Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 dub 2006 14:15

aha já na to jukl jen tak v rychlosti :D


Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Hatsan

Příspěvek od Kubo 630 » 29 dub 2006 21:52

Pred tyzdnom som sa stal stastnym majitelom vzduchovky Hatsan 55S. K vonkajsiemu opisu: Celkovo slusne spracovana, pociernena, pazba je z tureckeho orechu tmavej farby s dost tenkou vrstvou matneho laku, lak je matny bez zbytocneho lesku, kovova cast dobre licuje s pazbou, aj plastova botka je zlicovana presne. Su na nej mechanicke mieridla so svetlovodivymi vlaknami, rovnako ako spust, lucik a poistka su z plastu. Teraz strelba: ani pri prvych vystreloch sa neprejavil dieseling, no aj po stovke vystrelenych diaboliek sa z nej po vystrele dymy, ak fuka slaby vietor proti mne, tak po vystrele citim vônu spaleneho oleja. Spust ide dost tazko, resp. kladie velky odpor. Najprv kratky mrtvy chod , potom zaberie a striela, zatial som ju neskusal nastavovat. Najprv som skusal priebojnost. Testoval som to s diabolkami Boxer, Pro magnum, Standard(verte ze ak by som mal ine tak tieto vyhodim. no u nas v miestnom Jagershope o diabolkach JSB ani nepocul, vraj prvy raz odo mna). Ako prvy prisiel na rad pozinkovany plech hrubky do 1mm. Boxer sa na nom iba rozplasol a urobil hrib o priemere 6.5mm. Pro magnum isiel durch a Standard podobne ako Boxer. Potom doska s hrobkou 18mm. Pro magnum a Boxer sli durch, Standard nie. Testovane na vzdialenost od 5 do 10 metrov. Potom som sa rozhodol pre test jej presnosti. Najprv bolo potrebne ju nastrelit, a tu som narazil na prvy problem. Korekcia horizontalnej odchylky sla nastavit celkom lahko, takze stred sedel. Potom som chcel nastavit vysku, a tu som narazil na problem. Neviem ci ma tato vzduchovka s ustovou rychlostou 250m/s taku uzasnu balistiku, no stale to slo ponad terc. Hned som s tym isiel za mojim strykom krory je polovnik a dobry strelec. Nastrelovali sme sme to asi na 10 metrov a dostali sme sa s muskou na doraz, pritiahli sme ju az uplne k hlavni a stale mi to islo prilis vysoko. 3cm nad stred a nizsie uz to neslo. Tak som siel asi o 10m dalej a na terci to ubralo asi 1.5cm, takze minimalna nastrelna vzdialenost je asi 30m. Potom to slo ako tak, rozptyl do 3cm na 20m, no striela sa mi z nej dost zle, pretoze sa to pre uplne spustenie musky neda poriadne zalicit. Tak to islo asi 50 vystrelov uplne presne a zrazu som v jeden den nemohol trafit ani terc.Neviem cim to je, mozno velkym vykmytom ale iba uchopenie lavou rukou robi na terci vyskovy rozdiel 10cm! Cim ju drzim dalej od spuste, tym vysie striela, naopak cim blyzsie k spusti tym presnejsie. No strelba na otvorene mieridla mi nesedi a tak tam dam urcite optiku, najskôr 6x40 a poriadnu montaz a trochu sa s nou pohram , mozno zo spustou pretoze je to môj konicek. Dufam ze to dotiahnem do uspesneho konca. Rozobratu som ju nemal takze vnutorne casti neopisujem. POZOR: Toto vsetko je iba môj subjektivny nazor a tika sa iba môjho konkretneho kusu. Kazda dalsia môze byt lepsia alebo omnoho horsia. S tou presnostou to nevydim tragicky, mozno mi iba nesedi pazba s muskou. Predbezny test s optikou dopadol dobre takze sa to bude dat spravit k plnej spokojnosti. Dufam ze to aspon niekomu pomoze pre vybere piestovej vzduchovky za vyhodnu cenu, pretoze mna vysla lacnejsie ako S630. S pozdravom Kubo 630
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 29 dub 2006 22:50

No, premyslel jsem taky o Hatsanovi uz kvuli uchyceni puskohledu, jelikoz mam slavii 634 a ta ma rybinu pro 13mm montaz, ktera se kvalitni ocelova nevyrabi ale kdyz ctu tyto p¨zkusenosti, tak si tu Slavii radsi necham i bez puskohledu :)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 30 dub 2006 20:21

já sem z Hatsanem spokojenej :D na 50 mtrefuju plech 20*20 a to mi stačí
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 30 dub 2006 22:05

golfkiller píše:já sem z Hatsanem spokojenej :D na 50 mtrefuju plech 20*20 a to mi stačí
A neni to nahodou jeste dal :D Ten Hatsan je tedy uplna sniperka :)
LEON

Příspěvek od LEON » 30 dub 2006 23:01

golfkiller píše:já sem z Hatsanem spokojenej :D na 50 mtrefuju plech 20*20 a to mi stačí
Tak to teda cumim!No to bych mozna mel problemy i se svou CZ200.Zrovna vcera jsemkosil na 30m vsechny strely sly do kolecka o prumeru cca1cm. Strela mela docela jeste energii prosla lahvi od piva skrz na skrz. No ja vim na Hatsana moje CZ200 asi nema
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 01 kvě 2006 00:47

LEON píše:
golfkiller píše:já sem z Hatsanem spokojenej :D na 50 mtrefuju plech 20*20 a to mi stačí
Tak to teda cumim!No to bych mozna mel problemy i se svou CZ200.Zrovna vcera jsemkosil na 30m vsechny strely sly do kolecka o prumeru cca1cm. Strela mela docela jeste energii prosla lahvi od piva skrz na skrz. No ja vim na Hatsana moje CZ200 asi nema
no pockej..jde o to jestli 20x20mm..20x20cm..20x20dm..20x20m..??vic uz snad ani polemizovat nebudu.. :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 kvě 2006 09:54

ach jo koukám že jste banda trubek , vemte si plech nebo karton 20*20 cm , odkrokujte si 50 m a zkuste si to chytráci,jestli se netrefíte tak neodepisujte ( zvládla to i moje dcera který je 10 let).
Leon: to máš teda hustou vzduchovku že má takovou páru , to buď rád protože je to vlastně podle vás od nejlepšího výrobce vzduchovek na světě já zapomněl CZUB :lol:

PS:komu se to nezdá přijeďte a mile rád vám to zopakuju , ono střílet do terče na 10 m mně tedy vůbec nebaví.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 01 kvě 2006 10:48

golfkiller : Tak odkrokoval, tak je to potom jasne :) . Az si to zmeris poradne, tak sem pak neco pis...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 kvě 2006 12:25

co krok to metr ale když to chceš přesně vyndám pásmo :D
luky

Příspěvek od luky » 01 kvě 2006 16:07

golfkiller píše:co krok to metr ale když to chceš přesně vyndám pásmo :D
položil jsem v pokoji na zem metr a po dvou normálních krocích 130cm(co krok to 65cm)
Mejch 50 kroků je cca 32,5m!!! Meřim175cm.

Ale možná máš 2,5metru :lol:
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 01 kvě 2006 16:22

AŽ BUDU CHTÍT VYHODIT PENÍZE ZA HATSANA TAK SI KOUPÍM RADŠI ZPÁTKY GAMO, protože s tím jsem aspoň trefil na 10 plechovku od piva :D :lol: :shock:

Zlatá slavia 634
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 01 kvě 2006 18:23

pardon opravuju co krok to :!: 95 CM :!:
ze slavií děte už někam , končím s touto debatou HOUG
(beztak jste trubky sorry)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 kvě 2006 18:51

Normální člověk pokud není trpaslík je schopen bez problémů udělat metrovej krok.
LEON

Příspěvek od LEON » 01 kvě 2006 21:36

golfkiller píše:ach jo koukám že jste banda trubek , vemte si plech nebo karton 20*20 cm , odkrokujte si 50 m a zkuste si to chytráci,jestli se netrefíte tak neodepisujte ( zvládla to i moje dcera který je 10 let).
Leon: to máš teda hustou vzduchovku že má takovou páru , to buď rád protože je to vlastně podle vás od nejlepšího výrobce vzduchovek na světě já zapomněl CZUB :lol:

PS:komu se to nezdá přijeďte a mile rád vám to zopakuju , ono střílet do terče na 10 m mně tedy vůbec nebaví.
Hele ty kluku chytrej 20*20 to myslis jak kiwi nebo co jo tak ty myslis centimetry tak to trefim i slavkou 624 z roku 70 kdyz budu strilet pod uhlem :lol: ja nevim ja myslel ze kdyz to napises bez rozmeru tak je preci jasny ze strojarskyho hlediska ze je to v mm
Odpovědět