Tlumic na vzduchovku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od Kubajzz » 20 lis 2013 13:34

Ty koncovky jsou tři druhy.
Ta velká - to je klasický tlumič.
A pak dvě malé, které zvenku vypadají úplně stejně, ale jedna je z plného materiálu (to je jenom závaží) a druhá je dutá (to je kompenzátor, nebo takový polotlumič).
Poznat se to dá zepředu - pokud je tam kulatý otvor, tak je to závaží, a pokud je tam šestihran (pozor, je to nezvyklý imbus 7), tak je to kompík.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
xcorvette
Příspěvky: 7
Registrován: 12 srp 2013 12:55

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od xcorvette » 20 lis 2013 13:49

Já mám ten od Weihrauchu a ten co vittek kritizuje z gun.cz a účinnost je u obou stejná a liší se jen opravdu v detailech (na natáčkách není Weihrauch atd...).
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od Blue_L » 20 lis 2013 14:05

Kubajz ale ten tvoj kompik dutej, uz asi niktoe nesezene lebo sa uz nevyraba. Ja som sa pytal u shneidera aky je to, ci je duty alebo plny. Odpovedali, ze je plny a vaha jak jak kvicht :D takze tazitko.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od Kubajzz » 20 lis 2013 14:51

Já jsem ho zrovna teď viděl na závodech u jednoho střelce co to měl na HW97k. A koupil to teprve nedávno. No ale je fakt, že na HW100 by to použít nešlo a na ní jsem to už dlouho neviděl.
Oni to asi nedělaj, aby si lidi museli kupovat ty velké tlumiče.
Je to škoda, protože to vypadá líp a tlumí to docela dobře. I když na ten velký to v tišení zdaleka nemá, ten jenom pšouká. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od Blue_L » 20 lis 2013 15:07

To na hw97k sa to robi a taky nan kupis uz schneidera set nataciek a filc ako moderatorcek za "super cenu" prehnanu... Ale na na hw100 to nie je.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od bimHObim » 20 lis 2013 19:34

Martin K píše:U nas se taky nesmi prodavat tlumic, bo to je zakazany doplnek zbrane :D . U nas se to jmenuje moderator zvuku. V nemecku zrejme zavazi hlavne :lol:
v nemecku je do 7.5 J tlumic oficialne povolen
-------------------------
toto je tlumic (Schalldämpfer) - http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... cts_id/305
toto je kompenzator (Compensator) - http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... c96abe3d0d
toto je zavazi (Laufgewicht) - http://www.waffenostheimer.de/laufgewic ... w-100.html
xcorvette píše:Já mám ten od Weihrauchu a ten co vittek kritizuje z gun.cz a účinnost je u obou stejná a liší se jen opravdu v detailech (na natáčkách není Weihrauch atd...).
asi se budu muset omluvit, na tech natackacha samozrejme zadny napis neni a taky zadnej patent. mela to bejt sranda :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od ViTTek » 20 lis 2013 22:58

xcorvette:

Jediné co kritizuji na tlumiči z GUNu je CENA :? .
Jinak je to výrobek určitě kvalitní. Od Josefa1000 jsem bral už asi 5 moderátorů a vypadaly obdobně ( stejně :roll: )... a jsem s nimi plně spokojen,a byly za cca poloviční cenu. :)

Aprpo o víkendu jsem srovnával na 3 flintách moderátor od Josefa a originální moderátor z HW 100. Pokus probíhal v noci za skoro absolutního (u nás nevídané - dálnice) ticha. A mohu říci že hladina hluku je absolutně (poslechově) stejná, jen tónina pšouknutí je nepatrně jiná, což přisuzuji použitím různorodých plstí uvnitř moderátoru.

Za mě tedy Josef1000 - Jasná volba :D
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od deef » 21 lis 2013 00:08

Je to sice OT, ale kdyz vezmeme v uvahu ze se do ceny tlumice promitne DPH (josef urcite neni platcem) pak naklady na pronajem prostor, nejaka webova aplikace (josef zadny stranky nema), naklady na zamestnance (predpokladam ze josef je one man show), marze pro obchodnika a samozrejme nakup samotneho tlumice, protoze pochybuji, ze by si ho vyrabeli, tak je ta cena adekvatni. Ber to s nadhledem, jen se na to divam pohledem z druhe strany. :wink:
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od ViTTek » 21 lis 2013 08:04

deef:

Plně s tebou souhlasím HW moderátor v DE stojí cce 1200,-. Když k tomu přidám práci s dovozem a atd. Tak se mi zdá 1690,- vcelku adekvátní cena. Ale za tu cenu chci ORIGINÁL a ne nějakou KOPII :roll:
To je to, oč tu běží :wink:
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od Martin K » 21 lis 2013 10:05

no, mě se zase ta cena 1690,- až tak nezdá :roll: . nezapomínej, že oni ho velkoobchodně rozhodně za 40,- € nekupujou ( a 40éček i při dnešním kurzu není 1200,- ) :wink: . já když ho od Schneidera objednával, tak mě sakumprásk vyšel tuším na nějakých 1260,- i s dopravou a do tří dnů jsem ho měl doma...
Naposledy upravil(a) Martin K dne 21 lis 2013 10:10, celkem upraveno 1 x.
dycky STEYR
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od ViTTek » 21 lis 2013 10:09

Já beru jako plus že to koupíš v ČR a vztahuje se na to tedy i nějaká záruka (ikdyž nevím co by se na tom mělo pos...).
A už jsem si asi zvykl že u nás si nechají obchodníci vysoké marže :?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od Warthog » 21 lis 2013 10:41

deef píše:Je to sice OT, ale kdyz vezmeme v uvahu ze se do ceny tlumice promitne DPH (josef urcite neni platcem) pak naklady na pronajem prostor, nejaka webova aplikace (josef zadny stranky nema), naklady na zamestnance (predpokladam ze josef je one man show), marze pro obchodnika a samozrejme nakup samotneho tlumice, protoze pochybuji, ze by si ho vyrabeli, tak je ta cena adekvatni. Ber to s nadhledem, jen se na to divam pohledem z druhe strany. :wink:
:-O Výrobou tišítek se asi Josef1000 do žebříčku nejbohatších Čechů nedostane, ale jako charitu to taky nedělá. I pokud není plátcem DPH, tak se tato daň do ceny promítne, protože si nemohl uplatnit odpočet při nákupu strojů ani materiálu (předpokládám, že ani jedno nepropašoval v kufru cestou z dovolené ve státě, kde DPH nemají). Ani dílna mu nevyrostla ze země sama. Práci si účtuje taky, navíc cena jeho hodiny bude výrazně jinde než cena nějaké cvičené opičky co ve fabrice strká obrobky do automatu. Takže ony náklady, které zmiňuješ, má samozřejmě taky. Rozdíl bude tedy akorát v marži prodejního řetězce. Nic proti obchodníkům, ale 100 % z nákupní ceny u nikterak unikátního produktu opravdu je dost.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od deef » 21 lis 2013 11:26

Bral jsem to tak, ze ten obchodnik to od nejakyho takovyho vyrobce nakupuje a pokud pocitam dobre, vidim rabat 30% :-) Ale ok, uz dost OT at to tu nezasiram, podnikatele a samozrejme obchodnici jsou nejvetsi zlodeji :-)
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2006
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od cannis » 21 lis 2013 12:22

Ha ha, mě nejvíc pobaví jak člověk, který se na tom nejvíc napakuje, má tu drzost a oblbuje lidi. Jak on vlastně takříkajíc dělá téměř charitu :) . Náklady nula nula hovno ale vycucá vám z prstu takový nehorázný nesmysly a navíc se i najde jouda, co mu to zbaští :lol: .
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Tlumic na vzduchovku

Příspěvek od deef » 21 lis 2013 12:39

Já to jako živnostník poslouchám od lidí minimálně jednou denně jakej jsem zloděj :lol:
Odpovědět