Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 13 bře 2006 18:37

Jakou cenu má vzduchovka vz.35 a 47??? A ještě něco...př: na prodej je asi 50 vzduchovek...z toho:asi 15 typu 618,236,803,620,630,631...atd a pak několikrát Stella, Schol,několik těch vojenských, ?Minute man?, Tau a Iž, Crossman, Tempest, Lov, Haenel atd...a otázka je...jakou hodnotu mají " mezi těmi kousky" zmiňované vzduchovky 618-631...jde o sbírku po jednom člověku...dík za nějakou smyslupnou odpověď.


Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 13 bře 2006 19:00

To Roman
I když vzduchovky sbírám hodně dlouho, netroufnu si na ceny odpověďět. Je to o nabídce a poptávce. Viděl jsem inzerát, kde chtěl dotyčný za vzor 35 jen 4 000,-, dále jsem vidělinzerát, kde chtěl za údajný unikát vz. 47 částku 25 000,- Na fotce ani ze signa jsem z toho žádný unikát nepoznal.
Obecně: Řada 600 a 800 se dle typu pohybuje v řádu 500 - 2500 Kč.
Pokud by byl k dispozici seznam a jsou-li mezi nimi čs typy které nemám, některé bych odkoupil.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 13 bře 2006 20:03

Svaťo prodává to jedna paní po manželovi, ale chce to prodat v celku...už sem plánoval, že bych to celé odkoupil s jedním chlápkem ze střelnice...ale háček je v tom, že nemám tolik peněz...ona si to nechala kdesi nacenit /nebo co/ a chce za to asi 50.000,- když to vezmu z druhé strany, tak to je dobrá cena...je tam asi 6 vzorů 47 a z toho počtu cca 45-50 vzduchovek to je 1000 za jednu...viděl sem asi polovinu a možu říct krása! nejsu sběratel /mám 10 vzduchovek-většinou Slávky/...ale chcu aspoň tu vojenskou.I když sou tam i lepší a starší kusy...seznam mám, ale moc v něm nevyčtu...nevím jestli to všecko platí...má tu asi 60 vzduchovek, ale ta paní říkala asi 50...
Zbrano

Příspěvek od Zbrano » 13 bře 2006 21:35

Tak som sa dnes pustil do tej mojej Slávky a pekne som ju vypytval. Ďakujem za tie tipy na rozoberanie, prišli vhod. Akurát som objavil pri rozobratí, že diel 23 - "vedení pružiny pístu" (plastové) je na dva kusy. http://www.czub.cz/rozkresy/cz634_r_cs.pdf Vyzerá to tak, že sa asi zlomilo. Časť ktorá je zasunutá v pružine je oddelená od "hlavičky", ktorá dosadá na koniec pružiny. Je to tak aj u iných vzduchoviek? Alebo je to nejaká závažná vada?

Inak čo sa týka ostatných vecí, vyčistil som, naolejoval som tesnenia na pieste, ale stále si po výstrele pekne bafká ako lokomotíva :? Akurát pri výstrele to má plechovejší zvuk - toť celá zmena.

Na druhú stranu priznám sa, že som na to nemal moc času, takže nie je to vyčistné na 100% a olej som zatiaľ použil iba taký "deafult-ný". Takže ešte sa s tým pohrám za pomoci plne syntetického motocyklového 2T oleja a uvidíme.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Diabolky Predator

Příspěvek od Andy » 14 bře 2006 13:13

Vim ze se o tom tady kdysi v tematech kolem vzduchovem debatovalo...

Nyni jsem narazil na nejaky terc z vetrovky.

cal .22 - 60 yardu (vysledek NIC MOC)

Obrázek
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 16 bře 2006 20:01

Tak jsem za pomoci Svářecího drátu 3mm , vrutu do dřeva 2,mm , soustruhu ,pájky a cínu vyrobil forichtung na vyčištění tý zacpaný hlavně na Haenelce a světe div se ,perfekntně to funguje díky za tu radu :wink: . Ani nebude věřit kolik jsem vytáhl z té hlavně broků ,bylo jich 17 kousků (jaká pako tohle udělalo :shock: )
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 bře 2006 08:55

Hmm, dobrá rada nad zlato.
Bych neřek, že to bude u vzduchovky fungovat.
Proto mám rád tohle fórum, člověk se tu neustále dovídá nové věci. :wink:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 19 bře 2006 15:27

Prosím o radu. Mám slávii 620 a má vadu... konec válce je opatřený vnitřním závitem, který je volný. Jde o to, uzávěr pouzdra má oproti vnitřnímu závitu vůli a při zašroubování drží, ale vlivem tlačení pružiny se asi o 2mm povysune...Snad je to srozumitelné.Prosím o radu, jak toto opravit. Jestli stačí něco namotat na závity, nebo jak jinak to opravit? Pokud možno bez nutnosti kupovat nové díly.dík
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 bře 2006 09:12

Taková vůle snad ani není možná. Není ten závit stržený a uzávěr drží jen pažba? Je ten uzávěr původní?
Teď si nejsem jistý, ale nemá tam být zajišťovací kolík?
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Příspěvek od Igrlik » 20 bře 2006 11:30

golfkiller píše:Tak jsem za pomoci Svářecího drátu 3mm , vrutu do dřeva 2,mm , soustruhu ,pájky a cínu vyrobil forichtung na vyčištění tý zacpaný hlavně na Haenelce a světe div se ,perfekntně to funguje díky za tu radu :wink: . Ani nebude věřit kolik jsem vytáhl z té hlavně broků ,bylo jich 17 kousků (jaká pako tohle udělalo :shock: )
:) :D :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 20 bře 2006 16:38

Igrlik píše:
golfkiller píše:Tak jsem za pomoci Svářecího drátu 3mm , vrutu do dřeva 2,mm , soustruhu ,pájky a cínu vyrobil forichtung na vyčištění tý zacpaný hlavně na Haenelce a světe div se ,perfekntně to funguje díky za tu radu :wink: . Ani nebude věřit kolik jsem vytáhl z té hlavně broků ,bylo jich 17 kousků (jaká pako tohle udělalo :shock: )
:) :D :lol:
něco se ti nezdá :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 20 bře 2006 17:42

Kubajzz: právě že to drží jen ten kolík. Závit vypadá že je jakštakš..Ale sou !!!trošku!!! shrnuté.. Všechno je původní (aspoň je teda všecko ze 620ky). Jen ten vnitřní závit je blbě řečeno "jakoby moc veliký"... takže když tam naperu pružinu, tak to nezašrůbuju. Musím to zajistit teprve tym kolíkem, ale pak to má podle mě dost velký vliv na spoušť, protože de ztuha a dobře se nevracá. Kdyby teda byla nějaká rada, krom těch zmíněných a kromě přibodování svářečkou, tak budu moc rád. PS: mám na mysli kolík co prochází spouští.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Slavia

Příspěvek od JaK » 21 bře 2006 21:19

Zdravím,
nedávno jsem zkoušel sřílet se svojí Slavií 631 na extrémní (rozumněj pro vzduchovku extrémní) vzdálenost 60m. Když už jsem si na ni pořizoval puškohled 6x40, tak proč to nezkusit. Za cíl byla vybrána krabice od trvanlivého mléka. Kupodivu jsem ji po pár výstřelech dokázal zasáhovat s 75% úspěšností. Samozřejmě nemám puškohled nastřelený na takovou vzdálenost a tak jsem musel mířit nad a musím podotknou, že jsem střílel ze stoje a nejsem nějaký vynikající ostrostřelec, takže to často byla moje chyba.
Zkoušeli jste už někdy upravovat diabolky k většímu destrukčnímu efektu? To se vezme střela s plochou hlavou, pilník a do hlavy se vypiluje hlubohá drážka. S jablky, bramborami a jinou nebohou zeleninou to dělalo divy. Někdy se dokonce stalo, že se cíl rozpůlil.
PS: nevíte někdo, jak 631-ce zvýšit výkon? Jestli třeba nelze zaměnit některé součástky za 634 (pružina, píst). Děkuji
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 21 bře 2006 21:41

Jestli lze zaměnit díly 634 a 631 to by mě taky zajímalo. Z nákresu 634 to vypadá, že de o to samé, jak 631 akorát s jinou pružinou (??) Možná zdvih pístu je jiný. Když sem byl menší, tak sem řešil průraznost střelky asi takto: vzal sem diabolo standard a malým vrtáčkem sem do středu hlavičky navrtal prohlubeň. Vzal sem svíčku od motorky a rozbil ji. Vybral sem nejlepší střep (tvar jehlanu) a sekundovým lepidlem nalepil na diabolku. Dělá to divy!!! Ale jen na tvrdý materiál jako plech apod. Do dřeva to nemá efekt a na živé tvory nestřílím!
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od JaK » 22 bře 2006 16:07

Taky se distancuji od střílení na zvířátka, na to holt vzduchovka není a abych střílel hlodavce pro zábavu :? Osobně si vystačím s tou zvadlou zeleninou...
Možná by nebylo od věci zkusit se o pružině informovat přímo u výrobce.
Nevím, jestli takovým zásahem, jako je výměna několika vnitřních dílů, nebude porušen nějaký zákon. Snad ne, když nebude překročena energie 16J.
Odpovědět