FX AIRGUNS Typhoon T12

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Apevia » 12 črc 2009 23:50

Tak mě se to takto již opravdu moc líbí! Delší hlaveň jí IMHO také jen přidala... Optika jí také sluší (co obraz při větších zvětšeních?) a montáže jsou již tak, jak mají být :) Za mě 1-čka :)


Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 12 črc 2009 23:58

Ahoj a díky za slova útěchy. Já ten názor naneštěstí moc nesdílím (stříbrná hlaveň v černém okolí a ve dřevě). Černá "šedesátka" byla opravdu nádherná.

Obraz jako víno, o to nic. Ještě jsem pořádně neotestoval výhody osnovy v první ohniskové rovině. V prvních náznacích velká výhoda. Uvidíme později. Jsem dalek přechválení dne před večerem.

Jen těch schopností střelce se jaksi nedostává. Bohužel.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 črc 2009 00:10

Hmm koukám, že měnit hlavně za ty nerezové zřejmě nemá žádný význam a ta puška to nevyužije.
Možná tak na nějaké sportovní jednorance, ale ty už je zase mají. Jsem o tom uvažoval, ale zjevně je to vyhozených 6 táců.

Jo, a abych nezapomněl. Co je to za šílenost mezi puškou a montáží? To je nějaký odřezek z výroby králíkárny, ne? :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 13 črc 2009 00:29

Pokud umíš střílet líp než já (a to asi umíš, jako leckdo), vyhozené peníze to jistě nejsou. Opravdu to funguje. Jenže já přesně vím, co jsem pokazil při kterém výstřelu. Když mi to sedlo, rozptyl je na 30 metrů skoro nulový. Bez vybírání střeliva. Prostě - kam se stařecky zakmitneš, tam je díra.

Pozoruhodné je, že to dokáže dramaticky snížit rozptyl béčkového střeliva (neptej se jak a proč, nevím to). Třeba POWERy tím lítají s pohodlně "loveckým" rozptylem.

Prostě na to nemám, už jsem to naznačil. Navíc Ty máš HW 100, což je železo v podstatě bez kompromisů, takže pokud to nějaká flinta bezezbytku užije, je to právě HW 100, Evo, Anschutz... No a kdo má opačný extrém (tenkou a krátkou hlaveň i v případě levné varianty větrovky), bude taky zjevně potěšen. Asi ještě víc.

K té králíkárně - je to standardní zvedák, což bych předpokládal, že znáš. Důvod? velká vzdálenost výstupní pupily u optiky. Nešlo to jinak. Bez králíkárny byla střelba nepohodlná.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 črc 2009 00:42

Poslat dvě rány jednou dírou umím i se stávající hlavní, horší to je, když jich chci poslat jednou dírou třeba deset. :lol:
Co to dělá s béčkovým střelivem je mi jedno, páč ho nekupuju.
No, radši si místo hlavně koupím jinou pušku, ve finále to vyjde levněji.

K čemu to pod tou hlavní slouží vím, šlo mi o ten odřezkoidní tvar... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 13 črc 2009 00:50

Ale jo, já jich deset jednou dírou pošlu. I všech šestnáct ze zásobníku. Povedlo se mi to mockrát. Jenže to nemůžu prezentovat, protože bych takové rozpoložení nemohl na lusknutí prstem zopakovat. Pokud někdo má tu drzost... Já ne.


Domníval jsem se, že se tu nechlubíme za každu cenu, nýbrž se ke svým chybám přiznáváme. Mýlím se snad?
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 črc 2009 08:35

Ahoj Radku. Koukám, že jsi hodil, stejně jako já skromnost za hlavu. Nerezová hlaveň, to už je dančí na kančím :)
Ale mě se kupodivu ta Tvoje dlouhá, nerezová hlaveň líbí i když je na FX.
Ty nástřely na hobby :D střelce máš dobrý ale zaujalo mne Tvé konstatování, že víš kdy jsi při výstřelu udělal chybu. Pokud to tak je, tak za chvíli z Tebe bude sportovec :) . / myšleno vážně /. Teď už zbývá s tou chybou pracovat, což je nepopulární fáze každého sportu :lol:
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 13 črc 2009 09:51

Ahoj Sportovče.

No jak jinak, zase máš ve všem pravdu :-). Ano, jsme rozežraní čuníci a hamba nám všem. Sám se z toho cítím divně.

S tím poznáním vlastní chyby... Není to tak, že bych je uměl dobře eliminovat. Jen někdy se to zadaří podchytit. Jen prostě vidím, že střílím jinam a už s tím neumím nic udělat. Nemám tolik času na praxi. Najednou je v terči díra a už ji nesmažu. Ostuda, no... Ale neobrátím kvůli tomu zbraň proti sobě (to se tak často formuluje :-).
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 črc 2009 10:25

Ahoj,
já mám zase problém spíš se soustředěním, 6-8ran jde +- tam kam má a min. 2rány po..ru Obrázek
Většinou ani nemám na terče moc náladu, protože vím že už bych měl něco pořádnýho nastřílet a to je pro mě natolik svazující že to podělám Obrázek a tak se dám aspoň ty podělaný. Když na ně mrkneš uvidíš, že na tom nejsi nejhůř, takže hlavu vzhůru slovane Obrázek
Naposledy upravil(a) kesi dne 13 črc 2009 10:27, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Příspěvek od Tobbi » 13 črc 2009 10:26

...K tomu odřeskojidnímu tvaru.... Je to zvyšující lišta z 11mm na 11mm z masivního duralu. Na bocích jsou taky 11 mm rybiny. Původně vyrobená pro PCP GunPower, když se podívate na nějaký fora O GP nebo AirForce tak ji tam určitě uvydíte. Já ji mám na SSS taky. Na Radkově T-12 je akorát rozříznutá v půlce.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 13 črc 2009 12:25

Kesi - ano, je to přesně tak. Výrazně lepší výsledky mívám v klidu, který mne povětšinu času neobklopuje (synové, zbytek rodiny, počasí, sousedi, návštěvy, vidina nesplněných úkolů…). Pokud napráskám dvacet ran, přijde soused a chce něco opravit, pak dám za hodinku dalších dvacet a vzbudí se nejmladší synek, čili se mu chvilku věnuji (rád, opravdu) pak zase uběhne hodinka a dám stovku ran s tím, že mezitím dvanáctkrát odběhnu…
Třeba ty výše uvedené terče jsem nastřílel v průběhu možná tří hodin. Kvalita tomu odpovídá. Pokud k tomu přistupuji s tím, že "dám ještě těchto deset ran... jen dostřílím tyto dva terče a jdu…). Ale to neznamená, že si střelbu nevychutnám. Jde o to, že s jistotou vím o svých chybách a přiznám si je. A to mne na tom baví - je a ještě dlouho bude kam jít.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 21 črc 2009 12:41

AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 21 črc 2009 22:56

Zdarec Kesi. Jak jsi to krucipísek našel? Už jsem skoro zapomněl, že to existuje :-) Ta věc vznikla před rokem jako příklad webu (chtěl jsem klukovi ukázat, co se dá za pár desítek minut splácat) a nenapadlo mne honem jiné "théma". Tak se mi moc nesměj. Je to fakt jen ukázka, nic prezntovatelného.

Ale to nic. Jiná věc je, že jsem o svoji přemilou lásku Ingeborg málem přišel, či ji pochroumal. Hlupák jsem nedával pozor, uklouznul a sjel po zadku (mokrá tráva) z asi dvoumetrového srázu u potoka. Kufrem jsem praštil o zem až to zadunělo a hlavně me zamrazilo, že stejně jsem udeřil s flaškou o momentálním tlaku jen málo pod 300 barů... Fuj.

Naštěstí jsem asi dva týdny předtím vyměnil svůj původní kufr od FX:

Obrázek

za tenhle:
http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=127

Jenomže jsem jej koupil klasicky u Aeronu, tedy ne za 2825,- (edit - plus poštovné), nýbrž za rozumných 1140,-. Ten původní od FX nebyl špatný (za 430,- Kč až úžasný), ale moc se mi v něm mačkala optika. Ale ten pád by možná flinta, či optika odnesla. Nedejbože, kdybych ji měl jen v nějakém pouzdru. V novém kufru se Ingeborg ani nehnula.

Ještě taková perlička, pan Suchomel mi dovezl kufr cestou za nějakou prací až domů, abych jej stihnul použít pro cestu na dovolenou a ošidil mne o celých 10,- Kč (což mi před pár dny sám napsal a jak jsem též zjistil na jejich webu, který teď nefunguje)!!! A pak někomu věřte!!! :lol:
Naposledy upravil(a) Radawar dne 21 črc 2009 23:16, celkem upraveno 1 x.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 21 črc 2009 23:13

Samozřejmě mi to nedalo a flintu jsem teď ve volné chvilce na chalupě testnul. Od přemisťování štěrku jsem si půl hodinky odpočinul, takže se nemohu na nic vymlouvat. Vítr foukal maximálně do 3 m/s zprava a v zapadajícím slunci kolem 20:30 bylo i dost světla. Takže jsem naměřil od ústí hlavně po terč 63 metrů a zde to máte (vše po čtyřech ranách (16/4=4), proč ne, že...):

První nástřel:
Obrázek

Druhý pokus:
Obrázek

Třetí pokus:
Obrázek

Čtvrtý pokus:
Obrázek

A tohle mne fakt dostalo tak....:
Obrázek

... že jsem musel udělat tohle (ale už jen na nějakých 40 m):
Obrázek

No a pak klasika usazení zpět na 30 metrů, což je nezajímavé (opět po 4 ranách, jen tak výstřel do čistého papíru a tři další do vzniknuvší díry)...

Toto je asi tak průměrně nejlepší výsledek:
Obrázek

Toto průměrně průměrný:
Obrázek

A tohle průměrně nejhorší:
Obrázek

Takže dobrý, flinta funguje dál, jako dříve.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 22 črc 2009 10:25

Radawar píše: Jak jsi to krucipísek našel?
Měl sem v SZ nějakej dotaz ohledně obchodu v ČR a dvojnožek Harris, že prej jeho majitel chodí i sem na fórum, okamžitě mi blesklo hlavou pan Suchomel - Aeron - www.aczshop.cz a jelikož jak píšeš stránky nefungovaly (už normálně fakčí), tak sem najel na google a objevil sem to :)
Náhodou si nezačal špatně a myslím že by si v tom měl pokračovat, sem si říkal estli sem u Tvého podpisu nepřehlídnul WWW :D

Moc pěkné nástřely [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivní/s344.gif[/img], já teďko nestřílím pač mám zánět v levém zápěstí - 13.15 zase elektroléčba [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/icon_neutral[1].gif[/img] , už to halt bude chtít (možná na jaře) nějakou větrovku, aby mohla střílet i ta moje.

Co se té nehody týče, uff :!: Hlavně že to dobře dopadlo :wink:

Edit2: opraveno, stránky Aeronu už fungují :)
Naposledy upravil(a) kesi dne 22 črc 2009 10:38, celkem upraveno 2 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět