NO A JE TO TADY!!! PRVNI EVANIX V CR....

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od vassana » 21 bře 2014 18:35

Chtěl bych se zeptat.
Evanix dělá u nového RAINSTORMA a nového BLIZARDA tři typy nátahů. SL, SB a RB.
SL je boční nátah kličkou (ala biatlon).
RB je zadní nátah s kuličkou.
SB je boční nátah s kuličkou podobný nátahu kulovnice.
Pokud je to jinak tak mě klidně opravte.
Máte někdo zkušenosti s tímto nátahem? Díval jsem se na větrovky a zdá se mi že se moc často nedělá. Další moje otázka je, zda jde Evanix s tímto nátahem (SB) koupit v ČR. Nějak jsem ho nikde nezahlédl v nabídce v Českých obchodech s větrovkami.
A nakonec by mě zajímalo, jak se liší starší verze RAINSTORM a BLIZARDU od novějších verzí RAINSTORM a BLIZARDU.
Díky předem za vstřícnou odpověď a ochotu.

S přátelským pozdravem vassana


Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Marcelus » 21 bře 2014 20:10

Čus, před měsícem jsem si koupil Rainstorma. Dovozce mi sdělil, že už se dováží jen SL verze, tedy s boční pákou. Což je asi nejlepší systém, přece jen ta páka má páku a tudíž lehčí nátah. Jinak pro fajnšmekry vyrábí Evanix verzi s kličkou v RB verzi, kdy je kulička z buvolího rohu... to bych si nechal líbit. Bohužel k nám se to nevozí, i když kdo ví co je možné na přání... 8)
Rozdíly, dle mého nejsou v konstrukci mechanizmu, ale v celkových rozměrech:
Rainstorm:
BARREL LENGTH 19.1"(485mm),21.65"(550mm)-SHB
OVERALL LENGTH 37.5"(953mm),40.16"(1020mm)-SHB
WEIGHT (Not including sight)6lbs 12oz(3.1kg)

Blizzard:
Weight 6.61 lbs
Barrel Length 26.87",26.83"-SHB
Overall Length 40.55",43.00"-SHB

Schválně ti to kopíruji z webu Evanixu: www.evanix.com, protože absolutně nechápu proč to soudruzi z kapitalistické Koreje uvádí u každého modelu v jiných, nebo nepřepočítaných mírách :lol:
Když jsem mohl porovnat na živo, je Rainstorm jaksi kompaktnější, kratší... mě se to líbí víc
Uživatelský avatar
DaveCZ-FM
Příspěvky: 90
Registrován: 29 říj 2013 13:06
Bydliště: F-M

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od DaveCZ-FM » 22 bře 2014 23:35

Rozdil mezi starym Blizzardem a Novym je v obsahu cartuse stara ma 290cc a nova 320cc, dale v delce hlavne, ta nova je o cosy delsi. Stary Blizard ma jednoduchou hlaven ten novy trubku v trubce.
Asi pred 2 mesicama jsem se byl na neho podivat v Havirove
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... 0-sl-45mm/
zajimave ze jak jsem jim tam volal tak rikali ze akorat dostaly novou zasilku z Koree, a jak jsem se na neho v prodejne dival, tak to byla ta starsi verze s mensi cartusi a jednoduchou hlavni, jak jsem jim rikal ze to je ta starsi verze, tak ne ze ne ze je to ta nova, pak kouknul na net
http://evanix.com/blizzard.html
a neco mumlal ze oni dostavaji co dostavaji a ty New Systemy jim pry nechodi....

....tak jsem si ho pochoval v ruce, potezkal a trochu se ni pomazlil a koupil Hw77 za 12taliru :lol:
177. Weihrauch Hw77 + Optisan Cobra 3-9x42AO
177. Hatsan Striker1000s VortexPiston
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od vassana » 23 bře 2014 07:23

Ahoj DaveCZ-FM,
přesně jsi vystihl o co mě v dotazu šlo.
Takže to trochu shrnu a něco ještě přidám.
Evanix Blizzard s10 je puška.
Evanix Rain Storm je karabina.
Toliko k základnímu provedení.
Rozdíly mezi novou a starou verzí.
U nové verze obou pušek je větší zásobník na vzduch než u jejich předchůdců.
Hlaveň je nově uložena v trubce (hlaveň v hlavni) respektive integrovaný tlumič podél celé hlavě.
Jiný typ zásobníku. (kapotovaný)
S tím se může, ale nemusí, pojit jiný typ (způsob) otáčení zásobníku, toto ale nemám potvrzené.
Bohužel cena. Je o několik tisíc vyžší.
U nového systému u obou zbraní mají tři typy nátahu závěru zbraně. Jak to bylo u staršího typu zbraně nevím.
S přátelským pozdravem vassana
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od pellerm » 23 bře 2014 09:35

Mam blizzarda s novým kapotovaným zásobníkem. Přetáčení řeší pružina v zásobníku. Při nabíjení diabolek do zásobníku se předepne pružina, která po výstřelu a otevřením závěru pootočí zásobník o jedno okénko.
Tirex
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2014 19:33

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Tirex » 23 bře 2014 11:35

taky jsem se zajimal o evanix a porovnaval jsem blizard s rainstormem, a zjistil že všechny jsou nové modely. Bylo mi sdeleno na zbrane-vzduchovky.cz ze blizzard je ve více provedeních stejně jako rainstorm. to dave: tudiz jedna se o novy model ale v jedne z mnohych konfigurací.

Momentálně čekám na cricket :D
mopako
Příspěvky: 217
Registrován: 21 led 2010 22:35

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od mopako » 23 bře 2014 12:41

Rozdíl mezi novým a starým je v systemu otáčení zásobníku. Staré provedení je ten obyčejný kotouček do kterého jdou i dlouhé diabolky a tudíž je v závěru mechanický systém na otáčení při výstřelu-pozná se to tak že z levé strany je na závěru krytka se šroubky.
Nový systém Evanixu toto nemá, protože ty kapotovaný zásobníky mají vlastní pružinu jako na Daystate, je to jednoduší a velmi spolehlivé-ale uplně na P..u se to nabíjí, jelikož se diabolky musí popostrčit třeba sirkou trochu hlouběji, prstem to nejde.Zase ten dvojitý zásobník kde je 2x13 diabolek je super-v kombinaci s biatlonovou kličkou to je slušná rychlopalba.

Všechny ostatní varianty v délce hlavní, kartuší,kliček a ostatních detailů jsou jen modifikace stávajícího typu.

Blizzard a Rainstorm jsou v některých případech snad uplně stejný, mám pocit že Korejec za těch pár let nazpět pojmenovával tyto dvě řady každý rok jinak.
Jeden rok to byl Blizzard S10 a druhý rok je z toho Rainstorm. Původně jsem si myslel že Blizard je biatlon nátah, a Rainstorm je zadní klička, ale časem jsem už viděl oba dva typy v obou
provedeních a Rainstorm má navíc ten výše zmíněný- boční kuličku s buvola. V délce kartuší a hlavní se ani prase nevyzná.

Pro případné zájemce o tuto zbraň jen připomínám že je to za ty peníze velmi slušná zbraň, ale taky má svoje nedostatky, s vůlema pohyblivých součástek se teda moc nemazali, a povrchovka by taky mohla být odolnější proti korozi .
QB Home made PCP a další
www.mopako.estranky.cz
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Marcelus » 23 bře 2014 13:12

Jak píše Mopako: V tom aby se prase vyznalo... něco jinýho se prodává a něco jinýho je na webu Evanixe. Pro mě jsou to marginální informace, tedy nedůležité, ale působí to zvláštně a nesourodě... Doporučuji při koupi v e-shopu zjistit si co ti pošlou: systém nabíjení, hlaveň v trupce, nebo ne atd. Jinak jsem si všiml, že jeden borec co testuje zbrane na youtube nabíjí nové zásobníky "zepředu" tudíž nepotřebuješ "doťukávat" diabolky něčím jako zezadu. Vyzkoušel jsem to a ejhle, funguje to... ale jestli to jde rychleji, to si nejsem jist... Niméně je to varianta, když nemáš po ruce nějaké to píchátko. Někdo to také řeší, že si diabolku doťukává další diabolkou...
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od vassana » 23 bře 2014 16:40

No já bych asi nekoupil žádnou zbraň, kterou bych nejdříve nedržel v ruce. To se týka jak větrovek, tak jiných zbraní ať střelných nebo chladných.
Co se týče Evanixu, tak hlavní rozdíl vidím, jak jsem uvedl již výše, v tom že jedna zbraň je klasické velikosti pušky (Blizzard) a druhá je karabina. Je tedy celkově kratší a má kratší hlaveň (Rain storm).
Tři typy nátahu závěru mají obě zbraně - to jsou ty různé konfigurace.
No a ještě jsou tu ty verze, novější varianta versus starší varianta té samé zbraně. Co tu někdo psal, tak ten nový Blizzard s10 (New system) je ještě větší než jeho předchůdce a delší. Je taky těžší a jinak vyvážený no prý je tak vhodný pro hodně velký lidi.
Jo moc děkuji lidem co Evanixa mají, a nerozpakují se sem napsat svoje názory a podělit se o svoje vědomosti. Moc díky.

S přátelským pozdravem vassana
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Rampa » 24 bře 2014 23:56

Mám sice krátce, ale mám rainstorma .22 SL SHB - bocni natah a trubka v trubce... k tomuhle bych neměl žádné připomínky, jen mě docela se.e ten zásobník bo proč něco dělat jednoduše když to jde složitě... blbě se nabíjí oproti tomu starému (jde to tam docpat i prstem, ale blbě) a taky manometr, který je zbytečně do 350bar, takže je takový míň přesný (prostě nějakých 110 120bar jen odhadujete) jinak je to paráda 8) možná ještě to, že pažba drží jen jedním šroubem - u kulovnic a všeho ostatního jsou většinou 2 (problém by mohl být jedině u používání řemenu uchyceného v pažbě)
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Mamron
Příspěvky: 83
Registrován: 04 říj 2011 13:42
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Mamron » 25 bře 2014 18:52

Takže, po návštěvě Bohumína sem si nakonec odvez Blizzarda S10 22. SL . V prodejně sem omakal co mi přišlo pod ruku, ale hlavně porovnával Blizzarda s Rainstormem. Blizzard má delší lauf a mírně jinou pažbu oproti Rainstormu. Jinak bych typl že zbytek je stejný. Co tu je napsáno o vůlích, tak korejci maj asi větší tolerance :( Štve mě to u kliky při přebíjení.
Jinak střelba zatím ok (500 ran). Chystám se ladit, ale raději bych radu chytřejších, ať něco nepoto.
Jo a Blizzard má pažbu uchycenou taky jedním šroubem. Taky sem se tomu divil.
Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Marcelus » 25 bře 2014 20:38

Mamron, taky dobře. Měl jsem v ruce obě pušky, ale mám raději karabinu, tak jsem volil obráceně než ty. Nicméně jiné změny jsem rovněž nepostřehl. Mimochodem na lazení jsis nemohl vybrat lepší pušku. Pokud máš samozřejmě zborják 8) . K uchycení jedním šroubem: Mě se to naopak hned zalíbilo jako praktické řešení. Navíc šroub je v masivním lůžku. Vůbec Evanix je znám tím, že používá šrouby se zvýšenou pevností a komponenty frézuje (neodlévá). Přiznám se, že co jsem měl jinou větrovku, která byla na 2 šrouby, tak to po první demnotáži dopadlo tak, že jsem vrátil jen větší šroub a druhý menší již nepoužil - No problema. 8)
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od RZ CZ » 25 bře 2014 22:32

U konce videa je vidět více druhů Evanixe.Já si nemůžu pomoct,ale jak natahoval páku,tak mi hned padla do oka jakou má horyzontální vůli.Ti Korejci.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od honda » 25 bře 2014 22:56

Tak to máš zrak sokolí, nezbývá mi než závidět.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: NO A JE TO TADY!!! PRVNÍ EVANIX V ČR....

Příspěvek od Rampa » 26 bře 2014 06:23

No Korejské tolerance fakt neřeším - jediné co má vůli na mojem rainstormu je natahovací páka a to tak 2mm nohoru dolu, tak že když budu chtít aby nebyla vrazím tam podložky, ale ty 2mm na konci páky mě fakt neštvou. Jinak všechno sedí "jak prdel na hrnec" to se týká i pažby a ten jeden šroub tam nevadí, jen mě to překvapilo, čekal jsem 2.
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Odpovědět