Steyr LG 110 Field Target

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Warthog » 17 bře 2011 13:11

Aha. A mohu-li ještě dotazy:
- Jakou barvu má u Tvé LG110 o-kroužek přívodu vzduchu pod závěrem (tj. jaký šroub tam máš)?
- Jaký je rozsah má zhruba regulace výkonu pomocí toho točítka vzadu?

Chci letos zkusit část České sklopky odstřílet s LG 110 HP Hunting (40 J), tak řeším, co vše bude potřeba k poladění na pravidly předepsaný výkon - zda bude potřeba vyměnit šroub, nebo zda se to dá nastavit.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od milius » 17 bře 2011 15:42

2Kubajzz se divim že si do toho šel.Nějak mi Steyr k tobě nesedí :) Jinak já bych to nechtěl.Ta puška nemá takovou finanční hodnotu co stojí.U mě se Steyr otočil takřka na práhu dveří.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od DrobasMirek » 17 bře 2011 15:50

víš, že mě napadlo to samý? Kubajzovi prostě nejde k pleti..

Já si LGčkem splnil rok starej sen..
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Blue_L » 17 bře 2011 19:16

Ale verim, ze Kubajz ma aj tak najradsej HW100ku Obrázek Obrázek
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Arasid
Příspěvky: 127
Registrován: 20 říj 2008 21:43

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Arasid » 17 bře 2011 22:25

Chci letos zkusit část České sklopky odstřílet s LG 110 HP Hunting (40 J), tak řeším, co vše bude potřeba k poladění na pravidly předepsaný výkon - zda bude potřeba vyměnit šroub, nebo zda se to dá nastavit.

Ja uvazujem o rovnakej veci. Zial podla tohto videa http://www.youtube.com/watch?v=tVS7hr3BqXU to na Huntinga v 40J nebude pouzitelne. Informoval som sa u Slovenskeho predajcu ktory ma pre mna dake info s cenami a moznostami upravy vykonu na 16J. Podla vsetkeho bude nutne dokupit regulator, cele bicie kladivko - vid video - a tiez prepustaci ventil.
Pocul som vsak o chlapikovi co sa pohral s pruzinou uderniku - mal tam vsak aj vymenenu hlaven z 5,5 na 4,5 - a tvrdil, ze sa to dalo pouzit na sutaze. Takze asi tak.
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od BMW » 17 bře 2011 22:56

Akonáhle sa pustíš do nákupov "bižutérie" pre STEYR-a, pravdepodobne riadne zakrvácaš. Tí Ťa zoderú aj na O-krúžku.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Warthog » 18 bře 2011 00:47

Arasid píše:
Ja uvazujem o rovnakej veci. Zial podla tohto videa http://www.youtube.com/watch?v=tVS7hr3BqXU to na Huntinga v 40J nebude pouzitelne. Informoval som sa u Slovenskeho predajcu ktory ma pre mna dake info s cenami a moznostami upravy vykonu na 16J. Podla vsetkeho bude nutne dokupit regulator, cele bicie kladivko - vid video - a tiez prepustaci ventil.
Pocul som vsak o chlapikovi co sa pohral s pruzinou uderniku - mal tam vsak aj vymenenu hlaven z 5,5 na 4,5 - a tvrdil, ze sa to dalo pouzit na sutaze. Takze asi tak.
Já jsem právě někde viděl informaci v tom smyslu, že mezi jednotlivými výkonovými "pásmy" jde přecházet jen výměnou toho přepouštěcího bazmegu pod závěrem a zbytek doladit pružinou pomocí toho zde zmiňovaného šroubu vzadu na železe.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Arasid
Příspěvky: 127
Registrován: 20 říj 2008 21:43

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Arasid » 18 bře 2011 08:24

Hm tazko povedat, asi by som sa bal ci neznicim creva ak by som zaroven nemenil aj regulator na 85 BAR.
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od BMW » 18 bře 2011 12:32

Ak z originál regulátoru vyberieš jednu tanierovú podložku, klesne výstupný tlak. Či to bude z pôvodnej hodnoty na 90 ťažko povedať, výkon Si doladíš pružinkou.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od DrobasMirek » 21 bře 2011 14:46

chladnější neděle mi ukázala jak je kovový předpažbí HP studený do ruky, s tim se musí něco udělat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Kubajzz » 23 bře 2011 15:43

2milius, Drobas, Blue_L:
Jo, je hnusná. :lol:
Estetická zbraň vypadá jinak.

HW100 sice mezi opakovačkama nemá konkurenci, ale má svoje chyby (to bych ale mohl rozvést spíš v jiném threadu) a tak nějak jsem za ty roky narazil na hranici jejich možností.
No a taky jsem si dlouho nepořídil nic nového a s tím že nejdůležitější požadavek byl na přesnost. Po tom Steyeru jsem pokukoval už dřív.
Na výběr bylo několik pušek:
Daystate - nechtělo se mi jít do elektriky
AA EV2 - dobrá puška, nějak jsem si ale zdůvodnil, že pro přesnost bude lepší, když pažba nebude dřevěná, dále airarmsy mají takový divný quickfill (no, aspoň ho mají :) ), má výborné nabíjení, vadí mi na ni ta placka dole na rukojeti a to nemám nějak zvlášť velkou ruku,
Anschuz, Feinwerkbau - problém v 16J a zas takovou kuriozitu mít nemusím
Walther LG300 - četl jsem o nějakých problémech, ale neviděl jsem ho
Steyr - dostupný, má všechno co jsem chtěl, kromě quickfillu

Zatím splňuje moje představy.
Spoušť - stavitelná ve všech směrech, uložená na kuličkových ložiscích (dle stránek výrobce, nedíval jsem se), nevím jestli to jde udělat líp
Hlaveň - nerez, dokonale opracované ústí, nenašel jsem chybu
Kartuše - objemná a lehká, je dvakrát větší než u HW100 a zároveň 2x lehčí, nemá quickfill, ale to jsem vyřešil (díky Josef1000)
Tělo - frézované z plného materiálu, tuhé, zespodu lyžina a posuvný palm rest, jsem nadšený jak ta puška drží nástřel, prostě hodím do auta, pak vytáhnu a střílím desítky, aniž bych na cokoliv sáhl, a další týden znova
Pažba - všemožně nastavitelná, hrana lícnice nepříjemně tlačí do tváře, na Evo je lícnice mnohem lepší
Rukojeť - skvělý a jednoduchý nápad na polohování všemi směry dopředu i dozadu a dokonce i vychýlení do stran
Cyklus výstřelu - je to rychlé sportovní, cvak a plesk :D
Mechanismus - nevím, neměl jsem to ještě rozkuchané, dobré je zvenku ovládané nastavení výkonu
Stabilizer - no nevím jestli to k něčemu je, asi jo, ale asi to zvyšuje spotřebu

Mínusy:
nemá quickfill, natahovací páka by mohla být aretovaná (zlatá HW100 8) ), ostrá lícnice, zpracování dřevěných částí a lakování je dost amatérské, dřevo taky nic moc, zřejmě se počítá, že si to každý přibrousí podle sebe,
jo a je to furt studené :)

No, mám to zatím chvíli, víc postřílím a časem napíšu zase.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od ALKAJ » 23 bře 2011 16:06

Lícnicu som si natočil a ako som už inde písal QF nepotrebujem. :D
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Kubajzz » 23 bře 2011 17:58

Natočil jsem taky, ale stejně je to blbé.
Já střílím hodně a kartuše je hliník, takže QF potřebuju. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od caco » 23 bře 2011 18:30

Mal som Huntinga 5,5 v 40J. Po výmene hlavne z 5,5 na 4,5 a stiahnutí výkonu iba pomocou bicej pružinky som sa dostal na hodnotu 15,5 J no konzistencia bola +-10m :shock: !
Steyr som predal do HU a slúbil som chalanovi že mu pomôžem s úpravou. Osobne poznám pána ktorý bol donedávna oficiálny distribútor Steyra pre HU a cez neho som na MS FT v Maďarsku pár minút pokecal so samotným šéfom Steyru a s tým silnejším pánom v okuliaroch ktorý je hl.mechanik v Steyr a je aj na firemných videách na Youtube. Potvrdil mi že pre dosiahnutie dobrej konzistencie je nutné vymeniť aj regulátor (vo verzii do 16J je nastavený na 82-85 bar od 24J do 40J je to 100-105barov), biciu pružinku a kladivko a tiež ten šróbovatelný kanálik cez ktorý ide vzduch do hlavne.
Tak asi tak.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Kubajzz » 27 bře 2011 21:41

Dneska jsem zkoušel kolik to dá ran na jedno naplnění.
Takže nafoukl jsem to do plna a střílel do žlutého pole (asi 80 bar) a dalo to v 16J asi 200 ran. :) To ujde, jsem spokojený.
190 ran do terče a asi 10 semtam přes chrono.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět