Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 10 kvě 2011 18:45

DFender
Nebyla na dlouhodobé střílení.S plnou dutinou maziva šlo prvních několik ran v pohodě,ale pak přestala jít ve spodní třetině do laufu.Tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel bodákový útok proti zdi.Čistit to po každém výstřelu mě rychle přestalo bavit.Byl jsem špinavější než v práci.Rozptyl z čisté hlavně tak na palec a potom to lítalo všude i mimo terč.


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 10 kvě 2011 19:06

To je prave tema neexistujicima drazkama,je to skoda.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 10 kvě 2011 21:57

.."bodákový útok proti zdi".. :lol: Hneď som si to živo predstavil. :lol:
No a do akého papierika to balíte? Lebo ja som to raz tiež chcel skúsiť a nakúpil som riadnu zásobu cigaretových papierikov. Až potom mi bolo vysvetlené, že to nieje ten správny materiál.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 10 kvě 2011 22:27

Používám 20mm klihovou lepící pásku na balíky tl. 0,1mm v jedné vrstvě.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Předovky

Příspěvek od DFender » 11 kvě 2011 07:04

kersanti píše:DFender
Nebyla na dlouhodobé střílení.S plnou dutinou maziva šlo prvních několik ran v pohodě,ale pak přestala jít ve spodní třetině do laufu.Tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel bodákový útok proti zdi.Čistit to po každém výstřelu mě rychle přestalo bavit.Byl jsem špinavější než v práci.Rozptyl z čisté hlavně tak na palec a potom to lítalo všude i mimo terč.
Aha, já nevím, mě to funguje naprosto perfektně na 30ran bez jedinýho čištění (víc jsem neodzkoušel), místo mazacích drážek právě proto mám papír! A musíš mazat čelo, nikoli dutinu ..
Mám dokonce doma někde fotku 27.střely v řadě ) nabíjet jde bez jediné známky násilí! s minimem prachu jako zkoušku jestli a jak se roztahuje do vývrtu ..
Jo a balím do cigaretových papírků a naprostá spokojenost ;-)
sssysssel
Příspěvky: 40
Registrován: 10 říj 2010 00:50
Bydliště: Praha

Re: pistole Vortek

Příspěvek od sssysssel » 18 kvě 2011 16:00

Tak marně čekám, až nám kolega Kmotr poreferuje nějaký postřehy ohledně Vorteka a pořád nic, pročež jsem se dnes vypravil do BVS abych si ho alespoň ochmatal, když už ne rovnou pořídil. :)
Závěr je, že až bude dostatek dukátů, jdu asi do něj....ačkoliv! Při porovnání s Buckhunterem je Vortek skutečně "moderna" se vším všudy. Zlamovací hlaveň jako u jednoranejch loveckejch pistolí Thompson/Center a s tím i související skvěle přístupnej dnovej šroub (viz obrázek), takže hned po skončení střelby je možný hlaveň jednoduše ještě na střelnici pěkně protáhnout po celé délce, pěkný dřevo na pažbičce i podpažbí a dokonalá povrchová úprava kovu hovoří sami za sebe. Snad jen mířidla se mi zdály oproti Buckhunteru trochu hůř čitelný, ale asi věc názoru. No a co se týká úchopu, možná někomu bude Vortek vyhovovat, ale já jsem po té pažbičce doslova ručkoval, ale do ruky mi prostě nesedla. :(
A kdo nám poreferuje jako první ze střelnice? No tak, KMOTŘE, pochlub se jak to střílí! :wink:
Přílohy
182054i_ts.jpg
Naposledy upravil(a) sssysssel dne 12 čer 2011 21:54, celkem upraveno 2 x.
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Předovky

Příspěvek od KMOTR » 18 kvě 2011 20:32

to sssysssel.kvér byl doma nadruhý den.horší to je ,že nemám čem střílet..psal sem k Andělovi,Brýmové Davemu-bez odpovědi.potřebuji kleště na odlévání REALŮ.ZKOUŠEL SEM POZHÁNĚT SABOTY,POŘÁD JENOM ČEKÁM.už sem ztoho na mrtvicu.
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
kulicka75
Příspěvky: 1
Registrován: 18 kvě 2011 17:43

perkusni predovka

Příspěvek od kulicka75 » 24 kvě 2011 20:35

zdravim muzete mi nekdo rict jakou navasku str.prachu snese ardesa evolution cal.50 strela320gr a nebo sabot 250gr pisese tu ze cca4/5.5/6g a v listu od zbrane je psano az 8g coz je docela dost myslim a ja tu chci jeste bejt chvilku dekuju
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 24 kvě 2011 23:23

Těch 8g je max. dovolená provozní dávka.Zbraň je zkoušena 13g a musí to vydržet.Budeš tu s námi i nadále,jen s jelitem na rameni.
sssysssel
Příspěvky: 40
Registrován: 10 říj 2010 00:50
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od sssysssel » 25 kvě 2011 01:52

Moc pěkně vysvětleno! :D
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: perkusni predovka

Příspěvek od DFender » 25 kvě 2011 13:43

kulicka75 píše:zdravim muzete mi nekdo rict jakou navasku str.prachu snese ardesa evolution cal.50 strela320gr a nebo sabot 250gr pisese tu ze cca4/5.5/6g a v listu od zbrane je psano az 8g coz je docela dost myslim a ja tu chci jeste bejt chvilku dekuju

Lovecká dávka je uplně běžně 150grns ..
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Předovky

Příspěvek od ladaj » 12 čer 2011 10:02

Měření výkonu předovek na netu moc není, tak jsem si v pátek skusil střelit "bambitkou" přes hradla:

Pistole Ardesa Kentucky .45, kule 8,7g nabíjená přes flastr, dávka klasického Vesuvitu cca 3g
Rychlost 334 m/s, výkon 485J

V dubovém špalku šla koule 35mm hluboko, výkonově a ráží srovnatelná .45 ACP dosáhla 50mm. Plášťovaná střela ovšem udělala čistý kanál, zatímco olovo vytviřilo na konci dutinu až 20mm širokou.

Na opakování a jiné navážky nebyl čas a navíc to bylo celé trochu improvozované, nechtěl jsem si prostřelit hradla ;-) Každopádně výkon srovnatelný s běžnou moderní pistolí, až na ty rozměry.

Zkusil jsem se stejnou navážkou prachu taky filcovou ucpávku a nasypat broky 4,5mm asi 15g a opět filc. Zpětný ráz obrovký (oproti lehké kuli), ovšem z těch cca 30 broků jsme v 5m(!) vzdáleném terči cca 60*60cm našli pouhých 5, takže rozptyl obrovský. Příště zkusím menší broky a případně nějaký látkový či papírový "kontejnerek".
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 20 čer 2011 21:49

Musela to být krásná rána.Účinkem srovnatelná s Colt Walker.
Příště si vyzkoušej jakou to udělá paseku v mokrém papíru či želatině.Skorem co .44 magnum.
Per Larsson
Příspěvky: 103
Registrován: 04 zář 2008 19:23

Re: Předovky

Příspěvek od Per Larsson » 26 čer 2011 23:50

Srdečný pozdrav všem starým známým po velmi dlouhém čase (byly jiné starosti), zvláště Fandaksovi, Duffiosovi, Martinovi1976...
Po 2 letech jsem opět vytáhl Yukona a mám tři zprávy, dvě dobré a jednu zvlášť blbou.
1) Soustřel s levným puškohledem 6x40 stále velmi slušný s obdivem daleko profesionálnějších střelců (každý na střelnici si tu šupu chce vyzkoušet...).
2) Testovací buková fošna síly 80 mm skončila s hladkými průstřely (4 g VLC, REAL 320gr, 50 metrů). Železniční pražec by téměř s jistotou dopadl stejně.
3) Ovšem největší pitomost konstruktérů Ardesy je odlehčování duralem za každou cenu i na tak namáhaných částech zbraně, jako je závěr. Nebo je to obchodní tah na U.S. lovce, aby kvér po sezóně zahodili? Dno kapsle postupně do závěru vytlouká miskovitou prohlubeň a jak se postupně zvětšuje, tím víc se do ní kapsle vydouvá, až jednoho krásného dne po výstřelu neotevřete závěr. Takže životnost závěru Yukona v mém případě čítá 85 ran :(. Příště zkusím dodat fotky.
U zlamovaček typu Pursuit nebo Vortek zřejmě zablokování závěru nehrozí, ale mám za to, že i u nich je za kapslí hliníková opěrná plocha a jde o to, jaké zeslabení vydrží. Určitě by to šlo vyvložkovat, ale v případě Yukona je to nejspíš ztráta času. Tak se mi zdá, že každá z levných inlajnek má schválně nějaké slabé místo. U trackera nebo evolutiona zase odcházely nyple v dnovém šroubu...
Traditions™ Yukon Drop-Breech Action .50 + KonusPro 6x40
*Sverige - det härligaste landet i Europa*
vojnar
Příspěvky: 175
Registrován: 16 led 2010 20:00

Re: Předovky

Příspěvek od vojnar » 27 čer 2011 00:30

před několika lety,když sem se rozhodoval mezi Trackerem a Yukonem zzvolil jsem tu první,teď vím,že mé rozhodnutí bylo správné.Mám nastříleno přes 3200 ran a jediný problém byl-dnový šroub,koupil sem druhý za 250,- a funguje zas jak hodinky.
Za tu cenu perfektní kup,dokonce uvažuju nad dalším do náhrady :)
Kde traktory končí,Niva začíná
Odpovědět