Zoraki HP-01

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 25 úno 2015 21:13

super díky za rozměry,dám se do toho hned zítra 8)
bude to super na poličku :)
myslím si že nejsem sám kdo je rád!
koukám že máš ultru a bez moderátoru není to škoda :lol:
Edit:už to mám narýsované na papíře teď to jen dát na vhodné prkno a vyřezat přímočarou pilkou 8)


Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 26 úno 2015 19:38

tak poličku=stojánek jsem dnes přímočarkou vyřezal,obrousil,sesadil,sešrouboval+slepil a dokonce už i natřel lakem 8) !!
po víkendu(až to uschne úplně) :roll: ,tak nalepím šedý filc a usadím tam Zoraki !!
moc se těším! 8)
nakonec jsem se rozhodl že moderátor hluku nechám v kufříku aby to "nekazilo"celkový dojem :oops: !
PS:500 ran za rok je "dost málo" to já mám už za 3 týdny(pokud neprší) :lol:
to neber ve zlým ale je to nevyužitá pistole,pokud můžu stříĺím nejen tréninkově ale i "soutěžně"(sám se sebou) :roll: ,na panáčky,terč,konzervy,plechovky,atd.(prostě do všeho možnýho i nemožnýho) :lol:
Edit:Zorku už mám ve stojánku jako ty 8) ,kdo bude další?? :lol:
vypadá to pěkně pak to nafotím :mrgreen:
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od krouzik » 07 bře 2015 19:39

koukám vyrábí se pažba na Zoraki bylo to na IWA 2015 tento pátek 8)
http://www.alexxxus.cz/IWA-outdoor-2015 ... vzduchovky
9. fotka zhruba v půlce stránky!! :P
škoda jen že na pažbě zespodu není rail,nepůjdou tam doplňky :evil:
jdu do toho,hned jak to bude u nás a nebo přes Allegro!!
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 16 bře 2015 13:46

Tak konečně ji mám doma a musím říct, že je pro mně ohromným zklamáním. Plast vypadá velmi lacině, pažbička s oporou je z jedné strany odřená, jak kdyby s ní někdo drhnul o zeď. Sice mám větší (silnější) ruku, ale tak nekomfortní úchyt je i na mě moc. Budu muset oddělat tu spodní opěrnou část, protože po pár výstřelech mě chytá do ruky křeč. Chtěl jsem kupovat moderátor, ale teď budu shánět střenky bez opory. Chrono zatím nemám, takže jen osobní pocity. Jedno pumpnutí téměř neslyšitelný výstřel, diabolka letí k terči zhruba jako z mé 30 let staré Slavie bez servisu. Dvě pumpnutí tichý výstřel, daleko tišší než z mého Hatsan 25 Supercharger. Na tři pumpnutí bych výstřel přirovnal k ráně z flobertky. Pumpování jde daleko snáž, než jsem čekal, co mě překvapilo je, že při dovírání si píst jako lehce odfoukne (je to normální?), než zaklapne. Příjemně mě překvapila přítomnost českého návodu, ne už tak, že dle něj je spoušť z výroby nastavena na nejmenší odpor - uvítal bych menší. Stejně tak délka chodu mi připadá příliš dlouhá. Zajímavé je, že mám verzi HP01-2 se sériovým číslem z první desítky. Díky absenci zpětného rázu a celkově nízké váze, mám celkem slušný soustřel, ale mířidla mi připadají hrozně hrubá, už chápu, proč na téměř každém videu je na této pistoli nasazený kolimátor. Případným zájemcům o koupi bych rozhodně doporučil si tuto zbraň nejdříve osobně vyzkoušet, já bych si ji znovu nekoupil. Lahvička s olejem není poteklá, ale je ho tam přibližně 2 ml.
Přílohy
HP01-02.jpg
Příslušenství ze sáčku.
Uživatelský avatar
Mar
Příspěvky: 32
Registrován: 24 kvě 2013 11:01

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Mar » 16 bře 2015 14:54

Tak jsem si přečet tu kritiku na Zoraki HP-01. Podle toho to vypadá jako by byla z druhé ruky.
Přidávám pár naměřených hodnot té mojí. Jsem s těmito parametry docela spokojen. Je pravda, že spodní opěra by se mohla dát vysunout o trochu víc, mám jí na doraz a je to jen tak tak. Nevím jak se do toho mohl Alexus s tou svojí tlapou vejít. Kladně hodnotím možnost nastavení spouště - jak stranovou, tak její tuhost. Jinak musím souhlasit s recenzí na straně http://www.alexxxus.cz/atak-arms-zoraki-hp01 , na jejímž základě jsem si jí koupil a nelituji, musím potvrdit, že v ruce sedí naprosto perfektně.
Nyní na ní mám osazený kolimátor RedDot 1x40RD je lepší než ten původní (Walther Competition).
Přílohy
ZORAKI.jpg
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Joezbrna » 16 bře 2015 15:04

Ad europoint:
- Plast vypadá přiměřeně ceně (mám ji za 4500 vč. moderátoru a kolimátoru).
- Dlaňovou opěrku jsem rovněž odmontoval jako nekomfortní. Uvažuji o dokoupení pažbičky pro leváka a použití její levé části, tím by se rukojeť stala symetrickou. Tato pistole není vhodná pro mířenku jednoruč bez opory (což je jediné využití dlaňové opěry), ale když už tam tu dlaňovku dávají, mohla by být použitelná :|
- Jestli se Ti zdá výkon nízký, možná netěsní hlaveň k ventilu. Zkus povolit hlaveň a OPATRNĚ ji doklepnout na doraz (já ťukal prostě celým kvérem do koberce na podlaze).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 16 bře 2015 19:41

Zdravím a díky moc za reakce. Nestěžuji si na výkon ani vzhled, jen jsem popsal svoje pocity.

S tou pažbičkou pro leváka je to výborný nápad.

Momentálně však řeším jiný problém a to: Soustřel je perfektní, ale při míření na terč 14*14 na střed - desítku /při vzdálenosti 10 m/, trefuji 2 - 3 nahoře. Když překlopím mušku na tu kratší a silnější, tak 3 - 4 nahoře. Když zasunu do hlavně kalibrační laser, potvrdí mi, že to není rukama, ale mířidly.
V manuálu je napsáno, že se nesmí hledí šroubovat příliš dolů, takže nevím co mám dělat, protože ho mám skoro dole (z výroby) - je tam tak jeden milimetr možnost jít dolů a to bude na doraz.

Druhý problém: Koupil jsem si kolimátor Valiant Micro PointSight Red Dot a nejde mi chytnout na horní lištu, protože zavazí šroub montáže, když ho dám dopředu do toho zářezu, mám ho nakloněný směrem nahoru díky mušce, když ho dám blíž hledí, tak také nejde dotáhnout, protože se "houpe" na šroubu montáže. Na webu jsem našel člověka, který píše, že puškohled Walther 2x20 se mu podařilo přidělat až po propilování horní části lišty - do toho se mi u zcela nové HP-01 Ultra 4,5 mm za 5.280,- Kč opravdu nechce. Prohlížel jsem i jiné montáže na 22mm a vždy v nich ten upínací šroub zavazí - počítá se se zářezy v liště.

Navrhnete mi nějaké řešení prosím? Děkuji.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2005
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od cannis » 16 bře 2015 19:44

při střílení na terč nemůžeš mířit na desítku ale i tak ti to chodí dost vysoko. By mě zajímalo jak máš vůči sobě hledí a mušku při míření?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Joezbrna » 16 bře 2015 19:53

Při mířence je standardně záměrný bod POD černou oblastí terče (a černá oblast terče je na ISSF větší než na 14cm). Jinými slovy, mířenkářská pistole nese nahoru, na 10m asi o 3-4 cm.
S kolimátorem neporadím, koupil jsem to s namontovaným, ale ten poletí pryč (je nepřesný) a přijde tam puškohled.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2005
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od cannis » 16 bře 2015 20:01

To bych trochu nesouhlasil. Míří se na tu oblast ne proto, že mířenkářská pistole střílí o 3-4 cm na 10 metrů výš ale úplně z prozaického důvodu a to, že je to prostě na terči líp vidět a líp se tak zaměřuje. Ale tohle by snad mohl přesněji popsat někdo, kdo se přímo touto disciplínou zabýval, nebo zabývá závodně
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 16 bře 2015 20:05

No, když střílím na pevnou vzdálenost, snažím se nastavit mířidla tak, abych trefoval, kam zamířím. Mířím tak, že mám vodorovně srovnanou mušku a hledí a cíl mám přesně na úrovni mířidel, jako bych chtěl cíl v polovině vodorovně přeříznout. Oni to nastřelují při 27 stupních C (tu mou) a nyní je venku okolo 8, může to mít takový vliv? Procházím web a dívám se na fotky montáží - všechny mají ten upínací šroub tak, že zasahuje do lišty, počítá s existencí zářezů. Jak vám tam ten kolimátor drží, máte vybroušené žlábky pro upínací šrouby? Děkuji.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Joezbrna » 16 bře 2015 20:06

Jasně, důvod je ten, že obraz černých miřidel je na bílém papíru jaksi lépe čitelný než na černém středu, o tom žádná :wink:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10832
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od Alexxxus » 16 bře 2015 21:18

Jsem si musel vyzkoušet jak mně sedne Zorka do ruky :-)
No chtělo by to větší rukojeť ... mám prostě velkou tlapu ... alespoň posunout malíkovou oporu o cca 10mm
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od europoint » 17 bře 2015 14:47

Kolimátor jsem vyměnil za Raven Open PointSight Red/Green, upnutí na lištu bez problémů, protože montáž má zadní šroub zapouzdřený. Z promítaných vzorů je použitelný jen jeden - tečka, jinak všechny překryjí terč 14*14 na 10m. S větší vahou a díky mírně ztmavujícímu sklíčku se mi velmi znatelně zhoršil soustřel.

Poprosím ještě o pár odpovědí:

1) Při dovírání si píst jako lehce odfoukne při každém pumpnutí, než zaklapne - je to normální?

2) Jak moc jde zašroubovat hledí dolů? Mám ho z výroby skoro dole - necelý 1mm a potřebuji ho snížit - v manuálu je napsáno, že se nesmí šroubovat na doraz - hrozí prasknutí pružiny a poškození hledí, ale mně to střílí o hodně cm nahoru.

3) Nemáte někdo prosím odkaz na nějaké střenky bez anatomického tvarování?

Jinak musím říct, že se mi tato pistole začíná líbit, není to taková dřina jako s mým Hatsan Supercharger 25, je tichá, nekope a má výborný soustřel. Teď už jen potřebuji vyladit pevná mířidla - viz. výše a sehnat jiné střenky.

Děkuji.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2005
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od cannis » 17 bře 2015 15:09

pokud ti to i při míření pod černý střed střílí moc nahoru, zkusil bych
1. snížit ještě hledí, s citem
2. pootočit hlaveň, to jsou dva šroubky + červík odspodu.
3. používat těžší diabolky(čím střílíš)?
Jinak nevím co ti v tomto poradit
Odpovědět