TAU 300

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
newimperial
Příspěvky: 79
Registrován: 01 čer 2012 20:09

Re: TAU 300

Příspěvek od newimperial » 01 črc 2012 12:50

...
Naposledy upravil(a) newimperial dne 02 črc 2012 21:38, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: TAU 300

Příspěvek od ALKAJ » 01 črc 2012 13:53

Mr.Handy píše:Na 10 metrů je vše jednou dírou průměru 4.5 mm, počet střel nejde zjistit.
To je teda fakt úctyhodný výkon. To dokáže asi len 99,9% súčasných PCP (ak to dá aj tauka tak to bude 100%). :lol:
Mr.Handy píše:Uživatelé Tau 300: všichni vychvalujíOstatní : nedodělek, fuj, ...Čím to je? Že by závist?
Kto vám závidí? A hlavne čo? :wink:

To že ostatní z tej zbrani nie sú vôbec nadšení bude asi tými informáciami čo sú o tej zbrani dostupné. Žiadnu závisť by som za tým nehľadal.
To že si majitelia pochvaľujú je dobre ale nič to neznamená - hlavne keď vidím že niektorí z nich nemajú predstavu ani o diabolkách nie to ešte o FT.

Aj ja som si kedysi hovoril (ako štastný majiteľ CZ200) že CZ200 je super zbraň a že len blbec môže dať tak veľa peňazí za Evo a LG110FT keď aj CZ200 dokáže nastrieľať dobre. :D

edit:
Samozrejme CZ200 je dobrá zbraň vo svojej kategórii, ale na tie evá a steyre nemá - to je už iná kategória zbraní (aj iná cenová skupina).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: TAU 300

Příspěvek od Jabberwocky » 01 črc 2012 14:34

Mohl by sem někdo dát nástřel na 50 m? Ideálně s komorou upravenou už pro exacty. Díky.
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: TAU 300

Příspěvek od palo73 » 01 črc 2012 14:46

tiez poprosim 50m
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TAU 300

Příspěvek od VSCharlie » 01 črc 2012 14:49

Chlapci, chlapci....
Nějak moc se hádáte a argumentace, včetně její informiční hodnoty, je nulová.
Jenom samé domněky, bohužel většinou od lidí, co MK-300 Sniper, nevlastní.
Že by za to mohlo to horko ?? :roll:

Rád bych uvedl pár věcí na správnou míru..

1- FT a HFT:
- "...MK 300 SNIPER je nová jednoranná terčová větrovka, určená pro výkonnostní závodní střelbu a pro nácvik střeleckých návyků. Její parametry odpovídají požadavkům pravidel disciplíny „field target“ (polní střelba na siluety) na vzdálenost 50m. .."
Tedy žádný FT Speciál, jenom její konstrukční parametry vyhovují požadavkům na vzduchovky pro FT..
(Čímž se spožděním, mimo jiného taky reaguji na "Kubajzzův" příspěvek o tom k čemu je tato PCP určena.)
Na FT a HFT jistě exitují patřičně lepší a taky o hodně dražší speciály.

2-Uchycení (kostka) pro puškohled na hlavni:
I když osobně se mi taky moc nelíbí, ještě tady NIKDO a hlavně NIKDY neprokázal, že je nevyhovující a má negativní dopady na celkovou přesnost TÉTO konkrétné PCP s hlavní o průměru 16mm.
Až to někdo prokáže, tak mu dám za pravdu, zatím tady jenom "odpůrci" MK-300 uvádějí svoje doměnky jako fakta !
Což je bohužel smutné, ale typické pro rádoby odborníky.. :(

Tak že...
Až budou tito lidé MK-čko vlastnit, nebo delší dobu tesovat, teprve pak mohou, na základě prokazatekných výsledků, něco tvrdit a ne prezentovat doměnky, jako fakta.
Zatím mohou jenom pomlouvat, hádat se a spekulovat, ale to je asi tak vše, co mohou ! :mrgreen:
(Pro neznalé - parafráze jednoho z výroků Českého velikána - Járy Cimrmana.)
My ostatní (co ji máme), víme své.. :wink:
Ostatní prozatím nechám bez odezvy
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: TAU 300

Příspěvek od sportovec » 01 črc 2012 14:59

Nemám rád, když někdo mluví - šíří nesmysly a to ať vědomě či bezvědomě. Plete se tady páté přes deváté. ISSF střelba je polohová / stoj - klek s kabátem, rukavicí atd / s doptrem na deset metrů, 7,5J. FT - HFT / 16J / je střelba více než polohová v přírodních podmínkách, tzn. s větrem, měnícími se světelnámi podmínkami a s tím souvisí mnoho dalších nároků na zbraň či optiku, nemluvě o schopnostech střelce. Pokud, jak jsem stačil zaregistrovat, tak cca tři bezvědomí pindálisti a zastánci současné podoby Tau FT neví o čem mluví. Doporučuji těmto lidem, aby si prostudovali v současné době lehce dostupné informace kolem vzd. střelby obecně, potažmo disciplín a přestali si zde mastit ego buď z nevědomosti či hlouposti.
Vytahovat tady své vzdělání a pod je směšné a sebeshazující, obvzlášť s obsahem prezentovaných příspěvků.

Edit : preklepy ale pisu to z mobilu, ikdyz je to cele asi k prdu.
Naposledy upravil(a) sportovec dne 01 črc 2012 15:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Re: TAU 300

Příspěvek od CzechJoker » 01 črc 2012 15:02

Charlie, chystáš se do Třebíče?
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
JirkaF
Příspěvky: 215
Registrován: 24 bře 2011 23:21
Bydliště: Písek

Re: TAU 300

Příspěvek od JirkaF » 01 črc 2012 15:30

sportovec píše:Nemám rád, když někdo mluví - šíří nesmysly a to ať vědomě či bezvědomě. Plete se tady páté přes deváté. ISSF střelba je polohová / stoj - klek s kabátem, rukavicí atd / s doptrem na deset metrů, 7,5J. FT - HFT / 16J / je střelba více než polohová v přírodních podmínkách, tzn. s větrem, měnícími se světelnámi podmínkami a s tím souvisí mnoho dalších nároků na zbraň či optiku, nemluvě o schopnostech střelce. Pokud, jak jsem stačil zaregistrovat, tak cca tři bezvědomí pindálisti a zastánci současné podoby Tau FT neví o čem mluví. Doporučuji těmto lidem, aby si prostudovali v současné době lehce dostupné informace kolem vzd. střelby obecně, potažmo disciplín a přestali si zde mastit ego buď z nevědomosti či hlouposti.
Vytahovat tady své vzdělání a pod je směšné a sebeschazující, obvzlášť s obsahem prezentovaných příspěvků.
Hurá.Na hranici s náma.
Tak jeden z pindálistů jsem i já.Absolvoval jsem jen 10 českých sklopek.Takže tuším oč jde.A co takhle skončit tu svatou válku proti Tauce.Vy máte svou pravdu,nás pár krásný slovo pindilista máme taky svou pravdu a necháme toho.Tohle nechte pro nás pár co mají důvěru v českou firmu.Nechte nás být.
Děkuji.
Naposledy upravil(a) JirkaF dne 01 črc 2012 15:39, celkem upraveno 1 x.
Nikdy není pozdě začít.
Jirka F. Písek
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: TAU 300

Příspěvek od ALKAJ » 01 črc 2012 15:34

VSCharlie píše:Tedy žádný FT Speciál, jenom její konstrukční parametry vyhovují požadavkům na vzduchovky pro FT..
Toto si kľudne môže napísať výrobca aj ku S634. :lol:

Ale aj tak by ma zaujímal nástrel na 50m.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: TAU 300

Příspěvek od Tomayo » 01 črc 2012 16:27

presne tak nastrel na 50m alespon 10x5 ran na jeden papir minimalne! A nejlepe verejne

tak si tu tak premyslim kolik by bylo potreba investovat do predelavky a vychazeji mi hrozna cisla! A to jen aby se to priblizilo treba EVU v zakladu a to je tu porad ten otresny bazmek na te hlavni co ma drzet optiku na 100 pro.....kdyby to bylo alespon nejak skolikovane nebo tam byla nejaka ploska, cep nebo cokoliv by zarucilo 100pro funkcnost a stalost.....ale tahle NOUZE A VELKY PRESLAP od vaseho vyhlaseneho konstruktera nebo jak mu rikate...to se proste tolerovat neda at bych chtel sebe vic....zavist v tom neni urcite...spis nevericne pohledy lidi co maji prehled

puska mi na strankach vyrobce prijde jak velka hracka pro male deti.... ta fotka je fakt kruta :)
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TAU 300

Příspěvek od VSCharlie » 01 črc 2012 16:45

To "alkaj"

Když to bereš takhe, tak je zbytečné se s tebou o čemkoliv bavit, nebo plýtvat argumenty.
Škoda.. :oops:

Jen k tomu nástřelu ma 50m..
Mám několik svědků z Vel. Mezu, že s MK-300 se mi na 50m několikrát povedl soustřel, že se série 3 ran dotýkaly.
Někdy šly takřka jednou dírou, což se mi předtím s žádnou PCP, co jsem doposud vlastnil, nepovedlo.
A to už nejsem nijak zvlášť dobrý střelec, začínám mít vážné problémy se zrakem.
(byly doby, kdy jsem zbraně - ruční i jiné, nastřeloval)
Ale na druhou stranu toho vím docela dost, o principech a konstrukci zbraní.

To "Tomayo"
A kolik zbraní jsi už zkonstruoval a vyrobil, že něco takového tvrdíš s takovou jistotou..
Jak jsem se zmínil, taky se mi to nezdá jako ideální řešení, ale funguje to bez problémů...
(Já - vlastník, s tím problémy nemám, tak proč ti, co ji viděli jen na obrázku je mají ?? :shock: )

P.S:
Neznám specifikace, ani jiné požadavky na konstrukci PCP pro FT.
Ostatně me FT HFT, či jiné podobné disciplíny, ani nezajímají.
Střílím si pro osobní potěšení a ne aby jsem si před někým "vytahoval triko", nebo poměřoval z toho jsem už dávno "vyrostl"..
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: TAU 300

Příspěvek od milius » 01 črc 2012 16:53

Možná by to vyřešila prodloužená šína od bloku nad hlavní k objímce hlavně/kartuše."Něco jako" Gunpower nebo dlouhej Weawer.Je ale vidět,že Tau a CZ200 v tomto mají blízko.Co se týče tvaru,tak na sklopky bych s tim nešel.To je na dělání dírek do papíru a pokud se ví,že chyba je v hlavni,tak si vzpomeňte na Termitovo QB :) a koupit hlaveň.Stejně si tu každý dolaďuje skorokaždou pušku.Pažba je hnusná a někdo tu psal,že má silnější krček pažby než EVO a mě se u EVA zdá moc silný.Kompenzátor zřejmě zachraňuje reputaci nebo přinejmenším se snaží pokusně oslovit zákazníky něčím extra,protože je to jediná vzduchovka,která to má.Malý sidelevel by nevadil,alespoň se nabízí prostor tunningu.
Naposledy upravil(a) milius dne 01 črc 2012 22:17, celkem upraveno 1 x.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: TAU 300

Příspěvek od ALKAJ » 01 črc 2012 17:07

VSCharlie píše:Když to bereš takhe, tak je zbytečné se s tebou o čemkoliv bavit, nebo plýtvat argumenty.
Akými argumentami? Zatiaľ som sa nedozvedel o tej zbrani skoro nič len že je super (takže žiadne merania konzistencie a pod. netreba vôbec riešiť) a že jej konštrukčné parametre vyhovujú vzduchovkám pre FT čo spĺňa aj S634.
A skoro som zabudol: ešte dokáže na 10m strieľať jednou dierou.

Môj osobný názor (zatiaľ) je že je to v podstate predražená CZ200S.

To s tou konštrukciou a výrobou tu už začína byť nejak obohrané... a kľudne sa môžeš pri tom volať aj Gerald Bull. :wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: TAU 300

Příspěvek od Tomayo » 01 črc 2012 17:13

mel jsem te za rozumneho, ale asi budu muset zmenit nazor :-)....ja jsem strelec ne konstrukter....a konstrukter ci vyrobce by mel vychazet z pozadavku strelcu ne? proc ja bych mel byt konstrukter? Tohle je zrovna takova vec ze i uplny lajk nebo clovek co obcas pouziva hlavu musi uznat ze je to na pikacu...konstrukter je treba Jirka a ten by ti to puskou(kramem) dal asi driv pres palici nez aby ti to vysvetloval :-D

co se tyce strilenina nejake body atd....tak kazda hra se hraje na body ci vytezstvi a to te hre dava smysl.

a dal 3 rany co se dotykaji na 50m...to je zase udaj....dej 10x5ran minimalne na jeden papir a pak se uvidi.....nikdo nerika ze to ta puska neda, ale ukaz to
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
JirkaF
Příspěvky: 215
Registrován: 24 bře 2011 23:21
Bydliště: Písek

Re: TAU 300

Příspěvek od JirkaF » 01 črc 2012 18:06

Ach jo.
Něco napíšu a zase se snese vlna kritiky.Ale budiž.Kostku proti protočení zajišťuji dva inbusové červíky.Na hlavni je nasazena suvně s mimimální vůlí.Takže po zajištění dost dobře drží..Na ní je nasazená optika s kterou se zachází dost jemně.Takže o čem kritika.A jestli má někdo strach, že pokud s puškou třisknu o strom,že se mi pootočí,tak já bych se spíš bál o optiku.A pokud je někdo nemehlo jako já co stále s puškou o něco zachytává tak ji noste v pouzdře jako já.Což dělá ostatně spousta střelců co si své pušky cení.
Ano je to divné řešení,ale je funkční a spolehlivé.
A na závěr.Pokud se mi na ní něco stane,třeba mou blbostí.Nemám problém.Na rozdíl od majitelů krásných dovezených špičkových pušek.
A hurá do mne.
Nikdy není pozdě začít.
Jirka F. Písek
Odpovědět