Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 28 zář 2008 19:43

Jediné co jsem dělal celých 8 let bylo obtahování na řemenu. Nyní jsem si pořídil brusnou pastu na druhou stranu řemenu. Teda řemenu. Je to takovej ten napínací strojek s držátkem. Nezabralo to. :(
A brousil jsem fakt dlouho.


Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Pásek na broušení

Příspěvek od Smékal Petr » 28 zář 2008 19:49

Dej sem foto toho pásku a zkus popsat tu brusnou pastu. Podle těch fotek, to vypada, že ji nemáš správně nabroušenou. Na plošce ostří a na boku hřbetu, jsou nějaká tmavší místa. Mohou to být jen odlesky při focení, ale spíše to vypadá na místa, kde se Ti broušení nedařilo. Máš brousek na broušení?
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 28 zář 2008 20:48

Tady je ten řemen a brusná pasta. Koupeno nové. Starý řemen už neměl držátko a byl hodně napuštěn olejem. Měl jsem dojem že "nebrousí".
Tady je na jedné straně pasta a druhá je suchá, bez oleje.
Za kvalitu fotek se omlouvám, ale nejsem schopen udělat lepší nasvícení.
Přílohy
IMG_1002.JPG
IMG_1003.JPG
IMG_1005.JPG
Dark

Příspěvek od Dark » 28 zář 2008 21:07

to voc;
Ten obtahovací řemen vypadá dobře a pasta bude asi také v pořádku. Uvidíme zda nepřijde mistr Smékal s nějakým svým starým fíglem ale já to vidím jedině na kámen.
Osobně brusné pasty nepoužívám a když cítím že břitvě nepomáhá obtahování na řemenu tak jde automaticky na kámen. Podle mě ti také nic jiného nezbývá. Ono břitva čas od času brousek potřebuje. Vidím pěkný jednolitý broušený povrch na tvé břitvě tak si ho nepoškrábej. Mně se to hned při prvním broušení povedlo. Sice to nemá na funkčnost vliv ale pokaždé když leštím tu svou krasavici a vidím ty škrábance tak mě to štve.
Jinak postup jak brousit tady někde je, i adresa dodavatele brousků, tak se do toho opatrně dej ale jak jsem říkal dej si pozor na ty drobné částečky z kamene které se vybrousí a mohly by ti poničit povrch ale to už tady bylo také popisováno. Prostě tady je snad úplně všechno
:-) .
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příprava řemenu na obtahování

Příspěvek od Smékal Petr » 28 zář 2008 21:08

Tak řemen máš pěkný, nový a ještě nezaběhnutý. Škoda, že jsi ten starý řemen co "nebral" vyhodil. Takový starý řemen už je správně vytažený a hlavně "napajcovaný". To, že jakoby nebere Tě nesmí zmást, protože na břitvě očima moc nepoznáš jestli jsi nabrousil. Nejlepší by bylo, ten starý řemen přidělat na tu novou konstrukci, obnovit pajcunk a byla by to nádhera. Teď Tě čeká strastiplná cesta pajcování a leštění a úpravy, ale neboj dá se to zvládnout. Začni tím, že ten nový řemen nejprve namoč do vlažné vody alespoň do rána, pak zlehka napni a nechej v teple vyschnout aby řemen hezky ztvrdnul. Sám se Ti krásně napne až bude drnčet při poklepu. Pak jej začni pajcovat směsí oleje na šicí stroje, školní křídy a dříve se dával i čistý popel z dřevěného uhlí, třeba z grilovačky. Udělej si takovou hustou kašičku a tu pěkně vtírej do kůže až se to začne na povrchu slabounce drolit. Pak vem flašku od 1litru vína - ta má rovinu - a hezky do leskla vyleštit. Když už se Ti to podaří, tak zase pajcunk a znova :roll: . Kousek pasty co jsi koupil rozpusť v trošce oleje, nechej usadit a štětečkem si vem jen to nejjemnější a nanes rovnoměrně na řemen, nechej vsáknout a tentokrát moc vylešti flaškou do leskla. Že to bere, poznáš na skle flašky, začne být matová. Na starém řemenu by to stačilo 1x a máš na rok klídek. Na novým to asi budeš muset opakovat častěji - bude to vsakovat. Podmínkou je mít řemen MOC napnutý (při poklepu hezky drnčí). A pak si ještě kup - nejlépe u Sucháčka - břidlicový brousek. Adresa je tady
Jaroslav Sucháček
Lhota 100
755 01 Vsetín
kraj Zlínský
Tel.: 571 439 120
http://seznam.lidovaremesla.cz/detail.aspx?id=78
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Baron » 28 zář 2008 21:20

voc:

Ahoj. Pokud ses s břitvou holil 8 let a jen ji obtahoval na řemenu, tak je skutečně nejvyšší čas na kámen.
Břitva je velmi dobrá a z fotky je vidět i povedený výbrus. Má ale dost široký hřbet a možná už se začal výrazněji měnit úhel,
pod kterým ostří obtahuješ - protože ostří u špičky a taky u krčku dosti ustoupilo vzad, což už ničím nespravíš a břitva v těch místech brát dobře nebude.

Zkus ji na kameni zachránit a uvidíš, jestli se ostří vzpamatuje. Pokud ne tak ji odlož a poohlédni se po jiné.
Naposledy upravil(a) Baron dne 28 zář 2008 21:22, celkem upraveno 1 x.
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Poškrábaná Břitva

Příspěvek od Smékal Petr » 28 zář 2008 21:22

to Dark:
Ani nevíš, jak mi mluvíš z duše. Když jsem se dostal k mé první břitvě, byla mírně rezlá na jednom místě a já měl dilema, nechat rezavou nebo přebrousnout. Leštění nepomáhalo, rez už byla hluboko. I vzal jsem břidlu a jal se rez odstraňovat :oops: :roll: :shock: Hrůůůůůza co jsem napáchal. Rez sice z větší části zmizela, ale povrch v těch místech zůstal poškrábaný :cry: a dodnes se snažím leštit a leštit a leš........ a s prominutím - Hoven. Ta nadávka patří mně, za tu moji poškrábanou krásku, a už jsem to nedokázal napravit. :cry:
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 28 zář 2008 21:28

Díky moc za info.
Takže první problém s novým řemenem asi bude v tom že tu stranu na obtahování nemám naolejovanou.
Na tu druhou stranu jsem namazal pastu, ale přesto to nepomohlo.
Zkusim ten olej a když ani to nezabere tak potom teprve objednám ten kámen. Abych se přiznal tak do něj se mi moc nechce... :-) To raději zajedu za někým z Vás a kouknu mu pod ruku, až to na kámen přiloží. :D
Uživatelský avatar
Baron
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2008 18:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Japonská břitva

Příspěvek od Baron » 28 zář 2008 21:35

Nalezeno na netu. Zajímavé kousky z Japonska vytvořený podle jejich vkusu, tradice a umu. Prostě jiný kraj, jiná břitva :P
Že bych se o ni pokusil? :roll:
Přílohy
Pic5.jpg
Picture%204.jpg
131658576_o.jpg
Naposledy upravil(a) Baron dne 28 zář 2008 21:37, celkem upraveno 1 x.
Byl vyroben holící strojek s 5-ti břity!!
Kde to šílenství skončí...?!?
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Brousek

Příspěvek od Smékal Petr » 28 zář 2008 21:36

Vůbec se toho broušení na brousku neboj. Jednak když to tady pročteš, tak zjistíš, že vůbec nejsi první kdo tady s tím broušením začíná, a navíc i na to broušení jsem tu někde vepředu psal docela podrobný postup. Hlavně tu brusnou pastu z tý kůže se snaž dostat DOLŮ. Jinak si poničíš břitvu :!:
Hlavně při pajcování DODRŽ POSTUP i namočení a vysušení.
Začni pajcovat na tý nenačatý straně a jenom tam potom obtahuj :!: . Ale je jasné, že bez brousku to nepůjde. Po osmi letech obtahování už bude ostří utahaný málem do kulata a potřebuje vytvarovat na brousku. Pak jen párkrát přejedeš po řemenu, protáhneš na nehtu a šmiky šmik. :lol:
Naposledy upravil(a) Smékal Petr dne 28 zář 2008 21:52, celkem upraveno 2 x.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Břitva - Japonika

Příspěvek od Smékal Petr » 28 zář 2008 21:44

Barone
131658576_o.jpg
Koukal jsem na to krásné zvlnění na čepeli na tom prvním obrázku. Taky je vidět, že čas na ní pracoval, ale to je jen k její úctyhodnosti. Takové broušení, jsem viděl na japonském meči. Myslím, že toto by jsi neměl prošvihnout. Ta druhá je taková modernější slečna, ale je na ní zase vidět klasika zpracování. Jen nevím jak to bude s holením, připadá mi trochu tlustější ve výbrusu. Ale do sbírky - rarita.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Dark

Příspěvek od Dark » 29 zář 2008 07:42

Ale jo. Sbírka bez japonské břitvy by asi nebyla kompletní ale ikdyž mám rád japonské chladné zbraně a i Japonsko samo o sobě je mi nesmírně sympatické tak tyto břitvy ač se snažím jak chci se mi prostě nelíbí.
relka
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2008 18:45
Bydliště: Praha

Česká břitva

Příspěvek od relka » 29 zář 2008 17:45

Pánové, rád bych se po zjištění za kolik, z čeho, jakého bude tvaru a rozměru postavil do fronty na břitvu vyrobenou u nás. Držte mi prosím místo.
Zdravím
Tukan

Příspěvek od Tukan » 29 zář 2008 18:15

Taky se řadím do fronty na břitvu..............
Mimochodem pasta došla, to balení je vážně miniatura............ale už jsme napajcoval, nabrousil, a.........................OHOLIL :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká břitva

Příspěvek od Smékal Petr » 29 zář 2008 19:21

relka píše:Pánové, rád bych se po zjištění za kolik, z čeho, jakého bude tvaru a rozměru postavil do fronty na břitvu vyrobenou u nás. Držte mi prosím místo.
Pánové, budu velmi rád, když zjištěné údaje o nově vyrobených břitvách, zveřejníte tady na vláknu. Byl by to pro mne vyloženě přepych, ale asi bych se nechal zlákat.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Odpovědět