pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: pistole makarov

Příspěvek od Chotis » 18 říj 2010 19:36

Zřejmě špatný ročník :) Nebo skladování... Může mi někdo poradit, kde v Praze sehnat nějaké tyhle ruské armádní? Má je třeba firma Beareka? Nemají korozivní zápalky? Zatím jsem střílel jen Wolfy, kupuji za 4,70, s těmi jsem spokojen, nemagnetuje střela, nešpiní, přesné jsou, ale nevadil by mi levnější zdroj :lol: Jaké máte zkušenosti např s Barnauly?

Co se týče pistole samé, jsem stejně jako ostatní postižení nadšen... Levná, po vzetí do ruky nečekaně pěkná, jednoduchá, přesná, ergonomie perfektní, na průběh zpětného rázu jsem si taky už zvykl... Naopak bych vyměnil mířidla za lépe čitelná a kdyby bylo vypouštění zásobníku klasicky tlačítkem, byla by pro mě dokonalá...


Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: pistole makarov

Příspěvek od kayakero » 19 říj 2010 09:00

Chotis píše:Jaké máte zkušenosti např s Barnauly?
už jsem to tu kdysi psal: co jsem tenkrát koupil v BVS, to dle dnového razidla mi znalci odkryli, že ty moje jsou přebalené z NVA (od DDR-vojáčků Ericha Honeckera). Že byly zabalené jak od řezníka (tj.: v papírkách bez košíčku) by mi nevadilo, horší bylo, že co zásobník, to tak 1÷2 i 3 náboje na první ťuknutí nereagovaly, na 2.úder, pravda, odpálily všechny. Krmil jsem jimi DDR-Makarova, takže by si měly rozumět, někde ale soudruzi v DDR udělali chybu. Pro nezávazné kravení na střelnici tohle spíš charizma=>palebný enthusiasmus zvýší, takže já jsem spokojen. Kdo má ale závodní ambice toho leda naserou - a pro sebeobranu je taky o 1 nežádoucí překvapení více. DDR-Makarov má pružinu kohoutu hodně měkkou oproti jiným pistolím - kdyby snad ale někdo podezírali pistoli, tak s žádným jiným krmivem takovéhle trable neměla předtím, ani potom.
Uživatelský avatar
J.J.
Příspěvky: 35
Registrován: 11 bře 2010 19:23

Re: pistole makarov

Příspěvek od J.J. » 04 led 2011 11:59

V pátek si jedu koupit Makarova (a taky Berettu 71) do Zeleného sportu. Máte někdo se ZS dobré zkušenosti? Prý nemají moc času na jednotlivce. Ale rád bych si vybral z několika kousků.
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: pistole makarov

Příspěvek od koudel » 04 led 2011 22:44

Byl sem tam nakupovat dvakrát a spokojenost ,ale ani jednou zbraň. Mám to do dvaceti kiláků tak si tam jezdím pro střelivo do 82 makaróny.Toho rusa chci taky tak sem si tam koupil z předstihem zásobníky za 160k kus na pm 63.Pistole musí počkat teď mám v merku FSN. Jinak v zájmu urychlení sem si vypsal katalogový čísla věcí aby to paní rychleji našla,taky sem koukal že tam maj origo pouzdra za 160k kus taky dobrý,tak si tam asi pro něj zajedu a vemu si zase nějaký makarony to balení po 16ks je dobrý trošku víc čuděj jak říká můj kamarád jak předovka ale sou poměrně přesný, teda aspoň na mý ruce.Pak dej vědět jak si spokojenej.
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od sawyer » 04 led 2011 23:17

osobne sem tam nebyl ale nechal sem si z tama poslat FSN01 dosla bez krabice bez niceho proste jen zbran :lol: jinak mam ji rok a spokojenost zbran je v poradku, ale na 58 ani neni co se pokazit.

jinak taky premyslim nad tim Makarovem, ale protoze to mam daleko opet si ho necham poslat do brna, nevyhoda je ze si nemuzu vybrat jaky kus, tak doufam ze tam sou vsechny na stejne urovni
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: pistole makarov

Příspěvek od rebel 2007 » 04 led 2011 23:34

sawyer píše:osobne sem tam nebyl ale nechal sem si z tama poslat FSN01 dosla bez krabice bez niceho proste jen zbran :lol: jinak mam ji rok a spokojenost zbran je v poradku, ale na 58 ani neni co se pokazit.

jinak taky premyslim nad tim Makarovem, ale protoze to mam daleko opet si ho necham poslat do brna, nevyhoda je ze si nemuzu vybrat jaky kus, tak doufam ze tam sou vsechny na stejne urovni
To chceš říct že Ti přišla poštou ostrá FSN a ještě bez krabice? :shock:
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od sawyer » 04 led 2011 23:45

rebel 2007 píše:
sawyer píše:osobne sem tam nebyl ale nechal sem si z tama poslat FSN01 dosla bez krabice bez niceho proste jen zbran :lol: jinak mam ji rok a spokojenost zbran je v poradku, ale na 58 ani neni co se pokazit.

jinak taky premyslim nad tim Makarovem, ale protoze to mam daleko opet si ho necham poslat do brna, nevyhoda je ze si nemuzu vybrat jaky kus, tak doufam ze tam sou vsechny na stejne urovni
To chceš říct že Ti přišla poštou ostrá FSN a ještě bez krabice? :shock:
dovezli ji autem k tuzovi, tam sem si ji vyzvedl
Pauli
Příspěvky: 107
Registrován: 21 říj 2010 17:55

Re: pistole makarov

Příspěvek od Pauli » 05 led 2011 16:45

Podle všeho,co jsem zde četl,je to vhodná zbraň na nošení,jestli se nepletu?
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: pistole makarov

Příspěvek od Chotis » 05 led 2011 18:05

Vhodná ano, ale záleží... Mohla by být trochu plošší, kam se hrabe na PP/PPK a taky lehčí... Ale jinak proč ne :wink:
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od sawyer » 05 led 2011 18:45

Chotis píše:Vhodná ano, ale záleží... Mohla by být trochu plošší, kam se hrabe na PP/PPK a taky lehčí... Ale jinak proč ne :wink:
jeste ji nemam ale co sem slysel prave jeji polochost je opravdu dobra, a planuji ji jako prvni a posledni zbran na noseni, PPK byl taky favorit ale je drazsi a Makarov je takova ruska holka pro vsechno
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 05 led 2011 19:46

Chotis píše:Vhodná ano, ale záleží... Mohla by být trochu plošší, kam se hrabe na PP/PPK a taky lehčí... Ale jinak proč ne :wink:
Zas tak tezka neni, nabita ma 800g. Kdyz jsem jel ji registrovat, tak jsem si ji dal do kapsu u bundy. Zpocatku me tizila, po chvilce jsem ji necitil a musel jsem ji kontrolovat, jestli tam porad je :D Na opasku je to same, je to o zvyku.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: pistole makarov

Příspěvek od Chotis » 05 led 2011 19:50

PPk už o moc dražší není, stačí trochu hledat. Makarov je prostá ruská krásná praktická zbraň, na nošení ideální, ale když do druhý ruky vezmu walthera, je jasno :wink:
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od sawyer » 05 led 2011 20:06

nemel jsem nikdy moznost je obe porovnat, nechce se nekdo nabidnout z brna ze bych si je potezkal ? nechci strilet staci jen porovnani
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: pistole makarov

Příspěvek od PB » 05 led 2011 23:08

ono to taky je trochu tím, že ppk je 7,65 a makarov je 9 což je dost výhoda.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: pistole makarov

Příspěvek od BUBBA » 06 led 2011 09:58

PPK se vyráběl i v ráži 9 mm Br. a taky .22.
Odpovědět