Jaky puskohled Delta optical

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 25 říj 2007 23:00

2 Kubin. :potrebuju prave dvoudilnou montaz a ani nevim jake sehnat listy.Dokud se nedokopu k zmereni tech priprav na montaz co mam na zaveru,tak s tim stejne moc nenadelam.


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 26 říj 2007 12:34

To Kubajzz: Jak je to teď to nevím. Já tu deltu kupoval cca před půl rokem a byla ještě v ceně. Podle mě ale jejich montáže jsou docela kvalitní a docela dobrej peníz, na vzduchovku nebo větrovku úplně super.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Euchemio

Příspěvek od Euchemio » 19 led 2008 23:25

Předem se omlouvám za dlouhý negativní příspěvek, ale dostal jsem dotaz na jiném fóru na své špatné zkušenosti s firmou Binox. Přidávám ho sem proto, že se tady zkušenosti s firmou Binox několikrát probíraly. Původně jsem to nechtěl psát takhle "za tepla", ale příjemně strávené odpoledne s QB 78 mě docela uklidnilo.

Včera (pátek) jsem měl v plánu koupit si v Binoxu puškohled Delta 4x32AO a následně v JGS ve Vršovicích Norconii QB 78. Abych neměl žádnej problém, tak jsem si v pátek po obědě do Binoxu zavolal jestli je mají a do kolika mají otevřeno. Ten pán mě (se svým běloruským přízvukem) znuděně sdělil, že puškohled mají a že mají otevřeno do 17:00. Na internetu mají otvíračku 12:00 - 17:00.

Pro jistotu jsem puškohled objednal přes internet a vyrazil dřív z práce. Jet v pátek z Butovic do Karlína totiž nemusí být sranda. Dorazil jsem do Binoxu asi v 15:40. Obchod zavřenej, ale jen vstupní dveře a mříž byla pootevřená. Tak jsem se podíval za roh jestli tam není bankomat a zase zpátky. Pak jsem si všiml že na dveřích je cedulka "přijdu v 16:30". Tak jsem teda zavolal na mobil co byl napsanej na obchodě kdy ten pán opravdu dorazí protože jsem nechtěl aby mě ve Vršovicích zavřeli. On mě sdělil že přijde za 15 minut. Ještě jsem ho důrazně upozornil, že opravdu spěchám. Za chvíli dorazil další zákazník. Čekal, zavolal, odešel. Po dvaceti minutách mu volám znovu a on říká, že dorazí za minutu. Po 5 minutách jsem to vzdal, protože ten pán se u mě stal trochu "nespolehlivým" a asi v 16:20 jsem vyrazil do Vršovic. Kdy ten pán dorazí (a jestli vůbec) bylo ve hvězdách a puškohled bez pušky by mě byl nanic. V JGS ve Vršovicích zavírali taky v 17:00 a chtěl jsem mít na víkend alespoň pušku. Asi za minutu mě ten pán volá že už je v obchodě. Řekl jsem mu, že už jsem na cestě (Karlín jsou samý jednosměrky a blbě bych se vracel) a do kolika bude v obchodě že bych se tam zastavil až pojedu z Vršovic. Suše mi sdělil že lituje ale že mají otevřeno do 17:00.

Musím říct že jsem byl rozžhavenej do běla. Po 14 dnech rozhodování a studia tohoto fóra jsem se těšil jak malej kluk, že si koupím novou pušku, puškohled s montáží, na víkend pojedu s rodinou ke tchánovi a budeme střílet a střílet a střílet. Žádnej puškohled jsem předtím v ruce nedržel a byl jsem docela nažhavenej. Koupil jsem alespoň v JSG pušku (s velice příjemnou a profesionální obsluhou) a vypadl jsem naštvanej z Prahy.

Puška je super a s puškohledm ještě uvidím, Na základě informací z tohoto fóra chci určitě Deltu 4x32AO, ale nevím jestli chci mít ještě něco společného s Binoxem.

Jak se tady probírala ta cena, tak Binox má na svých stránkách cenu bez montáže 1 690 Kč a s montáží 1 890 Kč. Dnes jsem hledal na Internetu a našel jsem cenu bez montáže na http://www.merici-opticke-pristroje.cz a http://www.dalekohledy-foto.cz za 1 690 Kč. Obě firmy jsou na stejné adrese a stejný telefon a fax. V pondělí zjistím, za kolik to bude s montáží. Taky jsem si říkal, že si puškohled objednám v Polsku, nebo se pokusím ukecat JGS aby rozjeli distribuci Delty. Asi by to pomohlo v přístupu k zákazníkovi.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Binox

Příspěvek od WohlmuthOta » 20 led 2008 14:58

Opravdu zajímavá zkušenost. :roll: S tím chlápkem jsem měl příležitost mluvit po telefonu a už od prvního slova na mě byl nepříjemnej... :evil: Každopádně jsem objednal přes net.
Krabice od optiky (ta zelená) byla zabalená pouze v papíře a na tom adresa. Po rozbalení byl jeden roh krabice dost zalisovanej dovnitř - z toho jak s tim na poště házej. Každopádně mě to dost naprdlo, puškohledu nic nebylo, ale nechápu proč to nezabalili aspoň do bublinek.
Druhá věc která mě naprdla byl datum začátku záruky - byl to den kdy to odeslali zásilku a nikoliv den v který to převezmu ! Zákon udává jako začátek záruky den, ve který si zákazník převezme zboží - studoval jsem to v tomto případě a bum - je to rovný týden. Náhoda je blbec... To jsem si ulevil... :D :lol:
Puškohled je zatím naštěstí v pořádku. Doufám, že tomu bude tak i nadále... :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 led 2008 15:13

Já taky něco přidám.
S tím mým Titaniem 4-16x42MD už delší dobu něco nebylo v pořádku. V průběhu střelby se posouval bod zásahu na 30m asi o centimetr a pak se zase vracel zpátky. Typicky to vypadalo tak, že střelím třeba deset ran do jednoho místa, pak jde další rána vlevo dolů centimetr vedle a za ní dalších deset ran. Tak nakliknu opravu, střelím deset ran do středu, a pak jde další rána centimetr vpravo nahoru a všechno za ní, takže zase klikám zpátky, no a tak furt dokola.
Tak jsem to odnes do Binoxu na reklamaci. Prý jsem první, kdo ji u nás reklamuje. Dal jsem jim to 8.1. s tím, že to pošlou do Polska. Dneska mi volali, že je to vyřízeno, reklamace je uznaná a Poláci poslali nový kus. Zítra si pro něho jdu.
Takže reklamace trvala dva týdny a vyřešená výměnou. Co víc si přát? :wink:

K tomu prodavači v Binoxu.
Na mě byl vždycky ochotný. Je pravda, že mluví hůř česky a má nějaký východní přízvuk, ale já jsem za poslední rok mluvil s lidmi tolika různých národností, že mi to ani nepříjde. Každopádně rozumět mu není žádný problém a kdo mu nerozumí, tak asi sám neumí česky.
Mi se taky v Praze smějou, že mám kratky zobak a v Ostravě, že zpívám, takže přízvuky mám úplně na háku.

Jinak otvíračku by mohli mít radši 13-18 nebo 14-19, protože od 12-17 je to takové naprd, ani ráno ani večer.
No a Příjdu v 16:30 a v tu dobu nikde nikdo, jsem tam už taky jednou zažil.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 led 2008 00:14

Tak nový kus je doma, budu ho muset zkusit.
Co jsem se díval na polské fóra, tak asi dva lidi měli podobný problém. Údajně se jednalo o nějakou nepovedenou sérii. Všem to bylo vyřešeno výměnou. Takže je asi pravda, že se sice jedná o V16, ale výstupní kontrola zřejmě není na stejné úrovni.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10833
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 26 led 2008 07:45

2 WohlmutOta, mohl bych ti to napsat přez ICQ ale málem mne zabilo když tady pišeš že by měla záruka běžet od okamžiku kdy prevezmeš balik na poště ... Co je to za mamlasovinu ? :-)
Za A: by porušil prodejce zákon ( antidatoval by účet )
za B: co když to převezmeš a až za mesíc :-)

Jinak s prodavačem v Binoxu, problém že je to bělorus nemám vůbec žádný, ona je ta firma myslím jeho, asi by mně sr.o kdyby to byla česká firma s člověkem který neumí česky ( alespoň jako já :-) ja jsem na češtinu težkej dobytek ) A on sice mluví měkce ale snaží se.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Euchemio

Příspěvek od Euchemio » 26 led 2008 10:59

Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Omlouvám se, pokud to vyznělo, že se někomu směju kvůli přízvuku. Nevadí mě přízvuk, ale přístup. Já taky nemám žádnej problém s tím jestli je někdo bělorus, nebo třeba číňan. Pokud se s ním domluvím a jsem se službami spokojenej, tak není co řešit. Ale z hlasu toho člověka v telefonu jsem od prvního okamžiku měl dojem, že ho otravuju, že mám blbý dotazy, nebo tak něco. Nevím jestli tak prostě bělorusové mluví, nebo se mu špatně v češtině vyjadřuje, nebo je holt taková nátura že není moc komunikativní. Pokud je to jeho standardní způsob komunikace, tak ještě s cizím přízvukem je docela nešťastný si rozjíždět internetový obchod, kde se komunikuje se zákazníky hlavně po telefonu.

Jak jsem napsal, tak pokud bych byl se službami spokojenej, tak není co řešit. Já jsem ale byl hrubě nespokojenej, ten borec mě udělal čáru přes rozpočet a zkazil víkend. Když má nějaký otvírací hodiny a v telefonu potvrdí že tam bude, tak tam sakra má bejt. Nejsem zvyklej "stepovat" 3/4 hodiny před krámem a v telefonu poslouchat, že tam bude za 15 minut, za minutu atd. Kdybych to tak "pohnojil" já, tak bych aspoň těch 20 minut počkal po zavíračce na zákazníka, udělal obchod a bylo by to v pohodě. Nicméně ten přístup docela koresponduje s hlasovým projevem v telefonu.

Jinak mluvil jsem s člověkem z http://www.merici-opticke-pristroje.cz a http://www.dalekohledy-foto.cz. Je to jedna firma, puškohledy mají na skladě, otvíračka 9:00-17:30, Příjemná komunikace v telefonu a stejný ceny jako v Binoxu. Respektive Delta 4x32AO za 1 690 Kč, jednodílná montáž za 360 Kč. Jako komplet to to neprodávají, říkal že dá slevu. Když jsem mu řekl že v Binoxu mají komplet za 1 890 Kč, tak okamžitě řekl že to prodá stejně. Napíšu jak jsem uspěl.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Záruka

Příspěvek od WohlmuthOta » 26 led 2008 16:29

To Alexxxus: Opravdu je to tak jak píšu, jedinou kravinu co jsem napsal, bylo to, že by tam mělo být napsáno datum kdy to převezmu... Dle mě by tam datum nemělo být vůbec. Prodejce by tam měl datum napsat pouze, když to kupuješ osobně, nikoliv přes E-Shop (pošta).
V obchodních podmínkách firmy Binox.cz je mj. toto:
Binox.cz píše:Odpovědnost za vady zboží (záruka)
1. Kupující je před prvním použitím výrobku povinen prostudovat záruční podmínky včetně českého návodu na obsluhu a následně se těmito informacemi důsledně řídit, v opačném případě se vystavuje nebezpečí, že svým nesprávným užíváním věc poškodí a nebude moci vzniklou vadu uplatnit v rámci svého práva plynoucího z odpovědnosti za vadu.
Záruční doba začíná běžet převzetím věci kupujícím (§ 621 OZ).
Takže dle mě, když v den XY převezmu balík zaplatím, můžu si do záručáku pro mě za mě napsat den XY, abych si to později pamatoval...
Ale Binox.cz to taky pozná, kdy jsem zboží převzal a zaplatil - toto datum je na složence s penězi, kterou pošta posílá zpátky Binoxu.cz. Firma Binox.cz by si tedy měla zaevidovat toto datum pro pozdější reklamace a maximálně ho porovnat s datem na záručním listu. Toť můj názor, který je podle mě naprosto logický. Prostě při doručení poštou není podstatné datum na záručním listu, ale datum na té zpáteční složence. :D

P.S. Sdílím stejný názor o prodejci, jako napsal nademnou Euchemio. :wink:
Euchemio

Příspěvek od Euchemio » 26 led 2008 18:43

Tak asi budu muset opravit svůj názor na Binox. Dnes se mi ozval pan Alexandr Bojko a nabídl mě jako kompenzaci za onu nešťastnou událost Deltu s montáží za poloviční cenu. To jsem s radostí přijal. V pondělí to pošlou. Doufám že vše bude v pořádku a zařadím se k ostatním spokojeným zákazníkům.

Musím říct, že tohle jsem opravdu nečekal a pan Bojko mě mile překvapil. Uznávám že je formát a jeho sloh (napsal dlouhou SMS) je naprosto perfektní.

Taky to je docela klika, protože už jsem měl v pátek (s penězma v kapse) namířeno ke konkurenci (abych si se synem mohl přes víkend hrát na odstřelovače). Jenže jsem musel řešit nějakou chybu v programu, zdržel jsem se v práci a zase jsem to nestihl, protože v pátek mají zase jen do 16:00, což jsem si neuvědomil.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 26 led 2008 18:49

treba si to tu cte :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 27 led 2008 15:35

Ani bych se nedivil, kdyby to četl. Jak jinak by se o tom dozvěděl. Tohle je tedy případ opravdu férovýho jednání.
Já tedy podotýkám, že v začátcích Binoxu jsem byl spokojen. Prodavač toho sice o optice věděl tolik co já o jaderný fyzice :) ale já věděl co chci a tehdy se Delty prodávaly v ceně s montáží. Moje Delta 4-16*50AO MilDot (BTW koukal jsem, že už jí dlouho nemají v nabídce. Už se nevyrábí?) mi slouží víc než dobře. V současnosti další zkušenosti nemám, protože optiku tak často nekupuju.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10833
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 27 led 2008 15:45

2 Euchemio, až budeš dumat čím to je že jsi dostal omluvu tak věz že v tom mám prsty Já a Barys, když jsme v pátek kupovali naše nové Delty 5 - 20 x 50 :) tak jsem nahodil že si někdo stežuje, Alex říkal, ano byl tu jeden pán s teréňákem, a než jsem našel místo na zaparkování auta tak nasupně odjel, no pokud to nejsi ty tak máš alespoň levnější optiku :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 27 led 2008 19:14

Také jsem před časem zavítal do Binoxu, prodavač byl ochotný, nenastal žádný problém. Zajímal jsem se o Deltu Titánium 6-24x40. Výrobek se zdál být slušně zpracován. Jak zde již někteří přede mnou uvedli, osnova MilDot by mohla být opravdu tenčí. Rovněž se domnívám, že nabízet jeden typ osnovy je málo. Rád bych Vám položil jednu otázku. Občas se zde objeví informace, že se jedná o kopii puškohledů Weaver nebo že se Delty přímo montují z dílů Weaver. Tak co je na tom pravda, máte někdo pro toto tvrzení nějakou oporu? Předem díky za info.
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 27 led 2008 22:42

Taky jsem tam koupil Deltu 4x32AO.Všechno v pořádku optika supr,jenom mi to přišlo takový studený,nebo co.Ale to si nestěžuju,to jen aby řeč nestála.
Odpovědět