Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od chramst » 07 úno 2011 22:21

Tak se mi zdá, že to je ne jenom o střelbě, ale skoro jak v poslanecké sněmovně. Co tak udělat nové ministerstvo třeba dohadů...


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 07 úno 2011 22:50

Tome, vážím si tě jako rozumnýho člověka - nechce se mi tady v tom listovat, abych ti našel formulace z doby, kdy se mluví o tom, jak se tato kategorie zakládá pro střelce, kteří mají BĚŽNOU českou malorážku, kterou nemohou konkurovat terčovým zbraním. Věřím, že pochopíš, že natrhnout (jak uvádíš) prdel někomu, kdo má vymazlenou 456, s obyčejnou břízou, je stejná náhoda, jako výhra ve sportce. Stejně tak jako víš, že bez zkušeností uvedené úpravy nezvládne ani manuálně sebezručnější začátečník. Vzpomeň si na svoje začátky a na chyby, kterých ses dopustil jen z neznalosti věci. Tahle kategorie byla jablkem sváru, proč jsem se rozhádal se současnými organizátory MaO a bohužel její vývoj tímto směrem jsem předpokládal. Dokázal bych pochopit, kdyby "hvězdy" ktg. unlimited vzaly "klasické" malorážky (chceš-li 456) s minimálními úpravami a postavili (v tomto případě položili) se na čáru vedle "začátečníků" se souměřitelnou zbraní. Pak by měla Classic cenu a pro "začátečníky" by byla dostatečnou motivací. Ale nechápu, proč střelci s velmi vysokou střeleckou úrovní ještě musejí zvyšovat svůj náskok pro nováčky často neuskutečnitelnými úpravami.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 08 úno 2011 00:07

Harp-poslal jsem Ti k tomuto SZ
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 08 úno 2011 00:49

Řekl bych že v případě nahrazení stávajícího úderníku u 456 titanovým by se dosáhlo ještě další zkrácení reakční doby se všemi kladnýmy dopady na přesnost.
Naposledy upravil(a) navip dne 08 úno 2011 11:28, celkem upraveno 1 x.
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kubis » 08 úno 2011 10:32

Sorry ale já si myslím že to je pěkný facan do obličeje těm, kteří si mysleli že s obyč vybavením je kategorie "klasik" to pravé. Nejdříve tato kategorie vznikne aby si přišli zastřílet s šanci na umístění i "sváteční" střelci s běžnými českými zbraněmi a teď zjistíš když nemáš vytuněný special pokud možno od puškaře (sorry ale sportovcovy úpravy si obyč střelec nedovolí) tak můžeš tak akorát i v této kategorii tak koukat. Sportovec neporušil žádné pravidla, on pouze hned od začátku sestřelil koncept kategie "klasik" a důvod proč vznikla.
PS: spošťák ZKM a CZ není stavěný na takovéhle cvakání pružinky jak popisuje sportovec bez ztráty pádové bezpečnosti.
Pokud se to neuděla s "citem" který bez praxe málokdo má, tak ty půšky pak střilejí už jen když se postaví na zem. Pokud se takovéto rady dávají ostatním na potkání jako cestu k úspěchu, tak přeji soutěži málo "postřelených".
Zajímalo by mě co se stane se sportovcovou ZKM když s nataženou klepneš o podlahu?
Naposledy upravil(a) Kubis dne 08 úno 2011 12:18, celkem upraveno 2 x.
Kubis
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 08 úno 2011 10:36

Dobrý den pánové,

nám dlouhodobě neodbytný pocit, že se pravidla upravují podle toho, co jistí jedinci mají za úpravy na stávajících flintách, tak aby se do dané kategorie vešli se svými mazlíky - viz. pan Sportovec! Pokud se udělají vyjmenovaná vylepšení, rozhodně se nejedná o tu samou flintu jako na začátku! To je snad každému jasné.

Dále bych se rád zeptal, jestli se neuvažuje o narovnání pravidel unlimited pro pušky se zásobníkem a pušky z lůžkem (A1913 a A1907Rep.). Je zřejmé, že pušky s lůžkem jsou diskriminovány, protože majitelé zásobníkových verzí si nabíjí před započetím položky. Aby došlo k narovnání šancí, měli by Rep. buď nabíjet během položky, nebo střílet s použitím lůžka závěru, který je k puškám dodáván, nebo nestojí svět, jako je to u ostatních terčových pušek. Během sledování změn pravidel je evidentní, že k nim dochází souběžně se změnou vybavení tvůrců pravidel (výměna Suhl 150 za A1907Rep. a podobně).
Chápu, že některým to „nevadí“, ale jistě se najdou i někteří, co k tomuto způsobu výhrady mají, protože se chtějí účastnit soutěže, kde mají šanci na vítězství bez čekaní na to, jestli se zvýhodnění náhodou špatně nevyspí!
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mari » 08 úno 2011 13:30

Nechápu co vidíte na sportovcovo úpravách nadlidského,nebo finančně náročného.Klasik je podle mne kategorie,kde ti stačí levná zbraň, kterou nato aby jsi mohl nastřílet solidní terče je nutný ji dát to co potřebuje. Ta zbraň je z levnějších protože nemá např. spoušť jako dražší terčové speciály.To je zrovna jedna z věcí co potřebuje zlepšit.
Koupit si tři pružiny v ceně 20 kč a zkoušet kráti,přeleštit ozuby a odlehčit úderník zvládá snad každej trochu zručnej člověl.Nikdo zde nemluvil o titanovym úderníku, stačí pouze odlehčit. Bezpečnost zbraně je dostatečná a opravdu se nemusíš bát s ní bouchnout,nebo rychle zavřít závěr. Tohle se děje,když neuměl veme pilník na ozuby,to zde ale taky nikdo nedoporučuje.
Sportovec se zde snaží poradit nováčkům,ještě před sezónou,aby se alespoň zbraní blížil k zaběhlym střelcům a vy ho tu začnete pronásledovat jak inkvizitoři.
Osobně mám tyto úpravy udělaný taky, nic se nezměnilo na bezpečnosti zbraně,náklady byly minimální,ale dosažený zisk byl maximální. Některé úpravy jsem měl dokonce dřív,než sportovec a to opravdu nejsem žádný puškař,kterým se tu pořád oháníte.Pokud vím,tak sportovec taky nemá žádný puškařský cech,ale pouze snahu a nadšení si pomoci na koleni.

Jsem nováček a chci začít tento rok v lize a po shlédnutí terčů a vyzkoušení je nastřílet s obyč břízou zjistíte,že je to pekná fuška s velkou náhodou a přestane vás ihned bavit dávat minely. Proto člověk začne ladit. Neříkejte mi že by vás bavilo střílet s břízou půl závodu minely.Nato aby jste si to užili by vám nezbylo nic jinýho,než koupit dražší,lepší zbraň. Tahle kategorie vám ale dovolí s běžnější zbraní se zúčastnit závodu s uspokojivym výsledkem.
Ten kdo přijde na první trénink,nebo závod s právě vybalenou běžnou čízou,nebo jak říkate s nějakou břízou hned zjistí co ta zbraň potřebuje,aby střílela stejně jako jiné zbraně stejné kategorie,které jsou na startovní čáře.Kdo,ale nemá zajém nic ladit a chce střílet zbraní za pár korun,tomu nezbývá než se věnovat nějakým jiným soutěžím jako je kulovej čtyřboj,nebo něco obdobného.
Osobně si ale nemyslím,že vše je ve zbrani. Moji mám vyladěnou stejně,jako sportovec,nástřel má minimálně stejný,ale v závodech se naše skóre diamtrálně liší.Je zde totiž další předpoklad úspěchu a to jsou zkušenosti. Vzít si do ruky svou zbraň a jít si zastřílet,nebo ji vyladit do použitelného stavu je tedy určitě lepší,než zde kritizovat a napadávat snahu někoho,kdo chce pomoci.
Mimochodem kritiky a urážek je na tomto vlákně víc než rad a to opravdu žádnýmu nováčkovi nepomůže.Přidávat sem víc věcných názorů a méně kritiky by nováčkům pomohlo jistě víc.
Na hádání :evil: by to zde chtělo založit nějaké nový vlákno,neco jako MaO ring :lol: .
Naposledy upravil(a) mari dne 08 úno 2011 13:51, celkem upraveno 1 x.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 08 úno 2011 13:49

Svůj předchozí příspěvek jsem myslel jako třešničku na dortu k téměř dokonalému výše zmíněnému Klasikovi.
Pak mne napadlo že podle pravidel lze i zkracovat hlaveň,ale není řečeno z které strany.Tak že nic nebrání zkrátit hlaveň u závěru a nechat si udělat dokonalou ,souossou komoru s přechodovou částí přesně na konkrétní typ nábojů jako to mají američtí BR střelci.
To by teprve byl pořádný nástroj na natrhávání pr...e soupeřům a dobrá inspirace co si mají pořídit. :wink:
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mari » 08 úno 2011 13:55

No jestli ti výrazně pomůže nová komora na zbrani,která má konstrukčně nedořešený spoušťák to teda nevim. Pokud vemeš solidní náboje lítají víceméně stejně všechny.Jelikož na soustřelu kolem 10-12 mm toho s touto spouští už moc nevyřešíš. Jistě to pomůže,ale celek je vždy tak silný jako jeho nejslabší článek.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 08 úno 2011 14:08

kodiak-to je právě to,že "máš pocit". Já mám taky pocit a neříkám ho,protože by ses mohl urazit.. Pořád mně nepřestává fascinovat jak lidi ,kteří tutu disciplínu vůbec nestřílí a ni je v podstatě nezajímá a neznají dění v MaO,pořád rejou a zaručeně "vědí", že celá soutěž včetně lidí kteří jí střílí, stojí za hovno. To,co vědí je jen to,co jim kdo nakecá. Jsou lidí,(moc jich opravdu není) kteří MaO zkusili,moc se jim nelíbila,tak ji prostě přestali střílet a našli si jinou. To je OK. Pak jsou tací,kteří to střílet nikdy nezkusili ani se nepřišli třeba jen podívat ale o to víc kritizují a haní.
Kdo byste chtěli MaO zkusit,tak se přijďte třeba jen podívat a udělejte si vlastní názor.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 08 úno 2011 14:23

No správně jsi na začátku napsal že jsi začátečník a proto tě omlouvá že netušíš jaký vliv má optimálně vyrobená komora a přechod na přesnost,já o tom vím trochu víc a proto jsem to uvedl jako trochu absurdní příklad jak se lze díky pravidlům vzdálit původní myšlence.Právě omezení úprav a minimální odpor spouště např.0,5kg by startovací čáru velmi srovnal.

mot- já se několikrát zůčastnil,měl jsem výhrady,byl jsem u počátku myšlenky na Klasika a právě proto jak dopadla pravidla se neúčastním. :(
Naposledy upravil(a) navip dne 08 úno 2011 14:31, celkem upraveno 2 x.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 08 úno 2011 14:27

Pokud se nemýlím, tak Clasic vzniknul kvůli tomu, aby přilákal nové zájemce o MaO. Pokud jsem něco v tomhle přehlédl, tak se omlouvám! Bylo to snad vyčleněno pro flinty CZ a podobné.
Každé "tunění" takové pušky odporuje původní filosofii! Debaty o tom jaká úprava se dovolí jsou zcela zcestné, každý kdo má potřebu tunit a vylepšovat, má spoustu příležitosti v UNL, kde se může realizovat a nemusí si kupovat na to hnedle Anču.
Nabízí otázka proč obhajovat podobné úpravy, majitelé vytuněných flint si snad potřebují namasírovat ego? Nebo z toho snad chcete udělat další Unlimited jen s tím že se bude jmenovat Clasic?

Poprosil bych jestli můžeme dostat opověď na otázku:
Dále bych se rád zeptal, jestli se neuvažuje o narovnání pravidel unlimited pro pušky se zásobníkem a pušky z lůžkem (A1913 a A1907Rep.). Je zřejmé, že pušky s lůžkem jsou diskriminovány, protože majitelé zásobníkových verzí si nabíjí před započetím položky. Aby došlo k narovnání šancí, měli by Rep. buď nabíjet během položky, nebo střílet s použitím lůžka závěru, který je k puškám dodáván, nebo nestojí svět, jako je to u ostatních terčových pušek. Během sledování změn pravidel je evidentní, že k nim dochází souběžně se změnou vybavení tvůrců pravidel (výměna Suhl 150 za A1907Rep. a podobně).

To Mot - Nemyslím, že cokoli z toho, co jsem napsal by bylo mimo mísu! Přes to že jsem i dost vznětlivá povaha, tak se snažím psát slušně a ani nepřemýšlím o tom, že bych psal nějaké soudy k tvé osobě, přes to že názor mám už dlouho. Poprosil bych o to samé z tvé strany! To že nestřílím MaO neznamená, že mne nezajímá a vzhledem k demokracii, která by na foru měla panovat, tak se vyjadřuji.
Myslím, že zájem o pravidla této soutěže se nemám jen já, ale každý podobný příspěvek budí reakce, které můžou zlepšit povědomí o soutěži a úskalích, které vznikají. Názory nezainteresovaných vždy přinášejí jiný pohled, který je přínosem, tak proč ty výšně?!

Ps.: To že jsem se nepřišel ani podívat je lež, loni v březnu jsem v Novolesích byl, proto bych si vyprosil podobné soudy!
Naposledy upravil(a) Kodiak dne 08 úno 2011 14:52, celkem upraveno 2 x.
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kubis » 08 úno 2011 14:44

Mari, názor si každý udělá sám. Bohužel se kategorie "klasik" uhnula už od začátku směrem ke kategorii ZKM unlimited/ nebo k celkové Unlimited, kde si člověk jako například já s obyčejnou 452/453 neškrtne.

Tyto vytuněné ZKM klidně můžou skoro konkurovat zbraním v unlimited, tam taky nepotřebuješ drahou flintu jak ty argumentuješ že je důvodem vzniku kategorie, ale stačí či pořádná terčovka ala SUHL 150 s puškařskýma úpravami. V tom případě nechápu smysl existence této kategorie "klasik" anebo radši "ZKM v tuningu".

PS: pokud bez zkušeností tu pružinu spouště postupně odstřiháváš jak psal sportovec tak si na dobré cestě to přehnat a pak ti puška střílí na klepnutí.
Kubis
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mari » 08 úno 2011 14:56

To že jsem začátečník je jistý,ale pouze v MaO. Neznamená to, že mám mokrý zp a umím sotva nabíjet flintu. Vyzkoušej si ale dát zkm do zákluzový nastřelovací stolice a uvidíš rozdíl v nástřelech oproti tomu kdy střílíš z ,,ruky,,. Rozdíl v nástřelech určitě není způsoben vlivem komory,nebo hlavně.Velkou roli tam hraje lidský faktor,zbytek je ve velké míře spoušť.
To že zbrani pomůžeš zlepšit nástřel o desetiny ihned dementuješ zbytkem celku.
Divim se,že třeba nepřekomoruješ a nedáš beding na nejaky Norinco? Třeba budeš mít nato střílet i unl.
Je to asi uplně stejný jako používat vysokooktanový benzin ve favoritu.
To že dáš limity určitě narovná čáru,ale koho by bavilo míjet vlivem konstrukce zbraně. Neumim si představit sřílet třeba kolečka s pul kilem.
Navíc sehnat zkm do který nebude šáhnuto je docela oříšek. Už před 50ti lety věděli,že zbraň potřebuje doladit aby střílela.Je to to samy jako ruský zbraně.
Rozdíl v kategoriích vidím dost o financích.Klasika zvládáš za pár korun,unl už chce víc. To je ta otevřená brána do MaO
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mari » 08 úno 2011 15:00

To Kubis:
S tou pružinkou musíš laborovat. Je lepší si koupit aspoň dvě a k dobrýmu cíly určitě dojdeš. Jen to chce si k tomu na chvili sednout a pak zkoušet dál na střelnici.Nemáš co zkazit, originál si schovej a kdyby ti pokus nevyšel můžeš ji vrátit.
Odpovědět