NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Zasobník

Příspěvek od Derek » 06 pro 2006 21:26

Nazdar, pánové :D

Tak jsem si konečně našel kapku času abych vám sem dal ty fotky toho zásobníku co jsem si vyrobil.

Funguje to tak že na zbrani jsou na rybině přidělány dva díly. Jeden slouží jako držák samotného zásobníku (ten vepředu) a druhý sloužý ktomu aby automaticky přebíjel.

Samatný zásobník se skládá bubínku který má v sobě deset "kapes" pro diabolky a poměrně snadno se nabíjí. Vespod je otvor kterým se dam jak diabolky strkají (pokud je zásobník výjmut) a také tím stejným otvorem diabolky vypadávají do komory při střelbě.

Používá se to tak že nabyjete zásobník, otevřete závěr na zbrani, vložíte zásobník do držáku kde přesně zapadne a zajistí se pojistkou a pak už jen zavřete závěr. V tu chvíli už je diabolka v komoře a můžete vystřelit. Po výstřelu závěr otevřete a zásobník se automaticky pootočí o 1/10 tedy na další pozici a diabolka vypadne do žlábku (do toho stejného kam strkáte diabolky ručně) po zavření závěru jehla vsune diabolku do komory a je připraveno ke střelbě. A pak 10x dokola dokud nedojde munice. Po posledním výstřelu otevřete závěr, stiskněte pojistku zásobníku, čímž jej uvolníte a můžete jej vyjmout a vložit nový. The End
Přílohy
DSC00667.JPG


Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

zásobník

Příspěvek od Derek » 06 pro 2006 21:33

zásobník
Přílohy
DSC00668.JPG
DSC00675.JPG
DSC00676.JPG
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 pro 2006 21:47

No to je mi pěkné. Zlaté české ručičky. Sice poněkud robustní, ale zato automatické - tleskám.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Zasobnik

Příspěvek od Derek » 06 pro 2006 23:04

Robustní? Nikoliv, jen jsem chtěl plně využít prostor pod optikou. Šlo by tam narvat i víceraný zásobník, ale zdálo se mi to už zbytečné. Celý komplet není nikterak závratně těžký a myslím si že jego váha je poměrně zanedbatelná například vůči optice. Nepoznám žádný rozdíl s a bez něj.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 pro 2006 10:47

O to ne, váha je zanedbatelná, možná je to tou fotkou, ale prostě se mi to zdá celkem velké hlavně na dýlku. Je to ale asi nutnost kvůli tomu samonabíjení. Každopádně je to super myšlenka a super práce :-) Můžeš začít sériovou výrobu, myslím že zájemců by bylo dost :)
M16A2

Příspěvek od M16A2 » 07 pro 2006 16:37

Komu čest tomu čest velmi pěkná práce,možná to stříknout na černo,ale jinak moc pěkný.Na kolikpak si to ceníš? :P .
M16A2

Příspěvek od M16A2 » 07 pro 2006 16:48

Málem bych zapoměl včera jsem si ji taky obědnal tak jsem zvědav jak sní budu spokojenej :D ,nešlo to prostě nekoupit jednak cena v pohodě a podle příspěvků soudím že to není špatná vzduchovka už se nemůžu dočkat až našrobuju optiku kterou jste doporučovali za těch 1600kč.munice od JSB mi dneska přišla vzal jsem pro jistotu všechny výrobky ať můžu porovnávat.Akorád mě znepokojuje to že ji ještě neposlali je to dva dny a pořad mi to píše že obědnávka není poslaná. :(
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 pro 2006 20:48

Pokud je to hliník nebo dural, spíš než lak tomu bude slušet elox - bílej, černej, nebo barevnej. Jinak zinek + chromatování - zelený, žlutý, černý.
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Zásobník

Příspěvek od Derek » 08 pro 2006 13:57

Ahoj,

ne neni to dural, je to ocelový, do laku se s tím chystám, ale možná tam raději hodím brynyr.

Cena se moc vyčíslit nedá. Co se týče nákladů za materiál tak ty jsou zanedbatelné, co se týká výrobních prostředků (CNC obráběcí centrum) tak to je pár milionů :-), ale toto jsem si udělal taky v práci zadarmo, protože dělám programátora CNC v jedné firmě a co se týče uplynulého času jak už na konstrukci, modelování CAD a programování CAM či samotného času stráveného při výrobě tak to raději nepočítám.
Jadiné co s toho více méně plyne je to že to rozhodně nehodlám vyrábět seriově a to z důvodu nedostatku času. Už teď mám tolit práce že nevím co dřív a to se ještě chystám na redukci přepouštěcího ventilu z TAU, ale o tom taky mluvím už pěkně dlouho.... Prostě hold není času na zbyt.
Né že bych nechtěl ale nemám kdy :(
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 pro 2006 15:35

Pro lak je toho škoda, jak říkám, černej, nebo tmavě zelenej chromát, nebo pak ten brynýr. Dneska jsem do galvaniky vezl úsťovej nástavec na CZ200S - z leštěnýho hliníku, bude na tom černej elox, tak jsem zvědav na výsledek. Až bude, hodím se někam foto.
M16A2

Příspěvek od M16A2 » 08 pro 2006 17:27

Jasně brynýr to bude nejlepší,tak až budeš mít do budoucna čas a náladu tak rovnou ty tvoje úpravy dělej na 2x moc se mi to zamlouvá. :)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 08 pro 2006 18:44

vypada to jako oka pro 30mm tubus a v nich palcovy .. nebo se pletu? Drzi to? .. neni to skoda?
Derek
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2006 23:15
Kontaktovat uživatele:

Montáž

Příspěvek od Derek » 08 pro 2006 19:02

Dobrej postřeh! Je to skutečně montáž pro 30mm tubus a v ní palcová obtika. Je to proto že jsem nehohl nikde sehnat montáž která by byla dostatečně robustní a zároveň vysoká. Mezi prostor je vymezen duralovými půlměšíčky mé výroby které tam sedí naprosto senzačně a nemám s tím žádné problémy. Montáž je rychloupínací a i po opakovaném sejmutí a nandání drží nástřel bez problému.

Pro info, montáž je z dílny pana Ing. Miroslava Kachlíře majitele firmy TAU Brno. Koupil jsem si ji protože jse mi líbil systém upínání. Samozdřejmě jsem si ji mohl vyrobil sám podle té jeho to obšlehnout, ale to se prostě nedělá...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2006 12:49

Tu samou montáž mám na malorážce, akorát tam mám jiné šrouby, je fakt dobrá.
A lehce se sundává, pokud o to někomu jde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 09 pro 2006 17:10

da se nekde koupit?
Odpovědět