Desert Eagle 0,50 AE

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 pro 2005 09:46

Ares píše:Slime nevím jak jsi to myslel s tou statností, ale mám takový pocit, že mých 50kg živé váhy tady vede co se subtilnosti týče. Nestřílel jsem sice z .50AE Desert Eagle ale z .44 a musím říct že to zase taková rána není ... z jedné ruky se to dá udržet v pohodě a na 25m trefit kam si jen řekneš .. díky své váze suprově přesný. Co se týče CZH nechápu kde máš problém s kopáním a problémem to ustát .. střílel jsem z něj na vojně a v pohodě ... teď střílím z Mosina náboje 7,62x54R a problém taky nemám.
Já mám něco přes 55 kg i s brýlemi (bez nich nevidím na váhu), takže připouštím, žes trumfnul i mně. Ale ono to není ani tak o tělesné váze, jako spíš o svalech (nejspíš mám srovnatelnou váhu, ale holt víc tuku :cry: ). Taky záleží, kdo má jakou ruku (já mám ruce, resp. dlaně jak ženská, takže najít něco, co by mi sedělo do ruky, je docela problém), kdo má jak silné paže atd. Je to prostě spousta faktorů a tělesná hmotnost je jen jeden z nich, a to zdaleka ne ten nejdůležitější. S tou CZH není problém v tom, že by mě to povalilo na záda, ale v tom, že se mi to prostě v rukou chová jak splašené (možná to je neumím pořádně chytit- bude to chtít cvik). S Mosinem zkušenosti nemám, ale střílel jsem z jedné dost exotické hračky (egyptská puška HAKIM) v ráži 7,92 mm Mauser a kupodivu jsem s tím měl menší problémy než s tou CZH. HAKIM totiž používá výkonnější náboj, ale zase má lepší ergonomii, poměrně slušnou úsťovou brzdu a výrazně vyšší hmotnost. Dají se zkrátka srovnávat jenom zbraně ve stejné ráži. Jinak je to srovnávání knedlíků a jablek. Ono i to srovnání .50 AE nebo .454 Cassul Magnum se .44 Rem. Mag. je dost zavádějící (.44 Rem. je hodně výkonná, ale na .454 Cassul přece jen nemá).
Ovšem je fakt, že ty tři rány, co jsem z toho Casulla stihl vystřelit, mi šly všechny do černého s rozptylem tak do osmičky kruhu, takže nepopírám, že trefit se s tím dá (ale bohužel jen dvakrát :cry: :wink: 8) ).


MESSER

Příspěvek od MESSER » 02 pro 2005 10:57

Na strelnici ARMS MORAVIA v PREROVE som strielal zo štvorpalcovej ANACONDY (veľmi presnej) z nadupanými 44MAG (f. PMC cca 1300J ) a s kamošom sme porovnávali kto má po 6-tich ranách opuchnutejšiu ruku. Revolver po výstrele kopol, ústie išlo hore a zajel do dlane, tak že si ho držal za valec. Asi pomohlo to nadupané strelivo a 4" hlaveň (reaktívny účinok). Ale stačilo by 1000j .
Po čase som kúpil TAURUS 44MAG s 6,5" hlavňou a kompenzátorom. Vôla valca a hlavne minimálna, časovenie dokonalé ale presnosť príšerná a spätný ráz ako u perkusáka. No proste žiadny zážitok ani adrenalín ani vzrušenie. A to som strielal PMC cca 1100J a loveckými GOLD DOT cca 1200j ( samozrejme aj prebíjanými)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 pro 2005 11:29

MESSER píše:...s kamošom sme porovnávali kto má po 6-tich ranách opuchnutejšiu ruku....
No právě. Zbraň, ze které vystřelím šest ran a mám dost, to je skutečně leda na ozdobu (a na to je to zbytečně drahé).
Ten rozdíl ve zpětném rázu si vysvětluju tím kompenzátorem- dobrý kompenzátor udělá poměrně dost, a taky poměrně výrazně delší hlavní.
u horší přesnost si vysvětluju tím, že každému prostě sedí do ruky něco jiného, jiné vsvětlení mě nenapadá (protože Taurus je celkově poměrně slušná firma).
MESSER

Příspěvek od MESSER » 02 pro 2005 13:09

357 mag je môj oblúbený kaliber a práve TAURUSOM nastrielam najhoršie. COLT KING COBRA je hrkotina z nezaleštenými komorami, uzamknutím valca len vzadu a fuga medzi valcom a hlavňou, no fuj, ale ten nástrel. Strielal som na pištolový terč na 50 m z rovnakým výsledkom ako z pištole na 25m.
Problém TAURUSU je v širokom a krátkom nábehu do hlavne, strela je prudko zbrzdená a dochádza k rozkmitu hlavne. Tiež zarezanie do drážok nemusí byť cenrické.
Konkrétne u mojej bývalej 44MAG sa mi nepáčila kompenzátorová komora z ktorej išlo 8 otvorov kompenzátoru. V komore predbehol tlak z hlavne strelu a mohol ovplivniť jej dráhu ( môj názor ). A za druhé nejaký magor z Nemeckej štátnej skúšobne vyrazil overovaciu značku s predu na valec. Toto som si pri kúpe nevšimol a nevšimol si to pán, čo TAURUSA odo mňa kúpil ( týmto sa mu ospravedlňujem )
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 02 pro 2005 17:31

PB píše:jestli se nebudete zlobit tak taky prispeju svoji troskou do mlyna.
jednou jsem strilel z historickeho revolveru, ktery mel jeste nabijeni pres okynko a zahnutou rukojet- takovy ktery vidite v kowbojkach. byl raze .45 COLT a musim rict ze rana to byla jak z dela, revolver se mi pri vystrelu, dik zahnute rukojeti, otocil o 90° takze to vypadalo jako ze chci strilet ptaky :D ale prekvapive jsem mel lepsi vysledky na 25m nez s CZ 85 COMBAT- mozna proto ze ten revolver vazil 2 kg a mel celkem dlouhou hlaven :wink:
To, jak se choval ten revolver je naprosto v pořádku. Tehdy se používaly velké ráže kvůli porážecímu účinku (fanatičtí indiáni atd.) a to otočení o těch devadesát stupňů, díky tvaru rukojeti je také v pořádku. Bylo to z toho důvodu, že tyto zbraně byly vyráběny v první řadě pro kavaleristy, kteří stříleli z jedné ruky. Zbraň vám tedy při výstřelu zajede do dlaně, otočí se nahoru, palcem přidržíte kohout a při zpětném pohybu, když zbraň padá zase dolů, tak se prakticky vlastní vahou natáhne a je připravena k dalšímu výstřelu.
viper

Příspěvek od viper » 08 pro 2005 16:38

Desert Eagle.50AE - moc dobrá zbraň (jsem fandou ´velkých ráží´), ale jen na terčovou střelbu. Pokud chceš zbraň na nošení, tak doporučuju něco jako CZ 75 nebo Walter P99 (podle toho, jak jseš na tom finančně). Kdybys chtěl Deserta nosit, tak si představ skoro dvě kila na jedné straně + nějaké to protizávaží a jsme na 3-4kilech, a to je malý batoh, který taháš všude s sebou. A to nemyslím na jeho použití. Pravda 90% útočníků uteče jen to vytáhneš, ale je tu pár problémů. Než to vytáhneš, tak uběhne tejden, když z toho vystřelíš a to bez sluchátek, tak si budeš půl dne foukat do ruky a hodinu ti bude zvonit v uších, nehledě na to, že tě ten brutální zpětný ráz hodí o nějaký ten centimetr dozadu. Takže při reflexní obranné střelbě je to nebezpečnější pro tebe než pro útočníka.
Jinak si myslím, že je Desert super zbraň a kdybych si ho chtěl koupit, tak jedině v 50-tce. Pro zajímavost - můj vkus dále zahrnuje zbraně jako Colt Pyton, Colt Anaconda - obě v kal. magnum.44 a z kulovnic Winchester (klasická pákovka) kal. colt.45 a o co mi jde asi nejvíce - Dragunov - no coment.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 08 pro 2005 22:08

viper píše:Desert Eagle.50AE - moc dobrá zbraň (jsem fandou ´velkých ráží´), ale jen na terčovou střelbu. Pokud chceš zbraň na nošení, tak doporučuju něco jako CZ 75 nebo Walter P99 (podle toho, jak jseš na tom finančně). Kdybys chtěl Deserta nosit, tak si představ skoro dvě kila na jedné straně + nějaké to protizávaží a jsme na 3-4kilech, a to je malý batoh, který taháš všude s sebou. A to nemyslím na jeho použití. Pravda 90% útočníků uteče jen to vytáhneš, ale je tu pár problémů. Než to vytáhneš, tak uběhne tejden, když z toho vystřelíš a to bez sluchátek, tak si budeš půl dne foukat do ruky a hodinu ti bude zvonit v uších, nehledě na to, že tě ten brutální zpětný ráz hodí o nějaký ten centimetr dozadu. Takže při reflexní obranné střelbě je to nebezpečnější pro tebe než pro útočníka.
Jinak si myslím, že je Desert super zbraň a kdybych si ho chtěl koupit, tak jedině v 50-tce. Pro zajímavost - můj vkus dále zahrnuje zbraně jako Colt Pyton, Colt Anaconda - obě v kal. magnum.44 a z kulovnic Winchester (klasická pákovka) kal. colt.45 a o co mi jde asi nejvíce - Dragunov - no coment.
Takže známe tvůj vkus, ale z čeho střílíš doopravdy? :wink:
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 09 pro 2005 00:33

Jooo pajtn :) to je delo :)
Návštěvník

Všechny je má doma

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2005 08:00

V plastu... :)
MESSER

Příspěvek od MESSER » 09 pro 2005 10:37

Počúvaj VIPER !!!
Odkedy je PYTHON v 44 Mag ?
Viem že je v 357 Mag a 38 SP. ANACONDA sa vyrába v 44 Mag a 45 Lc. DIAMOND v 38 SP a 22LR. KING COBRA v 357 Mag a 38 SP. Pôvodná COBRA sa vyrábala v 38SP, 38LC a 45LC. Toto je pravá hadia rodinka.
viper

Příspěvek od viper » 09 pro 2005 14:10

Jo s tím Pytonem jsem se uklepl. A zatím střílím jen s CZ75. To co spadá do mého vkusu stojí bohužel dost peněz, ale zase mi není ani 30 a mám dost času. Určitě půjde Dragunov a za ním Colt Anaconda (8") - když to půjde, tak i s tou hezkou optikou, jak je prezentována na stránkách coltu. Nic na nošení, ale móc hezké. A ještě - jak jsem koukal na Deserta, tak u nás se dá sehnat okolo 50-60ti tisíc, ale na zahraničních stránkách výrobce (či zastoupení - vše je v angličtině) je Desert v základu (černá barva, 6" hlaveň, 50AE) za 1290,-USD to je asi 35 tisíc. Ovšem nevidím do toho, co vyžaduje koupě zbraně v zahraničí a dovoz.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 14:22

Jednoho .50AE jsem v sobotu viděl u Brýmové ve vitríně.

Jo, a mají tam i revolver Smith and Wesson .500 Magnum.
To je teprve dělo.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 09 pro 2005 14:42

Obmedzenci. Stavte si väčšie ciele. Napr revolver BWR kal. 45-70 Gov , alebo 50-120 goverment, LINEBAUGHT 500 , DAN WESSON 445 supermagnum
viper

Příspěvek od viper » 14 pro 2005 19:50

Prostě a jednoduše, jsem fandou velkých ráží. pod můj vkus spadá všechno co největší ráže a váhy aspoň kolem 1,5 kila. Čím masivnější, tím lepší. Jeden příklad za všechny - Taurus Racing Bull kal.500Magnum s 10" hlavní. Takový a vše jemu podobné.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Magnum

Příspěvek od Decoy » 14 pro 2005 20:06

viper píše:Prostě a jednoduše, jsem fandou velkých ráží. pod můj vkus spadá všechno co největší ráže a váhy aspoň kolem 1,5 kila. Čím masivnější, tím lepší. Jeden příklad za všechny - Taurus Racing Bull kal.500Magnum s 10" hlavní. Takový a vše jemu podobné.
A to jako máš?
Odpovědět