Josef Masin dostane medaili, ledy prolomi Topolanek

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Bratři Mašínové měli být:

oceněni už dávno.
46
34%
nikdy neocenění.
89
66%
 
Celkem hlasů: 135
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od JirkaS » 24 bře 2012 11:50

V 1947 se Ctirad Mašín přihlásil do kurzů organizovaných Svazem brannosti a Svazem československé mládeže k praktickému výcviku za účelem „zvyšování brannosti“. „Program kurzu zahrnoval podrobný výcvik v takových věcech, jako… podříznutí krku nožem, uškrcení drátěnou smyčkou, a také, jak povalit protivníka na zem, dupnout mu podpatkem do obličeje, stoupnout celou vahou na krk, rázným kopnutím do spánku mu přivodit smrt.“ (Zdroj: Barbara Mašin, Odkaz. Pravdivý přiběh bratří Mašínů, MF, 2005, s.75.). Ctirad Mašín vzpomínal: “Prošel jsem partyzánským kurzem, a potom jsem měl dlouhé debaty s jistým agentem Jíšou, který byl v StB nasazen na naši rodinu. Byl to agent provokatér. Od něj jsem pochytil názory, jaké měli komunisté: „Když se jde do nějaké teroristické akce, lidé, kteří mají úkol, ho musí provést s naprostou bezohledností. Hlavní věc je úkol, a jestli vám stojí v cestě tříleté dítě, je to prostě smůla. To nesmí člověka zastavit.”

Takže udělal jen to, co ho sami komunisti při výcviku naučili...


Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 24 bře 2012 12:04

edelweiss píše:Pokud ba Honzátko dal popis útočníků tak by jejich skupina neměla dlouhého trvání, byla ba náramně rychle zlikvidována, takže likvidací Honzátka odhalení oddálili, takže v boji se systémem to sebeobrana byla. (provedení je diskutabilní)
PS: při diverzní a záškodnické činnosti je likvidace i nahodilých svědků zcela běžná praxe, odhalení ba znemožnilo splnění úkolů. Ovšem to rozvádí lépe kdejaká vojenská příručka.
Takže předválečné akce nacistů v Německu taky byla sebeobrana? Promiň, ale to, cos řekl, je opravdu mimo mísu. A likvidace válečných zajatců je proti mj. ženevským konvencím. Takže kydy o tom, že válčili jsou prostě mimo mísu. To co dělali byl prostě teror, který schovávali za líbivé ideály. To bych taky mohl dnes vyrazit zabíjet a krást s tím, že boju proti utlačování současnou vládou, nebop čemukoli jinému. Důvodů by se totiž našly mraky. A lidských a skutečných.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Jim » 24 bře 2012 12:29

Neblbni, nacisty v předválečném Německu nikdo neperzekuoval, nezavíral a nepopravoval. Totéž se neděje ani v současném našem státě, srovnáváš špatně, tak se vzpamatuj. Mimo mísu jsi ty. Teror byla vláda bolševiků v tehdejší ČSR, ti zavírali, mučili a popravovali. Na teror odpověděli terorem. Na hrubý pytel, hrubá záplata.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 24 bře 2012 12:45

Ale persekuoval. I Hitler sám byl zavřenej. Je vidět, že neznáš ani fakta. To je to, co je ten hluboký omyl. Léíkem na genocidu taky není genocida. On totiž základní problém je filozofický. Hystorii píšou vítězové. V tom je schováno vše. Je to totiž především a jen o úhlu pohledu.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Pardini
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2012 12:44

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Pardini » 24 bře 2012 12:49

Žijeme v době, která tvrdí, že je demokratická a každý názor je legitimní. V politické rovině máme v zásadě dva hlavní proudy - levici a pravici. V době, kdy bratři Mašínové konali svoje činy, vládla u nás levice. Mašínové a jejich zastánci tvrdí, že ozbrojený odpor proti vládě, která se jim nelíbila, byl legitimní. Kdybychom tedy označili jejich činnost za legitimní odboj, museli bychom, dle zásad demokracie na osobní názor, stejně označit i ozbrojený odboj levice proti pravici.
Dnes vládne pravice. Stějně jako tehdy komunisti pronásledovali některé občany, i dnes není málo těch, kteří se mohou cítit nespravedlivě ohrožováni kapitalismem.
A teď si představte, kdyby se dnes stalo toto: ozbrojená levicová skupina přepadne spořitelnu a poštu, uloupí peníze, zabije policistu a při přepadení zásilky pěněz postřílí ochranku. Psaly by o nich současná média jako o hrdiných bojovnících proti kapitalismu? Dal by jim současný předseda vlády za tyto činy medajle? Bránily, nebo nebránily by okolní státy jejich snaze prostřílet se na Kubu nebo do Severní Koreje? Souhlasili by dnes občané s tím, že se loupí a zabíjí a osvobodil by je soud, protože by tvrdili, že jejich činy jsou politický odboj proti kapitalismu?
Kdyby Mašínové protestovali proti systému, seděli za to v krimu a byli pronásledováni, byli by pro mě hrdiny, i když bych třeba s jejich názorem nesouhlasil. Kdyby spáchali atentát třeba jen na předsedu nějaké místní organizace KSČ, nebo mu zapálili kancl, bral bych to jako politický odboj krajními prostředky. Ale loupež je loupež v každém systému, vražda je vražda a teror je teror. A tvrzení, že chtěli probudit národ k odporu je směšné. V té době byla naprostá většina lidí na straně vládnoucí moci. Půjdou dnes lidé (a že jsou na vládu naštvaní) do ulic a svrhnou režim jen proto, že někdo přepadl poštu? Když lupič odzbrojí a zabije policistu, a prohlásí, že to udělal proto, aby svrhnul vládu, bude se k němu levice či odbory hlásit jako k někomu kdo bojuje za jejich názor?
Každý národ má nějaké hrdiny a potřebuje je, protože národní hrdinové národ sjednocují a stmelují. Na takové hrdiny je třeba vzpomínat a jejich činy připomínat. Snaha udělat takové hrdiny z Mašínů národ rozděluje a vzpomínky na jejich činy mě národní hrdostí nenaplňují.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 24 bře 2012 13:59

Jim píše:Neblbni, nacisty v předválečném Německu nikdo neperzekuoval, nezavíral a nepopravoval. Totéž se neděje ani v současném našem státě...
Vykládej to Kájínkovi, kterej sedí jen proto aby nevykecal co ví :wink:
Konec konců i ta dělnická strana, ač z principu nejsem její volič ani příznivec, byla de facto v politickém procesu zakázána. Místo toho aby adekvátně zareagoval na reálnou problematiku na kterou se jediná DS nebála poukazovat, stát raději stranu zakázal už jen z principu že by se mohla časem dostat do parlamentu.

A teď k Mašínům:
Pokud by chtěli pouze emigrovat, nemuseli vraždit.
Ozbrojený odpor proti komunismu by byl ospravedlnitelný tehdy kdyby se s ním ztotožňovala větší část populace, což v roce 1951, resp. 1953 nehrozilo, neboť těch pár lidí popravených v politických procesech s lidmi nemohlo hnout, zvlášť v situaci kdy většina lidí stále věřila tomu že se jednalo o běžný proces s opravdovými protistátními živly. Nelze tedy srovnávat odpor skupiny bratrů Mašínů s odporem partyzánů v době protektorátu - tehdy se jednalo o okupaci země se kterou moc lidí nesouhlasilo.

K samotnému činu vraždy Jaroslava Honzátka (spoutaného, omámeného a poté podřezaného tupým nožem):
Pokud čin budeme posuzovat z civilního hlediska jednalo se o vraždu provedenou obzvlášť zavrženíhodným způsobem.
Pokud čin budeme posuzovat z hlediska bratrů Mašínových, tzn. že byli ve válce, jednalo se dle Ženevské konvence o válečný zločin na válečném zajatci.

Ten kdo tento čin obhajuje, obhajuje i uřezávání hlav amerických vojáků zadržených talibánem v Afghanistánu. A nebo konkurentů a odpurců mexických drogových kartelů, kde ovšem místo nožů používají motorové pily.

Závěrem asi tolik:
V civilizovaném světě příslušník policie (bez ohledu na její označení) který je zabit ve službě, je většinou in memoriam vyznamenán, povýšen nebo obojí.
Jen v ČR se vyznamenání dočká jeho vrah...

A za sebe můžu říct jen tolik: Je dobře že už se 80% skupiny bratří Mašínů za svoje činy smaží v pekle.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 24 bře 2012 15:23

No v porovnání s tím co předvedli komanči třeba s gen. Pikou, p. Horákovou atd. Honzátko o své smrti ani nevěděl, natož aby měsíce trpěl mučení, výslechy a hlad.
Původně jsem to Mašínům velice vyčítal, viz starší texty, no ještě jednou sem to celé projel, a už to nyní tak jednoznačné.
Takže jak jsem psal, chápu je a v jejich situaci bych to řešil stejně. Policisté sloužili režimu a s nikým se nepárali, brali plat za to že nemusejí dojít domů. Pokladník tvrdil, že ozbrojen není a rozhodl být se hrdinou, tak se jím stal.
Smrt je vždy tragickou události, ovšem zoufalá doba přímo nabádá k zoufalým činům, v té době to tu růžové nebylo, čistky v plném proudu, trest smrti za blbost! Takže když odpor tak minimálně stejného ražení. No a z toho plynou dnešní diskuze a plno soudruhů trpí nespavostí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Beaver » 24 bře 2012 15:27

Pardini píše:...ozbrojená levicová skupina přepadne spořitelnu a poštu, uloupí peníze, zabije policistu a při přepadení zásilky pěněz postřílí ochranku...
A ono to ozbrojeným pravicovým skupinám snad dnes prochází ? :) Promiň, ale to srovnání je dost přitažené za vlasy. Pokud dnes levičák, pravičák nebo kdokoliv jinej zatouží žít v jiné zemi a v jiném zřízení, tak má možnost odjet kam chce, kdy chce (pokud ho chtějí oni tam). Tehdy to nešlo. Metoda Mašínů jak se dostat pryč byla dost krvavá a nelze říct, že by to zrovna byl ukázkový příklad toho, jak se má správně emigrovat, ale za daných okolností to šlo velmi těžko udělat nějak jinak (hranice proražené podomácku postaveným obrněným vozidlem a projetí vlakem patřily k těm šťastnějším). Navíc spousta z nás na jejich místě by za A neměla vůbec koule se o emigraci pokusit a za B v situaci, ve které byli, by reagovali nejspíš ve výsledku stejně (radši ze strachu někoho podříznu, kdo se mě snaží prozradit, než se nechat chytit - navíc ss vědomím, že až mě chytí, tak po zádech mě nikdo nepoplácá). Ona to není žádná prdel být v takové situaci.
Alfa 641
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 24 bře 2012 15:29

Tady to probírají, díky konfidentům jim prvý odchod nevyšel a to hned u jeho plánování.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 24 bře 2012 15:30

No, nejsem si jist, jestli subjektivní pohled na dění kolem sebe může ospravedlnit činy jedince. Zrovna tak si nemyslím, že správnou odpovědí na teror je teror, na vraždu vražda a podobně. Nakonec.. i trest smrti jsme zrušili... a teď budem tvrdit, že někdo měl právo někoho o život připravit právě tímto způsobem? To je pokrytectví. Jinak oni neměli strach. Oni přžeci vedli válku...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 24 bře 2012 15:37

Všimni si zajímaví věci, oni několik desítek let stojí za svým a mají stále stejný pohled na věc. Oproti tomu nám se tu priority a pravda mění každé čtyři roky po volbách.
Ta jejich pevnost názoru se mi líbí čím dál víc.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Pardini
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2012 12:44

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Pardini » 24 bře 2012 15:41

Jim nic jiného nezbívá. Je to jediná možnost jak se alespoňve svých očích obhájit.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 24 bře 2012 15:46

No jsou to lidé, co bojují od 13 let, takže asi BU BU BU na ně nestačilo, no a čistky v rodinných přátelích je vyloženě naštvali. No a od toho se odvíjí zbytek událostí. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 24 bře 2012 16:47

edelweiss píše:No v porovnání s tím co předvedli komanči třeba s gen. Pikou, p. Horákovou atd. Honzátko o své smrti ani nevěděl, natož aby měsíce trpěl mučení, výslechy a hlad...
Já osobně bych si to takhle paušalizovat nedovolil, neboť si myslím že na Guantanámu nebo v tajných věznicích CIA to před pár lety asi taky žádná slast nebyla. Potom by nedávalo smysl proč Mašíni emigrovali do USA. Myslím že k mučení při výsleších se dokáže snížit každá vláda.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 24 bře 2012 16:50

To je doložitelné, zdá se že tato praxe se hned tak nezmění. Asi ale bude rozdíl v důvodech, USA tam nemají své občany.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět