Jak se ubranit medvedovi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 01 led 2010 20:19

To- MARKONY
No a vem si to že já takové mám na střelnici furt!!! Kdž už dají 10-15 ránu a nic, začnou plakat jak je drahá munica a jestli jim to ,,zadarmo´´ nenastřelím, nebo za pozvání na hon ,-))) nebudu rozebírat co už sem s nimi zažil. Jeden došel po 15x minuté zvěři že s tím něco má, šlo to 130mm doleva 80mm nahoru, ja bych to ověřil po prvním minutí, on to venku valí naslepo ještě 14x. No od takových si rád poslechnu rady, pak když dojde na praxi tak se du smíchy dorvat,-)


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od edelweiss » 01 led 2010 20:27

Takto si představuju našeho nimroda a kvér na medvědy:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Rampa » 01 led 2010 20:49

tak to je jeste hov.no jak nema takove zasobniky aspon 2 za pasem a lauf mu nesviti cervene :lol:
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od PaF » 04 led 2010 17:26

Průvodce poučuje turisty jak se mají na tůře chovat.
.....jo a kdyby se objevil medvěd, tak mu naházejte hovna do očí, a jak si je začně protírat ,tak utíkejte.Jeden turista se ptá, a kde vezmeme ty hovna?
Průvodce: klid, až bude medvěd, budou i hovna.......
black Kid
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2010 12:29

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od black Kid » 08 led 2010 13:32

Účinný je už náboj 357mag.,ale musí být od jiného výrobce než je Magtech a Belot,jelikož mají energii pouze 760j.Lepší je střelivo od fi Fiocchi nebo Winchester,kde se energie pohybuje kolem 1100j.Nejúčinější je 44mag. také od fi Fiocchi nebo Winchester,kde je energie 1500j.Bellot a Magtech mají pouze 1000j,ale i to v této ráži stačí.Jinak 100% je Casul 454,kde energie náboje je 2500j nebo Magnum500-energie 3200j.Ale tyto rážeuž se hůře ovládaj,aby mohli vystřeli více výstřelů za sebou aniž by to úplně rozhodilo záměrnou,proto doporučuji v našich podmínkách 357mag. nebo 44mag. - úspěšný lov :) naši medvědi naštěstí nejsou kodiaci,ale i ty zastaví 44mag. :P
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Lynk » 08 led 2010 14:53

Tie výkony asi nebudu pri rovnakych dlžkach hlavne(aj to udavaju pri dlhych hlavniach, zvycajne cez 6", ak to vobec uvedu) Cenovo aj výkonovo sa mi zdali najlepsie Prvi Partizan .357MAG SJFP 1225J pri 10" ... merane pri 4" maju 900J :)
G26(9x19) CZ100(9lug) Astra960(.357/.38 ) CZ92(6,35Bw.) MCM-Margolin(.22LR) Vostok-SM2(.22LR) Ardesa-Yukon(.50perk) S620,LOV1(4,5mm) TAU6
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od jiml » 08 led 2010 17:45

Také něco přidám, jen výňatek, zbytek na odkazu.

Černí medvědi

Pro nás místní představuje méďa tak trochu dilema v tom, jak je máme rádi. Máme s nimi spoustu zážitků. Fotografujeme je, jsme jimi okrádáni o dobroty a někteří je obdivujeme i v guláši, co se vaří s listy vavřínu, jalovcem a kyselou smetanou. Musím nerad přiznat existenci i těch, kteří guláš zničí mrkví a červeným vínem z Francie. Kamarády z Evropy a turisty odkudkoliv, které vozím do lesa, po prvním setkání především zajímá, kdo jí koho. V lese je definitivně nejnebezpečnějším tvorem člověk. Moudří medvědi to vědí. Na kontinentě Severní Ameriky jsou jich tři základní druhy. Nekříží se a reagují na člověka zcela odlišně. Polární medvěd je nejnebezpečnějším pro lidi, protože mají stejnou velikost a občas i barvu jako jejich základní potrava/tuleni. Nebudeme, ale tábořit na ledových krách a tak má "povídání" jsou jen o zbývajících dvou druzích, kteří jsou medvědi Černí a Hnědí.

Chlupatec, ktrému se u nás v lese nevyhnete, Ursus Americanus, neboli černý medvěd je notorický lupič, který nejí snad jen žulu. Absolutně nejraději má med. Často ví, co je konzerva i jak si s ní poradit. Až budete sbírat borůvky a na druhé straně keře bude mít někdo děsně chlupatou ruku, tak to je ON. Že se jmenuje černý, mu nevadí, aby nosil kožíšek v libovolné barvě od vzácně bílé, až do všech ostínů skořicové, hnědé a černé, s častou bílou skvrnou na spodní části krku. Trik, jak hledat medvěda v lese, je najít "spálený pařez" s ušima. Máte/li pušku, mé?a zdrhne. V případě pouhého fotografování / pózuje. Pak je vše podle loveckých předpisů, které oni pečlivě studují. Medvědí panímáma s mladými se nesmí lovit, což dobře ví. Když je v lese kravál, její mládež si hraje. Pouze medvěd starší než dva roky, a bez společnosti mladých, může být loven. Jsou nesmírně mazaní a s jediným životním cílem / být tlustý. Za extrémně vzácných okolností, vždy vyprovokován a nebo v sebeobraně, mé?a použije sílu i proti lidem. Co je agresivita, může znamenat v medvědí logice něco jiného než u nás. Po pohlavku od medvěda nemá kdokoliv sílu chodit. Černí medvědi se mezi sebou perou mlácením předními tlapami. Když v lese najdou cokoliv k jídlu, neváhají a hned to začnou jíst. Může to být ruksak s jídlem, který si medvěd našel, i když ho právě nesete na zádech. Mám kolegu, se kterým si ten, jinak krasavec, chvíli kutálel a kousek z něj i ukousl. Ve všech národních parcích Kanady se rozdávají brožůrky v mnoha jazycích, co a jak dělat, když se s medvědy setkáte. Osobně nosím všechny ty tiskoviny, ale pro případ, že zvířata nečtou dost pozorně i "velkorážové domlouvadlo". Chci Vám však medvědy předstravit.
John Sadílek, Vancouver, B.C. http://stvan.com/canada/index.htm
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Fandaks » 11 led 2010 00:49

Je to o tom jak si chlápek vyšel dopoledne v 11hod, se psem na procházku a napadl ho medvěd. Bez jakého koliv varování, v plném běhu. Chlápek stačil vytáhnout revolver Ruger .454 Casull a napálil do něj všechny rány. Píše, že medvěd překonal těch 20 yardů ve vteřině.
Tady to máte i s fotkama.

http://dalesdesigns.net/bad-bear.htm
Přílohy
02.jpg
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od PaF » 11 led 2010 11:50

:shock: :shock: :shock:
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Harquebusier » 11 led 2010 12:16

Pěknej příběh, ale nějak se mi moc nezdá. Píše tam o sekundě, během které útočící medvěd překonal vzdálenost k němu. Že by během ní stihl vypálit více ran za sebou (plnej válec?) z třípalcovýho revolveru ráže .454 Casull??? :shock: Fakt nevím... Ten maník nevypadá jako nějakej lamželezo a výstřel z takovýho kanónu při týhle délce hlavně je dost bolestivej zážitek a jen pouhé vystřílení válce v tak krátkém čase bez jakéhokoli míření považuju za skoro nemožné. A mířit musel, byť jak píše, střílel od boku.
Ale třeba jsem moc podezíravej a bylo to jak píše. Je ovšem pravda, že "hrdinskejch činů" s medvědem už bylo na netu popsáno dost. Vybavuje se mi z minulosti např. jeden borec, kterej se s flintou vyfotil u nalezené mršiny, apod... :mrgreen:
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od MARKONY » 11 led 2010 12:46

To Harquebusier
Střílel jsi z tohoto revače ? Jeto Ruger KSRH2454 ALASKAN delka 21/2" , jsou to jen pověry že nejde vystřelit valec na jeden zátah že ti poláme ruce a takové bludy je ho vlastnil a mužu ti řict že radějí vystřílím cely válec plnotučných .454 Casull než jeden zásobník z RUGRU LCP .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od JirkaS » 11 led 2010 13:02

Celý příběh a fotografie jsou tady: http://www.fieldandstream.com/photos/ga ... ka?photo=0

klikejte na tlačítko NEXT nad fotografií.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Harquebusier » 11 led 2010 13:14

Ne, nestřílel jsem z .454 Cas. v takto krátkým laufu. Jak jsem psal, můžu se mýlit, ale ten příběh mi přijde takovej... no, nepravděpodobnej.
Střílel jsem z .44 Mag. (cca poloviční úsťová energie střely oproti .454 Casull) z Astry Terminatora, ta má myslím 2 1/4 palce hlaveň a nebylo to nic moc. Mám 187 cm/100 kg a přišlo mi, že "vysypat" během cca sekundy nebo dvou plnej válec a ještě zabít půltunovýho medvěda ... :roll:
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od Radgost » 11 led 2010 13:38

Přecejen, ten chlap byl v tu chvíli nadupaný adrenalinem tak, že mu musel stříkat z uší.
V takovém okamžiku dokáže člověk podat výkony, které jsou na hranicích myslitelnosti.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Jak se ubranit medvedovi?

Příspěvek od kayakero » 11 led 2010 14:54

Vůbec bych se nedivil, kdyby mačkal tak divoce, že by si u toho serval nehty + zlámal kůstky v prstech. Taky by mne zajímalo, kolikrát pak ještě protočil bubínek kolem dokola cvakáním naprázdno než mu došlo, že už je po akci. Pro tyto situace by do medvědího lesa neměl člověk vyrážet bez medvědobijného revolveru v rychlém vnějším otevřeném holstru + nasazených pampers-senior.

Kdyby to někdo natočil, byla by to na pampers-senior super-reklama: plínky pro opravdu drsné chvíle drsných mužů. Inkontinentní důchodci co se do nich pochcávají při odpoledních vycházkách by je pak začali kupovat jako diví.
Odpovědět