Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od bufallo » 29 črc 2013 07:26

dalsi spekulant co ma este vsetky prsty a na obidve oci vidi... :mrgreen:
ale mozno nerozumies co znamena napis "for black powder only" ... skus si ti prelozit a drz sa toho ak ti je zivot a zdravie mile...
a aby si vedel ze to naozaj nieje sranda, ze uz tu ide aj o zivot, doporucujem si prestudovat vlakno na konkurencnom fore.. prevkarske nehody.. "at víš do čeho deš"
http://www.strelectvi.cz/forum/predovka ... t8469.html


COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 29 črc 2013 16:18

Nemějte o kz2 obavy. Všechno jde, když se chce:) http://www.venaticfanatics.com/wp-conte ... h-feet.jpg

A co teda ta kulička .360, zkoušel ji někdo?
lasky
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2013 20:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od lasky » 29 črc 2013 20:37

Zdravym vsechny fandy strelby.
Zvazuji koupy derringera v razi 45, 3,5 hlaven a stale se nemuzu rozhodnout jake zvolit materialy.
Tvrdochrom se mi celkem libi, ale zas bych nechtel at se to nejak prehnane leskne.
A take nevim jak se miri s takovym svetlym hledim a muskou. Dale zvazuji verzi dimini
Ale nevim jestli to neni zbytecne, nebo je to znat ten velikostni rozdil? A co vykon ma ten pul palcovy rozdil vubec nejaky vliv? Potreboval bych to videt na zivo v obchodech tady nikde neni, jsem z Ostravy. Nedalo by se s nekym z vas domluvit? Ze bych to omrknul pivo jde na me, nebo klidne na strelnici. Byl bych velice vdecen. Dekuji za odpovedi.
babaGG
Příspěvky: 82
Registrován: 28 led 2012 16:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od babaGG » 30 črc 2013 09:40

Každej půl palec je znát.Já osobně bych vzal celochrom,nerez hlavně.Dimini se špatně drží má malej moskodlabák ale záleží jaké máš ruce.3,5 hlaven je tak akorát na střelnici i na nošení výkonu má dost a není to moc velké. :D
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 30 črc 2013 12:02

S lesklýma mířidlama problém nemám. Ono se v nich v podstatě odráží okolí, tj. při míření růžovoučká hlava. Problém může dělat přílišný leštění hledí, kdy zaoblený hrany už odráží něco jinýho a můžou rušit/mást.
Pokud to chceš primárně nosit a nevědět o tom, a mít .45 stop efekt, tak Dimini.
lasky
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2013 20:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od lasky » 30 črc 2013 19:38

Chtěl bych to nosit, i si samozřejmě zastřílet na střelnici, jestli to není tak masivní ta 45 v 3,5 lce tak bych ji bral.
A co černá verze jakým způsobem je to černěné? Přišlo mi že se to taky nějak leskne, snad to není jen barva?
A co spoušt je to furt takove tvrdé jak někteří psali na prvních stránkách nebo už to vyladili?

Díky
Uživatelský avatar
childe
Příspěvky: 19
Registrován: 12 úno 2013 18:32
Bydliště: Kladno

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od childe » 31 črc 2013 07:59

to lasky: mám klasickou .45 a spoušť není ani "tvrdá" ani příliš citlivá. Řekl bych, že to mají dobře odladěné, i když samozřejmě každému vyhovuje něco jiného. Přesný údaj o síle na spoušť v N nemám.
Byl bych rád, kdyby kažždý, kdo sáhne po násilí vůči bližžnímu, dostal nazpátek mnohem víc, nežž by mu bylo milé.“ Jeff Cooper
petr3548
Příspěvky: 1
Registrován: 04 srp 2013 19:05

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od petr3548 » 04 srp 2013 19:13

Zdravím, zajímala by mě nejvhodnější volba ráže na sebeobranu, o energii 9mm verze jsem cosi četl (asi něco přes 300J) a o .45 že je energie závislá na znečištění hlavně splodinami (při zanesené hlavni energie asi jako 9mm), hlavně by mě zajímala verze .54, protože o její energii se mi nepodařilo nic najít, pouze jsem četl že v průraznosti do dřeva nezaostává za .45, z čehož usuzuji, že by měla být energie o větší než u .45, pokud se nepletu.
Varianta by byla 3'' - 4'' hlaveň, určitě ne 6'', ostatní rozměry by asi nebyly problém, naopak mám strach z malých rozměrů 9mm verze pro větší ruce. Uvažuji o .54 v 4'' hlavni a jde mi o radu co se týká účinnosti na sebeobranu a případné srovnání s ostatními nabízenými rážemi (.45 a 9mm). Díky moc.
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od SansLogique » 04 srp 2013 19:59

Mám dotaz, viděl jsem na YT, jak nějací maďaři či co používaj derika jako brokovnici - nacpou tam flastr, nasypou bročky, ucpou a bum. Zkoušel to někdo, případně co si o tom myslíte?
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od S634 » 05 srp 2013 01:06

normálně se to dělá. Akorát když máš vývrt, tak máš velký rozptyl, ale nikde jsem se nedozvěděl srovnáví drážkované oproti nedrážkované, ale všichni to říkají - je to i logické.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PEPAN » 05 srp 2013 04:06

Nejde!Prostě NNe
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od S634 » 05 srp 2013 23:06

Dík, to je pořádný rozdíl, ale to je z dlouhé hlavně, ale mě by zajímallo, jak to vypadá s klasickým derringerem od GG? Stejně si to budu muset někdy testnout, protože GG má různé délky a průměry, ale aspoň bych věděl co tak trochu čekat :)

Dneska jsem si poprvé picnul z derika (žádný terč, jenom tak), ale nevím jak tu titěrnou pažbičku správně držet - jasně že pevně, ale i tak skončil zpětným rázem v obou případech tak o 30 st. nahoru. Čekal jsem větší prdu do zápěstí a že to bude bolet, ale bylo to jenom takové lehké škubnutí, jen o trochu silnější než od Slávie 634 (nálož 0,93g pro .45 ogivál a 5" hlaveň). No ale zase su přescent, takže komu chybí do centu hodně nebo je ještě te vývinu, může to cítit jinak.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PEPAN » 05 srp 2013 23:22

délka laufu má určitě taky vliv, daleko větší ale bude mít stoupání drážek a velikost broků, jen teorie..
ideální asi bude namačkat rybářský olůvka na kus vlasce a zamotat
Nejde!Prostě NNe
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od SansLogique » 05 srp 2013 23:25

já jsem konečně zkusil toho svýho (.45), 1,2 g Vesuvitu s ogiválem, držel jsem to jako normální pistoli a kopnutí je pro mě subjektivně srovnatelný, jako když jsem třeba zkoušel dvoupalcovej .38 special. Všechno napoprvý a bez problému. Střílel jsem jenom tak do hromady hlíny, abych to prubnul, celkem dopředu vyděšenej historkama o selhávání zápalek atd. a vůbec už jsem se viděl, jak to budu muset tahat ven a jaká to není věda to nabít. Nakonec se ukázalo, že jediná věda je dostat prach z tý plastový nádoby do odměrky, když jsem neměl trychtýř :oops:
Každopádně ty úvahy o zastavovacím účinku tý který ráže derika, který tady i jinde čtu, jsou podle mě zcestný. Podle mýho může ránu z bezprostřední blízkosti (do cca 10 m) ustát pouze Terminátor. A na větší vzdálenosti než 5 m to stejně nikdy nebylo zamýšlený ani konstruovaný.
Ty bročky taky schválně někdy vyzkouším, jsem zvědavej, co to udělá...
pufik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 dub 2012 08:23

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pufik » 07 srp 2013 12:22

Chromovaná varianta již je nějaký čas na trhu a tak bych se rád zeptal majitelů zda je chrom pořád 100% (zda nedochází k nějakému odlupování, bobtnání, ošoupání apod.)

Bohužel celonerezová varianta 9mm není dostupná a tak pokukuji po celochromu ale trochu z něj mám strach.

A ještě jeden dotaz hlavně jsou chromované i uvnitř (vývrt)? Děkuji.
Odpovědět