UMAREX - 850 AirMagnum

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od duffioso » 03 srp 2012 16:44

A ja se ho zbavil,ikdyz jsem ho mel rad :-) Chci nejakou exotiku.Posilhavam po Careeru :-)


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od mikiki » 03 srp 2012 18:39

2duffioso: ano Career, to je docela exotika a taky po tom "Korejci" koukám.
Ale 850 je hlavně do sbírky COček .... no a párkrát si z ní vždy picnu přes léto na zahradě.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10832
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od Alexxxus » 03 srp 2012 19:11

Tak a neco málo k ceně, bombičku případnému zájemci překope pan Háněl osobně, jedna přijde na 240 korun včetně naplnění - každou testuje jestli uchází co2 .... a plnící ventil stojí 260 korun ( principelně stejně jako plnící ventil na kyvety Abnerky )
Těch 500 se vráti během 4 naplnění to je docela gut.

Mrsknu odkaz na svoje webky - telefoní kontakt na pana Háněla přez SZ.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
cagiva
Příspěvky: 107
Registrován: 30 bře 2008 18:38

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od cagiva » 07 zář 2012 18:29

Pre tych co casto lezu pod kapotu - hodi sa vymenit si tie 4 samorezne skrutky M3 co drzia kryt za obycajne "celozavitove" M3. Dnes sa mi zacali 2 pretacat, nastastie obycajne M3 este drzia, ak sa pretocia aj tie tak to prevrtam na M4 a bude pokoj.

A dalsia vec pri pokusoch so silnejsou pruzinou na bicom kladivku sa mi podarilo nejak ohnut ten maly zobacik co otaca zasobnik. Ohol sa mi smerom hore tak, ze teraz je kratky a neotaca nic :D. Skusim to sklepat naspat a ked nie tak vyrobim novy z nereze.
Všetkým prajem pekný deň
IZ-22 uprava, Haenel 49a, Slavia 630, Lov 21, Zoraki HP-01 Ultra, Umarex 850 + Nikko Mountmaster 4-12x50AO
Uživatelský avatar
Láda XX
Příspěvky: 94
Registrován: 31 bře 2009 23:12
Bydliště: ČESKÉ VELENICE

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od Láda XX » 07 zář 2012 22:57

Tak tak,taky se mě začaly protáčet už loni, tak jsem to provrtal z druhe strany zapustil matičky a je pokoj :lol:
Weihrauch HW-97 Delta optikal 4x32
QB 78 Delta optikal 4x32
Air magnum 850 Walther 6x42
Hatsan 155 Torpédo Delta optikal 4x32
BSA Polaris Walther 6x42
SPA CP2 5.5 mm Delta optikal 4x32
SPA CP1 4.5 mm
Hatsan 25 SuperCHarger 4.5 mm
Slavia 620
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od Kavy » 08 zář 2012 08:19

Jsou to prasata,vruty na flintě :roll: Už při druhé ro-sborce se samořezný šroubky protočily.
Pro M3 se mi zdálo už málo materiálu,tak jsem tam dal M4 s imbusovou hlavou,ty jsem musel po straně trochu ubrat aby se vešli do otvoru.Rovnou jsem je načernil aby hladký kov "nesvítil".
Na šrouby "durch" jsem nenašel odvahu :lol:

Nechal jsem udělat novou bicí pružinu a flintu přetěsnil.Ještě jsem se ale nedostal k měření.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od Kavy » 11 zář 2012 19:28

Brzo po zakoupení této vzduchovky jsem změřil bicí pružinu a zapsal si její parametry: 25 závitů,délka 80mm,vnější průměr 8mm,drát 1mm. Na Ebay uvádí jeden prodejce trochu jiné rozměry,ale není to originál a prodejce je nějaký niemand.
Není nad to mít poznamenané léta vlastní měření na zažloutlém papírku v šupleti :idea:

Originální pružina byla už dost unavená a zmenšila se na 70mm.Natahování by zvládlo děcko.Taky výkon klesl , s 4.5mm JSB RS jen 220m/s

Jak jsem psal,nechal jsem u firmy http://www.iveza.cz/ vyrobit pružinu novou.Změnil jsem jen průměr pružiny na 7.8mm.
Za příplatek pouhých 5kč pružinu udělají z nerezového pružinového drátu.Jak jsem se při přebírání dozvěděl,nerezová pružina je ale o maličko měkčí,ještě že jsem šetřílek :lol:
Paní sama odhadla že to bude nejspíš pružina do nějaké zbraně.Nejsem první.Dostal jsem školení.Pružiny do zbraní včetně vzduchovek trpí rázy a proto se kalí. To oni nedělají. Jejich pružiny jsou popuštěné. Pružina se mi prý tak časem zmáčkne na 70mm.Přesně takhle se časem zmáčkla i ta originální.Rozdíl bude ale v tvrdosti,ta nová bude tvrdší.

Původní plastové vodítko jsem nechal vysoustružit z kovu a udělat ho dlouhé aby dosáhlo přesně až na dno úderníku.
Vyměnil jsem těsnící O-kroužky na nabíjecí tyčce a kolem bicího ventilu.
Všechno pěkně namazal řídkou vazelínou.

Výsledek při 23st.C s JSB RS 4.5mm. Nejmenší rychlost z osmy ran byla 238m/s.
Měl jsem nechat na slunci kyvetu trochu odrcnout,mohlo to být ještě zajímavější.
Nebo přejít na vzduch,ale to by byla už jiná písnička.

A nechal jsem vyrobit zároveň druhou pružinu,s průměrem drátu tentokrát 1.25mm.Takže není všem experimentům konec 8)
Přílohy
nová pružina a těsnění.jpg
mkoch
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013 18:11

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od mkoch » 08 led 2013 17:08

Ahoj vsem

Přivezl jsem z UK tuhle hračku v provedeni Classic 5.5 synovi k vánocům (v akci za 120 liber) tlakuje se kartusi na 2x12g. Nejsem vzduchovkar, a v tom množství redukci se nedokážu zorientovat. Jde mi o to, jestli ta kartus půjde nějak naplnit z tohohle: http://obchod.sifos.cz/katalog/katalog/ ... elo---plyn
Co k tomu budu potrebovat.? Bude stačit tohle ?
http://eshop.zbrojovkaholice.cz/391-pre ... arex-.html
Mam ty 0.5kg dvě k party pipe a plni mi je kamarád v hotelu z 20kg flasky od Lindeho.

Moc děkuji předem za radu.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od greywolf » 19 led 2013 16:33

Vytáhnul jsem Huntera ze skříně,jelikož ho chci dát do cajku před jarní sezónou.Trochu mě překvapilo,jak se docela hodně odklání hlaveň od předpažbí..stačí zatlačit na ústí hlavně a mezi laufem a předpažbím je téměř centimetrová fuka :shock: Dotáhnul jsem povolený šroub u lučíku,ale o moc lepší to není..Prosím majitele U850 hunter,tedy ve dřevě,jestli nemají podobný problém?Možná je hlaveň schválně "na volno",ale to se mi nějak nezdá.. :roll: Popřípadě co s tím?Díky za každou radu,v záruce už není tudíž rada "jdi to reklamovat je mi na hovno"..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od Kavy » 19 led 2013 16:46

Ahoj,už jsem myslel že tohle téma je mrtvé :-)
Mezera mezi hlavní a pažbou je správně,hlaveň se nesmí ničeho dotýkat.Hlaveň při výstřelu různě kmitá,v těle vzduchovky jí drží jen trubicové péro.
Šrouby které zmiňuješ drží pažbu k tělu vzduchovky,na upevnění hlavně vliv nemají.
Běžně se mi po transportu změnil nástřel,sám se po dvou vystřílených zásobnících vrátil.Dělá to právě ta "plovoucí" hlaveň.

Problém mají naopak majitelé plastové pažby,ta se dotýká hlavně a podle tlaku na pažbu vychyluje hlaveň.
Někdo si dokonce zespod plastové pažby přidělal nožičky a nestačil se divit proč mu to lítá na mraky :-)
Mezi plastovou pažbou a hlavní je milimetr a protože je pažba vpředu dutá kvůli kyvetě,snadno se při zatížení deformuje a tlak se přenáší na hlaveň kterou vychýlí.Asi nejhorčí je upevnit cokoliv za odnímatelné plastové předpažbí.To neunese vůbec nic a všechen tlak jde rovnou do hlavně.

Něco jiného je to u větrovek,kde je hlaveň kovovou objímkou připevněné ke kartuši.Protože kartuš vydrží tlak 300-400atm,tak je pochopitelně několikrát pevnější než pružné dřevo nebo plast.
Přílohy
U850.jpg
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od greywolf » 19 led 2013 18:32

Kavy:Vřelé díky za rychlé info i s vysvětlením..Sice není U850 žádná super puška za desetitisíce,ale ulevilo se mi,že není marod ani flinta,ani optika na kterou jsem v duchu sváděl patálie se změnou nástřelu,kterou popisuješ :idea: Ještě jsem neměl důvod pušku rozebírat,i když trošku funělo těsnění u tyčky zavaděče diabolky.Přešlo to samo...,ale chci se podívat na rozměry pružiny o které se zmiňuješ o příspěvek výš a nejspíš všechno,co půjde přetěsním,aby bylo" Účko" na jaro v kondici.Protože na teplé dny nemá tohle COčko chybu,takže bych tohle vlákno k smrti zatím neodsuzoval :wink:

Edit:Čirou náhodou rozměry toho vodítka,které jsi si nechal vysoustružit by nebyly?Předem tisíceré díky :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od Kavy » 19 led 2013 19:04

Těsnění na vodítku diaboly vyměníš i bez rozebrání flinty. Natáhni závěr do zaskočení,potom ho kousek vrať aby bylo těsnění v prostoru zásobníku. Pinzetou nebo něčím podobným stáhneš staré těsnění. Nové jde nasadit prstama a zaskočí po prvním zamknutí závěru.
Nejprve flintu polož na bok. Věci rády zapadnou dovnitř vzduchovky a musí se rozebrat.

Rozměry vodítka už nenajdu.Je stejné ,jen délka vodící tyčky byla delší.Její zakrácení pilníkem nebo pilkou je už hračka,bez bicí pružiny zkoušet natahovat a případně zkracovat a zkracovat ... :wink:
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od greywolf » 19 led 2013 19:25

Kavy:Bezva cenné rady,ještě jednou díkes.Pilník a pilka,to by se u mě mohlo najít..Nedisponuju ani pidi dílničkou,takže má pracovna je stůl a svěrák ruce,nohy,zuby...takže tohle půjde :lol:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
YAMAHA
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2013 13:40

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od YAMAHA » 18 úno 2013 10:32

Zdravim vas chcem sa spytat ci sa da niedke este zohnat kyveta na plnenie a tie redukcie na zbran a na plnenie z hasicaku ten link na drulov co som tu nasiel uz nefunguje za odpoved vopred dakujem.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od greywolf » 20 úno 2013 18:04

YAMAHA:Nalistuj předchozí stránku,máš tam recenzi od Alexe a najdeš v ní info,kdo vyrábí 88g znovuplnitelnou bombičku a nemusíš shánět kyvetu,ani redukci...Jinak na paintball shopu najdeš to,na co se ptáš..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Odpovědět