HATSAN AT44 PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pepan012345 » 30 lis 2010 10:13

Výhoda používání online terčů je naprosto neoddiskutovatelná... Chci si udělat názor, porovnání mezi dvěma puškami? Vyhledám na fóu jejich nástřely na terčích, které jsou STEJNÉ a můžu poronávat. Proto když sem někdo dá nástřel na 26,45m do platonku od mandarinek, tak se to dost blbě porovnává s ostatníma... Dohoda je ta, že porovnáváme všichni na stejnou vzdálenost, nejčastěji na 30m do terčů, online terčů, které si každý můžeme stáhnout, vytisknout a víme... Já nechápu, co je na tom pro někoho nepochopitelnýho, -proč se lidi snaží o sjednotitelnost a opakovatelnost podmínek, vždyť to je základ jakýkoliv činnosti, která má dávat smysl. Co se týče "náhodných" soustřelů, tak ty se dají eliminovat pouze snahou o jejich zopakování, čili zvyšováním počtů pokusů. Až je počet pokusů takový, že se v něm náhodná pozitivní chyba ztratí tak, že další zvyšování pokusů nemá smysl, tak se dostaneme k onomu počtu pokusů, který nám ukáže objektivní výsledek - v našem případě třeba oněch 20 pokusů. Protože co když yvstřelím jen 2x a shodou okolností pokaždé do jednoho místa? Mám potom nulový rozptyl na 30m? Samozřejmě že ne...Z jednoho pokusu se průměr spočítat nedá..


Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Altaros » 30 lis 2010 18:01

Jak jsem psal já zastávám víceméně oba názory v tom, že online terč je také dost o střelci, ale je to zároveň výborný ukazatel stavu celé střelecké sestavy.
Pokud udělám soustřel do jednoho místa 20 ran, tak bych pak i na online terči neměl mít větší rozptyl než na onom soustřelu, jelikož jsem vystřelil stejný počet ran.
Jenže situace může být při soustřelu a online terči dost ovlivněna kromě chybou člověka i jinými vlivy. Pokud bych porovnával soustřel například z onoho zmíněného svěráku, tak jediné co udělám je že 20krát natáhnu a smáčknu spoušť. Což provedu podstatně rychleji než, když musím vždy po každém výstřelu znovu zacílit. Doba je tedy podstatně delší u online terčů a to může například venku ovlivnit povětrnostní podmínky.
Zároveň ale zastávám názor, že 5 či 10 raný soustřel, nemá stejnou vypovídající hodnotu jako 20 raný online terč.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 30 lis 2010 21:23

já k tomu mám i další výhrady: za 1. ty terčíky nemají ten mustr na osnovu puškohledu- na kroužek se může mířit hůř než na kříž. A hlavně za 2. podmínkou je perfektně nastřelená puška, mě když ulítne jedna nebo 2 tak mívám tendence "přenášet"(což je někdy dobré- když za to může třeba vítr ale většinou je to v pazourech a to je špatné)proto radši ten nástřel posunu rovnou a mam klid a křížek furt čitelný. Tak jsem si vzpomněl že známý nastřeloval do piškvorkovýho papíru s načmáranýma křížkama.. to je vlastně takový easy online :D klasiku bych nechal pokročilejším
Nejde!Prostě NNe
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 01 pro 2010 08:03

Každý z Vás má v niečom pravdu, ale Kubajzz tu stále písal len o presnosti pušky, ale tú nezistím na online terči!!!! Tú zistím len vtedy, keď je zbraň pevne uchytená. Idem si asi kúpiť hlaveň od LW a uvidím rozdiel. Ak nebudem mať lepšie výsledky, tak to vôbec nie je o zbrani, ale o mne.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pepan012345 » 01 pro 2010 08:40

Ano, myslím, že kdybychom neměli online terče, pak čtverečkovaný papír s křížem by byl dobrý.. Rovněž na nastřelování je lepší používat kříž než "kolečko" terče.... Nicméně, pokud se na koečka míří hůř než na kříž, pak ale si musíme uvědomit, že všichni střílíme na stejný kolečka, čili se nám na ně střílí s větší obtížností a tím pádem výseldky můžeme opět regulerně porovnávat... To, že jeden střelec by na křížek nastřlel lepší soustřel než na online terč je možné, s proto také je soustřel vždy stažený k typu terče. A samozřejmě Altaros má pravdu, že je rozdíl vypálit několik ran rychle za sebou z pevně zafixovaný zbraně a něco jinýho je před každým výstřelem znovu zacílit.. Nicméně pokud vím, tak každý střelec nám vždy trošičku popíše okolnosti, za jakých střílel.. Například, jestli foukal vítr, jak držel flintu, nebo tím, že napíše že střílel z FX T12, tak víme, že patrně nemuse přecílit a vše vypálil rychle za sebou, velkou roli hraje i optika...
Pexo: ty bys šel do koupy LW hlavně? Já možná také...
a když jsme u těch Hatsanů, profukuje vám hodně těsnění nabíjecího trnu? Mě se zdá, že u mě poměrně dost, mám ho z jedné strany opotřebené, asi budu muset vyměnit. Nicméně viděl jsme tu někde úpravu, jak někdo udělal na trnu ještě jeden zápich a dal tam další "o" kroužek, nemůžu to ale najít.. Nebyl to někdo z vás?
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 01 pro 2010 11:00

Pepan12345, ja mám už tesnenia kúpené do rezervy, tak to môžem vymeniť kedy chcem. Tie biele tesnenia, čo dal Hatsan sú tvarovo nestále, musel som už vymeniť aj na quick-fill, lebo mi to pri plnení fučalo. Dal som tam NBR a mám pokoj. Taký istý ide do hlavne.
Čo sa týka hlavne LW, tak tá stojí v Kozape 2960 s DPH. Včera mi prišla od nich odpoveď. Dá sa objednať a mohla by byť o nejaké 3-4 mesiace. Neviem, ako je kvalitou porovnateľná s hlavňami, ktoré predáva Troj, lebo od neho sú lacnejšie. Ale LW je asi najlepšie, čo sa dá kúpiť.
Naposledy upravil(a) pexo dne 01 pro 2010 11:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 01 pro 2010 11:00

už dobrý 2 dny o tom Mlho hovořím že z nástřelek by se mělo co nejvíc eliminovat umění (online se dá stejně jako cokoli nacvičit)
určitě honzana 40, když mluvíš o výměně hlavně, je to ideální, a do novýho laufu už těsnění nedáváš- jen na trn 2 kroužky.
pexo: ta hlaveň je hotová na hatsana nebo polotovar? to je celkem pěkná cena
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Kubajzz » 01 pro 2010 11:20

K tomu musím akorát dodat, že na kulatý terč se líp míří než na nějaký tužkou nakreslený křížek, protože zaměřovací kříž to kolečko rozčtvrtí a oko si střed najde. A je jedno jak je kříž tlustý.
Na ručně namalovaný všelijak křivý křížek nikdy nezamířím líp než na kulatý terč.
Mě se zdá, že se těch onlinů bojíte, protože když dám dvacet ran někde do papíru, kde se ty díry dotýkají bůhvíkde, tak to vždycky líp vypadá, než dvacet ran v dvaceti terčích rozsypaných od pětky do pětky všude možně. :lol:
Nebo mi tady napište co vlastně děláte jinak, když střílíte na online terč a nebo na ručně pomalovaný papír. :wink:
A když vidím, že to lítá mimo, to je takový problém nastřelit Hatsana, aby to střílelo tam kam mířím?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 01 pro 2010 12:25

to vystřílim klidně na jeden papír objem celý kartuše, tj. třeba 90 ran,ale tak jak mi to vyhovuje, do online bych veřejně nešel pač bych to na 94% posral. prostě pohlídat si 5 stejných výstřelů třeba i 20x je furt lepší než 20 stejných najednou a ještě každý jinam, a ten pěkný rozptyl, který na online zmizí tak kam asi, trpaslíci ho ukradli :?:
ono nejde o to jak to vypadá ale o fakta, objevil se tu terč od člověka který na to pravděpodobně nikdy nevystřelil. proto jsem zareagoval a to jsem na to ani nekoukal protože bylo úplně jasný jak to dopadlo. Ty terče je třeba nejdřív nacvičit pak můžou mít nějakou váhu a dokud na nich nedosahuju rozptylu jako obyčejně tak prostě umim prdlačku
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Kubajzz » 01 pro 2010 14:42

Tak navrhni nějaký terč a vzdálenost a můžem vzduchovky porovnávat.
Jinak neporovnáme nic.
Protože tvrzení toho typu, že dám každou ranou víčko od petflašky na 50 metrů nebo že to mám "skoro všechno v jedné díře" má vypovídací hodnotu nula.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od palo73 » 01 pro 2010 19:16

test vzduchovky by mal byt taky,aby bola skutocne chyba strelca eliminovana.
Uvediem priklad preco online terc nema ziadnu vypovednu hodnotu.
Jednoducho preto,ze terce strielaju rozny strelci,roznych kvalit s roznymi zbranami,za dalsie
ak by strielal len jeden strelec s roznymi puskami,je dalsia moznost,ze niektora zbran mu nesadne.
Cize upnut zbran a strielat na 30m,potom porovnat,vsetko ostatne nema ziadnu vypovednu hodnotu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Kubajzz » 01 pro 2010 19:54

Pro tebe to nemá žádnou vypovídací hodnotu, protože máš ty zásahy rozsypané po celém terči, pokud ho vůbec trefíš každou ranou. :lol:
Pro ostatní to samozřejmě vypovídací hodnotu má, protože pak začnou uvažovat o nějaké kvalitní větrovce.
Když zbraň upneš, tak netestuješ vzduchovku, ale testuješ hlaveň, případně střelivo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od OneTouchy » 01 pro 2010 19:56

a co tak otestovat oboma sposobmi? :D
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 01 pro 2010 20:00

Kubajzz nevie pochopiť, že strelec môže spraviť chybu a streliť mimo. Hlavne keď sa pozerám na 20 koliečok a už sa mi z toho po 30-tich ranách brčkavejú oči. Celý čas hovorí len o presnosti zbrane, ale keď je zbraň pevne upnutá, tak to podľa neho je iba test hlavne. :lol: A kde si najlepšie odtestujem presnosť zbrane? Alebo si myslí, že s tou jeho drahou HW-čkou nastrieľam lepšie? Ktorá zbraň strieľa presne zo zveráka, tak bude mať dobré výsledky aj na online terči, keď s ňou bude strieľať dobrý strelec.

Pepan, tá hlaveň nie je polotovar, je original urobená pre AT44, ale výrobca je LW. Dnes som volal do Kozapu a povedali mi, že je to kvalitná hlaveň od LW a že to nie je žiadne blato, ako vyrába Hatsan. Hlaveň netreba nijako upravovať, ale len nasadiť a strieľať. Hatsany s touto hlavňou už na predajni majú, ale samostatnú hlaveň nikto nepýtal, tak ju neobjednávali. Asi budem prvý, čo si ju objedná. :D
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od palo73 » 01 pro 2010 20:17

Kubajzz píše:Pro tebe to nemá žádnou vypovídací hodnotu, protože máš ty zásahy rozsypané po celém terči, pokud ho vůbec trefíš každou ranou. :lol:
Pro ostatní to samozřejmě vypovídací hodnotu má, protože pak začnou uvažovat o nějaké kvalitní větrovce.
Když zbraň upneš, tak netestuješ vzduchovku, ale testuješ hlaveň, případně střelivo.
kubajzz,povazujem ta za cloveka,co sa velmi vyzna a vonkoncom o tom nepochybujem :!:
no v tomto ,co si napisal sa akosi nevyznam,cize podla teba ak upnes zbran tak testujes len hlaven?si robis srandu?a prosim ta co vsetko testujes pri online terci,narozdiel od upnutia napis nam
nakolko toto sa tyka aj inych vzdusiek zalozme nove vlakno a prehodme debatu tam,co vy nato?
http://forum.gunshop.cz/testy-presnosti ... 11611.html
Odpovědět