NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Příspěvek od ricci35 » 28 srp 2009 19:06

By mě zajímalo jestli tam ten mlaďoch má nějaký regulátor tlaku???


Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 29 srp 2009 00:21

regulátor asi tažko, skôr to ma rovno napojene na flašu, a ak ma flaša dostatočny objem tlak bude klesat len minimalne a zo začiatku takmer vobec. na ruskych i polsych forach su take upravy qbča že sa človek až divi čo za zbrane z toho porobili. až sa čudeujem či sa im neoplatilo kupit rovno nejake pcpčko,no napr. jeden ma uvedene 14J *
*140m od strelca :) to len tak prave som dopozeral gunru.. a poliakov, taka inspiracia :)
napr.
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=39355&start=0
Naposledy upravil(a) undead dne 29 srp 2009 09:34, celkem upraveno 1 x.
eM
Příspěvky: 316
Registrován: 25 čer 2007 19:06

Příspěvek od eM » 29 srp 2009 00:33

Nafukovačka to podľa mňa amatéra popísal dobre. Flaša má povedzme 200 Bar a prepustí do zásobníka na puške len napr. 90 Bar (je pripojená takže stále dopĺňa na 90 Bar). Tým pádom je v zásobníku ten istý tlak takže výkyvy vo výstreloch budú v únosnej miere.
skeptik
Příspěvky: 61
Registrován: 09 čer 2009 22:31
Bydliště: všude dobře

Příspěvek od skeptik » 29 srp 2009 14:02

eM píše:Nafukovačka to podľa mňa amatéra popísal dobre. Flaša má povedzme 200 Bar a prepustí do zásobníka na puške len napr. 90 Bar (je pripojená takže stále dopĺňa na 90 Bar). Tým pádom je v zásobníku ten istý tlak takže výkyvy vo výstreloch budú v únosnej miere.
To jistě - za předpokladu, že mezi tou flašou a zásobníkem je zařazen ten regulátor.
Fyzika se nedá oblafnout, i když to mnozí stále zkouší...

-Skeptik-
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 14:20

nechcem robit reklamu ale toto je odkaz na Paintball lahve...

http://www.paintball-obchod.cz/co2-vzdu ... e-systemy/


ak tuknete na kazdu jednu tak ma parametre:


Pure Energy, Fiber 68 ci, 4500 psi, vysoký tlak

Vzduchový systém Pure Energy.

* odlehčená láhev
* kapacita 68 ci
* max. tlak 4.500 psi
* výstupní tlak 850 psi


vystupni tlak 850 psi znamena ze ani viac ani menej z tej flasky nepotecie(ak sa budete drzat budika uvedeneho na flasi)... vydel som aj na youtube rozobrane HWcko ... a tiez ma vsebe taky "regulator" .. v zasobniku sice mate 300Barov ..ale ten ventil vam pusti len 80-130 ..podla nastavenia ...cize pracuje rovnako ako paintbalove "zbrane" .. necem si ani predstavit aku slehu by dalo keby sa pouzije rovnych 300 barov... kedze pri teste QBcky na vzduch bolo pouzitych 130 barov a strielalo to 5,5 Heavy municiu 1,5gramovu rychlostou 240ms... a ten pajko vysvetloval ze jediny problem Qbcka kde sa moze prejavit ten vysi tlak je prave zasobnik CO2... ale to az pri tlaku 180barov a vysie


prerobenie QBcky na PCP je vlastne len napojenie paintbalovej nadoby na zasobnik tak aby to doplnalo vzduch.. alebo lepsie nahradit cely CO2 zasobnik hadickou+paintball flasou

vyhody? .. no kedze u CO2 vam stale rastie/klesa tlak podla teploty tak rychlost strely/presnost no nefim... predsa len ked sa vyberiete po mesiaci si zastrielat a mate optiku nastavenu z leta tak mate po parade.. nastavovat znovu..


u vzduchu mate konstanty tlak stale ..takze rychlost strely bude vzdy prakticky rovnaka


update: takze ak by ste teoreticky vybrali najlacnejsiu vzduchovu flasku za 1200kc prikupili ktomu Hadicku ON/off (800kc- http://www.paintball-obchod.cz/hadice-g ... 20248.html) a spojili to pomocou niakeho ventilu s Qb ..tak mate prakticky PCP za 4400kc ... a to som pocital s cisto novou flaskou/hadickou ... urcite po bazaroch by ste nasli nieco lacnejsie

pripadne lacnejsia varianta je kupit niaku 300 barovu flasku, zohnat ten regulator ... napr z vyradenych paintbalovych flasiek (dokonca som videl na nete ze sa tento regulator da aj spravit) ... a supnut to na qb... zalezitost v radove niekolko sto korun
skeptik
Příspěvky: 61
Registrován: 09 čer 2009 22:31
Bydliště: všude dobře

Re: ...

Příspěvek od skeptik » 29 srp 2009 16:05

nafukovacka píše:nechcem robit reklamu...

Neděláš reklamu, ale hledáš způsob, jak vylepšit QB (předmět threadu), a to je v naprostem pořádku.

Zdá se, že je dost rozšířená představa, že se tlak jaksi přepouští z jednoho prostoru do druhého, což je trochu zavadějící. Ve skutečnosti se přepoustí medium (tady vzduch) z nádoby s vyšším tlakem plynu do nádoby s tlakem nižším. V důsledku toho tlak ve druhé nádobě roste (v první samozrejme musí klesat) a po určité době (podle rychosti průtoku a objemů obou nádob) bude tlak v obou nádobách stejný - kolik to bude záleží na poměru objemů nádob.
Tak tomu bude, pokud nádoby propojíme jen trubkou.
Jestliže chceme omezit tlak v doplňované nádobě, musíme do cesty zařadit něco, co zastaví průtok plynu pri dosažení žádaného tlaku, tedy ten regulátor.
Pokud je možné zminěné lahve plnit třeba na 300 barů a přitom mají výstupní tlak na př. 120, tak musí mít v sobe nějaký regulátor již zabudovaný.
Jestli to tak je, může se to zdát opravdu lákavé, ale jak uz to bývá, jsou zde nějaká ta "ALE" - na první pohled tuším zatím dvě :
1/ výstupní tlak 120 barů bude možná trochu moc - nejde jen o to, zda takový tlak zásobník QB bezpečně vydrží, ale také o to, jestli při něm bude spouštěcí mechanizmus vůbec fungovat. Tenhle problém by se odstranil, pokud by bylo možné regulátor v lahvi (zatím hypotetický) přeštelovat na nějakých 60 - 80 barů, nebo jestli by bylo možné nějak sehnat lahve nastavené na takový tlak (zkusit výrobce).
2/ daná lahev musí být trvale připojena k zásobníku u QB - to by ale snad tak nevadilo při střelbě na terč a pro FT by se mohla nosit na opasku. Propojovací hadička se zdá být dost dlouhá.

Pokud se zdá, že chci diskutovanou možnost jen zpochybňovat, pak se jedná o véééélké nedorozumnění. Nic by mne nepotěšilo víc než důkaz o schůdnosti této cesty, protože by znamenal výrazný příspěvek ke zlepšení šikovné flintičky.

-Skeptik-
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 16:50




v tomto videu hovori v 00:31 sekunde ze tento "regulator je tiez lachko prerobitelny na nizsi tlak z 850psi na 450 psi pre zbrane ktore vyuzivaju nizsi tlak" ... takze niak by sa to malo dat nastavovat ... otazka jak.. no natu hadam odpovie internet :D


update: a tu je videjko ako sa upravuje vystupny tlak

pre tych co nemali tolko stastia sa naucit po anglicky v skolicke to zhrniem:

sa to rozobere... vypadnu vam 3 kruzky .... ak odstranite jeden najveci ... klesne vam tlak z 850psi na ~650 Psi ... ked ich odstranite vsetky tlak klesne na 450psi ... bla bla pevne to zaskrutkujte...

cisto analogicky ma napadlo ak by sa tam dalo o 1-2 kurzky viac tak by bolo mozne zvysit tlak na 1000psi..atd


a v tomto videjku hovori otom ze ku kazdej flaske dostanete manual a naradie ako prestavovat tlak na vasej flaske



a tu je ako sa pouziva hadicka... takze flasku mozte mat niekde zavesnu pripradne vo vaku ... kedze je dost dlha
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 17:33

taktiez som videl na nete paintball flasky ktore sa daju nastavovat a maju velkost kyvet... cize by sa dali kludne napojit na pusku ... napr pod hlaven...

cena NOVYCH tychto flasiek sa pohybuje od 50-100$...
tu je jedna taka mala flasticka napriklad http://www.ninjapaintball.com/productDe ... uctID_E_69

vaha len 400-500gramov! ... a vystrelite snou 125 krat z paintbalovej onej ..cize zo vzduchovky mozno aj viac



taktiez som nasiel ze sa daju kupit aj samotne regulatory tlaku ... hned prvy odkaz sem supnem http://www.ninjapaintball.com/productDe ... uctID_E_71 ... je to usa spolocnost ale urcite sa rovnake veci daju kupit aj v EU
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 18:09

no a tu je to cele


to video uz asi poznate ale teraz ked som si precital dole komenty tak je tam pisane ze len namotovaly na QBcko PCP tank

a este v 1:46 hovori ze v tanku je tolkoto tlaku a vystup do zbrane ma opacny budik na druhej strane pusky a tam ukazuje 900psi
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 29 srp 2009 18:17

2nafukovačka
v podstatě máš naprostou pravdu. Vzhledem k tomu, že jsem si tuto flintu mimořádně oblíbil a již několikrát jsem na ni dělal různé úpravy, tak můžu říct, že tvůj nápad by fungoval. Samozřejmě by bylo potřeba přenastavit bicí pružinu a provést další úpravy, které se dělají pro CO2, ale to není žádný problém. Je možno dokonce udělat i to, že bicí síla by šla nastavovat přímo šroubkem bez jakéhokoli rozebírání. Samozřejmě by šlo i nahradit zásobník CO2 jiným tlakovým zásobníkem, ale to už je asi lepší koupit Hatsana AT44 (za 8160 z Kozapu), kde už je všechno. Jediný nedostatek při použití paintballové lahve vidím v tom, že musí být stále připojená, což dost omezuje pohyblivost, ale nemusí to každému vadit. Já osobně vidím kouzlo této flinty v tom, že mi stačí vzít dvě kyvety a můžu v pohodě celý den střílet nebo vemu do kapsy 4 bombičky a taky si zastřílím (.22 mi běhá 207m/s +-2m). Přeju ti hodně zdaru při tvé předělávce.
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 18:19

http://jdsairman.com/HPAapplications.html
tento odkaz myslim nepotrebuje nic viac dodat ...asi vsetky zname pusky prerobene na HPA -high preasuere air ...


predavaju cele komplety... od flasiek,hadicek,regulatorov...



3000 psi input / 700 to 1250 psi output = $45.00
3000 psi input / 1400 psi output = $50.00
3000 psi input / 1600 psi output = $60.00
3000 psi input / 1800 psi output = $65.00
3000 psi input / 2000 psi output = $70.00
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 18:34

no ja v blizkej buducnosti neplanujem prerabat moju QB na vzduch... kedze mi zacina skola tak moc casu nato nebude... to mi zatial bude stacit CO2... ale urcite buduce leto sa dotoho pustim...

predsa vzdy lepsie hrajkat sa stym ako vyhodit 9000 na vetrovku :)... toto by vyslo tak okolo 1000-2000
skeptik
Příspěvky: 61
Registrován: 09 čer 2009 22:31
Bydliště: všude dobře

Re: ...

Příspěvek od skeptik » 29 srp 2009 20:08

nafukovacka píše:http://jdsairman.com/HPAapplications.html
tento odkaz myslim nepotrebuje nic viac dodat ...asi vsetky zname pusky prerobene na HPA -high preasuere air ...


predavaju cele komplety... od flasiek,hadicek,regulatorov...



3000 psi input / 700 to 1250 psi output = $45.00
3000 psi input / 1400 psi output = $50.00
3000 psi input / 1600 psi output = $60.00
3000 psi input / 1800 psi output = $65.00
3000 psi input / 2000 psi output = $70.00
Výbavu pro QB tam sice nevidím, ale ta první flaška by asi byla použitelná (když vezmu potřebný výstupní tlak 1000 psi).
Jenom nějak nevidím ty ceny, které uvádíš. Tank s regulátorem na 1000 psi o objemu asi 0.36 litru (dost málo) stojí 95$. Připočti hadičku, dopravu, clo, DPH (i z ceny za dopravu) - to nebude zrovna optimální řešení.
Ale neházejme QB do žita. Já teď zkouším hledat u potápěčů.
Vím, že je tu dost lidí, co dovedou sehnat cokoliv, nespat chlapi, to vypadá na lukrativní záležitost.

-Skeptik-
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

...

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 20:18

QB je presna kopia krosmana 1700 a 2220 ak spravne viem ..dokonca mozes zamenit aj suciastky


cital som fora a ze sa da pouzivat aj klasicky regulator z paintbalovych flias ale to ma vykon len 850 psi = 59 barov

ak ces dosiahnut maximum svojho QB tak treba pozerat po 1200-1400 psi ... mozno by stacilo objednat len ten 3000input/1200 alebo 1400 psi output... nic viac nemusis ... ..flasku uz kupis unas aj s hadickoua.. pripadne niaky kutil by urcite vedel ten regulator spravit


inak ten regulator neni moc velky takze ani ta doprava z USA by nebola az tak draha ... pripadne treba pokukat na nete ci sa neda unas EU kupit...

pripadne skusit upravit paintbalovy regulator ... ktory ma 850psi .. dat tam 1-2 podlozky a pumpnut to na 1200psi
nafukovacka
Příspěvky: 51
Registrován: 13 črc 2009 14:49

Příspěvek od nafukovacka » 29 srp 2009 20:36

zasielaju aj na svk/cz :) nadhera ... tak uz iba objednat 3000/1400 regulator za 50$ plus postovne atd .. pocitam tak max spolu 60-70$ ... hadicku zozeniem unas za 450 z paintball bazaru ...a flasku to by uz n nemal byt problem za niakych 500sk (bez regulatoru) ... niak to hadam spojim ..

a mam QB .177 ktore bude strielat kolo 1000fps konstatne rany za 4400... to je myslim ze super

este to dam niakemu kutilovy setko pospajat...


inak 1400psi = 103 barov.... asi
Odpovědět