Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 kvě 2006 21:44

no právě pod úhlem jenže tohle nebylo pod úhlem ty kluku strojařskej


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 01 kvě 2006 22:24

ja jsem taky kluk strojarskej a tys to trochu nezachapal- pod uhlem je to jeste tezsi trefit nez na 90° :lol:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 01 kvě 2006 22:27

zmensi se ti prumet v pohledu- kapito?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 kvě 2006 10:12

jak si myslíš že asi střílíme v paintballu , napřímo ?? Obloukem hoši obloukem :)
LEON

Příspěvek od LEON » 02 kvě 2006 14:26

golfkiller píše:jak si myslíš že asi střílíme v paintballu , napřímo ?? Obloukem hoši obloukem :)

paintball a vzduchovka je neco jinyho ne?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 kvě 2006 14:50

tak to je asi jasný že jo, já jen že jsem nikdy ze vzduchovkou nemířil obloukem :roll:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 02 kvě 2006 15:01

staci sestelovat miridla na 50m a budes taky strilet "primo"..s prislusnou balistikou dava 20x20 cm na 50m i moje slavie 620 junior :D
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 02 kvě 2006 15:36

jakym zas obloukem, golfe tys to furt nepochopil :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 kvě 2006 15:39

Tak Hatsan dostal optiku.
Tatík jel do Polska pro jahody, tak jsem si s ním udělal výlet na tržiště. :wink:
Dá se tam koupit opravdu všechno, tedy i puškohledy, které tam prodávají hlavně rusáci. Řekl bych, že u těch stánků je o dost větší výběr než v leckerém našem kamenném obchodě. Někdo může mít k takovému způsobu prodeje výhrady, ale mně nakupování po burzách nedělá žádný problém, přehrabuju se jim tam v tom o 106.
Snažil jsem se otci doporučit nějaký kompakt 4x30 až 40, já ty velké krávy moc nemusím, stím že by to mohlo něco vydržet, na to mi však řek, že je to všechno stejný šmejd, což je vlastně pravda a neomylně sáhl po Tasco 3-9x40 s nějakým druhem MilDotu. :wink:
No musím říct, že nevypadal špatně, je duralový, poměrně těžký, žádný plast, točítka jsou kryté plechovými čepičkami. Obraz je pěkný, ale těsně u krajů už ne tak jasný, je to vidět na fotce, tradičně se omlouvám za kvalitu, ale nevěřili byste jak je těžké to vyfotit, zkusil jsem všechny režimy a stejně to stojí za prd, je zajímavé, že na té fotce je vidět v puškohledu obrys mušky, což okem vidět nejde. Záměrný kříž je nějaká variace na mildot, ale čertví v jakém jsou ty malé dílky poměru a dole je asi nějaká snaha o pomůcku na odhad vzdálenosti ala Dragunov nebo snad na korekci bočního větru, ale jak to funguje a jestli to k něčemu je, to nevím, asi k ničemu, ale vypadá to jako nějaká hustohustá snajperská vychytávka pro amatérské lovce strak a ostatního zpěvného ptactva. :lol:
Cena byla těžko uvěřitelných 700,- tvrdých čechokorun, což je si myslím 2-3x míň za to samé než u nás v kamenných obchodech.
K tomu přidali palcovou duralovou montáž i s imbusem za rovných bratru 100,-, co k tomu dodat, asi nic.
Nastřelil jsem ho pár ranami na 10m a hned šel na 20 v sedě s oporou a to jsem i nafotil. Při tom pršelo a byla kosa jak na Sibiři, moc jsem si to tedy neužil, ale co bych pro vás neudělal. :lol:
Takže na prvním terči je střelba na 20m při zvětšení 3X, nic jsem nekorigoval a mířil jsem na střed, je vidět, že Hatsan 100-ka když se nastřelí na 10m tak na 20m docela slušně nadnáší. Rozptyl byl cca 1-2cm, myslím, že by to časem mohlo být ještě lepší, protože ze začátku semtam docela slušně zadieseloval a prorazil 2,5cm prkno za terčem a nemůžu zaručit, že to nedělal i při střelbě.
Nejvíc mě samozřejmě zajímalo jak bude ten puškohled měnit nástřelný bod se změnou zvětšení. Natočil jsem tedy zvětšení na 9x a střílel na ten samý terč (viz ta druhá fotka terče). Je vidět jak došlo k posunu zásahů o cca 1-2cm vpravo dolů. Musím říct, že nejlíp se mi střílelo na to zvětšení 3-4x, nějak pořád nevidím důvod kupovat si na vzduchovku variabl, leda ho koupit zjistit sám na sobě jaké zvětšení mi nejlíp vyhovuje a už na to dál nesahat. Kdybych si měl koupit na vzduchovku puškohled pro sebe, tak bych šel do nějakého co nejkratšího kompakta s větší čočkou ne kvůli světelnosti (po tmě nestřílím), ale kvůli šířce zorného pole asi 3x nebo 4x40.
Tolik krátké představení levného puškohledu. Zatím jsem zjistil, že střílet se s tím s ucházející přesností v pohodě dá. Nástřel drží dobře, akorát při změně zvětšení mění záměrný bod, kdo střílí do terče to pozná, kdo střílí do 20m na krabičky od sirek ne. Řešením je jedině neměnit zvětšení. Celkem jsem vystřílel asi 40 ran, víc mě to už v tom psím počasí fakt nebavilo. Je to zatím málo na nějaké velké závěry, časem se toho bude dát vyvozovat víc.
Přílohy
terč_na_20 9x.jpg
terč_na_20.jpg
kriz.jpg
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 02 kvě 2006 16:14

Kubajzz píše: Dá se tam koupit opravdu všechno, tedy i puškohledy, které tam prodávají hlavně rusáci. Řekl bych, že u těch stánků je o dost větší výběr než v leckerém našem kamenném obchodě. Někdo může mít k takovému způsobu prodeje výhrady, ale mně nakupování po burzách nedělá žádný problém, přehrabuju se jim tam v tom o 106.

Cena byla těžko uvěřitelných 700,- tvrdých čechokorun, což je si myslím 2-3x míň za to samé než u nás v kamenných obchodech.
K tomu přidali palcovou duralovou montáž i s imbusem za rovných bratru 100,-, co k tomu dodat, asi nic.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ja to tady balim,stehuju se do Polska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Hatsan

Příspěvek od Kubo 630 » 02 kvě 2006 21:07

Aj ja by som rad doplnil moju zostavu ktorej zakladom je Hatsan 55 S o nejaku optiku pretoze strelba na mechanicke mieridla mi nejak nevonia, resp. neviem si zvyknut na tie hatsanovske, pretoze mam musku spustenu uplne dole a aj tak to nadstreluje. Ak sa nemylim tak ta Kubajzzova je v kalibri 5,5 a ta moja je v cal. 4,5 takze by to malo byt balisticky podobne mozno by som na tom mohol byt este trosku lepsie. Osobne by som zvolil 3-9x40 zrejme od Nikko, no mnohi ma presviedcaju aby som tam dal obycajnu 4x20 od Norconie. Tak neviem, pretoze osobne preferujem vecsiu optiku no zaujimaju ma aj rady tych viac zasvetenych do probkematiky. Zatial nazdar
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 02 kvě 2006 21:33

vubec prvni vec na kterou bych bral ohled je to ze vzduchovka neni kulovnice. az si budu chtit hrat na odstrelovace tak si poridim neco ve varmintu .308W a k tomu meoptu 8-12x60. se vzduchovkou predpokladam beznou strelbu od 15-40m na to bohate staci optika do 1000kc neco okolo 4x30, pokud by to mel byt variabl tak jen okolo 2-6 ale tam je nevyhoda v tom ze meni se zvetsenim nastrel- aby nemenil musel by byt kapku kvalitnejsi tzn. podstatne drazsi. bavime se o vzduchovce v cene par tisic tak mi prijde divny pokud je optika pomalu drazsi nez cela flinta a stejne ji na takove pusce nevyuzijes. nehlede na to ze to vypada dost kycovite a dela dojem ze tomu nerozumis a jen se snazis vytahnout, prirovnal bych to k tlustejm namyslenejm nemcourum kteri vubec neumi lyzovat ale maj zavodni atomiky nejnovejsi modernizace :wink:
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Hatsan

Příspěvek od Kubo 630 » 03 kvě 2006 08:48

Je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem.Ak si myslis ze tam staci zvecsenie 4x a cocka 30mm tak to beriem vazne a poroizmyslam. Fakt je ze sa este velmi nevyznam a preto sa pytam. Mnohy hovoria ze do optiky by sa malo investovat tolko co do zbrane tak som sa toho drzal. Nehovorim ze tam dam 4x no porozmyslam. Este uvazujem nad 6x40. Tak zatial nazdar
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 kvě 2006 09:26

Má pravdu. Těch 4x je tak akorát, ale spíš ještě míň, dá se při něm ještě docela dobře střílet i z ruky bez opory. Při vyšším zvětšení si bez opory nevystřelíš. Kromě toho na ta vysoká zvětšení na krátkou vzdálenost ani pořádně nezaostříš. Kdyžtak si od někoho puškohled půjč a vyzkoušej sám. Mi to zvětšení 4x připadá docela dobré i na 100m, větší bych využil už jen na střelbu na větší vzdálenost.
Je mi jasné, že každý chce mít co největší zvětšení, ale na vzduchovce k čemu? Možná kvůli vzhledu a pocitu, že to tam má, ale stejně to nevyužije.

I když v tom Polsku jsem držel v ruce půlmetrovou skleněnou Deltu 6-24x60 s korekcí paralaxy a 11-ti stupňovým osvětleným křížem za 4000,- (další sleva jistá) a docela mi cukala ruka směrem k peněžence. :wink:
Nebo jsem tam zkoušel kombinaci kolimátoru s laserem, moc pěkná věcička za 400,- (fuj, samozřejmě mě ani na chvilku nenapadlo to koupit :wink:). O nočním puškohledu z Běloruska, třídu nevím (10tis cena k jednání :wink: ), se ani nezmiňuji...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 03 kvě 2006 12:55

KUBAJZZ: :D pěkný moc pěkný... a kam že to do POLSKA jezdíš a kde jsou ty tržiště? Já byl naposledy loni v Jelenie Gore a snažili jsme se tam s manželkou koupit kočárek. Byli jsme na 2 tržištích a nic pořádného jsem tam neviděl... :cry: Samozřejmě jsem s manželkou koukal "JENOM" na kočárky :wink: , ale po očku jsem sledoval i věci které by zajímaly mě. :wink:
Odpovědět