HATSAN AT44 PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cannis
Příspěvky: 2006
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od cannis » 18 dub 2014 21:06

Tý vole já se poseru, to jsou úvahy jak sviňa. No protože taky narozdíl od jiných značek je za jinou cenu. Dál se odmítám nechat vtáhnout do nějakých pseudodiskuzí o hovně. Nazdar!


Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Altaros » 03 kvě 2014 17:28

Ještě bych ke Kavymu dodal špatné časování zásobníku (dříve určitě teď nevím) a také problém s přesním podáváním diabolek do hlavně.
Ono když se to sečte tak jak jsem vždy říkal, raději cz 200 a předělat pažbu když mi nevyhovuje než jí do loterie hatsana. Pokud ale chcete výkon, tak cz 200 na to zase není tak vhodná jako hatsan, který se i s regulátorem v .25 dá vytáhnout i na 65 - 70J (mluvím o BT 65) při cca 20-30 výstřelech.

Na druhou stranu znám lidi z obou stran táborů, tedy ty co pušku měli tragickou, ale i ty co po nějakým úpravách z ní dostala více než maximum srovnatelným, co se přesnosti týče, se špičkovým puškám.
Rozhodně takhle puška by neměla přijít do rukou začátečníka a už vůbec ne jako úplně první PCP, jak se bohužel velmi často děje díky ceně, jelikož když má smůlu na kus, tak ho to od střelby dokáže úplně odradit a už si nikdy větrovku nekoupí.
Kupující by do toho měl jít tak, že když nebude dobrá tak si ji dodělá a pak by nemyl být problém.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Kavy » 03 kvě 2014 18:26

Kolega má zánovního Hatsana.Kolem závitu mu ucházela kartuš.
Zrovna dnes jsem na vlastní oči viděl,co tam dávají Turkové místo gumového kroužku. Kroužek měl z "něčeho" tvrdého,co se při pokusu to sejmout rozpadlo na kousky.Možná to byla guma,ale na tureckém slunci se zřejmě speklo a stvrdlo.
Na Hatsanu je několik hezky vyrobených věcí a oni šetří halíře na věcech, které jsou životně důležité.
yankee
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě 2014 11:20

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od yankee » 05 kvě 2014 11:31

Zdravím všechny, předem se omlouvám jestli napíšu něco, co zde již je. Mám Hatsan AT44 a před 2 týdny jsem zjistil, že kartuše, která byla natlakována na 200 bar je prázdná. Nebudu zacházet do podrobna, chyba byla v manometru, který je na vyhození. Zarazilo mě ale, že sehnat takový manometr je v ČR docela problém. Originál v kartuši má závit M16x1 a je vyšroubovatelný upraveným oříškem č. 22. Po pracném googlení jsem nakonec objevil podobný manometr do 350 bar na www.potapko.cz. Manometr je sice trošku větší (průměr 27 mm) takže do prostoru pro původní manometr nezapadne bez úpravy, ale lze použít. Jeho závit je 7/16 UNF, takže je nutné si vyrobit redukci. Zvládl jsem to na soustruhu za hodinu, pokud by někdo chtěl, mohu poslat foto. Snad se to někomu bude hodit. Pokud někdo ví, kde sehnat originál manometr, budu rád za info.
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od RZ CZ » 06 kvě 2014 08:58

Ahoj yankee.Kdysi jsem měl Hatsana u Altarose na seřízení regulátoru.A tehdy mu taky odešel manometr.Tak mi tam dával jiný,tuším Air Arms,který byl totožný.Kde ho ale kupoval to už nevím.Obrať se na něho,třeba si vzpomene. :wink:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Altaros » 06 kvě 2014 20:40

Manometr byl kupovaný v JSB, konkrétně model pro AA série S400 S500 atd. U AT 44 je nejčastější problém ten manometr vůbec vyšroubovat aniž by se nemusela upravit zátka. Ten manometr má závit G1/8 a zašroubovává se do redukce, která se následně zašroubuje do konce kartuše. Už je to poměrně dlouho co jsem ho měnil, ale běžné manometry například z Paintabll shopu byl problém použít do dané redukce, jelikož mají odvdzušnovací otvor zespodu a nikoliv z boku a pak by to netěsnilo.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od libor007 » 07 kvě 2014 09:30

Panove, omlouvam se, že nemam silu cist cele vlakno, ale mam dotazek. Jak je na tom hatsan prodavany s hlavni lothar walther? Nechci kupovat klasickeho hatsana jakozto sazku do loterie, ale toto mi pripada vcelku zajimave. za 12000 ve dreve, velka 230ccm kartus, dlouha hlaven. Nebo je vyhodnejsi vzit hatsana klasik a hlaven si vymenit?
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Hellboy » 07 kvě 2014 09:52

dat 12tis za hatsana?? :mrgreen: to normalne myslici tvor neudela....
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Kavy » 07 kvě 2014 12:10

Standartní objem kartuše je 180ml , tvých 230ml má zřejmě verze Long.
U nás jsem jí nikde neviděl.Ale to není tolik podstatné.
AT-44 je težká na předek.Opravdu hodně. U verze Long to bude peklo.
Střílím ze stolku,tak mi to nevadí.Ve stoje je to téměř kulturistika :-)
Když do Hatsana namontuješ jakýkoliv regulátor,tak to bude super. Bez něj se musíš pohybovat v omezeném rozsahu tlaků. Jinak to střílí při 180 a jinak při 120 barech.
Za ty prachy bych ho nebral i když hlaveň LW je lákavá. Když přestavíš QB78 na PCP a vrazíš do něj hlaveň z CZ,tak ušetříš balík a sloužit bude úplně stejně.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Hellboy » 07 kvě 2014 12:15

jo kavy ty by jsi mohl vypravet jaka je to "super puska" s blatohlavni a proto mas ted AA :mrgreen:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Kavy » 07 kvě 2014 12:38

Vyměnili jsme na Hatsanu optiku,kartuš s regulátorem,zásobníky,dokonce i střelce :-)
V prdeli byla hlaveň,už je tam jiná .Od té doby co mám AA400f,tak stejně na Hatsana sedá prach.
S hlavní LW takový problém odpadá.

Na Hatsanu je několik věcí přímo na zblití.Třeba kontejner se spoušťákem je vrchol hnusu.Spoušť jde sice po rozebrání,pře-pružinování,obroušení a zeleštění nastavit ,ale stále je to nejlevnější odlitek jaký jsem kdy viděl. Všechno má vůli,všechno zároveň drhne a lepší je se na ten hnus nedívat.

Za 12000 se dá koupit lepší ,kvalitnější a hotová puška.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 07 kvě 2014 20:33

12k bych za to taky nedal, ale je to věc každýho. Hatsan má i něco do sebe a jelikož se v něm nehrabu, spoušť pro chlapa mi vyhovuje, váha taky a hlavně zásobník.
U mě je to kvalitní puška lacině vyrobená, je to pořád lepší než naopak(jak pro koho)
LW verze by měly být lepší úměrně k ceně, z mých 3 hatsanů nebyl špatný žádný, nový majitel si taky chrochtal- přechod ze slávií je pořád za tu cenu znát :mrgreen:
Nejde!Prostě NNe
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pellerm » 07 kvě 2014 22:37

Já mam hatsana skoro novýho a můžu říct,že na tom mim se jim kromě hlavně nepovedlo nic :D. Ovšem jestli má někdo zájem o pušku se kterou se nebude nudit a buď nestřílí nebo netrefuje můžu doporučit. Můžou se vyskytovat i vyjímky já se zatím s žádnou nesetkal. Je pravda,že zatím jsem poznal důvěrně jen tři hatsany.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 07 kvě 2014 22:50

něco konkrétního? střílí to dopředu? :lol:
Nejde!Prostě NNe
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pellerm » 07 kvě 2014 23:23

Ahoj Pepane. Nejdřív ucházela kartuše,že nešel ani nafouknout. O kroužek v kartuši byl tak spuchřelej,prostě se rozpad na kousky. Šrouby co spojujou železo s pažbou, byly tak dlouhý že přeřízly o kroužky v brejlích a udělaly pěkný dolíky do kartuše. V hlavni byl takovej otřep,o kterej se skoro přeřízla diabolka napůl. Pojistka šla tak ztuha,že jsem si při odjišťování málem zlomil palec O kroužek na nabíjecím trnu dopad stejně jako ten v kartuši. Nakonec se podělala spoušť buď nezaskočila a když jo,tak puška po odjištění sama vystřelila. Příčinou další otřep na tom kousku hliníkovym odlitku co je vloženej v té pozlacené spoušti. Puška koupena v akci 7500kč,prostě nechci slevu zadarmo :D
Odpovědět