vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 zář 2009 17:28

Nebo pro střelce na siluety. Tam mají předepsanou délku hlavně a klasická terčovnice by neprošla.


629

Příspěvek od 629 » 21 zář 2009 21:57

Tak na ty 456 jsem volal,a mám zavolat v úterý.Jak jsem psal,měli by být aeron a jestli budou vypadat dobře,tak do jedný určitě pujdu.Když vono je to jinak těžký,na prodej jich moc není (včetně těch co psal harpplayer:Suhl 150,MC 12,SM 2,456...atd-sleduji fora a příspěvky mám přečtený,takže o těchto modelech teoreticky taky něco vím) a pokud člověk nemá kontakt na někoho,kdo v tom chodí,tak je skoro ztracenej.Jednak,když se něco slušnýho objeví,tak je to hned pryč(jezdím hodně do ciziny,tak nemám moc času to sledovat) a pak člověk vybírá z inzerátů kde je cena úplně jinde,nebo kde nejsou fotky.Když se pak mám z Lipna jet podívat na zbraň někam do Ostravy, nebo Liberce(cca900,nebo 600km tam i zpět=2500,-za PHM+10hodin jízdy) na zbraň za 5000,- a tam zjistím,že je to na nic,tak si to člověk rozmyslí.A to má člověk ještě strach,aby vůbec nějakou závadu zjistil(když v tom nechodí).No a to pak zbývají dvě možnosti:buď jít do obchodu pro novou,nebo čekat a čekat jesti se nevyskytne něco výhodného a ve slušném stavu v okolí.Takže tak.Proto řeším tu 453 varmint a pažbu Klinsky.Vono toho novýho a relativě slušnýho,v cenový relaci do cca+-14000,- za zbraň(bez slušný optiky,pažby a dvounožky),moc není.Ještě jsem koukal na ruger 10/22T,ale automat už jeden mám a tak jsem chtěl pro změnu zkusit opakovačku.Poradit si nechám,ale občas je těžký něco vybírat.
Jinak dík za rady a když něco budete mít,tak sem s tím.
629

Příspěvek od 629 » 22 zář 2009 21:53

Takže jsem dopadl takto:Po zavolání na ty 456(údajně od aeronu)jsem se dozvěděl,že už bohužel nejsou k mání,před půl hodinou...atd.Zbytek psát nemusím,to si každý domyslete.
Říkám si-parada,zase nic.A tak konsternován si vzpomenu na prodejce v ČB pana Abrháma(Zbraně a střelivo-http://www.zbraneabrham.cz/),od kterého mám skoro všechny zbraně co mám,nebo sem měl.Angažuje se taky v různých klubech=kontakty a tak volám a ptám se,jestli o něčem vhodném neví. Bohužel nevěděl,ale že má na obchodě nějaký 453 Varmint za 10000,- a jelikož jsem jeho dobrej zákazník,tak mi ji dá za 9500,-.Dobře je prý nakoupil od zbrojovky,z nějakého zrušeného exportu,nebo přebytku z exportu,teď nevým už co říkal,ale že mám chvátat,protože jdou rychle pryč. Za hodinu jsem byl na obchodě a v pohodě a klidu jsem si z více kusů vybral tu co se mi nejvíc zamlouvala.Nádherná pažba,s takovou zebrovanou kresbou(škoda,že ji vyměním),bezchybný železo a spoušt'(aspoň co můžu jako laik posoudit) a kupodivu jsme pak zjistili,že má i nejlepší nástřelnej list(nevím jestli to něco znamená,ale na oko dobrý).Zaplatím,hodím řeč a jdu s dobrým pocitem domů natěšenej na první střelbu a další úpravy k obrazu svému.
Tu 456(Suhl 150..) budu sledovat dál a když se neco poštěstí,ta ji vemu taky.
629

Příspěvek od 629 » 22 zář 2009 22:47

Ještě jsem zapoměl-nabízel mi optiku
http://ncstar.com/store/scripts/prodVie ... product=22
nebo
http://ncstar.com/store/scripts/prodVie ... product=27
za 5500,- že se dost kupuje.Je to prý US firma,co vyrábí v Číně.
Nemáte někdo osobní zkušenost jestli to za to stojí,nebo se mám raději držet zde na foru osvědčených značek jako např.Delta Titanium 4-16x42
Tady na foru jsem našel jen jeden odkaz a na googlu toho českýho taky nic moc není.Navíc, nic lichotivého to není,ale za 2 roky se mohla kvalita změnit.Asi to bude čínskej aušus,ale jen tak pro zajímavost,co třeba? Jestli je to OT tak se omlouvám.Mělo to asi být v sekci Optika,ale píšu to jako pokračování předchozího příspěvku.

2:PaF ..dík za SZ.
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geoffrey » 22 zář 2009 22:53

Pana Abraháma taky znám a vždy jsem u něj dobře nakoupil ... Jenom nevím, jakým směrem se chceš ubírat ? Jestli chceš střílet MaO, tak tvoje volba není špatná, ale taky není optimální. Jestli chceš střílet pro radost, tak nevím, proč jsi to tak řešil. Tady v diskusích je spousta rad a zkušeností. Co vím, dá se v nich při troše času, dobře zorientovat. Takže ti přeji dobré oko, pevnou ruku a přesnou ránu :)
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
629

Příspěvek od 629 » 23 zář 2009 07:49

Prvotně jsem řešil a dál řeším,jestli jde pažba Klinsky 456 target napasovat na 456 Varmint snáze,než pažba Klinsky 451 target(je to na předchozí straně-když si to najdeš). Jinak vlastně nic jiného nechci,ostatní co jsem potřeboval jsem si už našel tady,nebo někde jinde na netu. Že se to potom zvrtlo,to je mi líto,ale když v tom hned všichni vidíte MAO,nebo jiné soutěže,za to nemůžu(přesto dík za rady).Chci si jen postavit pěknou malorajdu,se kterou si pujdu rád zablbnout(třeba na plechovky) a rád se sní pomazlím,protože se mi bude líbit.
.......
takže:
Jde pažba Klinsky 456 target napasovat na 456 Varmint snáze,než pažba Klinsky 451 target?Nějaké další rady? Děkuji.
629

Příspěvek od 629 » 23 zář 2009 08:47

omlouvám se-oprava:
Jde pažba Klinsky 456 target napasovat na 453Varmint snáze,než pažba Klinsky 451 target?
Glenr
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2009 18:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Glenr » 01 říj 2009 09:37

[quote="629"](třeba na plechovky)
proboha tohle tady neříkej ted strhneš lavinu rozčarování že na to ti stačí kdejaká trubka :wink:
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 01 říj 2009 18:50

Zdravím...dá sa Suhl 150 nejak zaistiť?
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 557
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od mot » 01 říj 2009 19:32

Nedá
stavinoha
Příspěvky: 39
Registrován: 04 říj 2009 21:18

Příspěvek od stavinoha » 16 říj 2009 23:10

no to nedá. hele kluci taky vám ze suhlky nejde vytáhnout náboj dokud ho nevystřelíte? vytahovač i přidržovač i ty perka co s tim hejbaj vypadaj dobře.jen jsem si všiml že když dám náboj do komory tak se střela po celé délce zasune do drážek ještě jsem to u žádný jiný flinty neviděl.
stavinoha
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 17 říj 2009 01:23

stavinoha píše:no to nedá. hele kluci taky vám ze suhlky nejde vytáhnout náboj dokud ho nevystřelíte? vytahovač i přidržovač i ty perka co s tim hejbaj vypadaj dobře.jen jsem si všiml že když dám náboj do komory tak se střela po celé délce zasune do drážek ještě jsem to u žádný jiný flinty neviděl.
Ahoj, pokud dochází k této věci, nemusí to být na obtíž. Mluvim ze zkušeností s firmou Lilja, v popisu hlavně přímo píší, že k tomuto muže docházet (a dochází) z důvodů větší přesnosti hlavně. Je rychlejší přechod z nábojové komory do vývrtu hlavně a tim se více zařízne kule do drážek a vytahovák nemá dost sil nábojnici vyndat... Muže být podobný důvod i u vašeho laufu. I když nevim proč to tedy nepoužívali u dalších zbraní když tato to měla, pokud to neni vada výroby což se také mohlo stát....
LtDahan
Příspěvky: 24
Registrován: 17 úno 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LtDahan » 17 říj 2009 15:15

Mě osobně to dělá stejně, takže nevystřelenej náboj mi to nevytáhne tak doufám že to tak má být. Ale trápí mě jiná věc a to že u vystřelené nábojnice mám její okraj v jednom místě "ožehlej" ne po celém okraji, jen takový měsíček takže mám strach jestly mám škráblej přechodovej kužel nebo jestly se to děje normálně. Díky za radu.
stavinoha
Příspěvky: 39
Registrován: 04 říj 2009 21:18

Příspěvek od stavinoha » 17 říj 2009 19:31

tak jsem s tim dnes laboroval a když při otevírání závěru přitlačím šroubováčkem na vytahovač tak ten náboj vytáhnu asi by to vyřešila silnější pružinku pod vytahovač.možná to ale nebudu řešit,prázdnou nábojnici to vytáhne a když tam dam plnou tak vím že budu střílet uvidím časem a ta očouzená nábojnice je celkem častý jev některý náboje mi to taky dělaly ale nejsem odborník zkus se zeptat Shiwy.
stavinoha
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 17 říj 2009 19:56

ja si myslim že to pružinou byt nemusi (může), ale je samozřjmost že pokud něco drhne trochu víc tak to vytahnu trochu větší silou....

ohledně toho pulměsíce, nevím. Muže to byt náboji, muže to byt vymlacenym kuželem, muže to byt normalni... ale myslim, pokud si to vybavuji dobře, že k tomu občas dochazi. Kdyby to bylo něčim špatnym tak by se třeba občas natrhla nabojnice.....
Odpovědět