Nova CZ SP-01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 31 kvě 2006 11:03

Pokud jde o SP 01 Tactical - vlastním ji, tak mířidla jsou opravdu original TRU DOT od fy Meprolight


Rebel

Dotaz

Příspěvek od Rebel » 31 kvě 2006 12:15

Na kolik by vyšly tritiová mířidla na 85 combat díky. Mám tam stavitelné mířidla ale změna je život ... :D
gewarosse
Příspěvky: 42
Registrován: 11 dub 2006 11:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » 28 čer 2006 23:05

Jak se u SP-01 hýbe s hledím?
gewarosse
Příspěvky: 42
Registrován: 11 dub 2006 11:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » 29 čer 2006 17:25

To nikdo nikdy nenastřeloval čezetu????????
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 čer 2006 17:41

Jak by se asi mohlo hýbat s hledím když je v rybině......přemýšlej


kus dřívka a kladivo Tvůj problém vyřeší, pokud nehodláš osadit pistoli stavitelnýma mířidlama....
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 čer 2006 18:36

Doporučuji nejdřív hledí načoudit (sakra, jde to, když je to to tritium?), nebo prostě udělat nějaký povrch (třeba tedy křídou), kam lze škrábnout špendlíkem čárku - aby bylo vidět, zda a o kolik se hledí hnulo. :shock: No a místo toho dřívka bych doporučil mosaznou tyčinku (já používal krátký, 6 mm silný mosazný svářecí "drát"). A posunovat "vofafrně" - já (při nastřelování ČZ50 - ta má krátkou záměrnou) popojížděl jen o tloušťku toho škrábnutí.
Na nějakém jiném threadu bylo zdůrazněno, že i u pistole má veliký vliv správně zaujmutý postoj (u pušky se říká, že "hlaveň střílí, ale poloha trefuje!") a správné držení.
Než bych s tím hledím začal hejbat, ověřil bych v první řadě tohle a abych si byl opravdu sichr, dal bych to do ruky nějakému dobrému střelci :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 čer 2006 19:48

To, co říká Fantan je pravda. Takže pokud při střelbě zbraň střílí na jedno místo, jenom ne do středu, pak to může bejt očima (hlavně když nosíte brejle) a je potřeba korigovat.

Já jsem si udělal rysku špendlíkem na obou stranách. Dá se poznat o kolik se fledí pohnulo. No a přes mosaznou tyčku kladívkem poklepat. OPATRNĚ! Desetina milimetru posuvu znamená asi 4cm na 25 metrech (podle délky záměrné).

Dřívko bych nepoužíval. Drolí se.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 čer 2006 19:55

HanuIV: musíš použít kvalitní dřívko :D

Ne vážně, jde to, ale s tou mosazí se asi bude pracovat líp.

Tak mě napadlo, nedal by se použít nějakej stahovák......něco podobnýho čím se stranově šteluje muška u sa 58?
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 29 čer 2006 21:03

mosaz, dural či hliník jsou na houby, nachávají na černění těžko odstranitelné šmouhy. Lepší je špalík z tvrdýho dřeva či silonu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 čer 2006 22:07

Kvalitní výrobce zbraní Sig pro své zbraně vyrábí nástror zvaný Sight Pusher. Problém je cena, která je asi 190 USD. Takže se používá v těchto krajích něco (mosazná tyčka, nebo kus silonu - jak tu kdosi navrhoval) a kladívko. Závěr se sundá, dá se do svěráčku (je potřeba ho obalit buď hrubou látkou, nebo něčím podobným (můj puškař používá velmi jemný smirek) a opatrně zatáhne. No a pak se ťuká.

Podobné zařízení jako vyrábí Sig prodává firma Brownels.
Přílohy
detail-sigsauer-sight-pusherbig.jpg
Sigův SightPusher. Umožňuje posunování jak mušky, tak hledí. Jsou dvě verze: pro kovové modely a plastové modely. Cena je cca stejná...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 30 čer 2006 16:55

To all
Chci upozornit na jednu věc. Pokud chcete tritia zničit tak poklepy přes dřevo, a jiné materiály je zaručená cesta. Bohužel bez nějakého pusheru se neobejdete. Již jsem viděl několik zničených Meprolite mířidel. Tritium je vsazeno do kovu ve skleněné baňce a ta klidně praskne díky otřesům. Vzhledem k tomu, že jsem měnil mířidla nezbylo mi nic jiného než koupit od Brownellse PI 500 za 170 USD. Jinak pokud chcete kvalitu a věčnost tak přímo od Mepra je udělátko velice dobré leč cena 500 USD plus cena pro nástavce je nějak mimo normální dosah. Vzhledem k tomu, že CZ SP 01 Tactical používá Mepra tak je lepší buď použít přípravek na mířidla, než do tohu bušit. CZ pak reklamace neuznává a cena je dost veliká. Jinak v SPčku jsou mířidla dost silně zalisovaná v rybině tak je více než pravděpodobné že se údery zničí.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 30 čer 2006 17:09

Každý SPčko z fabriky má tritia???
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 30 čer 2006 17:10

Už sem to našel na stránkách...má :)
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 01 črc 2006 00:35

pro : richard z

Ještě k tomu pánovi ze zbrojovácké prodejny .. jmenuje se p. Moštěk.
Nějakou tu dobu makal na montáži kde kusy skládal a lícoval hlavně.
Tak tomu bude trochu rozumět:-) :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 15 zář 2007 09:47

tak jsem si všiml že sp01 a sp01 shadow mají rozdílné rámy,kdo by to byl řekl
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět