pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: pistole makarov

Příspěvek od chramst » 19 lis 2013 17:31

Tak ať se Ti záměr podříííííí


palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: pistole makarov

Příspěvek od palong74 » 19 lis 2013 17:46

je dodam ze ja jsem kdysi chtel obycejnou Gamo vzuchovku,to jsem jeste nemel prehled co vsechno exstuje.jeji slova ze j o moc penez tusim 5000kc.na to jsm si udelal ZP a ted ve zbranich litaji desetitisice.zkratka uz ani nevi co ma novyho a co staryho :lol: :D
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: pistole makarov

Příspěvek od Oce » 04 pro 2013 21:05

Neodolal jsem a taky jsem si Makarova pořídil jako svou první zbraň. Je z druhé, nebo kdoví kolikáté ruky, napohled toho má za sebou málo. Rok výroby má stejný jako já :-)
Po pár návštěvách střelnice jsem celkem spokojený. Přesto jsem narazil na pár věcí, které se mi nezdají:
- Když chci stranově posunout hledí (záměrnou), jak to udělám? Mám jej zjevně mírně vyosené a v terči jsou zásahy skutečně trochu stranou. Když jsem do toho z boku poklepal kladívkem, nestalo se nic. Není tam někde skrytý šroubek nebo tak něco?
- Když při rozborce sundavám vratnou pružinu závěru, konec této pružiny dost dře o hlaveň. Tak, že si jde všimnout odřeniny (rýhy) kterou tam konec pružiny zanechává. Není na sundavání této pružiny nějaký fígl? Když pružinu navleču na hlaveň druhým koncem, jde sice navléci na hlaveň hladce, ale pak nejde dát na své místo závěr.
- Když zbraň s nataženým kohoutem zajistím pojistkou, stane se to že kohout po zmáčnutí pojistky do polohy "zajištěno" prudce vyletí vpřed-jako by chtěl odpálit náboj. Toto jsem zjistil naštěstí při sušení. Je to normální? Nehrozí že mi zbraň vystřelí místo zajištění? Anebo musím zbraň zajišťovat s vypuštěným kohoutem?
- Nedělá někdo dřevěnou střenku která by vypadala jako originální? I s hvězdou samozřejmě :-)

Poradíte? Děkuji předem za odpovědi.
Přílohy
MAK 4.jpg
MAK 2.jpg
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: pistole makarov

Příspěvek od edelweiss » 04 pro 2013 21:16

Hledí a stranová korekce se tu psala tuším i kolik to dělá na terču cm při posuvu v mm stačí číst. Při zajištění se normálně vypustí kohout má to tak hromada pistolí takže nic k údivu :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
hurri76
Příspěvky: 82
Registrován: 17 kvě 2012 14:25

Re: pistole makarov

Příspěvek od hurri76 » 05 pro 2013 09:19

- Když při rozborce sundavám vratnou pružinu závěru, konec této pružiny dost dře o hlaveň. Tak, že si jde všimnout odřeniny (rýhy) kterou tam konec pružiny zanechává. Není na sundavání této pružiny nějaký fígl? Když pružinu navleču na hlaveň druhým koncem, jde sice navléci na hlaveň hladce, ale pak nejde dát na své místo závěr.
dáváš to tam správně, tou užší stranou. Já to tam našroubovávám/vyšroubovávám a jde to celkem v pohodě, rýhy na hlavni nemám.

S tou přesností to mám podobně, ale já si zvykl, že mi zanáší mírně doleva nahoru, tak s tím už při míření počítám

A jinak gratulace k pořízení mazlíka!
Makarov r.v.1983, ČZ 27 r.v.1946, Tokarev r.v.1941, DUO r.v.1948, PPŠ-41 r.v.1944, SKS Simonov China r.v.1951
azavak
Příspěvky: 10
Registrován: 13 srp 2011 19:19

Re: pistole makarov

Příspěvek od azavak » 05 pro 2013 10:10

Blahopřeji k makarovu.Makarovi k novému majiteli asi moc blahopřát nemůžu.Když je v jedné větě slovo pistole a kladívko běhá mi mráz po zádech a doufám že po někom takovém zbraň kupovat nebudu.Zjisti kam to lítá a přispůsob se.Je to armádní klunkr za 5 litru na krátkou vzdálenost, nebo kulku do hlavy abys nepadl do zajeti.Víc se po něm nechtělo a ani nechce.Na perfektní přesnost jsou jiné hračky za vít peněz.Mam maka,je spolehlivej a nedam na něj dopustit.Střenky jsou problém.Tady v ČR chcíp pes.Musíš kouknout za oceán.http://www.marschalgrips.com/?content=Makarov-models
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: pistole makarov

Příspěvek od Oce » 05 pro 2013 14:33

Pánové,

Děkuju za odpovědi.

- Takže pojistka funguje jako vypouštění kohoutu? Makarov má u mě další bodík k dobru :) pokud ano. Jen mě překvapila razance vypuštění, je to k nerozeznání od rány při vystřelení. Je to opravdu bezpečné? To se kohout vypustí na ozub, nebo jak je zabráněno odpálení náboje? Raději si to ale zkusím až na střelnici.
- S tím že vratná pružina je kónická jsem se nachytal už při koupi. Možná by stálo za to srazit hranu konce pružiny na té užší straně.
- Co se toho posunutí hledí týče, pamatuju si že se tu řešilo spíš posunutí mušky, což autor příspěvku řešil taky poklepnutím, tak jsem doufám nic nezkazil. Měl jsem samotný závěr lehce upnutý ve svěráku mezi pryžovými podložkami a poklepával jsem na to kladívkem přes plastovou tyčku a to dost zlehka. Řeším to proto že mě nebaví mířit trochu doleva a dolů a i proto že srovnat obraz v miřidlech mi díky tomu posunutí hledí trvá o dost déle.
- Střenky v tom odkazu jsou fakt nádherné, přesně takové jsem si představoval. Pokud by byly na levé straně bez poutka pro závěsnou šňůru tak by to bylo úplně dokonalé. Fotky mají jen z pravé strany. Zkusím tam napsat a uvidím. Jen ta cena… 80 USD + poštovné :( Nu což.
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: pistole makarov

Příspěvek od the.marek » 05 pro 2013 15:19

Podle mě by ti střenky na Makaróna udělal i Klínský, zkus mu napsat ;-).
Jinak jsem se chtěl zeptat, zda někdo nemá tip na nějaké podpažní pouzdro na Maka, kam padne jako ulitý.
Preferuji kůži, ale může být i látkové.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: pistole makarov

Příspěvek od ramires » 05 pro 2013 17:00

Tá vratná pružina je kóncká záměrně! je to kvůli tomu aby při rozborce nedošlo ke strátě, takže ji nech tak jak je a nic nebruš :!: , sundáva se tak že se vykrucuje proti směru zatočení a tak se i nasazuje, z "poškrábáni" hlavně si nic nedělej to je normální, ten můj mám 15let a je to pořád ok :wink: , vypouštění pojistkou je 100% bezpečné, uvědom si že tato pistole musela projít velice náročnýma armádníma testama, samozřejmně platí jako u každé zbraně při vypouštění mířit do bespečného prostoru :!: Takže střílej,potahuj,těš se a neřeš prkotiny :D
In vino veritas...
Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2012 18:04

Re: pistole makarov

Příspěvek od Matt007 » 05 pro 2013 22:32

Je to na vkusu každého, ale já osobně bych z Maka ty origo střenky nesundával, přece jen je to originál a ta pistole je kus historie. Toť můj názor, nikomu nevnucuju.
Glock 17 9mmL
PM 9mmM
Bohuliby
Příspěvky: 68
Registrován: 08 led 2012 23:04

Re: pistole makarov

Příspěvek od Bohuliby » 09 pro 2013 00:27

Klinský na Makarova dřevěné střenky nedělá, psal jsem mu.
Asi se domnívá, že jich u nás běhá mezi námi málo, má ale trochu zkreslené informace.
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: pistole makarov

Příspěvek od the.marek » 19 pro 2013 19:26

Tak jsem se svým novým miláčkem byl už 2krát na střelnici... Víceméně spokojenost, je to prima sympatická zbraň a upřímně nechápu, proč z něho všichni dělají "kopajícího bastarda". Z mého pohledu G26, G19, Walther P99 apod. kopou mnohem více, než Makarov. Jinak vystřeleno zatím asi 200kulí, z čehož mě jednou nevyšla rána (až napodruhé po promáčknutí), což ale dávám za vinu zápalce na starých SB nábojích. Ovšem 2krát mě nezůstal závěr v zadní poloze, při vystřílení zásobníku. Stává se vám to také?
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 19 pro 2013 20:05

S tím závěrem vpředu to bude v slabým úchopu - stačí ještě slabší a pistole se zasekne (závěr nedojde dozadu a nestačí vyhodit nábojnici a už bere další náboj).
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
the.marek
Příspěvky: 37
Registrován: 16 bře 2013 13:57

Re: pistole makarov

Příspěvek od the.marek » 19 pro 2013 20:12

Aha, děkuji za tip. To jsem rád, že to je ve mě a ne v Makarónu záchytem, vývodkami zásobníku apod... To s tím slabým úchopem zbraně a jejím zaseknutí, to budu muset ještě vyzkoušet :twisted:
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 19 pro 2013 20:52

Mě se to občas stává, hlavně na závodech (nezvyk střelby za pohybu) :D
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Odpovědět