Tlakove lahve a plneni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10834
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Alexxxus » 11 čer 2014 21:48

No že by Jarin vypustil z pusy že stačí pin dotáhnout rukou to si myslím (ovšem myslet znamená houby vědět) to ne ...
Plnící pin pokud jde do standartního připojení G1/8 tak sedá na zahrdlení které má tuším 15stupňu ... proto radím vždy dotáhnout chce to cit.
Žádný další "O"kroužek tam nepatří.

Vassano já jdu teď makat zítra to pořešíme co a jak kde chybí nebo nechybí :-)


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Marťyn » 11 čer 2014 22:24

Byť je v konusu na hadici v kuželu zápich pro o-kroužek a ten kroužek tam je, tak je třeba to s citem dotáhnout klíčem, ne rukou. Rukou je to málo. Pro představu: tlak 200bar je vodní sloupec o průřezu 10x10mm vysoký cca 1900m.
Rukou se dotahuje ten velký šroub s čelním těsněním, který jde do lahve. Možná došlo k nějakému komunikačnímu šumu. :D
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od vassana » 11 čer 2014 22:29

Kontaktoval mě Jarin a upozornil na to, že mi to s dotahováním řekl obráceně a nejspíš je to asi pravda. Dobrá jsem tedy osel a blbě jsem to pochopil já.
Koncovku pinu do hadice přitáhnu s citem klíči a v sobotu uvidím. Určitě dám vědět. Hm vycházel jsem taky z toho že budu brát láhev sebou na společné akce. A protože plnící piny jsou navzájem firma od firmy jiné tak jednoduše každý kdo bude potřebovat luft si jednoduše vymění pin. Ale takle pokud je to více utažené tak asi není dobré neustálé povolování a utahování pinu. A BSAčkařů jezdí řekl bych docela málo. :-( No neva.

S přáním pěkné a divoké noci vassana dobrou noc
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Marťyn » 11 čer 2014 22:44

Je sice pěkné, že počítáš s tím, že budeš na srazech krmit různé pušky kamarádů, ale to ten o-kroužek bude mít hodně krátkou životnost.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od vassana » 11 čer 2014 22:57

No pokud se to musí utahovat klíči, teda víc silou, tak by pochopitelně mohli plnit jen BSAčkáři. Zítra vemu klíče a půjdu na to. :-) No a BSAčkářů zase tak moc nejezdí. Nebo se pletu? Ačkoliv majitelů hlavně Ulter se ozvalo docela dost. To mě potěšilo.

vassana
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10834
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Alexxxus » 12 čer 2014 03:30

S přehazováním plnění aby na jednu hadici šlo použít vícero pušek mám jednoduché řešení - rychlospojka
stejná jako pro Daystate - Marauder a další a pro každou určitou pušku (pro každy další pin) jen samce - kdo víděl mojí krabku ví že snad mám plnění na všechny možné systémy.
Hadice stojí cca 1500 a víc Daystate rychlospojka stojí 350 (nedoporučuju kupovat z paintball shopu za 180 kaček - už jsem zažil že 300 bar nevydržela při plnění Cvrčka)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Barys » 12 čer 2014 08:11

Kolegové to tu píšou, musíš jít po celé cestě kudy proudí vzduch a přesně detekovat místo úniku. Pak už stačí elementární zkušenosti dospělého člověka, jak tu chybu odstranit.
Někdy je dobré se ptát, ale tomu musí předcházet ujištění,že jsem vyčerpal svoje možnosti. :wink:
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od vassana » 13 čer 2014 21:48

Tak po dotažení pinu quick fillu do koncovky hadičky od manometru je všechno v pořádku. A nikde nic nefičí. Děkuji všem, kteří rozumnou radou přispěli vyřešení mého problému.

S přátelským pozdravem vassana
Kohout
Příspěvky: 115
Registrován: 27 led 2011 11:12
Bydliště: Olomoucko

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Kohout » 13 čer 2014 23:44

Vasana také jsem měl spoustu otázek co se týká toho či onoho problému,dva roky jsem jel do Bohumína jen tak na čumendu až do té doby než my bylo řečeno přijedˇ na soutěž my ti výřešíme problémy které ani nemáš.Tak soutěžím a všechny problémy řeším na srazech je to lepší zkušenost než přez forum . Já vlastně žádné problémy nemám po pěti soutěžích jsem vlastně na seřizování ani nechytl,chyba je ve mě protože nejsem žádný lumen-hvězda jak se praví ve starém přísloví bez tréninku není mistra.Přijeď mezi nás a zkušení v oboru ti opravdu poradí osobní kontakt a zkušenosti jsou k nezaplacení.
sušák
Příspěvky: 82
Registrován: 12 kvě 2012 14:59

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od sušák » 14 čer 2014 14:42

Je tu někdo z okolí Rychnova nad Kněžnou kdo má bombu a byl by ochotnej prošku fouknout do kartuše? pokud ano tak mi napište sz zbytek vysvětlím posléze. díkas
Sukovice..
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od vassana » 14 čer 2014 20:09

4 Barys
podívej já se nejdřív i zeptal mimo fórum, bohužel člověka který mě neinformoval zcela přesně. Nechci to dál rozebírat. Prostě se nakupilo více věcí naráz. Pokud jde konkrétně o plnění věc je vyřešená. Tvoje rada o zkontrolování celé cesty je jen opakováním toho co mi poradili lidi před Tebou.
Takže budu teď jen opakovat Tvoje vastní slova: při elementární znalosti čtení a hodnocení přečtených informací Tvůj příspěvek nepřinesl žádně nové praktické informace k vyřešení problému. Pouze jsi si neodpustil na konci svého příspěvku jistou kritiku.
Oprávněná kritika mi opravdu nevadí. Co mi připadne k smíchu, jsou lidé, kteří k danému tématu nepřinesou nic nového a ještě mají zbytečné poznámky. Takže asi tak no. Ať si to každý přebere po svém.

4 Kohout
vážím si Tvých slov a podané ruky (obrazně řečeno). Já se na nějaké závody určitě podívat chci a určitě si chci zastřílet. Nemám se za co stydět a pušku ještě poznávám. No ono to má více rovin. Ale to je zase jiný příběh. Pevně doufám, že se někde potkáme při našem koníčku a dobře pokecáme. :-)

S přátelským pozdravem vassana
adamskalda
Příspěvky: 1
Registrován: 12 čer 2014 21:18

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od adamskalda » 14 čer 2014 23:50

Nevít, kde by se v okolí mého bydliště- http://www.mapy.cz/#!q=dale%25C4%258D%2 ... 79057&z=11 dali plnit lahve? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od libor007 » 15 čer 2014 21:49

Chlape, priste normalne napis mesto, kde bydlis. Ja Ti primo s okolim neporadim, nechce se mi to hledat. Ale zkus hledat: potapece, paintball centrum apod. Taky jestli znas nejakeho hasice, mohl by Ti tez pomoci, hodne lidi na dedinach je u dobrovolnych hasicu. Me kamos hasic rikal, ze to neni problem.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Franta.cz » 15 čer 2014 22:24

adamskalda píše:Nevít, kde by se v okolí mého bydliště- http://www.mapy.cz/#!q=dale%25C4%258D%2 ... 79057&z=11 dali plnit lahve? Díky za odpověď.
Hledej šmudlo
http://www.alexxxus.cz/plneni-vzduchovy ... eci-hasici
ranovak
Příspěvky: 908
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od ranovak » 27 čer 2014 09:06

Potřeboval bych poradit. Protože jsem technický antitalent, tak ani nevím jak se co správně jmenuje, případně kde to sehnat...

Potřebuji redukci na plnění kartuše. A to tak, abych mohl redukci našroubovat do záviru buď 1/8 nebo 1/4 a na druhé straně byl závit jako je na lahvích (M25x2?). Nevíte kde to najít, nebo kde to sehnat?
Odpovědět