Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 17 srp 2010 13:46

Nejak jsem tenhle vyrok nedokazal az do str. 195 najit... pak uz me hledani prestalo bavit ... :(

jinak nemel by nekdo nejakou plonkovou placatou spoust na Ancu prosim?


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 17 srp 2010 13:51

A to je prave ta chyba .. nez neco napises, mel by sis vse predchozi precist .. a to dukladne.

Je to na predchozi strane:
"Děláte soutěž abyste si mohli zastřílet malorážkama, nebo stavíte malorážky abyste se mohli zúčastnit soutěže? Pro UNL jistě platí spíš to druhé, ale pro STD by mělo platit spíš to první, ne?"
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 17 srp 2010 13:58

sportovec: nn, dekuji :) ale kdyby mi to hodilo flintu do kat XYZ - nemuzu rikat to slovo na "S" :)

howgh
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od qwer » 17 srp 2010 21:43

Zdar borci! Doufám, že Vás nepobouřím drobným nápadem částečně převzatým z některých soutěží ISSF. Proč se tolik zabýváte technickým vybavením? Pozornost bych více zaměřil na samotné střelce a to tak, že bych stanovil výkonnostní třídy. Poté bych hodnotil pořadí ve skupině např. v I.a II. VT, dále pak III.VT a ostatní. Výkonnost střelce se dá sledovat v průběhu celé sezóny, pokud závodník např. aspoň 2x za sezónu podá výkon v úrovni II.VT automaticky vstoupí do TOP skupiny, a je zcela jedno s jakým vybavením.
Poznámku mám i k té masovosti tisíců držitelů ZKMXXX. Také jsme si na počátku BR mysleli, že oslovíme kde-koho s kukrem na malorážce. Je to ale trochu jinak, to aby se majitel přihlásil na soutěž, musí mít v sobě soutěživého ducha, a to spoustě lidí chybí. Nikdy je proto na soutěži neuvidíte.
Vaše dobrá pravidla zbytečně komplikujete a dále se tím vzdalujete od těch zástupů. Dalším problémem je časová náročnost Vaší soutěže. Střílet jednu rundu cca. 3hodiny je zbytečné. To jsem Vám ale už kdysi psal někde před 50-ti stránkama. Vemte rozum do hrsti, ať to v budoucnu nestřílíte jen v TOP sestavě. Zdar
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 17 srp 2010 23:38

To qwer: S temi vykonnostnimi tridami to je zajimavy napad, ale u nas naprosto neproveditelny. Zaprve, nelze stanovit jakesi stabilni vysledkove hladiny, jelikoz mame 5 ruznych losovatelnych polozek a v kazde z nich se dosahuje bezne jine skore. Zatimco treba Smajliky da kdekdo za 100%, u takoveho Napoleona je uspechem i 60%, takze by nam jen podle losovatelne polozky padali strelci v celkovem vysledku z kategorie do kategorie. A k tomu navic - rok od roku jsou vysledky lepsi a lepsi .. lidi ladi sve pusky i schopnosti, takze by byla platnost takovych trid hodne diskutabilni.

A pokud jde o "lakani" tech tisicu strelcu se ZKM s optikou .. BenchRest neni uplne dobry priklad, jelikoz tato disciplina neni lakava ani po strance sportovni (je to nuda a stereotyp), ani po strance soutezni, jelikoz jde temer vyhradne o zavody ve vybaveni, kde clovek bez nemale investice nema temer zadnou sanci .. a uz vubec ne s puskou ZKM.

Proto doufam, ze bude nova kategorie jako lakadlo fungovat .. lidi budou soutezit s vybavenim, ktere maji doma .. a budou konkurenceschopni. A nerikejte mi, ze se mezi temi stovkami strelcu nenachazi ani desitky soutezivcu .. kdyby to tak bylo, tak by v cele CR nerostly klubove souteze typu MaO jako houby po desti! No uvidime pristi rok, jak daleko od stredu jsem ted ustrelil :wink:
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od andreapipo » 18 srp 2010 07:07

K tomu "lákání": "Ze své vlastní zkušenosti vím, že spousta lidí, co má doma malorážku, ani neví, co všechno a kde, se s ní dá střílet. Sám jsem před lety prodal svou ZKM, protože stála doma v koutě a neviděl jsem pro ní využití (klasika mě neoslovila). Teprve pak jsem se dozvěděl, že existuje něco jako střelba na kovové siluety a že by se mi to líbilo. Musel jsem si koupit Norinco (z finančních důvodů a protože sehnat zpět nějakou ZKM nebo nějakou starší lehkou malorážku v mém okolí, bylo nad lidské síly), ale i s ním jsem konkurence schopný. Je to jako střelba na plechovky. :) Takže možná, že větší propaganda by byla lepší než nová pravidla. Dva typy soutěže je dobrý nápad, jedna pro pušky bez úprav, druhá UNL."
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 18 srp 2010 08:05

Pokud jde o informovanost, vynikajici praci odvedl Robert ve Strelecke revue.
Vykonostni tridy maji nejvetsi vadu v poctu stabilnich strelcu, tech je zatim jen asi kolem dvanacti. Navic by byl problem se salamky :wink: Jo, vyznam by to melo pri stovce stabilnich soutezicich.
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 18 srp 2010 09:36

Te SR jsem veril, ze zafunguje .. ale zatim je asi brzy na hodnoceni nejakeho efektu .. dost lidi se sice ozvalo mailem s ruznymi dotazy k priprave pusky pro MaO, ale asi to jeste chvili potrva, nez budou ti prvni pripraveni na startu :wink:

P.S.: Hodte nejaky navrh na nazev nove kategorie! .. "Standard" je zavadejici pojem, to jsme si jiz vyjasnili .. "Varmint" se take uplne nelibi, uznavam ze i tento nazev je znacne zavadejici .. napadne nekoho lepsi?
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od andreapipo » 18 srp 2010 13:19

Co production :?:, když už máte unlimited. Prostě sériově vyráběné zbraně, bez úprav. P.S. SR každý nečte. Já střílím malorážku pro zábavu, jinak se věnují pistolím. Proto mě asi ustřelování špendlíkových hlaviček z pušky moc nebere. Z pistole ale trefím i 8 much z deseti na 5 m. :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 18 srp 2010 13:52

Upravy mame povoleny.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 18 srp 2010 13:57

Production se mi osobne moc nelibi.. nejaky dalsi napad?
Jinym kanalem jsem dostal navrhy: Starter, Sporter nebo Limited .. coz?
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 18 srp 2010 14:07

K názvu - zase mi běhá v hlavě otázka pro koho tato kategorie především bude (osobně to tipuji tak půl na půl - matadoři/nováččci).
Pokud bude spíše pro matadory asi by se mi líbilo "open" (protože do production ty 456 vytuněné kombajny určitě ne e).
Pokud bude více pro nováčky "start" by mohlo být.

Takže navrhuji buď
-open a unlimited
nebo
-start a unlimited
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od andreapipo » 18 srp 2010 14:14

No a co MaO "A" a MaO "B" :?:
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 18 srp 2010 14:29

Czech, Chinese and Ruger class :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 18 srp 2010 14:40

"Czech, Chinese and Ruger" = CCR
a je to!
:lol:

a aby to hezky znělo tak oficiálně: Czech customized rifles
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Odpovědět