chronograf

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: chronograf

Příspěvek od mtarnovsky » 09 dub 2014 14:47

Tak je objednane chrono z ciny za 39e aj z postovnym. Do dvoch tyzdnou by malo byt,snad bude aj fungovat :-)


Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Choseno
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2014 22:58
Bydliště: Děčín

Re: chronograf

Příspěvek od Choseno » 09 dub 2014 14:54

No myslím že jsi velký optimista co se doby dodání týče - objednával jsem na e-bay z číny a čekal jsem skoro dva měsíce :wink:
Evanix Rainstorm SL-SHB 5,5mm / Optisan Viper 6-24x56IR
Slávia 620
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: chronograf

Příspěvek od mtarnovsky » 09 dub 2014 16:02

Objednaval som to cez alixpress,pisu tam ze dodanie je 15-60dni.
Pred tym som objednaval bateriu do notebooku a dosla za 2 tyzdne.
Keby to aj trvalo dlhsie nevadi,som trpezlivy,a aj tak mame v robote fofry,tak neni moc casu na strielanie. :-)
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: chronograf

Příspěvek od Harryk » 09 dub 2014 21:59

Martin K píše:
OneTouchy píše:Martin, v čom je podľa teba lepšie?
Uz jsem videl nejmene tri ustreleny combra. :wink:
To polsky chrono ma vic funkci, neni tak dalece zavisly na svetelnych podminkach, nemusis ho premackavat po kazdym vystrelu atd.
Myslím, že tyto argumenty jsou právě ty rozhodující. Už jen když si vzpomenu, když jsme ve Velmezu měřili na combru a co rána, musel jsi natáhnout ruku na úroven konce hlavně (jistě si to dovedete představit) a vynulovat.
Ted na pohoře jsem měřil na Chronu. Jednu ránu změřilo, pak naráz sluníčko a 2 nezměřilo, pak mraky....2 změřilo, pak 3 nezměřiloba pak zřejmě došla baterka......... :idea:
Zítra má polské dojít, tak napíšu zkušenosti..
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: chronograf

Příspěvek od Zdendaxx » 09 dub 2014 22:52

Mám ho také a je v pohodě ;-) Klasické M1 jsem prodal......a nestýskám si :-D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: chronograf

Příspěvek od dudy » 10 dub 2014 00:01

Co je špatnýho na M1? Měří blbě, či co?
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: chronograf

Příspěvek od Zdendaxx » 10 dub 2014 01:03

To bych netvrdil ale na rozdíl od tohohle dost často chybuje, je značně choulostivé na světelné podmínky a také ta velikost, to věčné rozkládání a skládání když ho někam bereš, riziko rozstřelení v případě nepozornosti......tohle prostě jen nasadíš a střílíš, za mě je tedy rozhodně lepší ;-)
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: chronograf

Příspěvek od drát » 10 dub 2014 11:33

Střílet se má cca. 1 m od a cca. 15 cm nad chronem což odpovídá mosazným objímkám na spodních tyčkách stínítka ( viz. návod http://www.shootingchrony.com/english_QS_BG.htm ) a není problém z měřením za normálního denního světla, když někdo střílí pár cm nad chronem tak to moc neměří a občas ho i trefí :mrgreen:
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: chronograf

Příspěvek od Zdendaxx » 10 dub 2014 16:44

Ano, to píše návod, ale zkus chrony vzít na akci a zeptej se kdo ho četl :lol: Jinak je to samozřejmě na každém co si pořídí, já teď mám to Polské a jsem spokojen. Zafixování na hlaveň je otázkou chviličky a můžu trénovat takřka bez omezení, přitom mít perfektní přehled o konzistenci, u standartních Chron toto nebylo možné a když jsem si chtěl udělat obrázek jak to při jakém tlaku lítá, poslal jsem třetinu krabičky diabolek pánubohu do oken :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: chronograf

Příspěvek od Altaros » 27 dub 2014 14:45

Jelikož si dovolím říci že dané polské chrono od prodejce „radecek“ mám v ČR otestované asi nejvíce ze všech a byl jsem jeden z prvních co ho začal používat, tak mám myslím nejvíce zkušeností.
Chrono jako takové, ač na první pohled vypadá jako nedodělek, je po stránce funkčnosti (což je to nejdůležitější) plně vyhovující a naopak jiné chronometry převyšuje.
Chrono mám odhadem 3 roky respektive 3ks. (jeden starší model a 2 nové). Odstříleno přes něj ca 100 000- 200 000 výstřelů různých ráží a rychlostí.
Hlavní předností tohoto chrona proti combru M1 atd. jsou následující:
Měření je přesně za téměř jakýkoliv podmínek, jelikož se nevyužívá denního světla ale infradiody. Můžete střílet úplně potmě a chrono měří stále přesně (přesnost myslím nikoliv přesnost hodnoty ale diference mezi hodnotami což je to důležité, z mých testu usuzuji přesnost cca 0.3-0.5 ms při 240ms). Jediné, kdy může mít chrono problémy, je pokud na něj dopadá přímý sluneční svit (není problém při střelbě venku mimo stínu chrono odstínit.
Druhou věcí je vybavenost. Chronometr má v základu paměť na 250 výstřelů, které si pomatuje i po odpojení zdroje (je možné použít 9V baterii nebo, nebo síťový zdroj). U posledních verzí byl součástí balení jak zdroj, tak i USB kabel pro stáhnutí hodnot do počítače. Stáhnutí hodnot po měření je možné provést i z uložené paměti. KUBA71 udělal výborný soft pro stahování hodnot z chrona, který vše ještě zjednodušuje a zároveň obsahuje základní údaje včetně grafu, což ocení lidé co nejsou příliš velcí kamarádí s exelem (graf je pro diagnostikování konzistence to nejzásadnější, z tabulky se na první pohled mnoho nepozná). Je tedy možné si jít ven zastřílet a pak si doma prohlédnout hodnoty. Standardní soft. vybavení chrono z hodnot ukazuje na displeji, energii střely (po zadání váhy ) maximální průměrnou a minimální rychlost a pak maximální odchylku min a max v ms a něco jako střední odchylku rychlosti (předpokládám nějaký medián) kdy se z celého měření odchylky rychlost použije nejvíce stejných hodnot, což je vesměs odpovídající konzistence +-, oříznutá o pár úletů například při poškozené diabolce, nebo naopak výrazně lehčí střele.
Další velkým plus, který je u combra absolutní nesmysl v podobě cvaknutí po každém výstřelu je to, že toto chrono stále čeká na výstřel, tedy můžete klidně vystřelit 5 rychlých výstřelů za sebou, jak jen stihnete nabíjet a hodnoty máte zaznamenány. Představa nutnosti cvaknutí čudlíku na chornu po každém výstřelů by v mé profesi vedle k rychlému ubytování u pana doktora Chocholouška v Bohnicích.
Funkce, kterou ocení především airsofťáci či méně početná skupina vlastníku semiauto vzduchovek, je možnost zaznamenat hodnotu počtu výstřelů za minutu, kterou chrono vypočte odhadem již po 3 rychlých výstřelech (odhad, nepočítal jsem minimální nutný počet výstřelů).
Jediná závada, kterou jsem za tu dobu zaznamenal, byl uštípnutý světlovodivý panel, který nastal asi po 100 různých pádech a bouchnutí chronem o zem či jiné věci. Vše stačí vyřešit výměnou za nový díl, který jsem od výrobce obdržel. Chrona mám 3 právě z toho důvodů, že jsou v zásobě, jelikož nechci být nucen v dlouhodobé budoucnosti shánět jiný typ chronometru. Tento má vše co od chronometru požaduji. Většina z vás může u výběru chronometru dělat kompromisy, já však ne, jelikož měřím, testuji a ladím víc než 95% lidí z tohoto fora nebo ve světě obecně a každý nedostatek se v dlouhodobém měřítku výrazně projeví ať již na přesnosti výsledků, nebo větší spotřebě času.
Uživatelský avatar
kicmis
Příspěvky: 167
Registrován: 22 bře 2013 06:43
Bydliště: Havířov

Re: chronograf

Příspěvek od kicmis » 27 dub 2014 15:34

Prosím o radu,
jak nastavím u polského chrona ukládaní hodnot vystřelu do paměti? Skvencí stisků S1, S2 a S3? Stále se mi to nedaří nastavit a po vypnutí zdroje je pamět prázdná.
TX200 + Hawke Vantage 4-12x40
CZ200 + Hawke Varmint 4-16x44
Slavia 630 + Delta 4x32AO
TAU 7
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: chronograf

Příspěvek od Lexa » 27 dub 2014 17:46

Harryk píše:
Martin K píše:
OneTouchy píše:Martin, v čom je podľa teba lepšie?
Uz jsem videl nejmene tri ustreleny combra. :wink:
To polsky chrono ma vic funkci, neni tak dalece zavisly na svetelnych podminkach, nemusis ho premackavat po kazdym vystrelu atd.
Myslím, že tyto argumenty jsou právě ty rozhodující. Už jen když si vzpomenu, když jsme ve Velmezu měřili na combru a co rána, musel jsi natáhnout ruku na úroven konce hlavně (jistě si to dovedete představit) a vynulovat.
Ted na pohoře jsem měřil na Chronu. Jednu ránu změřilo, pak naráz sluníčko a 2 nezměřilo, pak mraky....2 změřilo, pak 3 nezměřiloba pak zřejmě došla baterka......... :idea:
Zítra má polské dojít, tak napíšu zkušenosti..
Tak kdy napises?

Kde se objednava to polsky chrono a jsk louho trva dodavka?
Zacatecnik
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: chronograf

Příspěvek od Lexa » 27 dub 2014 18:16

KUBA71 píše:V návodu Polak píše až 500 m/s
Tak to meri i kulomet? Mate nekdo videa v akci? Anebo fotku z aplikace? kde se to fixuje? nezdase mi ze by to stalo na stole...

Oproti tomu cinanovi to ma displej bocni, takze pri vystrelu neni videt na display? :oops:

viz foto
Zacatecnik
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: chronograf

Příspěvek od Altaros » 28 dub 2014 14:19

Video jak uložit data do paměti chrona - (při ukládání dat vždy mažu přechozí pamět, ale lze pokud vím ukládat data zasebou).

Načetení dat do PC hodnoty z přechozího videa po vypnutí napájení:


P.S.
Jen pro šťourali, bylo to stříleno s JSB exact 4,5mm, ale nechtělo se mi měnit váhu uloženéhá v chronu, takže údaj o J není správný.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2006
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: chronograf

Příspěvek od cannis » 28 dub 2014 14:22

Ondro diky za všechny uživatele polského chrona
Odpovědět