Trezor

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

closen
Příspěvky: 95
Registrován: 02 zář 2007 19:38
Bydliště: Chomutovsko

Trezor

Příspěvek od closen » 12 bře 2009 16:01

Ahoj všichni. budu mít za nedlouho 4ks zbraní. Jsem povinen mít trezor? jedná se o dlouhé i krátké. Doporučíte mi nějaké výrobce? klidně adresy do PM. díky


Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Příspěvek od bobr » 12 bře 2009 18:16

pokud jsou to zbraně podléhající registraci tak předpokládám že máš ZP a v tom případě bys měl znát zákon o zbraních a střelivu a tam je to snad napsáno dostatečně jasně. :idea:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pokud

Příspěvek od Apevia » 12 bře 2009 20:33

Pokud se nemýlím, tak do 3ks zbraní nemusí být trezor, nad již ano...
Cogito ergo armatus sum.
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 12 bře 2009 20:34

Nemam u sebe ted zakon, ale myslim ze to je 2 zbrane a 500ks nabojum pokud je cokoliv nad, je ze zakona nutne mit trezor...
closen
Příspěvky: 95
Registrován: 02 zář 2007 19:38
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od closen » 12 bře 2009 21:02

myslel jsem si to
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 17 bře 2009 19:03

prave si vyberam trezor.
niekto tvrdi, ze naboje sa musia skladovat oddelene, niekto, ze nemusia.
Ako to vlastne je, kto ma pravdu, ako sa v tomto pripade aplikuje zakon?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 17 bře 2009 19:33

Náboje nemusijou byt odděleně od zbraní..to platí jen pokud bys skladoval prach a zápalky..pak je musíš mět zvlášť.
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 17 bře 2009 19:46

myslim, ze toto riesi §58 Zak. o zbraniach.
V ods. 2 stoji :"Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení..."

Prave ta spojka nebo... Da sa to vysvetlit, ze v ocelovej schranke mozu byt bud zbrane alebo strelivo. Ale moze sa to chapat aj tak, ze tam moze byt aj to aj to...
Tiez by sa to dalo chapat, ze dany typ uloziska musim mat, ak mam do 10 zbrani alebo do 10 tisic nabojov.

Zdravy rozum mi hovori, ze Zakon neimplikuje povinnost mat oddelene naboje od zbrane, ale co v tomto state funguje podla zdraveho rozumu? ;)

Asi kupim ten s tou schrankou, stoji len o 500 viac ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 17 bře 2009 20:03

To slovíčko nebo je tam podle mě jako poměr slučovací a ne odporovací, tzn. To aj to dohromady. Navíc nevidím důvod proč by zbraně měly byt uložené v trezoru zvlášť od nábojů. V zákoně se jen píše, že zbraň uložená v trezoru musí byt vybitá. No a o těch zápalkách a prachu sem psal výš.
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 17 bře 2009 20:16

neplatilo to niekedy v minulosti?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 17 bře 2009 20:23

Nene.. mám nové testy 02/2009 a zrovna se je učím. Chystám se rozšiřovat skupiny. Ale ty si ze slovenska (předpokládám) a já nevim jak je to u vás.
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 17 bře 2009 20:31

nie, pytam sa na Cesko. Ja som testy robil tiez nedavno, ale o tom ulozeni zbrani som si nebol isty..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 17 bře 2009 21:10

A co ti je ještě nejasné?
Do 2 zbraní/500 nábojů-zabezpečit proti zneužití, ztrátě, odcizení
Do 10 zbraní/10000náb.- uzamykatelná ocelová schránka
Nad 10 zbraní/10000náb. - skříňový trezor,uzamčená místnost, samost.obj.
Nad 20 zbraní/20000náb. - uzamč.místnost, samostatný objekt nebo komorový trezor..elektronicky zabezpečeno
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 18 bře 2009 09:47

Já mám (budu mít) 4ks krátkých zbraní. Znamená to, že 1-2ks můžu mít volně a zbytek v trezoru nebo musí být všechny v trezoru? Přijde mi poněkud nelogické nacpat všechny zbraně na event. obranu do trezoru. Zákon jsem četl a nejsem si zcela jist s výkladem.
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 18 bře 2009 11:49

cital som viac prispevkov a podla nich (aj podla mna)sa pocet zbrani mysli ako pocet vsetkych zbrani, ktore vlastnis.
cize ked mas viac ako 2 zbrane a 500 nabojov, musis podla zakona mat aspon plechovu skrinu s specialnym zamkom...

zbran nemusi byt v trezore, ale vtedy ju musis mat pod neustalou kontolou :!: teda musis ju zabezpecit proti strate, zneuzitiu a kradezi. :roll:

dufam, ze som ti pomohol :)
Odpovědět