tuning a opravy Slavie 620, 630 a 631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 26 led 2013 01:21

Jo,ještě s tou pružinou:
Rychlost roztaženi a síly pružiny je daná tloušťkou drátu a stoupáním.
Jenže to má určíté hranice.
A to pří stlačování- pokud překonáš mez stlačení,tak pružina buď ztratí
částečně elasticitu(prostě zůstane trvale zkrácená),
nebo pokud je dobře zakalená tak praskne.
A ve Slavii je málo prostoru na pružinu,to je ten problém.


Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Lori75 » 26 led 2013 10:24

Prosím ťa spomal, čítaj a uvažuj... Tímto tempom zachvýlu urobíme 100 strám, čo bude pre treiu osobu neprínosné, max odradí dalších aby prelúskali toto vlákno. Keď prečítaš moje predošlé príspevky(od str.38), tak som ti už odpovedal na väčšinu otázok.
Lebo ak kým zamislím na jednej veci, odpíšem a medzitým vysolíš 3 dalšie otázky, a každá obahuje ďalšich 5, tak z toho konštruktívna konverzáci zrejme nevznikne...

Tak ešte jeden fakt k Sláviám. Chceš skrátiť piest aby si získal ďalší priestor pre vzduch. Má to pointu, lenže v tom prípade zabudni na dlhšiu pružinu. Momentálne v natiahnutom stave bez dreva to vypadá takto(foto dole). Kratším piestom ešťe zmenšíš priestor. Dobre, je tam ešte nejaká rezerva, ale v tomto prípade nešjel by som na absolutnú nulu(nehovorím o -273,15, ale o tom že pružina pri naťahovaní, a v naťiahnutom stave mala by väčšiu tendeciu sa vyosiť-tlačil piest do strany-zvýši sa trenie). Keď už tak radšej by som navrhol novú pružinu zo silnejšieho materiálu, zase aj toto môže mať nepredvídatelné následky, rýchlejšie opotreb.piestu, prípadné deštrukcia puzdra(???). Nakoniec máš nelegálnu zbraň = problémy alebo psychotesty...
Přílohy
Natiahnuta_pruzina.jpg
Naposledy upravil(a) Lori75 dne 27 led 2013 13:06, celkem upraveno 2 x.
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 26 led 2013 14:06

Je to v celku jednoduché, popřemýšlej o tom.
Navrhnout pružinu můžeš,akorát ti ji nikdo nevyrobí.
Určitě bych použil nějakou v běžném prodeji(S634,Gamo?)
Ale vidím to takhle:
Vyhnout se u místa pro pružinu různým vypodložením a tím ztrátě místa.
Podívej se u sebe-pod pístem máš vypodložení a to samé u ax. ložiska.
Udělal bych vše slabší a možná bych vypustil i to ax.ložisko(výkrut pružiny
je na 80mm zdvihu asi 3mma to se protočí na vodítku.
Vem to,že pružina tlačí při natažení max.1000N (100kg) což není moc.
Pak vznikne prostor pro delší nátah(o pár mm)
To je vše.
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 26 led 2013 14:35

Každopádně víc energie se už ze Slavie631 vyždímat nedá,co řešíme už jsou detaily.
Spíš by mě zajímalo jak zlepšit přesnost.
1.Podívej se mod.56TH je ůplně dole ,na systém zákluzu(Je to docela jednoduché)
http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... height=768
2.Jak zjemnit spoušť S631
3.Jak ideálně vyvážit vzduchovku
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od PEPAN » 26 led 2013 16:45

Tak např vodítko pružiny v 634 je aspoň 4mm tlustej plastovej bazmek co bere místo pružině(taky jsem to vyhodil a vložil ze starý 630 :D) o ložisku nemluvě(jako pokus dobrý)
naco zjemňovat spoušť na slávii? není to rozhodně žádná hrůza a je výhodnější se s tim naučit. Přesnost pušky nijak se spouští nesouvisí.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Lori75 » 26 led 2013 19:03

2PEPAN Prosím ťa pekne nevyspitoval by si deda ohlade prekalenia unavených pružín? Ale k Sláviám - Maximalizovať priestor pre pružinu má zmisel v tvojom prípade, nakolko máš prerobený piest z 630,a asi aj kratšiu než z 634 keď ti ten priestor chýbal s origo pružinou (634). V mojom prípade piest aj pružina 634 a s extra vypodložením dosiahol len väčšie napätie v pružine(+energia). Jemnejší spúšť trošku predsa súvisí s presnosťou - trhnutie s zbraňou, ale máš pravdu, je to otázka zvyku.
2Mart776 Ja regulačný šrôb(č.44) mám uplne povolené. Ešte môžeš to zjemniť (ale neodporúčam sa stým velmi hrať, nakolko Fe sa v zime zmršťuje, a môže ti vystreliť samo), tak že vyleštíš všetky dotykové plochy (30,28 a 21).
Systém zákluzu, áno uvažoval, ale mám pocit že je to na zalamovačky neaplikovatelné(ale mýliť sa môžem). Na S-kách nemáme priestor na ukotveni kolají. Zabraňuje tomu z predu,-zalomená hlaveň, potom šroby pažby, napínacia páka a nakonec spušť. Navyšše mechanizmus spúšte by bolo treba asi značne modifikovať.(a to ako si písal radšej kúpiť novú).
K bode 3. som už napísal niečo vo vlákne o pažbách, ale nedávno som zase skrátil hlaveň, znovu som na začiatku...takže teraz len testujem...
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 26 led 2013 20:17

2PEPAN-ta spoušť je docela důležitá(pokud používáš oporu tak trošku méně)
Proč se asi používá napínáček spouště u jiných zbraní?
Samozřejmě pro domácí střílení to tak stačí,ale Lori psal,že chce střílet
na 50m naprosto přesně :)
Jo,to leštění už jsem dělal,je to trošku lepší,ale ještě to není ono.
Díl33.pero spouště jsem vyhodil pryč.

Lori75-Výroba zákluzu hlavně a pouzdra je pracné, ale
precizně s tím utlumíš rázy vzduchovky.
Podívej se tady:
Pokud by jsi to chtěl udělat jinak,tak můžeš jedině zvýšit váhu vzduchovky.
Jenže na to potřebuješ tak 3-5kg navíc.
A to je docela nepohodlné.
Naposledy upravil(a) Mart776 dne 26 led 2013 21:58, celkem upraveno 4 x.
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 26 led 2013 20:23

Ještě ta unavená pružina :)
Dá se natáhnout a potom dát někam kde dělají vakuové kalení.
Znova ji zakalí a lehce popustí.
U nás to přijde kolem 50Kč,takže to vychází rozumně.
Doma to takhle dobře neuděláš.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Lori75 » 26 led 2013 23:31

Ak ma cituješ skús použiť prosím Ctrl+C, ďakujem. Ináč je to len cinické vrtanie ako napr. naseba naukladané diabolky, a pod.
Premňa zatial optikou čo mám na Slávke je dostatočná presnosť aj orech alebo vrchnák z PET fľaše na 50m alebo plechovka od piva na 100 :wink:
Do slávky montovať Recoilless system je nezmysel. A pažbu mám už hotovú tiež. Keby som mal nejaké drahé delo s hnusnou plastovou pažbou, vtedy by som to skúsil. No a čo ty pane kedy sa pustíš do projektu. Však je to tu o (aj o praktickom) tuningu.
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 26 led 2013 23:55

Já už mám S631 předělanou.
Mám tam zkrácený píst ze 631(zkrátím ho ještě víc) a těsněníS634.
Zkrátil jsem hlaveň na 45cm a na konci kompenzátor zdvihu(120g)
A v pažbě mám cca. 200g závaží.
Dal jsem puškohled NS 4x40AO
Měl jsem pružinu 634,ale vrátil jsem ze 631.
Neříkám,s pružinou 634 trochu větší síla,ale:
1.kopání
2.horší přesnost
3.začala se vymačkávat(takže časem by asi byla silná jako ze S631 )
Když chceš střílet na terče on-line 20-30m tak ze silnější pružinou nic moc.
Do této vzduchovky už asi moc vrtat nebudu,ale mám mít ještě jednu a tu bych pořešíl
trošku víc.
Takže tak.
A jak píšeš,že Recoilless system je na slavii nesmysl tak to si nemyslím.
Jasně že když už máš hotovou pěknou pažbu tak už to nemá cenu předělávat :)
Jo,a těch 50 a 100m je dobrý,musím taky vyzkoušet jak bude lepší počasí :D
Měj se.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Lori75 » 27 led 2013 13:14

Vďaka za prínosnú informáciu...teraz to začína byť zaujímavé...
Keď porovnám naše skúsenosti, pred tuningom Slávií je ideálne mať jasnú predstavu načo sa zamerať. 1.cesta Buď vyladiť pušku na presnú terčovú strelbu do 30m, ako v tvojom prípade, alebo 2.cesta dostať z nej relatívne presnú zbraň na 50m a +.
V tvojom prípade je jasné že príliž extra J je nevhodný prínos, ale z toho samozrejme vychadza, že napr. na 100m projektil už nemôže mať dostatočnú kynetickú energiu aby prekonal vietor, a spád, + do optiky pri väčšom zväčšení (4X už je asi málo) nemusí ani zmestiť do zorného pola.
V mojom prípade zase je dôležité odhadnúť mieru zvyšovanie výkonu, kým spetný ráz je ešte natolko vyladiťelný, aby neznemožnil relatívne presnú strelbu.
Môj další projekt bude asi 631 na terčovú strelbu nakolko mám na ňu vhodnejšiu optiku, a pri tej momentálnej som len sňou limitovaný.
...a posledný pokus bude fakt napínavé ako skľbiť tie dve do jednej???
Len tak na margo - Zákľzný systém by mal skôr zmysel pre pružinovku"závodný špeciál" do 30m, lebo keď pri výstrele železo poskočí do zadu, diabolka musí stratiť značnú časť energie, čo pri 50+ je takpovediac nedovolitelné...
Naposledy upravil(a) Lori75 dne 27 led 2013 18:26, celkem upraveno 1 x.
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 27 led 2013 16:08

Tím zákluzem žádnou energii nestratíš..
Zvýší se jen přesnost.
Vem si,že diabolka je pořád v hlavni(i když má hlaveň 300mm),když píst udělá
veškerou práci (tzn. pohyb vpřed,náraz a mírný pohyb vzad)
To vše ti vzduchovku rozhodí.
A právě na větší vzdálenost by byla výhoda mít zákluz.
Pořád mi vrtá v hlavě jak zvýšit výkon(16J)a udržet ho po delší dobu.
Jde o to aby se pružina 634 časem nezkracovala(nezmačkávala)
Všiml jsi si po nějakém čase snížení výkonu?(myslím třeba při vystřílení
1500 diabolek,půl roce používání)
Mě se pružina zkrátila skoro o 1cm(ale mohla být méně kvalitní,hůř zakalená)
Možná zkusím koupit ještě jednu,uvidím.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Lori75 » 27 led 2013 18:18

O strate energií, by sme mohli byť presvedčený len meraním, pred a po modifikácií. Logicky mi zase vychádza, že zákľz vyrovnáva časť energie expandujúcej energie pružiny (Newtonov II zákon), a druhú časť absorbuje hmotnosť telesa zbrane. Takže stratu som predpokladal preto, lebo diabolka sa dostane do pohybu ešte pred dopadom piestu, a tak rýchlosť akou telo pušky sa pohzbuje v pažbe, musíme odrátať z východiskovej úsťovej rýchlosti... :?
Ale dľžka kolají keby boli nastavitelné boli by dve možnosti ideálneho nastavenia.
1: Dorazí na konec kolaje v momente keď piest sa zastavý na vzduchovom vankúšiku - NAJLEPŠÍ EFEKT RECOILLESS SYSTÉMU
2: Dorazí na koniec v momente, alebo tesne pred keď diabolka sa dostane do pohybu - NAJVYŠŠIA USŤOVKA (len za predpoklad použitia jedného druhu diabolky)
"Pořád mi vrtá v hlavě jak zvýšit výkon(16J)a udržet ho po delší dobu." pri tejto konštrukcií žial buď len s naddimenzovaním, alebo častejším menením pružiny ako píšeš, alebo počase vypodložiť pružinu ak je priestor. Mám ju tam zhruba tretí mesiac, najväčší pokles som zaregistroval zo začiatku,čo je logické...ani tá únava nie je lineárná(skôr fibonacci)
Mart776
Příspěvky: 90
Registrován: 25 led 2013 18:54

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Mart776 » 27 led 2013 18:54

Zákluz vyrovná jen kinetickou energii pohybujicího se pístu.
Na rychlost diabolky prakticky nemá žádný vliv.
Ta je poháněná energií stlačeného vzduchu.
S tím pohybem zbraně už jsem to tady psal.
Napřed kopne do zadu,pak se zastaví a nakonec kopne mírně do předu.
Není to jen přímočarý pohyb vzad.
Toto vše trvá pár milisekund.
Někde jsem na to viděl výpočty.
Lori75 píše: Len tak na margo - Zákľzný systém by mal skôr zmysel pre pružinovku"závodný špeciál" do 30m, lebo keď pri výstrele železo poskočí do zadu, diabolka musí stratiť značnú časť energie, čo pri 50+ je takpovediac nedovolitelné...
Myslíš že ta Diana mod.56TH je na přesnou střelbu do 30m?
To si myslím,že na víc.
Ten systém tam bude jednak pro pohodlnější střelbu,ale hlavně kvůli přesnosti
na vétší vzdálenost.
Ještě ta pružina:
Samozřejmě jsem ji zkoušel vypodložit,ale připadlo mi,že jen víc kopala a
a energie navíc žádná.
Máš ještě nějaký nápad ,co by se dalo na S631 zlepšít? :)
U té hlavně jsi zůstal na těch cca.350mm?
Je to lepší?
Já jsem to zkrátil z těch 530mm na 450mm a přesnost mi připadá stejná.
Zkrátil jsem vlastně 30mm vývrtu,takže to asi na nic vliv nemá.
Spíš jsem chtěl, aby byla vzduchovka kratší.
U druhé seříznu 180mm a uvidím co to udělá.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: tuning Slavie 620 a 631

Příspěvek od Lori75 » 27 led 2013 22:28

Dobre, tak akú bude mať rýchlosť tá diabolka, keď ja budem šoférovať Trabant 601 s rýchlosťou 300m/s a ty cez zadné okno vystrelíš vytunovanou S631, ktorá shodou okolnosti má usťovku tiež 300m/s(samozrejme čisto teoreticky)?
Mal by si pravdu v prípade, ak diabolka by sa dostala do pohybu len potom, čo teleso pušky sa zastavý v pažbe.
Tá Dianka má určite na viac než terče na 30m, ale je v nej o trošku viac šťavy než v Slávke. A ak po meraní zistíme že predsa sa zníži usťovka vďaka tomuto systému, tak práve vďaka tej šťave na Dianke tú stratu ani nespozoruješ ale na S na 100m už hej.
Hlaveň 350mm, zjavné lepšenie. Na egzaktné merania by som potreboval zase len chrono a stojan, kurňa...a tárať fakt nechcem, ale úprimne, choď do toho buďeš prekvapený...sícce možno že usťovku mám vyššiu a som vysťihol moment, že diabolka je už preč z hlavne pri dopade piestu na dno, - to by zas chcelo špeci kameru...na druhej strane kratší hlaveň menej vybruje. Ešte uvažujem o tom ako vznechať O-krúžok z hry, a samozrejme ten posr...tý 13mm-ový montáž. Frézovať do puzdra nevidím ako šťastné riešenie (to som myslel keď som písal že je poddimenzovaná)keď najdem nejakú železnú lyštu možno ide na zvar... :twisted: Ešte som nepátral. Napíš údaje prosím o tvojom kompe, a či pomohol. Ďík
Odpovědět