Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
Blažena

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 07 led 2019 14:06

Ten vortex co je na fotce výše jsem měl ve strikerovi a ten bez poškození odpustit nejde. Tlak je v něm jak prase a vzduchovka byla na objemovém maximu. Na 25m jsem s heavama prostřelil 2cm desku, ale co z toho, když to nevydržela spoušť :cry:

HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
filip528

Dotaz na vzduchovky

Příspěvek od filip528 » 02 kvě 2019 12:09

Ahoj,jsem tu nový a chtěl bych se zeptat..jako malej sem vyrostl na střílení ze Slavie.., teď po letech jsem se rozhodl že bych se rád ke střílení (rekreační..) vrátil..,mám tři děti a tudíž peněz není na zbyt...koupil jsem si Hassan airtact cal 4,5 v balíčku s optikou o které si nedělám iluze.., je to novinka líbil se mi i parametry má slušné.. Máte někdo s touto vzduchovou zkušenost..?, případně nějaký tip já ji vylepšit? Za odpověď všem děkuji
al.taylor

Příspěvek od al.taylor » 02 kvě 2019 21:32

Mám ho v ráži 5,5. Po jistých zkušenostech novou pružinovou flintu nejdříve rozeberu (v přípravku) a odstraním konzervační tuk zevnitř vzduchového válce. Při demontáži hlavně je třeba dát pozor a nezdeformovat drážku šroubu/čepu. Povoluje a vytahuje se pěkně blbě, nemluvě o zpětné montáži. Uvnitř válce bylo konkrétně u mojí flinty namazáno naopak. Pružina suchá, ve válci vazelína. Těsnění bylo roztrženo při montáži ve fabrice o ostrou hranu drážky, ve které chodí napínací páka, rovněž s velmi ostrými hranami. Pilníčkem jde všechno lehce odjehlit, neboť materiál je bohužel velmi měkký. Snad jsou kaleny alespoň západka a spoušťová páka. Válec je uvnitř celkem mizerně vyleštěný, takže až přijde náhradní těsnění, tak to zkusím napravit.
Ale abych jenom nebrblal. Puška má zajímavý design, výborně se drží, je lehká a přitom silná. Proto docela kope, ale naštěstí gumová botka je měkká a opravdu tlumí rázy. Něco pobere i plastová pažba, takže když se pevně založí do ramene a přilící, dá se s ní trefovat. Mířidla jsou sice plastová, ale u takto levné vzduchovky opravdu funkční tru-glo.
Zajímavě má řešenou hlaveň. Ocelová duše je uvnitř plastového výlisku upevněná převlečnou maticí schovanou uvnitř moderátoru/kompenzátoru. Ten má vnitřní a vnější díl spojený dvěma pružnými kolíky.
Cena odpovídá kvalitě. Zatím ale nedělám závěry. Chci ho doladit (nebo spíše uvézt do provozu) a podrobit tortuře.
al.taylor

Příspěvek od al.taylor » 03 kvě 2019 05:31

Dobře je taky vyřešena montážní lišta. Na válci je těsný plastový návlek a na něm rail, který je provedený tak, že lze použít montáž 22 i 11 mm. Návlek jde sundat a pod ním je na válci vyfrézována rybina 11 mm.
Otázkou je, zda optiku vůbec použít, když hlaveň v plastu při natažení lehce pruží?! Osobně vyzkouším kolimator, ale spíše se přikláním pouze k otevřeným mířidlům.
Prodává se ještě Striker AR s celoocelovou hlavní a tam by snad nějaký odolnější puškohled měl význam.
Kukátka 4x20 a podobně jsou jen na zlost. Někteří prodejci je dávají do ,, výhodných" sad spolu s mizernými diabolkami, ale žádná výhra to není.
al.taylor

Příspěvek od al.taylor » 05 kvě 2019 17:39

Těsnění pístu vyměněno a při té příležitosti jsem dal i delší pružinu.
Jelikož vývrt není přesně v ose hlavně, vyšrouboval jsem ji z plastu a otočil tak aby odchylka byla vertikální. Přitom jsem zjistil, že tzv moderátor má v sobě dokonce přepážky. Jen středový otvor je asi trochu velký. Horší je, že celá tato sestava je vůči vzduchovému válci lehce vyosena šikmo vlevo. Tím pádem nemá smysl na ty jinak pěkné šíny nic montovat. Záměrný bod by se protnul s osou výstřelu pouze v určité vzdálenosti. Naštěstí pevná mířidla jsou dobře čitelná a jsou to první tru-glo co vidím na levné vzduchovce, kterými se dá opravdu mířit. Stranova korekce je v pohodě, výškově to sice pěkně cvaká, ale nepříliš lineárně. Nicméně i na navzdory počasí se mi Airtacta podařilo nastřelit na 15 m s opřeným jedním loktem tak, že jsem nevylezl z černého na vzduchovkovem terči s rozptylem cca 30 mm. Pak zesílil vítr a pokračovat nemělo smysl.
Prostě za ty prachy (1710,- Kč + pošta) je to na potkany a plechovky dobré.
Odpovědět