HATSAN AT44 PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
peager
Příspěvky: 80
Registrován: 09 srp 2007 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od peager » 05 lis 2010 21:31

Altaros myslim ze je zbytocne zastavat sa tvojho vyrobku,nikto nepochybuje o tom ze s regulatorom je konzistencia perfektna,aj ked ho sam nevlastnim ale podla pocutia od ostatnych to hovori same o sebe.Skor by som povedal ze RZ CZ sa snazi dosiahnut co najlepsiu presnost a kazda skusenost a zistenie ho posuva dalej.Som rad,ze sa tu najdu aj taki co radi experimentuju,vdaka nim mame moznost upravit si flintu podla svojho gusta bez vacsich strat.Takze ja osobne sa chcem podakovat vsetkym ktori sem pridavaju svoje napady.
Naposledy upravil(a) peager dne 08 lis 2010 10:37, celkem upraveno 1 x.


Ked som bol malý...bol som namyslený,ale teraz už nemam chybu
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od RZ CZ » 05 lis 2010 22:10

Samozřejmě že Altaros má právo mě přibrzdit.Jeho seřízení Hatsana bylo super.Chtěl jsem však více (větší výkon a přesnost). :oops: Asi jsi koupím toto: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Altaros » 05 lis 2010 22:38

Jenže tady jde o to, že například tato konzistencehttp://altaros.rajce.idnes.cz/hatsan/#regulator.95bar._JSB_hevy,jina_pruzina.JPG a prakticky každá jenž se pohybuje okolo +- 1ms je reálné fyzikální maximum, jaké se dá při klasickém testu dosáhnout. Jelikož se stačí podívat na testy při třídění a vážení diabolek a zjistíte, že rozdíl v gramážích se liší o tolik, že to v extrémem (například 10 diabolek v krabičce) může udělat až 3ms jen díky rozdílné váze. Pokud vynechám extrémy, tak běžný průměr díky váze pod cca +- 1ms jít prostě nemůže,jelikož i když puška bude dokonale periodicky dávkovat vzduch, tak prostě těžší diabolka poletí pomaleji a lehčí rychleji.
Jedna věc je laborovat, ale má význam hledat jehlu v kupce sena, když už tam dávno jehla není ?
Navíc u hatsana je a vždycky bude limitujícím faktorem jeho hlaveň. Ono kdyby ta přesnost s hlavní nesouvisela, tak LW neprodává hlaveň za polovinu ceny celého hatsana.
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 08 lis 2010 09:55

Kde sa dá kúpiť hlaveň na Hatsana od LW? Akú má dĺžku, je presne taká istá so závitom na konci, ako robí Hatsan? Má ju niekto vyskúšanú?
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 08 lis 2010 10:04

Myslím že na at 44 lze těžko sehnat i origo hlaveň, natož nahánět turky jestli náhodou nemají LW.
jediný řešení je koupě surové a dopasování.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
peager
Příspěvky: 80
Registrován: 09 srp 2007 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od peager » 08 lis 2010 11:00

Ked som bol malý...bol som namyslený,ale teraz už nemam chybu
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Altaros » 08 lis 2010 11:49

Ano přesně jak píše PEPAN. Nejdřív se musí koupit takzvaná blank hlaveň a poté si u puškaře nechat upravit podle původní hlavně.
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od RZ CZ » 08 lis 2010 12:52

A protože mi stále ůderník bil do zajištovacího šroubku a už je celý otlučený.Tak jsem jej vyhodil a na konec ventilu jsem přilepil o-kroužek 6x2.5mm.Když se obije,zase nalepím druhý.Jak dlouho vydrží nevím,mám to čerstvě udělané.Já bych řekl,že je to důležitá ůprava,protože si myslím,že to ovlivnuje kolik vzduchu z kartuše jehla pustí.Jestli se pletu opravte mě.Možná tam ještě udělám zápich pro ten o-kroužek (na čele to zahloubím R2,5mm,at tam lépe sedí).Určitě jsem tím,ale nic nepokazil. :wink:
Přílohy
RZ012.JPG
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 08 lis 2010 20:44

Tak páni, to sa lepšie oplatí kúpiť lepšiu pušku, ako investovať do Hatsana, z ktorého nikdy nebude HW. Zatiaľ mi strieľa presne, tak nebudem špekulovať, ale vďaka za informácie.

RZ CZ, čím si prilepil ten o-krúžok? Neodpadne po pár výstreloch? Týmto si skrátil dráhu ihly, možno budeš mať horšiu konzistenciu, ale to je len moja teória.
honzana40
Příspěvky: 185
Registrován: 24 kvě 2008 14:38
Bydliště: Hora sv Kateriny

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od honzana40 » 08 lis 2010 21:44

Byl tu nekdo,kdo take schani tesneni do kartuse.Mam je delane a funguji bezvadne.Nasel jsem vhodny material,vyrobil a odzkousel.Tesnost lepsi jak solon,stabilita a pevnost taktez stejna jako silon a mechanicke deformace ohledne dynamickeho razu nejsou zadne.Za par kacek takove muziky.
Uživatelský avatar
peager
Příspěvky: 80
Registrován: 09 srp 2007 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od peager » 08 lis 2010 22:24

pexo píše:Tak páni, to sa lepšie oplatí kúpiť lepšiu pušku, ako investovať do Hatsana, z ktorého nikdy nebude HW. Zatiaľ mi strieľa presne, tak nebudem špekulovať, ale vďaka za informácie.

RZ CZ, čím si prilepil ten o-krúžok? Neodpadne po pár výstreloch? Týmto si skrátil dráhu ihly, možno budeš mať horšiu konzistenciu, ale to je len moja teória.
Prepac Pexo,neber to osobne,ale neda mi uz nereagovat.Nechapem preco by mal niekto chciet z Hatsana HW a uz vobec nie co sa oplati viac alebo menej,proste kto cital toto forum vedel do coho ide (medzi ne patrim aj ja) a tym ze si to akym kolvek sposobom upravuje je to pre jeho plus.Jednoducho zda sa mi zbytocne pisat to tu do okola ,ze TO SI RADSEJ DOSETRI,KUP SI RADSEJ TOTO,HENTO,HATSAN JE ONICOM atd.Jasne je to kazdeho nazor,ale o tom tu uz bolo popisane dost. :wink:
RS CZ tiez by ma zaujimala ta konzistencia :)
Ked som bol malý...bol som namyslený,ale teraz už nemam chybu
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od RZ CZ » 08 lis 2010 23:10

Nevím co je to za lepidlo.Používají jej udržbáři strojů a zařízení u nás v práci.Právě toto jsem s nimi řešil,jak to udělat aby mi to drželo na mosazi.Dal jsem asi 60 výstřelů a drží.Konzistenci nezměřím,nemám hradla.Je to ale o poznání lepší.Zvuk je takový tižší a nástřel drží.Ještě se chystám na jednu ůpravu.Ale to až příště.Omlouvám se těm,kteří si myslí,že jsem si měl koupit HW.Já se totiž rád hrabu ve zbraních a sprasit HW tak to by mě mrzelo.Proto mám Hatsana abych se v tom mohl hrabat. http://www.zvraceny.cz/video/33701-sniper-vilem-tell
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od honda » 09 lis 2010 06:10

Chemoprén tam udrží O-kroužek nebo ploché gumové těsnění spolehlivě
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od madbugie » 09 lis 2010 06:14

pexo ??? centimetrový sústrel z 10 rán (zvonku opísaná kružnica) na 30 m pri 5,5 kalibri je ti málo a dá sa aj lepšie... (a to som držal PCPčko prvý krát v živote v ruke... :D :D :D)

t.j. stredový rozptyl diabolky cca 4,5 mm za 350 € si myslím že celkom slušné (a na tom hatsanovi bola len trošku ladená spúšť nič viac... všetko továrenské)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 09 lis 2010 09:02

Toto mám nástrely, keď som bol v JSB v tunely na 50m. Hatsan nemal regulátor, preto je výškový rozdiel väčší. V každom terči je 10 rán.
Nieže by som nebol spokojný, za tú cenu je to super zbraň, ale nejaké veľké investície sa mi do nej neoplatia robiť. Teraz mám aj regulátor, takže je to o niečom inom.
Přílohy
Nastrel_JSB1.jpg
Odpovědět