strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ecko
Příspěvky: 20
Registrován: 22 črc 2011 18:13

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od ecko » 22 zář 2011 22:59

taky nemam rad takove to vrazdeni velryb,tulenu atd...to je hnus nebo slonu kuli klum a pod....a ani veverky a a jina zviratka treba obyc kos nebo tak tem bych neublizil.....jedine na co bych vystrelil je krysa a holub...skodna co prenasi akorat nemoci...neni to tak davno kdy jich byly mraky kolem popelnic v Bratislave behaly tam v desitkach a to je hnus pak to zautoci na male dite lidi se tam i bali chodit....PS:Vy ochranci zvirat...kdyz se krysam da jed tak neumiraji v bolestech??...to je taky v poradku?neni takze s diabolkou mate problem,ale s jedem ne...ba co vic mel jsem kocku co snedla otravenou mys a pak mi chudak umrela taky...takze takovy je dusledek hubeni mysi a krys dle "prirucky"


AA510 Carbine(mode).177+.22 , Steyr LG 110 Hunting .22 , .177 + FX Cutlas .177
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od PEPAN » 22 zář 2011 23:19

"medzi oci" znehodnotena trofej nehovoriac ze je to zakazany sposob lovu.
to je právě to, maso neva, když je podlitina přez půl žeber, jen když zbydou ostatky na zeď :x kachna plná broků- mňam jen proto že jelita neumí střílet, příp. si neumí tu zvěř dojít. je to v háji mě už to asi bavit nebude
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od bimHObim » 22 zář 2011 23:22

jak ja vam zavidim, kazdy ma v okoli potkany, holuby a jinou verbez. :D . ja sice bydlim v lese, ale veverky mi zerou ze dvou metru a ten muj dvouapullety capart je ma strasne rad :D . srnky primo pod oknem a jezevec uz si tady taky udelal dalnici .

takze sve perverzni choutky ukajim na vosach a mouchach. :D

http://forum.gunshop.cz/download/file.p ... &mode=view
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Tomayo » 22 zář 2011 23:47

jj na online tercich je nejzabavnejsi kdyz na nej sedne moucha :)

Tady je holubu, vrabcaku, kosu, spacku hafo ...ale je to zakazany :) vcera jsem pozoroval puskohledem nejakyho ptaka se zvlastnim zelenym perim a cervenou prouhon na hlave...takovy pronikavy kriklavy zvuky delal ..nikdy jsem ho nevidel...co to bylo? Rikal jsem si, jestli ho mam vyfotit :D



uz vim http://www.ptacisvet.cz/index.php?brows ... a+zelen%E1 nadherny ptak a dost veliky
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kesi » 23 zář 2011 05:10

Sharpshooter CZ200 S píše:Asi mě do toho nic není, ale co vykonáváš za práci, že z noční dojdeš ožralej? A nebo jsi se stihl ožrat až po návratu ze zaměstnání? :lol:
Pekař. Po cestě domů je takovej útulnej pajzl... :D

A pokud jde o tu střelbu do živého, tak jsem rozhodně nechtěl nikoho moralizovat, každej máme svůj rozum.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Tobbi » 23 zář 2011 07:28

...Tak žlunu rozhodně nestřílej, je užitečná :!:

Z vlastí zkušenosti vím že kočky nezabíjejí jen z hladu. A nejstrašnější metla pro revýr je, když se usídlý dva páry výrů velkých blýzko sebe. Navzájem si vybíjejí loviště. Po takovím masakru v sezoně 1998/1999 zůstali asi 3 zajíci a půlka srnčat. Zabitý a nechaný jen tak...
Ale nejduležitější je vědět kdy nevystřelit! 150-200 metrů není myslivecká vzdálenost, jedině liška a vrána za to stojí :!:

Už se těším v neděli do kukuřice na čuníky :mrgreen:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
HonzaH83
Příspěvky: 414
Registrován: 23 led 2010 12:38
Bydliště: Rybnice - západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od HonzaH83 » 23 zář 2011 09:56

Trocha šťávy na opřenou desku a brzy je do čeho střílet. Možná to přijde někomu trapný, ale mě potěší když trefím na 25m vosu. Nejsem žádnej střelec, ale tohle je ve své podstatě velice užitečná věc. Prostě mrtvá vosa, dobrá vosa. Jestli teď vyrukuje nějakej zvířecí milovník že je to hrozné, tak to už je na pováženou :twisted:
!!! STŘÍLÍM BLBĚ, ALE RÁD !!!
SLÁVIA 631
HW97 KT + Sightron MilDot

https://pera-honza.cz/
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Annifry » 23 zář 2011 09:59

Tak konečně pátek - dneska se bude střílet opička. :lol:
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Toky » 23 zář 2011 10:00

Práve rozmýšľam, že u nás v Košiciach som vrabca nevidel už aspoň desť rokov - samé holuby - po tých strieľať netreba, tie sa mocú pod nohy, stačí ich zašliapnuť. A havrany. V košických parkoch sú ich mraky, serú ľuďom na hlavy - ale majú nejaké svoje cestičky, niekedy ich človek nevidí celé týždne, potom sú ich všade hromady. Je zaujímavé ako sa naučili (aj s vranami) zhadzovať orechy na prechody pre chodcov - počkajú kým nejaký človek alebo auto orech rozdrví a prídu si to vyzobať.
Ináč havrany sú kúl, v našej zoo je jeden čo hovorí takým zamatovým hlasom Franka Sinatru "Aaahooooj!" a desí tým návštevníkov. :mrgreen:
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od 67. » 23 zář 2011 10:10

:lol: Chlapci,chlapci...potkany treba jednoznačne tlmiť,nakolko roznášajú mnoho chorôb,napríklad po jednej z nich slepnú kone,ktoré prišli do kontaktu s ich exkrementami.TO:Toky:na tvoju otázku ohladne zákonnosti:zlodej je ten,koho chytia... :lol: :lol:
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od RZ CZ » 24 zář 2011 14:31

Pro všechny,kdo mají rádi přírodu.Je to tak parádní ukázka lovu orla,že se musím podělit.Doporučuji zapnout zvuk.Admin ať mi promine,že je to mimo téma.
http://www.zvraceny.cz/video/44299-orel-pri-lovu/
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kesi » 24 zář 2011 14:55

Dokonalost sama, musel jsem to dát na plochu jako odkaz, mělo to doma totiž velký úspěch. :roll: A gratulace k nové větrovce deštivá bouře. :D
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od OneTouchy » 25 zář 2011 18:31

skusal niekto pri love vlozit diabolku naopak? dnes som strielal do plasteliny a diera bola o dost vacsia...najlepsie ucinky mala diabolka,na ktorej som narezal suknicku ziletkou na 4 casti do hlbky 1mm...skusal som narezat aj cca 2-2,5mm,ale skorej sa rozpadla...ked som diabolky vlozil naopak bez narezania,tak nic moc oproti tym narezanym...odporucam vyskusat...akurat presnost je horsia,ale na 10-15m nie je problem trafit ciel velkosti jabka...
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od markr.5 » 25 zář 2011 19:27

diabolka dum-dum :wink:
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Warthog » 25 zář 2011 20:31

Abych to shrnul - kdyby mě stál náboj šest Euro, tak:
1. Mám na to, občas zajdu na střelnici potrénovat abych pak nestřílel jak debil
nebo
2. Nemám na to a tedy:
a) koupím si zbraň na levnější střelivo
b) zvolím si úplně jinou zábavu, přiměřenější stavu mé peněženky

Nějaké trofeje mě moc nezajímají - nikomu svůj postoj nevnucuju, ale osobně bych střílel jen po tom, co škodí nebo po tom, co chci sežrat. Třeba takový strakapoud je moc pěkný vogel a v lese bych mu nikdy neublížil. Ale když jsou na fasádě čtyři díry o průměru 15 cm a tři měsíce nenásilných pokusů odstrašení podle rad uznávaných ornitologů jsou bez výsledku, tak majiteli nemovitosti rád zapůjčím větrovku, ať si to se strakapoudem vyřídí.

I potkany nebo myši se snažím střílet čistě bez trápení, ale když se to někdy nepovede, tak brečet kvůli tomu nebudu. Když ho žere kočka nebo dravec, nebo když umírá na otravu, taky to není dvakrát humánní.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět