Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
selub

Příspěvek od selub » 03 čer 2006 18:05

Když mám zlomenou hlaveň, tak se nehýbe, musím to malou silou zaklapnout. Myslím si, že by to mohla být ta pružina, co psal Kubajzzz ( nevím kolik z, s tou pěknou kočkou). Zítra to zkusím rozebrat. A v pondělí možná do servisu.


HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 03 čer 2006 18:42

selub píše:Když mám zlomenou hlaveň, tak se nehýbe, musím to malou silou zaklapnout.
Tak tohle jsem nepochopil... :?
selub

Příspěvek od selub » 03 čer 2006 19:09

Hlaveń se volně houpala, když byla zlomená, teď drží , musím ji opravdu překonat malou silou do zaklapnutí a i přitom slyším, že to jde zase přes pružinu. Zkusím vyměnit tu pružinu, snad to bude tím. Do toho servisu se mi moc nechce. Je to moje blbost, že jsem to takto spustil, už to vím. Ale stát se to může, i když člověk nechce.
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 03 čer 2006 20:24

Však jasan, žadny učeny z nebe nespad... No tu pružinku vyměň, pokud je křivá, pokud na ní nebude nic okem znatelného, tak ti to stejně nepomůže...
mira
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2006 22:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od mira » 03 čer 2006 22:23

Ahoj, su na fóru poprvé, takže jestli sem něco zvoral, takk mě prosím Vás hned nekamenujte :) .
Ale proč píšu.Čet sem posledních pár příspěvků o té 634 a jejím rachtání. Psals tam, že jsi zmáčkl spoušť, když byla sklopená hlavěň. Jak moc byla zklopená?Úplně, částečně nebo byla před uzavřením? Pokud byla hodně zklopená, tak spíš něž na pružinu to vypadá na rozklepanou napínací páku.Ta pružina má velkou sílo takže je možný, že konec té páky rozklepla(nebo třeba i trouchu ohla)-v tom případě by rozklepanej konec mohl při napínání přeskakovat po závitech nebo jen pružinu vyhnout a ta by pak zase mohla klouzat po stěně pístu nebo pozdra. V tom případě by mohlo stačit zpilovat rozkleplej konec, eventuelně narovnat celou napínací páku.
Až to budeš mít rozebraný, tak zkus na ten konec páky mrknout a uvidíš.
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 03 čer 2006 22:26

S tou poškozenou pákou mě to taky napadlo, ale těžko soudit tak na dálku... No a myslím, že ta hlaveň byla zalomená komplet, jinak by snad ani problem byt nemoh :wink:
selub

Příspěvek od selub » 04 čer 2006 10:40

Tak je maličko nepravidelná pružina. To plastové vedení pružiny pístu je na kroužku naprasklé, ale to by asi nemělo vadit? Ten plast se mi tam moc nelíbí.
selub

Příspěvek od selub » 04 čer 2006 15:02

Tak konečně to mám funkční a už nemusím otravovat. Byla ohnuta ta napínací páka. Musel jsem ji srovnat po celé délce a ještě zbrousit u pružiny. Díky všem za pomoc.
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 04 čer 2006 15:07

To je fajn, ale to vedení pružiny je taky dost důležité... :wink:
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

pružina tej 634

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 04 čer 2006 20:19

Pružinu 634 je dobre na konci trouchu zbrusit. Neska som ju šroboval do puzdra piestu a tešil sa čo to spravi. Po rozborke som si všimol škaredy zader do uzaveru puzdra (24) (jeden by si myslel že je to kalene /ale neni) Tak som to zbrusil a je to ok.
Inač mam pocit že mi to ohýba šroby na 631 - vam sa to nestava? Zadny šrob pažby (38) bol uplne ohnutý- nepoužitelný, ledva som ho vyšroboval. (jeden by si myslel že je kalený/ ale neni)

baretta@pobox.sk
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Skrutky

Příspěvek od Kubo 630 » 04 čer 2006 20:42

O tych skrutkach by som sa chcel informovat aj ja. Na mojej mierne tuningovanej S630 mi v kratkom casovom intervale nielen ohlo, ale aj odtrho prednú lavú skrutku a tú zadnú co drzi spust pri pazbe. Obe prichytavaju kovove teleso k pazbe a tak som myslel ci to nieje spetnym razom, lenze ja mam odlahceni piest a spetny raz je omnoho mensei ako u beznej. Tak sa chcem opytat ci je to bezne alebo to predpoveda nejaku vaznejsiu poruchu v buducnosti. Diky
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

odpoved

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 04 čer 2006 21:51

Nazdar kubo 630, dlho sme nehodili reč.

Ja to pripisujem tej 634 pružine. Lebo až po výmenu pružiny neboli z šrobami problémy. Ta tvoja musi byť ina šleha, ked to trhá šroby.

No nič, tak sa kupia nové a nehajú zakaliť.

baretta@pobox.sk
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 04 čer 2006 22:16

se zakalenim opatrne- kdyz to prezenes tak ty sroubky prasknou jako prd- je nutne ponechat jadro srobu mekke tzn. zakalit pouze povrchove. mozna by bylo jeste reseni kalit pouze na bajnit- ale to by uz bylo slozitejsi s chytanim teplot.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Skrutky

Příspěvek od Kubo 630 » 04 čer 2006 22:40

Nazdar baretta. Som rad ze som tu objavil znamych ludi. Vzduchovka co o nej hovorim je ta ista co som rozoberal na e-zbrane. Momentalne jej davam novy vzhlad a zaroven robim generalku. Podla toho ako ju postupne rozoberam tak zistujem, ze po tej uprave akoby dosiahla brutalne maximum na par desiatok vystrelov, mozno to bolo do stovky. No ked som sa na nu pozrel blizsie, tak to vyzera ze na tu moju babku(1978) to bolo asi privela. Ked som ju rozobral tak som zistil, ze su utrhnute dve skrutky, spust ma akosi vecsiu volu, dokonca mi vpredu pri tej utrhnutej skrutke praskla pazba! A vykon akosi klesol. Proste kratkodoba uprava ktora z nej urobila kanon ju polozila na lopatky. No momentalne je v prestavbe a budem ju musiet prisposobit tomu vykonu. To tesnenie z gumeneho kruzka nevidrzi tolko co original. Tesni sice lepsie, no asi ich tam dam viac, lebo teraz tam je iba jeden. Ked bude viac casu tak sa do toho dam. Vies, v prvom rocniku na strednej treba zabrat, a strojarinu sa treba ucit. Mozno to vyuzijem pri tuningu. Tak zatial nazdar. PS: Lepsi vrabec v hrsti, ako kuklac na streche. :)
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 04 čer 2006 23:22

a jak by sis to chtel jako zakalit?????
Odpovědět