Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 30 pro 2010 09:08

Navip : Marimu nic vysvětlovat nemusíš je to dlouholetý střelec LM. Moji SkoroAnči se neboj je to pořád jenom 456 ale můžeš si to s ní rozdat už 8.1. 2011 v H.K. Střílení není jenom o spoušti ale to ti vysvětlovat nemusím, vždyť střílíš vlastně déle než já.


navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 30 pro 2010 16:45

Pouze jsem marimu zdvořile odpověděl,jak je mým zvykem, na položenou otázku.Nevěděl jsem že jsi jeho mluvčím a že to mám dělat přes tebe sportovče :wink:
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 pro 2010 16:57

Pánové, pánové....
zítra jest poslední den v tomto roce, popřejme si vše nej a mysleme a pišme pozitivně.

Všem střelcům přeji jisté zásahy v roce 2011.
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 30 pro 2010 17:07

Navip : jen jsem ti zdvořile napsal, že Mari je výrazně dál než tvé míněné rady. Jinak jsi toho zatím víc napsal než nastřílel v MaO. Pokud nemáš přínos pro MaO svoji startovkou či jak vylepšit flintu pro tuto soutěž, změň prosím téma.

Díky ....
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 30 pro 2010 17:22

Jako mali kluci.. :lol:

Pridavam se k Michalovu prani.. vsem preji do noveho roku pevne zdravi, nervy a ruku..
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 30 pro 2010 17:39

Pokud se nemýlím tak jsem do tématu vstoupil díky tvému povzdechu že na nové spoušti nemáš doraz propadu.A pak už jsem jen odpovídal na dotaz SW,tvoje a další.Co víc k tématu by mělo být než vylepšování zbraně pro danou disciplínu?Tu úpravu jsem dělal pro jinou disciplínu,MaO se neúčastním mimo jiné proto, že můj zrak a fyzické možnosti po těžkém úrazu mi nedovolují být konkurence schopným a navíc malorážková střelba je na okraji mých střeleckých zájmů.Nijak jsem se neurazil a přeji tobě i ostatním v MaO v příštím roce ať se daří.
A napomínání nech na moderátorech a administrátorech. :D
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 30 pro 2010 18:20

Dekuji za napomenuti :). Jinak nechapu proc sem pises, kdyz malorazky jsou tvym okrajem zajmu :).
Dnes jsme byli trenovat pri minus deseti a zadna slava. Dvacet ran nez to zacalo litat a stacila 5min. pauza pro flintu a opet muselo probehnout pet ran, nebo s tim pocitat a premirovat. Jsem zvedavy na pristi sobotu, bude to zabavna zkusenost.
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mari » 30 pro 2010 18:37

navip:Bohužel jsem se zde nevyskytl nějaký den a nemohl hned reagovat na tvůj příspěvek a předběhl mne sportovec, ale jinak jsi ve svém, příspěvku přetlumočil vše co jsem napsal v předchozím příspěvku. To, že se propad spouště reguluje kvůli tomu aby jsi si nestrhl ránu, to by zde na tomto vlákně měl snad vědět každý. To, že propad většina lidí nastavuje na minimum je, také celkem běžná věc a psal jsem to také v předchozím příspěvku, kde zmiňuji krajní hodnotu propadu. Tím jsem myslel krajní hodnotu,jako nejmenší. Pravda: je i krajní hodnota, kdy je největší propad,ale to si myslím není řešení problému. :D
Jinak já byl zkoušet trénovat před 27. stojáka a taky žádná sláva. Mráz dělal hodně, bylo nějakých -8 °C.
Pitrys
Příspěvky: 51
Registrován: 16 říj 2009 18:38
Bydliště: Ostrava

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Pitrys » 30 pro 2010 18:44

navip: Je to marný, je to marný, je to marný. Někteří zde často přítomní egocentričtí jedinci nejsou schopni změnit své chování. A navíc - proč by to dělali, když sami vědí všechno nejlépe a jsou tedy povoláni jiné poučovat?
Naposledy upravil(a) Pitrys dne 30 pro 2010 19:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 30 pro 2010 18:55

mari -Přestože jsem se už několikrát zařekl,že už nikdy nepůjdu na střelnici v mrazu zase jsem podlehl Sportovcovu lákání. :D Při odchodu ze střelnice jsem se zařekl znovu. Při teplotách -5 nebo dokonce -10 jako dneska,je to jen plýtvání náboji.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 30 pro 2010 19:08

Nelaborovali jste nekdo nahodou s nejakym "thermo" boxem na naboje, ktery by drzel strelivo pri konstantni teplote (rekneme +15st) i v mrazu? Ja zkousel krabicku vyplnenou polystyrenem, s vnitrnim teplotomerem, pri jednom zimnim BenchRestu. Naboje byly po celou dobu zavodu v teplote od cca 20st az do cca 10st .. ale vysledek nic moc, stale to nekam cestovalo. Asi by to chtelo vylozene termostat a nejaky regulovatelny zdroj tepla, aby se teplota nemenila vubec.

No uvidime osmeho, podminky budou pri soutezi pro vsechny stejne .. nejak se s tim popereme :wink:
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Hungry » 30 pro 2010 19:11

sportovec píše:Jinak nechapu proc sem pises, kdyz malorazky jsou tvym okrajem zajmu :).
navip píše:Pokud se nemýlím tak jsem do tématu vstoupil díky tvému povzdechu že na nové spoušti nemáš doraz propadu.A pak už jsem jen odpovídal na dotaz SW,tvoje a další...
Zkus prostě jen číst, co jiní píšou... ;)

Všem MaOistům ostré oko a pevnou ruku v roce 2011!
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od navip » 30 pro 2010 19:28

SW - Velmi přesný termostat má každý sebou :wink: ,drží teplotu 36,5 C, a tak krabička v náprsní kapse bundy udržuje teplotu docela dobře.Je pravda,že se to hodí spíš na velké puškové náboje než na malorážkové,ale lepší,než nic.Bohužel náboj .22LR má malou teplotní kapacitu,a tak důležitější než teplota náboje je teplota nábojové komory a doba po kterou je náboj v komoře.Ta informace je pro ty co to neví,nebo si to neuvědomí a ne pro ty poučené.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 30 pro 2010 19:44

Já si to myslím taky. Dneska bylo krásně vidět na terči,jak se každou další ranou zásahy "zvedají" , jak se hlaveň ohřívá až asi po sedmé ráně se dostaly tam kam měly. To byla přestávka asi pěti minut,potřebná k výměně terče. Nechci to vidět 8.1. v HK na závodech,jestli bude pořád taková zima a budu střílet třeba až v druhý rundě
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Shiva » 30 pro 2010 20:07

Teplota naboju jako takovych, pri soutezi je daleko mene rozhodujici pokud je stabilni. Udrzovavni naboju v teplote jine nez je teplota hlavne je naopak kontraproduktivni, protoze jak napsal Navip, naboj je moc maly aby si svou teplotu udrzel.
Daleko dulezitejsi je teplota hlavne a komory. I pri beznych teplotach (15-25) se pri malorazkove strelbe doporucuje pravidelny rytmus strelby (ca 30 sek.) aby si hlaven udrzela stejnou teplotu. V BR strelbe, kde se ceka na urcite povetrnostni podminky, se to resi strelbou do nastrelu apd. U velkoraze je dost casto videt ruzna termo udelatka na hlavni ci primo v hlavni.
Pokud ma munice konstantni teplotu, tak bude strilet sice jinak nez za jine konstantni teplote, ale stejne. rozptyl (zvetseny) diky jine rychlosti, je potreba doladit tunerem a odpalenim naboje v co nejkratsim a pravidelnym casem co je naboj v komore (malorazka).
U velkoraze kde neni moznost prebijeni primo na strelnici dle lokalnich podminek (vzdy pri kratkem BR tato moznost je) se toto resi volbou prachu ktery je hodne teplotne stabilni.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět