TAU (5,6,7)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od Trojan » 02 dub 2013 14:21

Tak tohle jsem na mysli zrovna neměl, ikdyž v hlavě mám nějaký nápady ohledně odporového drátu :D
Já spíš myslel kolik se dá nastavit bez úprav železa, tzn tim šroubem...


Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od Joezbrna » 02 dub 2013 14:33

Tou odpovědí jsem Ti chtěl naznačit, že to záleží na teplotě CO2 uvnitř kyvety...
Výrobce uvádí 160, jinde jsem četl 170m/s, svůj kus změřený nemám.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od Trojan » 02 dub 2013 16:15

Máš pravdu, nevyjádřil jsem se přesně ani na podruhé. Myslím při nějaké normální teplotě (střílet při 10-15°C už asi ideální není).
pV=mrT je mi samozřejmě známo :)
Díky za odpověď.

Edit: Tím "díky za odpověď" jsem měl namysli, že mi Tvá odpověď stačí. Aby to nevypadalo že děkuji dopředu za další upřesnění.. :)
alexander5258
Příspěvky: 1
Registrován: 09 čer 2013 16:23

Nastavenie ustovej rychlosti TAU 7

Příspěvek od alexander5258 » 09 čer 2013 16:27

Dobry den, mam doma starsiu TAU 7 a bohuzial nemam k tomu ziaden manual. Potreboval by som poradit ako mam nastavit ustovu rychlost. Nejako u nej klesol vykon (doteraz strielala tak ze nemala problem prestrelit plnu plastovu flasku, teraz nedokaze prestrelit ani prazdnu). V com by mohol byt problem? A ako by sa to dalo vyriesit? Inac je to moja prva zbran na CO2 takze nemam s tym ziadne skusenosti :D

Vopred dakujem za rady :D
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 19 čer 2013 23:20

Ahoj všichni, kompletuju si hračku na prázdniny, pracovně nazvanou projekt tau66. Mým cílem je malá puška pro zábavu, střelbu do cca 20m na všechno možné. Jde to pomalu, ale jistě :roll: přikládám slavnostní fotku po prvním složení dokupy 8) v této chvíli není tau66 ještě funkční, po napíchnutí bombičky projde všechen plyn hlavní, takže mě čeká návštěva aeronu za účelem přetěsnění a koupě napichovače na 12g bombičky, pak návštěva puškaře kvůli sundání mířidel, a dále jsem dnes přišel na to, že puškohled asi nenamontuju, protože zavazí otvírání "závěru", takže ještě musím přišetřit na kolimátor...

Moje investice do "projektu" je nápad. Protože jsem jinak úplně levý, dál už museli nastoupit machři (podle věku od staršího k mladšímu, abych nikomu z nich nekřivdil :mrgreen: protože oba udělali špičkovou práci), pánové PatrikV a Jendapostulka. Oba zcela profesionálně zpracovali moje amatérské návrhy a tímto jim za to oběma moc děkuji!!!

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nastavenie ustovej rychlosti TAU 7

Příspěvek od Joezbrna » 20 čer 2013 11:03

alexander5258 píše:Dobry den, mam doma starsiu TAU 7 a bohuzial nemam k tomu ziaden manual. Potreboval by som poradit ako mam nastavit ustovu rychlost. Nejako u nej klesol vykon (doteraz strielala tak ze nemala problem prestrelit plnu plastovu flasku, teraz nedokaze prestrelit ani prazdnu). V com by mohol byt problem? A ako by sa to dalo vyriesit? Inac je to moja prva zbran na CO2 takze nemam s tym ziadne skusenosti :D

Vopred dakujem za rady :D
Buď klesla teplota hnacího média například v důsledku chladného počasí;-)
Nebo je nějaké smetí někde v trubkách. Kus rzi z bombičky nebo kyvety není nic výjimečného.
http://www.sistek.info/ssk/zbrane/zbran ... n/tau7.pdf
Množství CO2 uvolněného při výstřelu se nastavuje předpětím bicího mechanismu, a to šroubem skrytým pod předpažbím. Doporučuji ale neměnit, pokud nevíš přesně co a proč děláš.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 24 čer 2013 11:23

Chtel jsem jeste pozadat zkusenejsi o rychlou radu: kam se obratit s opravou tauky? Ptam se,protoze zitra jedu do Brna. Na pistoli je napis Tau 6,na pazbicce velky znak Aeron. Zavolal jsem tedy pred tydnem do Aeronu,pan odhadl zavadu jako spatne sedlo ventilu,predbezne opravu nacenil na 400kc a domluvili jsme se na zitrek. Ale dnes jsem volal do Tau Brno ohledne propichovace na 12g bombicky,a tam mi rekli,ze opravu starsich tau jedine k nim,zavadu odhadl jako spatne sedlo ventilu a predbezne opravu nacenil na 500-1200kc :-) tak ja ted nevim kam jet? Abych neco nezvoral..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od mikiki » 24 čer 2013 11:58

Obě firmy budou mít určitě ND m.j. i na starší TAUky.
Do Aeronu jezdím a naprostá spokojenost.
V TAU Brno jsem ještě nebyl, ale tam Ti TAUku taky dají do 100% stavu.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 24 čer 2013 13:09

Dik moc,to jsem potreboval vedet.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 25 čer 2013 23:01

Prázdninová hračka už je v dokončovacím stádiu :D problém s nasazením puškohledu a sundání mířidel vyřešil PatrikV, dnešní návštěva Aeronu prokázala, že pistole je v pořádku, ale při napichování bombičky musí být páčka v přední poloze (no byl jsem tam prostě za blbce), následná návštěva Tau Brno mě obohatila o dva speciálně upravené propichovače na 12g bombičky, teď ještě sehnat nějakou levnou weaver montáž na puškohled a prázdniny jsou tady 8)

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od Apevia » 26 čer 2013 19:52

To černé (duralové?) pouzdro máš upevněné jen na hlavni? Pomocí červíků?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 26 čer 2013 20:31

Ahoj, žádný dural, ale poctivé železo :lol: drží to červíkem přesně na tom místě, jako originální dřevěné předpažbí, tedy opírá se o závit šroubu na štelování úsťovky, v kostičce pod hlavní. Nehne se to ani o setinu milimetru, Patrik si prostě pohrál :wink: utažením červíku se zabrání pohybu dopředu/dozadu a částečně pootočení kolem osy hlavně, tomu je ale především zamezeno na setiny milimetru přesným přesahem stran předbažbí přes závěr a lučík. I bez utáhnutí červíku se předpažbí po nasazení ani nehne, nechci se chválit, ale je to vymakaný systém :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 01 črc 2013 23:13

Ještě pár vylepšení 8)

Obrázek


Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od dykmore » 17 črc 2013 19:33

Hotovo! :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: TAU (5,6,7)

Příspěvek od mikiki » 17 črc 2013 22:26

Moc, moc hezký :D
Odpovědět