vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
martin01
Příspěvky: 2
Registrován: 09 čer 2010 13:33

výběr zbraně

Příspěvek od martin01 » 09 čer 2010 13:46

Ahoj,

nedávno jsem byl na akci, kde na zpestření kamarád zařadil střílení ze vzduchovky (klasická Slávie a diabolky Standard). Po letech mne to docela chytlo a uvažuji o tom, že bych si rád domů koupil nějakou vzduchovku.

Pokud jde o specifikaci toho, co od vzduchovky očekávám, tak ta je následující:

1. Přesnost hlavně na delší vzdálenosti
2. Spolehlivost (neporuchovost)
3. Aby dlouho vydržela
4. Cena cca 5.000,- Kč

Zašel jsem i do obchodu a rozhlížel se po netu...

Zaujala mne klasická Slávie 634. Slávie je klasika, vydrží i drsné zacházení, jakého jsem byl svědkem na táborech. A asi ani s náhradními díly není velký problém.

Také mne zaujala Gamo CFX. Je popisována jako výkonná zbraň. Esteticky je dle mého názoru velmi vydařená. Cena není nijak závratná. Trochu mám ale strach z plastových doplňků, především muška by mohla trpět při akcích v terénu. Také nemám žádnou zkušenost s natahovací pákou pod hlavní. Především o jak odolný mechanismus jde.

V případě, že máte jiné typy sem snimy'''''''''

Nikde jsem se také nedočetl, jaký je reálná dostřel u výše uvedených zbraní. Tedy na jakou vzdálenost lze úspěšně zasáhnout papírový terč, za předpokladu, že používám dobré střelilo a přiměřenou dobu už trénuji. To je údaj který by mne docela zajímal!

Všude nabízí puškohledy na vzduchovky, ale pořizovat si takovou věc na střelbu na 30 metrů se mi zdá jako naprostý přepych.

Přeji pěkný den a díky za odpověď Martin


Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: výběr zbraně

Příspěvek od DrobasMirek » 09 čer 2010 16:17

kup si slávii, i když 634 není od doby co to vyráběj za Moravou na východ zrovna záruka kvality tak si myslim, že to bude lepší volba než Gamo..

Až budeš na 30m zkoušet střílet přes mířidla třeba víčka od petlahví tak ti puškohled jako takový luxus nepřijde :-) s Gamem je to asi jedno, na 30m bude výsledek stejně tragický.


p.s. myslim, že tu o tom diskuse už je :-)
Storm
Příspěvky: 81
Registrován: 01 kvě 2008 05:40

Re: výběr zbraně

Příspěvek od Storm » 09 čer 2010 16:44

Máš Gamo CFX ??? že se ti nelíbí jeho přesnost ??? Já mám CFX Royal a na 30m trefuju víčka celkem dobře samozřejmě že s optikou a střelivem JSB.Maslím že to není zas tak špatná volba.mám i HW97k a ten rozdíl není zas tak veliký jak je rozdíl ceny.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr zbraně

Příspěvek od kesi » 09 čer 2010 16:46

DrobasMirek píše:...s Gamem je to asi jedno, na 30m bude výsledek stejně tragický.
Je tu pár videí od Luckyhita, které říkají něco jiného. :wink:
DrobasMirek píše:Až budeš na 30m zkoušet střílet přes mířidla třeba víčka od petlahví tak ti puškohled jako takový luxus nepřijde :-)
Přesně. :)

Edit: tak, Luckyhit měl CFX Royal.
Edit2: http://forum.gunshop.cz/o-vzduchovkach- ... 4-390.html
http://forum.gunshop.cz/uprava-spouste- ... t6657.html
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
vilirossi
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2010 20:27

Re: výběr zbraně

Příspěvek od vilirossi » 09 čer 2010 17:48

ja bych sel do norconia qb78 mam ji a je to mazec,a za ty prachy,je to co2.a je presna i na vetsi vzdalenosti mam tam optiku,tasco3x9x40,a bomba.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: výběr zbraně

Příspěvek od PEPAN » 09 čer 2010 20:47

S trochou tréninku a správnou technikou není velký problém trefovat víčka mířidly na vzdálenost kam jen dohlédnu, tj. dokud ho vidím dřív nebo později ho trefím.
Zajímavost, střílim víčko na hranici dohledu,JSB docházejí a dávam si záležet, 15 ran a nic. nabiju gamo terčové, a nasranej střílim. 3x za sebou zásah :twisted: jen jsem musel kompenzovat výškové rozdíly podle toho jak sedla diabolka do laufu jinak dosti přesné
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: výběr zbraně

Příspěvek od DrobasMirek » 10 čer 2010 10:19

Storm píše:Máš Gamo CFX ??? že se ti nelíbí jeho přesnost ??? Já mám CFX Royal a na 30m trefuju víčka celkem dobře samozřejmě že s optikou a střelivem JSB.Maslím že to není zas tak špatná volba.mám i HW97k a ten rozdíl není zas tak veliký jak je rozdíl ceny.
byla to jedna z prvních vzduchovek, kterou jsem koupil když jsem začal znovu střílet. Dřív jsem střílel jenom se Slávií a Haenelkou 312, myslim, že docela slušně, Gamo jsem koupil na místo Slavie, hlavně potom co mi ji shodně vychválili v několika prodejnách. O tom, že je nějaký forum jsem neměl ani páru, nic načtenýho tak jsem jí koupil, po 14 dnech marnýho boje s přesností, kdy byl na 20 m problém trefit s optikou (též gamo) nějaký slušný výsledek na terči, laborování a střílení přes mířidla jsem jí reklamoval, dostal jsem po nekonečným čekání jiný kus, ale situace se opakovala, každá rána šla jinam tak jsem jí před zimou uložil do pouzdra s tím, že se jí budu věnovat zase na jaře. Bůh dal a vykradli nám chatu a vzduchovku si odnesli. Toť moje zkušenost s Gamo CFX.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: výběr zbraně

Příspěvek od mzprx » 10 čer 2010 21:22

Tipoval by som na problem toho puskohladu. Raz som opravoval CFXku s original variabilnym puskohladom. Nemal korekciu paralaxy a tak kriz behal na 10m pri nastrelovani po celej ploche terca podla toho, ako som do toho kukal. S tym sa fakt nedalo nic trafit. Ale nebola to chyba pusky. Gamo s pevnou hlavnou a bez deraveho piestu striela celkom slusne. A ta optika je fakt horsia ako lacna cinska 4x20, ktora je za par stovak.
Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: výběr zbraně

Příspěvek od armyhunter » 04 črc 2010 18:14

Já bych šel do 634 sám si ji budu asi kupovat. Je to klasika za přijatelnou cenu a kvalita by měla být také dobrá, ale je to pouze jen Slávie tak nečekej že tě někdo bude obdivovat.
cartman
Příspěvky: 139
Registrován: 28 čer 2010 18:05

Re: výběr zbraně

Příspěvek od cartman » 04 črc 2010 19:55

no keď ťa neomrzela slávia tak ju ber 634 je super len si ju musíš troška vyčačkať nie ako ja :) ale keď ťa už omrzeli slávie tak si zober hatsana-70,90,80 tie sú podľa mňa fajn ale keď chceš niečo na experimenty tj. výmeny pružín a pod.novej pažby ,hlavne kúp si starú 630,631 za dobrú cenu a máš s čím špekulovať :wink:
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: výběr zbraně

Příspěvek od armyhunter » 24 črc 2010 10:42

Měl bych takový dotaz. je to tu napsané už hodněkrát, ale to bych se učetl. Časem bych si chtěl pořídit revolver nebo pistoli. Nějakou silnější tak na 15-20m nejlépe se zásobníkem. Cena tak do 4000Kč. Nejsem moc příznivec těch Umarexek, jsou moc slabé. Prostě něco s velkou šlupkou a doletem :D
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: výběr zbraně

Příspěvek od cvicubis » 24 črc 2010 11:41

Taky bych byl rád za tip na dobrou vzduchárnu. Slavie je sice dobrá, ale méně výkonná a proč nevyužít plných 16J jak to dovoluje zákon, že? Přemýšlel jsem o Gamo, zdá se mi docela dobrá. Hodně lidí tady píše o Weihraucht, podle všeho to bude velice kvalitní vzduchovka, ale ta cena. Je opravdu Weihraucht o tolik lepší jak třeba Gamo? A je lepší zlamovačka nebo pákovka?
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: výběr zbraně

Příspěvek od armyhunter » 24 črc 2010 12:07

:lol: Weihraucht a Gamo se nedá srovnávat.
PeterSL
Příspěvky: 12
Registrován: 29 črc 2010 09:12

Re: výběr zbraně

Příspěvek od PeterSL » 29 črc 2010 11:41

Dobrý deň, chcel by som si zaobstarat nejaku vzduchovku na strielanie do tercov,potkanov... a neviem aku značku,model si vybrat malo by to bit niečo do 160€ aj s puškohladom nejlepšie k.4,5 a hlavne aby mala dobry dostrel,krátku vzduchovku som už vlastnil a tak by som chcel prejsť na vyšši level :) za tipy vopred Ďakujem s pozdravom Peter
Uživatelský avatar
Frýča
Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2009 17:42
Bydliště: Plzeň

Re: výběr zbraně

Příspěvek od Frýča » 29 črc 2010 11:57

To cvicubis: jestli ti přijde 634 slabá, tak teda není. Kamarádovy si s ní prostřelili hasičskou botu a jestě měl 14 dní v noze diabolek, než n a to přišel ( v nártu) a to na dobrejch 10m. Věř, že o moc silnější vzduchovku než 634 bez ZP neseženeš.
Odpovědět