu radovat spolu se svými vnoučaty ;-)

Lámačka Drulov - Vace byla oficiálně představena na veletrhu civilních zbraní a příslušenství IWA v roce 2003.
Když jsem si do Drulovu na konci června tohoto roku psal o nějaké informace ohledně připravované vzduchovky, nedozvěděl jsem se nic víc, než že se pracuje na prototypech a že úsťová rychlost se pohybuje kolem 300m/s. Tedy totéž, co se o té pušce vědělo před třemi lety. :-(

to g.man:
Co se týče Slavie 634, její jediná výhoda proti ostatním vzduchovkám spočívá v domácí výrobě, tedy snadno dostupným náhradním dílům. Ohledně výkonu si dovolím citovat Kubajzze:
634-ka je vlastně jen upravená 631-ka. Je o něco silnější, ale rozhodně to nemá těch udávaných 240m/s, realita je mezi 195-215m/s tj. 9,5 - 11,5J.

Taky si dej pozor na nestandardní rozměr rybiny 13mm, lámací hlaveň a všechny problémy, které s ní mohou souviset.
Naposledy upravil(a) Voris dne 04 srp 2006 19:57, celkem upraveno 1 x.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 04 srp 2006 17:53

No tak to vypadá, že si vezmu hatsana v 5,5. Alespoň ho trochu otestuju.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Odpovědět