OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Artifex » 16 bře 2010 20:40

Měl jsem, proč?


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Matěj » 16 bře 2010 20:53

Já jo, :wink:
Psy chovám, nebo spíš mám víc než 20 let.
Pes je soukromé vlastnictví a jako takové je nedotknutelné, ať se vám to líbí, nebo ne.
Slušní psi mi nevadí.
Hovínka a agresivní psi ano.
Tenhle thread sklouznul trochu mimo téma.Řeší se tady počurané schody a jiné věci.
Ed se do toho obul s ráží. Ještě štěstí, že bytí, či nebytí psů ve městech nemůže ovlivnit.
Oni všichni pejskaři a všichni psi nejsou špatní ( ale taky nejsou všichni dobří ).
Nedávno jsme tu řešili téma myslivci - "banda ožralých poloslepých magorů se zbraní", kteří pro svoji potěchu vraždí v lese zvěř ( legalizovaní pytláci ). A hned se zvedla vlna nevole, že všichni nejsou takoví.
Takže tak to bude se psy a jejich páníčky.
Trošku tolerance lidi ( teda tam, kde to jen trochu lze ).
Sami se občas rozčílíte, když se někde objeví horlivý pisálek brojící proti vlastnictví zbraní.
Zakažme zbraně mezi civilisty !!
To je hned oheň na střeše.
Berte to tak, že pro lidi vlastnící psy jsou jejich mazlíčci tolik, jako pro vás vaše "krochnička".
A pokud jsou oni i jejich psi v pohodě, není co řešit.

Takže spíš zpět k situacím napadení psem, než k tomuhle "honu na čarodějnice".
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od dykmore » 16 bře 2010 22:10

Ale to máš jistě pravdu, jenže já bydlím ve městě. Tady mě myslivec nepostřelí, a sice se tu poflakuje dost podivných existencí, ale jen mizivé procento z nich má střelnou zbraň. Takže jsem se nijak nezapojoval do diskuze o vrazích v zeleném a nelíbí se mi, když chce někdo zakazovat zbraně, vzhledem k množství myslivců a zbraní je defektních jedinců v těchto oborech dost málo. Zato psí realitu vidím každé ráno, každý den, každý večer. Já už snad ani nepamatuju den, kdy bych nešlápnul aspoň do jednoho psího hovna, nebo na chodníku nemusel uhýbat nějakému psovi. Možná proto, že tyhle zpočátku nenápadné věci někoho můžou otravovat po troškách tak dlouho, až je úplně nenávidí, se tahle diskuze posunula do roviny, která tobě nepřipadá až tak závažná :roll:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 16 bře 2010 22:20

Srovnávat psy se zbraněmi je malinko zpozdilá, statisticky jsem častěji pokousán než postřelen. Častěji mně poškozují psy ve městě, naopak o myslivcích nebo střelcích, vyjímá idiotů, co je vlastní blbost proslaví, skoro nevím.
Pes je věc, která trvale znehodnocuje moje okolí, močí mi na auto, ohrožuje mně, kálí do pískovišť kde si mají hrát děti a ve finále, i z mého se financuje úklid po nich a to já dnes v činžáku psa nemám. Tak se ptám jaká je sebeobrana proti tomu abych neodesíral rozmary druhých?
Já psy a pískaře nijak a ničím neomezuju, oproti tomu oni mně i několikrát za den!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 16 bře 2010 22:26

To- dykmore
Zatím to u mě nepropuklo, ale daleko k tomu nemám, už se mi blíží alergie na nepracovní povalečské, rozmazlené chlupáče a jejich postižené páníčky.
Moje skóre z paměti je zatím 3x pokousán, 2x KO v sebeobraně (jeden si ulomil hlavu, když mně rafl přes plot a nepustil, druhý potkal UTON když měl záchvat okusovaní mojí nohy).
Nemyslím, že toto skóre je při zvyšující se koncentraci smrdutých zablešenců konečné.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 17 bře 2010 07:49

Já psy a pískaře nijak a ničím neomezuju, oproti tomu oni mně i několikrát za den!!![/quote]

Jsem pejskař a omezuju tě nějak ? U nás na sídlišti bordel dělá asi 15 psů a dalším x jich jsou v pohodě , jestli to nechce začít u majitele . Je to jen o lidech , já bych si nedovolil hodit papír na zem ,nebo neuklidit hovno ,když pes vykoná potřebu . Přijde mi to normální ,nedělat bordel a neobtěžovat i sám sebe ,protože do toho hovna mohu šlápnout taty nehledě na to , že do toho musej šlapat i ti psi .

dykmore -nechápu jak někdo může říc , že "Tady mě myslivec nepostřelí, a sice se tu poflakuje dost podivných existencí, ale jen mizivé procento z nich má střelnou zbraň " víš kolik feťáků a prodejců drog je ozbrojeno ? Hlavně maj nože ( vlastní zkušenost ) Zeptej se na policii jaké je to procento ,až 90% .
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 17 bře 2010 08:33

Mám naproti jednu paní, má dva kamarádské chlupáče, furt je venčí a co je zvláštní, pokaždé po nich uklidí. Jen bych na ten plácek nepouštěl děti, je to tam plné moči! :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 17 bře 2010 09:38

moč je zdravá :lol: ,rozhodně zdravější než to co prší z nebe a hlavně ,přece nebudu venčit psa tam kde si hrajou děti
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od mocima » 17 bře 2010 09:54

Před pár lety ještě na vysoké jsem byl nucen bydlet na sídlišti v Brně a z pokoje jsem měl parádní výhled na dětské hřiště. Takže jsem měl skvělý přehled.
Tam, kde se v písku odpoledne hrabaly děti a občas i ručičku do pusinky daly, se úderem devatenácté hodiny vystřídalo asi 15 psů se svými páníčky a pejskovi bylo celkem jedno kde se vysral nebo vychcal - stejně jako těm páníčkům.
Věřte mi, že já mít dítě, tak jej na toto hřiště pustím jen v protichemickém oděvu.

Toto je přesně to omezování, které pejskaři provádí!

Teď bydlím v malém městě a protože mám rád upravené okolí domu, tak jsem si dovolil vysadit před dům trávník, nějaké kosodřeviny, atd. Vydržel jsem s pejskaři bojovat asi 5 let. Pak jsem musel uznat, že je to jen házení perel sviním.
Trávník je samý žlutý flek jak na něj chčí všichni psi v okolí, denně musím chodit s lopatou, abych posbíral ho*na a když si dovolím někoho s pejskem napomenout, tak se o sobě dozvídám takové věci...

Soused měl obdobný problém, ale jen se psy z ulice - jednoho odstřelil vzduchovkou a bylo pár let pokoj. Bohužel se odstěhoval a já mám svůj ZP docela rád, abych to řešil obdobně.

Nebo takovéto chování pejskařů vám přijde normální???
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 17 bře 2010 09:56

Matěj píše: .... Berte to tak, že pro lidi vlastnící psy jsou jejich mazlíčci tolik, jako pro vás vaše "krochnička". ...
ještě jsem neslyšel o pistoli, která by se podhrabala hnilým plotem aby mohla napadnout kolemjdoucího na veřejné polňačce, aby se toulala po okolí, napadala jiné pistole, strašila děti, dávila slepice či až ovce.

____________
Nejvíce smrti je od podhrabaných silných psů na potulce: i hodně drazí psi, i (nákupními) centry za bílého dne, i predátorsky - bez předchozí výstrahy mžikový smrtící útok i na lidi (viz. Pardubice). Nejvíce nesmrtících pokousání je samozřejmě od zanedbaných÷pokřivených polo-potulných čoklů nepřizpůsobivých + sociálně vyloučených.
_____________
Silná (i klidná) neznámá psí obluda bez dozoru na ulici může být smrtelná hrozba: jakýkoliv pokus o příblížení je na zahájení palby. O nezbytnosti postřílet mixovou smečku vořechů + bezpapírových vlčáků co se na veřejnou polňačku vyřítí dírami v hnilém plotě hnojné ruiny nepřizpůsobivých socek, kdy malí čokli provokují/poutají a velcí psi pouští hrůzu nebo si hrají na lov obklíčením oběti => hryznutím do lýtka zezadu - to snad diskutovat nebudeme. I škrábnutí vořecha je bio-hazard, jsou to vážné věci.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 17 bře 2010 10:17

mocima píše:Nebo takovéto chování pejskařů vám přijde normální???
neznám žádné jiné, lejna sbírající bývají považováni za podivíny pejskaři i ne-pejskaři - a i hlídkami městské policie.


Na druhé straně: když do dětských pískovišť přestanou chodit chcát čokli, začnou tam chodit chcát nepřizpůsobiví (mejdanující poblíž s krabicákem celou noc) + partičky pubertálních delikventů. Pokud za pobytu hlídky dočasně uskrovní decibely, PČR i MP je smí leda občas legitimovat, zasalutovat => čekat až způsobí škodu >5kKč. A rezidenti pak mohou leda s hrůzou sledovat, jak ceny bytů v jejich ulici klesají k cenám bytovky v Litvínov/Janov, paxi leda zasněně zavzpomínají na doby než se odstěhoval soused magor do rotweilerů, co sice občas vystrašil děti na hřišti, ale když miláčkovi sundal náhubek, rád klidně i 10-hlavé tlupě vandalů vysvětlil, že bude pro ně lepší jít devastovat domy, kde nebydlí pejskaři.

Ohledně psa bez náhubku: kamarádka si opatřila Staforda, prý je to mazlík - ale co jí jednou pomlázkami nepřizpůsobiví zmlátili že na měsíc musela vysadit volleyball (je to managerka, měla drahé šaty & co, asi ji týrali za mez aby se draze vykoupila - ale neměla hotovost a kreditku jim zamlčela. ona zbraň nenosí - ale i kdyby: byl jich houf => nejdříve ji obstoupili a palba do davu "koledníků" by asi byla cesta za mříže), na velikonoce ho vodí zásadně bez náhubku. A prý se ráda na velikonoční pondělí chodí s kamarádkami projít i do zanedbaných čtvrtí - a že si užívají, že tam nyní potkávají jen samé milé vlídné přátelské lidi, už žádného svět nenávidícího nepřizpůsobivého co pod záminkou tradice touží napadat a bičováním týrat cizí kolemjdoucí ženské zadnice.

Ona s čokly je to přetlačovaná jako cokoliv jiného - kdy nositele hrozby totálně zničit je většinou větší průser, nežli nechat ho volně řádit.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od dykmore » 17 bře 2010 10:41

Art: rec se vedla o kratkych palnych. Reagoval jsem na to,ze nam se nelibi,kdyz se nekdo navazi do majitelu strelnych zbrani-precti si to jeste jednou. O nozich nepadlo slovo-samozrejme nuz ma u sebe kdekdo,proti tomu jsem nic nerekl.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 17 bře 2010 11:04

horší je ,když je feták ozbrojen nožem ,protože v prostoru 2x2m ti je bouchačka k ničemu .

Jinak chápu odstřel psa ,který někde v lese k vám běží a široko daleko nikdo ,ale myslím ,že tu padlo i to ,že je nutný odstřel když je u toho majitel psa .
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 17 bře 2010 12:02

Pokud je zjevné že budu napaden, tak pro obranu asi přítomnost majitele nebude hrát roli.
Jakmile mně pes trhá, je mi přítomnost kohokoli u p...e a v boji o holý život, upotřebím jakékoli dostupné prostředky, k okamžité likvidaci agresora a tedy k ukončení útoku na mou osobní integritu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 17 bře 2010 12:34

->Art:Tak zkus chápat i nezbytnost včasného odstřelu psa, co zdánlivě klidně jen někam vleze: http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/pes ... lapce.html; http://www.denik.cz/z_domova/pred-utoke ... telky.html; http://www.denik.cz/z_domova/rotvajleri ... 91108.html


A taky pochop, že tvůj soused se nemusí pokorně dívat, že na svou zanedbávanou obří psí obludu nemáš dostatečnou klec jelikož na to sereš. Sousedi nemusí být ani ovce čekající na smrt, ani nemusí být ochotni trvale držet ozbrojené hlídky na vlastní zahrádce, ale při prvních náznacích blížícího se neštěstí http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/dva ... ulici.html tvému psinci nabídnou otrávený salám a pokud přesto dojde k průseru http://tn.nova.cz/zpravy/krimi/pes-poko ... minku.html a ty dle současných ubohých zákonů jako zbohatlík s drahým právníkem vykličkuješ a za způsobení smrti člověka místo 15 let dostaneš jen urážející podmínku, že tě za takovou drzost lapnou a pověsí na jabloni.


Volně pobíhající čokli útočí hlavně na jiné psy, takže ohrožení jste hlavně vy, čoklisti - a tedy kdo si netroufá ustát kooperující nažhavené rotweilery, měl by i k venčení čiwavy krochnu neodkládat + hlídat po okolí psy navolno http://www.katastrofy.com/scripts/index ... _nad=16120, ale občas bude nutné odstřelit i krásného psa v bezvadném stavu na vodítku i s náhubkem paničce rovnou u nohy - aspoň já nebudu riskovat že se mu za mého humanistockého pasivního pozorování servat náhubek podaří aby pak měl šanci mne trvale zmrzačit - zde o to více platí, že lepší je zbytečně vysypat zásobník do obludy která vražedný amok jen předstírá ve hře - a paxe nedohodnout na náhradě škody za psa, nežli s palbou váhat a být pak zaživa roztrhán: http://protector.txt.cz/clanky/20995/pe ... zi-druhou/ Být ta ženská zodpovědná, sama vláčí krochnu na svého čokla - jelikož i pokud by nepotřebovala mít jistotu že dokáže zastavit svou nezvladatelnou obludu v útoku na jiné (a riskovat tak max. komické 2 roky), mělo by jí být jasné, že její nezvladatelný čokl může vystartovat i na ní - a pak jí dlouhé lakované nehty nepomohou. Zbroják na větší psy bude asi nevyhnutelný http://protector.txt.cz/clanky/32691/pe ... ni-prukaz/, i v zájmu naivních chovatelů.


Na závěr potvrzení toho, co všichni tušíme:
Každý přitahovaný urostlými psími obludami není vždy nebezpečný deviant
ale každý nebezpečný deviant je vždy přitahovaný urostlými psími obludami.

Každopádně pokud zjistíte, že chovatel svou milovanou psí obludu i masturbuje, mějte se na pozoru. http://www.vpsmvbrno.cz/muzeumzla/kurten/kurten.html
Odpovědět