vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lukyn77
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2015 19:46

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Lukyn77 » 12 led 2015 18:58

Ještě dodatek. Podařilo se mi zjistit, že ten Vostok 4 vůbec neexistuje a je to s největší pravděpodobností Baikal 6 Biatlonka v nějaké neoriginál pažbě. Psali znalci.

http://www.armyarms.cz/vostok-4-e729.html


qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od qwer » 12 led 2015 21:20

Ta malorážka s biatlonem nemusí mít nic společného. Fotky nejsou sice nic moc, ale i tak je vidět vertikálně seřiditelný nosič tunelu mušky. Takto osazeny byly pouze těžké terčovnice - libovolky jako Strela, Tajfun, Zenit. Ani pažba nemusí být neoriginální, může být jen "doupravená" . Pokud by mělo jít o biatlonku, tak postrádám lištu a př. stopy po úchytech popruhů. Klika závěru a užití zásobníku připomíná spíše TOZku. No chtělo by to vidět on-line.
Lukyn77
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2015 19:46

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Lukyn77 » 12 led 2015 21:45

Děkuji za info a rozbor.
Dneska v podvečer jsem napsal do toho obchodu, aby mi zkusili napsat, co to vlastně je. Ale moc nadějné to nebude, když ji tak pojmenovali.
A co myslíte, stála by ta ZKM 456 biatlon co je na fotce, nebo tahle v odkazu za koupi, nebo by bylo lepší počkat např. na pěknou 456 s kouhou těžkou hlavní?
Rád bych "přijatelně" přesnou a pokud možno vícerannou pušku za přiměřenou cenu.
Lukyn77
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2015 19:46

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Lukyn77 » 14 led 2015 15:33

Včera jsem dostal odpověď od prodejce té ruské malorážky. Cituji:
"Jedná se o malorážku upravenou pro biatlon. je velice přesná. Má zásobník a dioptr. Pokud máte o zbraň zájem přijdte se podívat na prodejnu rádi Vám pušku předvedem."
No, čekal jsem trochu víc.

Nicméně, sám tomu nemohu uvěřit, ale asi jsem měl zase jednou z p....e kliku, jelikož jsem dnes koupil ZKM 456 Aeron v naprosto netknutém stavu od kolegy z práce, který mi ji původně jen přivezl ukázat. Uloženka střeleckého kllubu a pak ji měl 10 let on a 2x s ní střílel. Cena 5000. :D

Vzhledem k tomu, že bych rád zásobník, nemáte někdo tip v okrese Tábor, případně i dále na puškaře nebo někoho, kdo by čistě vyfrézoval díru v pažbě?
Děkuji.
Přílohy
ZKM 456 Aeron 4.jpg
Lukyn77
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2015 19:46

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Lukyn77 » 15 led 2015 16:32

Ještě k "VOSTOK 4":
http://www.armyarms.cz/vostok-4-e729.html
Údaje od prodejce - pokračování:
"Fota malorážky jsou běžně k dispozici na internetu .....zadejte so název do Vyhledávače do Seznamu
Malorážka jen trochu střílená- nemá žádné škrábance,,,vypadá jak nepoužitá
-nikdo do ní nezasahoval....nikdo neupravoval pažbu - nic neořezával nebrousil ...je to tak jak byla pořízena.......z dodávky
Výsledky střílení byly super.. ..když se vše udělalo tak jak má být ...stále stejný úchop, , stejné zamiřování klidné spuštění- tak s dobrými náboji se dalo střelit i 100 (např. tehdy s VOSTOK EXTRA , Eley Tenex ,......Lapua..........."

Tak fakt nevím, co je to zač, ale na netu jsem Seznamem ani Googlem nenašel nic.
Už jen pro informaci, nevíte někdo, co to tedy opravdu je + nějaký např. odkaz na net?
terwert
Příspěvky: 42
Registrován: 09 úno 2010 21:39

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od terwert » 24 led 2015 18:20

Zdravím všechny.
Mám prosbu ohleně pažby na zkm 456.
Nevíte někdo kde by se nechala sehnat stavitelná pažba(stavitelná lícnice + botka) na zkm456 ?
Na bazarech se mi to nedaří a o někom kdo to vyrábí také nevím,znám pouze fa.Klinsky.
Díky za pomoc
maraou
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2014 21:54

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od maraou » 25 led 2015 13:11

A co je spatneho na pazbach Klinsky?
http://www.klinsky.cz/stranky/30146_5.php
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od leos » 25 led 2015 16:33

Není lepší úprava původní pažby?
http://www.zbranelegalne.cz/galerie/ind ... %20mod%204
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od harpplayer » 26 led 2015 18:23

Vostok 4 je s největší pravděpodobností skutečně biatlonka - možná uzpůsobená pro výcvikové účely. Sám vlastním Vostok 5 Biatlon a dá se tedy logicky vyvozovat, že "čtyřka" byla její předchůdkyně. Dioptr, který je na diskutované pušce použit, se rovněž používal u starších modelů SM2 a Ural. Moje "pětka" má dioptr s montáží na vrchní rybinu vycházející z modelu, který se používá u novějších SM2. Tak si tak myslím, že ta Vostok 4 rozhodně nebude blbá zbraň - určitě bude odvozena (podobně jako "pětka" od SM2). Ta moje má dokonce stejné uložení do pažby jako SM2. Kdybych měl volit mezi Vostok 4 a ZKM 456, volba by byla jasná - zvítězila by Vostok 4.
Následnicemi těchto zbraní jsou Vostok 6 a 7, které už mají přímotažný závěr. V úpravě Larsen se Vostok 7 běžně používá při současných biatlonových závodech na úrovni světového poháru. Je to rovnocenná konkurence k Anschütz Fortner.

Co se týká pažeb od fy Klinský - estetickou úroveň nehodnotím, každý máme jiný vkus. Je to dokonalá řemeslná truhlářská (nebo chcete-li dřevomodelářská) práce, ale k puškařině a znalosti střelecké ergonomie to má zatraceně daleko. Za mě - nebrat. Pažba AERON - to je jiná písnička - jen se bojím, že samostatně je asi nedostupná. Rovněž právě třeba zmíněná SM2, přestože vypadá jako kopyto, má ergonomii velmi dobře vyřešenou.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kodiak » 30 led 2015 19:44

Musím s tebou souhlasit Harpe.
Vostok bude jistě lepší, než 456, ale stejně bych si při zájmu udělal zkoušky. Kdo ví, jaký matla se v tom mohl hrabat :( . A předpokládám, že tvůrce inzerátu dokázal číslici opsat z pouzdra závěru dobře, tak že řešit jestli existuje, nebo neexistuje, je dost komické.
Pažby od pana Klinckého ve mě nebudí pocity jak jsou: Jó tu musím mít, nebo bez takové nemohu dělat výsledky a puška nebude střílet, ani když jí nabiju.
Nestřílím sice dost dlouho, ale už za tu "chvilku" jsem zjistil, že potřebuji při střelbě především komfort a to víc než estetické požitky. A jak jsi poznamenal, tak soudruzi věděli co je potřeba, aby to moc dobře fungovalo. No a co, že to je z břízy 8) .
terwert
Příspěvky: 42
Registrován: 09 úno 2010 21:39

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od terwert » 31 led 2015 19:50

Já proti pažbám Klinsky nic nemám :)
Jen jsem se tady na foru chtěl optat kdo má jaké zkušenosti,nebo jestli někdo neví kdo ještě dělá pažby z důvodu širšího výběru nebo představy a tak.
Klinsky je v poho ale třeba u ZKM 456 jsou to v podstatě dvě pažby a hotovo i když v několika barvách.

To leos:
Co se týče původní pažby,tak tvůj případ je povedený ale to se taky musí umět a když se to nepovede tak ti zůstane jen železo a pažba fuč,což by asi byl můj případ :lol:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Apevia » 31 led 2015 22:31

Solory ze Strelectvi dela pekny pazby za rozumny penize. Zkus jeho, ma i nejaky web.
Cogito ergo armatus sum.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od strelec3751 » 31 led 2015 22:43

S tím Solařem už to asi bude pasé.
http://www.solory.cz/pazby.html
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od tslaby » 31 led 2015 22:54

Jojo s panem Solařem je to zatím pasé. Také jsem se dotazoval na možnost výroby pazby pro ZKM a řekl mi, že teď má snad dlouhodobě hodně zakázek, tam pažby nestíhá, ale chtěl by se k nim jednou vrátit.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Hungry » 31 led 2015 23:33

Já ted řeším s jedním zlínským pažbařem svou ZKM456. Hodím sem pak nějaké info.
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Odpovědět