Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Beaver » 16 dub 2013 09:07

A chodí to ven na všechny strany nebo to např. jen padá dolů pod soustřel ?


Alfa 641
otta
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2012 08:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od otta » 16 dub 2013 12:03

No lítá to všude,je to jak kdybych do toho práskl z brokovnice.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Beaver » 16 dub 2013 12:08

Zajímavé... možná to dělá těch 12 drážek a střela se špičkou se nestabilizuje tak dobře, jak by měla. Čert ví.
Alfa 641
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od tydýt » 16 dub 2013 18:03

já to zkoušel taky a moje Wolfka střílí přesněji s kuličkama a starej Rex na tom byl podobně.....ale "novej" Tramp si lip rozumi se špičkama, tak nevim....
hodně dělá taky čištění, prvních cca 20ran lita jak chce....
Když jsem to opravdu porovnával na terči tak to bylo "trochu" vidět, ale nebylo to tak výrazný....
Z ruky téměř neznatelný....
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od greenie » 16 dub 2013 22:58

Myslim, ze presnost toho ktoreho flobertoveho naboja priamo zavisi od sposobu, akym je urobene znizenie vykonu Trampa a Foxa.

Fox ma znizenie vykonu urobene zvacsenim vnutorneho priemeru hlavne v urcitom jej useku - v tomto useku dochadza k obteceniu a teda predbehnutiu casti hnacieho plynu flob. naboja. Kedze v skutocnosti gulicka - projektil nie je presna gula, tak aj plyn neobteka tu gulicku s kazdej strany rovnako. A tam, z ktorej strany ju obteka viacej, tak z tej strany ju malinko vychyli na opacnu stranu. Ked sa gulicka pri svojom lete zase dostane do casti hlavne s "normalnym" priemerom, tak na tej "zuzujucej" hrane moze dochadzat k vacsej ci mensej deformacii gulicky (podla velkosti vychylenia sa gulicky) a potom aj k urcitej nepresnosti strelby. Spicka je geometricky menej nepresna po svojom priereze a v dosledku toho je aj v porovnani s gulickou jej vychylenie mensie, aj nasledna deformacia je mensia a strelba presnejsia.

U Trampa je znizenie vykonu urobene "znamym" lievikom a preto tam k takej deformacii gulicky a ani spicky nedochadza a strelba gulickou je z pohladu toho faktora presnejsia.

Vo vseobecnosti - u pistoli a revolverov, kde nie su robene upravy na znizenie vykonu su pistole zo znamych dovodov presnejsie. Ale to by bolo uz ine vlakno ... :)
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od pelanj » 17 čer 2013 11:51

Tak jsem si pořídil 2" Rexe a 4" Trampa. Z obojího je legrace střílet, z Rexe možná o něco větší - ale neumím to, musím se to nejdřív naučit. Na 10 m mám problém trefit vzduchovkový terč. U Rexe je to jasné, tam si to strhnu. U Trampa dělám nejspíš chybu v míření - musím to zkusit blíž. S revolverem UR-1 nemám problém terč trefit bez zvláštního míření - ten mám ale déle a už vím, jak na něj. V žádném případě to není kritika zbraní pana Dresslera - jen mě trochu překvapilo, že trefovat se není tak jednoduché:)

Zpracování perfektní a obě zbraně se také pohodlně čistí. Za mě veliká spokojenost. Hlavně prcek dává docela rány:)
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od djbarrel » 17 čer 2013 12:24

No já měl taky Rex 2" a když jsem z něj vystřelil prvně asi na 5 metrů na vzduchovkový terč, tak jsem taky koukal - netrefil jsem. :oops: Ale je to v míření, chce se to jen trochu "naučit" je to takovej drobeček :D
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
popik.l
Příspěvky: 41
Registrován: 25 kvě 2013 16:43
Bydliště: Praha

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od popik.l » 09 črc 2013 10:18

Ahoj, zeptam se jak nejlepe vycistit hlaven u flobertky, mam od p. Dresslera Rexe derringer a vystrilel sem asi 90ran behem hodky, a pak kdyz sem cistil tak sem prostrikal hlavne a hadrikem jsem protahoval hlaven a prostouchaval jsem vatovymi chomaci,ale porad je tam dost usazenin,pouzival sem ballistol,byl mi doporucen brunox, nechal sem pres noc naplnenou hlaven a potom nilonovym kartackem jsem protahoval,ale porad dost usazenin,jak nejlepe to vycistit,nechci moc mechanicky abych neposkodil vyvrt,byt je to ,,jen" flobert. Ted jsem jeste nechal hlaven vyplnenou vatou napustenou v brunoxu a zitra to zkusim zase kartacekm protahnout,ale jinak nevim uz jak se toho zbavit,bylo by doporuceno cistit od komory po usti hlavne,to delam,evim zda bych vyvrt poskodil tahani doprdeu a dozadu,ze by se ten zmetek usazenej oloupal :D . diky za odpoved
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od greywolf » 09 črc 2013 18:00

Klidně ten vývrt protáhni mosazným kartáčkem,vůbec nic mu neuděláš...Pokud máš obavy,tak ho vyšůruj kartáckem s měkkýma štetinama.. :wink:

edit:Klidně tahej tam i zpátky...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
popik.l
Příspěvky: 41
Registrován: 25 kvě 2013 16:43
Bydliště: Praha

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od popik.l » 09 črc 2013 22:49

Diky,zitra s tim pobojuji,a popripade nasadim mosaz :)
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od pavel 54 » 10 črc 2013 08:55

Nechápu co pořád řešíš? Držím zbraně od roku 1980 a nikdy jsem nepoužil nic jiného než KONKOR 101 a mosazný kartáč plus žíněný!!! A to jak na dlouhé tak na krátké zbraně. Vždy to stačilo. Konkor rozpouští karbon a o to přece jde.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 362
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 10 črc 2013 11:25

Gun Remedy na vyterak 3-4 protahnout , potom vysusit vatovym vyterakem. Nenechava mastny film , presto konzervuje a rozpousti karbon. Balistol je dobry na nelakovane pazby a sedla :))
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od tydýt » 10 črc 2013 11:42

u Dreslerovek se špiní a zanáší "snížení výkonu" a je vcelku dost problém to vyčistit....na přesnost a funkčnost zbraně to ale nemá vůbec žádný vliv....ba naopak....zanášením se postupně zvedá výkon.... ;-)
Dresler mosaz moc nedoporučuje a když, tak opatrně a co nejméně!!!
Dle jeho slov: důkladně čistit po každém použití (agresivní složení prachu) a pak by nemělo dojít k nějakému zanášení a pod.
popik.l
Příspěvky: 41
Registrován: 25 kvě 2013 16:43
Bydliště: Praha

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od popik.l » 12 črc 2013 13:36

fakt je ze s tim konkorem to slo snadno,ale taky je pravda ze bylo jen malo ran tentokrat,tak sem to nezavaril :D resim to ze tam proste nechci rvat nic jinyho nez nilon.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od duffioso » 12 črc 2013 13:45

Je to ocelova hlaven,ne vagina.Mosaz,nebo bronz-fosfor je uplne v pohode.Nic nepodelas ani boresneakem .22.Zaklad je vic strilet a min pucovat.Ted me tak napada,ze bych mohl taky protahnout lauf,po 500 ranach :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět