Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Kubajzz » 06 říj 2010 14:33

Jo, to je marné, oni to stejně budou dál kupovat.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od gunlover » 06 říj 2010 14:57

Skg píše:Celkem nechápu parametry Hatsana 100X (např. zde: http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... x-torpedo/ ), protože pokud by měl úsťovku 305 m/s, bylo by to s JSB EXACT u hlavně 25,5 J, ale určitě ne těch zároveň uvedených zákonných 16 J. V ráži 0.22 při úsťovce 245 m/s s JSB EXACT JUMBO dokonce 31 J...
Nesmysly! Ty údaje prodejci obvykle slepě přebírají od výrobce, který jími označuje vzduchovky s neomezeným výkonem. Ovšem u nás je výkon volně prodejných omezen na 16 J a prakticky je pružina ucvaknuta v jedné třetině délky a do pístu je vložen železný váleček cca 100 g jako zátěž. Taková vzduchovka občas diabolku ani nevyžene z hlavně. Nemá cenu tyto zmršeniny vůbec kupovat, jelikož jsou konstrukčně stavěny na vyšší výkon a s omezeným výkonem se z nich stávají jen parodie nebo atrapy vzduchovek.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od milius » 06 říj 2010 16:00

Životnost Hatsana je asi taková:
Majitel je po koupi ohromen designem že vypadá jako kulovnice zvláště po zakoupení na radu prodavače v Lověně kvalitního puškohledu za 600kč.Po nabití diabolkou značky Gamo zkusí sílu na nějakém prkýnku či plechovce a zjistí,že prostřelil,tak zavolá kamaráda a ten jen závidí "HEEEZZZZKYYYYY TO JE DĚLOOO"Rozstřílejí několik plechovek,postřelí pár ptáků a kamarád jde nadšen potom domu(Mimochodem takhle se ten virus šíří.)
Po zhruba 2 měsících se začínají projevovat vůle a lítá to všelijak,kdy se rozptyl z 10ti cm na 30m zvýší na 20cm a tamto prkýnko to už neprostřelí.Zároveň se probouzejí tunningové aktivity,zvláště po shlédnutí nějakého sniper filmu.Majitel dělá osudovou chybu a bere do ruky šroubovák.Po rozebrání,poškrábání pažby a ožvejkání šroubů naleje všude olej(Protože ze správný mašiny má chcát olej že ano.) :lol: podloží pružinu (tedy pokud o takovém způsobu ví),namontuje domácí tlumič a případně nabarví pažbu na supercamo lakem na nehty.
S tímto výtvorem se potom chlubí kamarádovi a ten už sahá po kasičce.
Dalším osudným momentem se stává chvíle,kdy přichází firma Gamo s novinkou- vzduchovkou s úsťovkou 400m/s a skutečností,že se už po půlroce s Hatsanem na 30m nemúže do ničeho trefit.Majitel natoužený na superdělo vkládá prakticky nepoužitelného Hatsana nyní již s rozptylem 30 na 30 na Aukro pod názvem "Silná lovecká odstřelovací vzduchovka 300m/s" za cenu asi o 500 levnější a o 5J slabší,jen aby se toho zbavil a udal,ale neprodělal.Ten puškohled není součástí aukce v domění,že bude bombovej na novym Gamu(Ještě neví,že už je dávno vysypanej). Po několika nepovedených inzerátech musí jít s cenou na třetinu a prodá ho nějakému důvěřivci,který nečte toto forum.
Bohužel v tuto chvíli si jeho kamarád nese z obchodu domů dalšího Hatsana................ :?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od jirkahu71 » 06 říj 2010 16:34

krásnej rozbor :D
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od OneTouchy » 06 říj 2010 16:37

naco by si mal niekto kupovat vzduchovku za 12000 a viac,ked si ju moze kupit za polovicnu cenu aj s puskohladom?
niekomu staci za mesiac vystrielat par desiatok diaboliek a na to mu postaci aj nieco menej kvalitne...ked som si kupoval mojho hatsana,tak som vedel do coho idem...pravdupovediac,bol som dost prekvapeny,kedze tu na fore sa pisalo vela negativnych vlastnosti a na mojej som nenasiel skoro nic take...jedina ta presnost nie je bohvieco,ale urcite nie je 10 cm na 30...pohybuje sa pri 3-4cm,mozno aj menej,kedze mi uz puskohlad konecne "sadol" a uz nemeni nastrel.a sila je stale rovnaka...porovnaval som to na viacerych materialoch...a pokial ide o kopance,tak tie nie su take hrozne,ale toto 4kg tazke zelezo rozhodne nepatri do tenkych ruk,kedze flinta je dost dlha a tazisko je daleko od tela :) ...vcera som triafal na 40m jablka a uspesnost tak na 60-70%.samozrejme, postojacky a bez opory...
srielanie ma celkom bavi a v buducnosti si urcite kupim najake to PCP,ale to az ked skoncim vysoku skolu :D
toho hatsana by som si rad nechal,kedze silu ma...
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od DrobasMirek » 06 říj 2010 16:42

milius: naprosto dokonalý rozbor :lol:
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od palong74 » 06 říj 2010 16:48

milius tak jsem se dlouho nezasmal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ale pravda nekdy boli
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od BENNY » 06 říj 2010 19:03

milius Asi tě zklamu,Hatsana mám nějakých 22 měsíců,vystřílel jsem někde mezi 3500-4000 diabolek. Vše je původní,nic jsem nerozebíral a dokonce to lítá i tam kde se míří.Když to letí jinam,je to vždy chyba střelce ,používám diabolo Gamo Match,takže ty diabolky taky mají svůj podíl na nepřesnosti. Takže vtipálci pište do tohoto vlákna další nesmysly :D
Hail And Kill !
Markus25
Příspěvky: 95
Registrován: 12 srp 2010 13:42

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Markus25 » 06 říj 2010 19:16

BENNY píše:milius Asi tě zklamu,Hatsana mám nějakých 22 měsíců,vystřílel jsem někde mezi 3500-4000 diabolek. Vše je původní,nic jsem nerozebíral a dokonce to lítá i tam kde se míří.Když to letí jinam,je to vždy chyba střelce ,používám diabolo Gamo Match,takže ty diabolky taky mají svůj podíl na nepřesnosti. Takže vtipálci pište do tohoto vlákna další nesmysly :D

Tak to gratuluji!Ja mám Prosporta měsíc a půl vystříleno 2500 diabolek a má úplně stejný vlastnosti jako tvůj HATSAN.Poprvé jsem ho nastřelil a od tý doby jsem na to nesáhl 8) Akorát si říkám,že jsem mohl těch cca 11 tis.(beru cenu z optikou) ušetřit!A koupit H 125 :D
Air Arms Pro Sport .177 , MTC Viper 10x44 IRC
HW 100 S, Sidewinder Tactikal 30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Skg » 06 říj 2010 19:41

gunlover píše:Nesmysly! Ty údaje prodejci obvykle slepě přebírají od výrobce....
Jistě. Jde mi o to, kde se vůbec vzalo tvrzení, že Hatsan je bůhvíjaké dělo, zatímco zbytek jsou "obyč vzduchovky". Nemám to ničím potvrzeno, ale řekl bych, že téměř každý zájemce o Hatsana žije v domnění, že kupuje výkonnější zbraň než o třídu výš nabízí Weihrauch nebo Air Arms a v zájmu domnělého výkonu obětuje kdeco. A ten výkon je fata morgana. Takže v prvé řadě je třeba přijmout fakt, že legální koupí Hatsana žádné dělo nezískám.
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
Holly
Příspěvky: 23
Registrován: 19 črc 2010 21:26

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Holly » 06 říj 2010 20:38

Milius:

Týká se tvůj rozbor i Hatsana AT44W-10 ???
rambo1000
Příspěvky: 11
Registrován: 04 říj 2010 11:16

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od rambo1000 » 06 říj 2010 21:00

Holly píše:Milius:

Týká se tvůj rozbor i Hatsana AT44W-10 ???
inac volado tu ozaj by mal tabkletky skorej brat do ruky ako vzduchovku..nie?? :-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Markus25
Příspěvky: 95
Registrován: 12 srp 2010 13:42

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Markus25 » 06 říj 2010 21:11

Skg píše:
gunlover píše:Nesmysly! Ty údaje prodejci obvykle slepě přebírají od výrobce....
Jistě. Jde mi o to, kde se vůbec vzalo tvrzení, že Hatsan je bůhvíjaké dělo, zatímco zbytek jsou "obyč vzduchovky". Nemám to ničím potvrzeno, ale řekl bych, že téměř každý zájemce o Hatsana žije v domnění, že kupuje výkonnější zbraň než o třídu výš nabízí Weihrauch nebo Air Arms a v zájmu domnělého výkonu obětuje kdeco. A ten výkon je fata morgana. Takže v prvé řadě je třeba přijmout fakt, že legální koupí Hatsana žádné dělo nezískám.
A přesně tak to je!Výstřel z AA je tichý a skoro bez zpětného rázu takže navodí pocit menšího výkonu zatím co HATSAN rána jak z děla zařinčení pružiny o tělo pístu a kopanec do ramene a ríkáš si jaký je to dělo :lol: Ale opak je pravdou!Zatím co AA potichu prostřelí na 15m 2cm tlustou drevotřísku 8)
Air Arms Pro Sport .177 , MTC Viper 10x44 IRC
HW 100 S, Sidewinder Tactikal 30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od ALKAJ » 07 říj 2010 18:28

OneTouchy píše:naco by si mal niekto kupovat vzduchovku za 12000 a viac,ked si ju moze kupit za polovicnu cenu aj s puskohladom?
Toto ani ja nechápem. :roll: Načo si niekto kupuje audi keď sa tak isto odvezie aj na trabante? :lol:
OneTouchy píše:sila je stale rovnaka...porovnaval som to na viacerych materialoch
Treba to "porovnať" s chronom...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od milius » 07 říj 2010 19:05

To Audi jede za 6 litrů a ten trabant za 10.Řekněme že máte měsíční plat na 20 diabolek(příklad).Vezměte si pružinového Hatsana a někoho,kdo má pruřinovou Airarms.Na 30m postavte 2x 20 kostek cukru.
Vystřelte na svoji řadu cukrů oněch 20 diabolek, aby postupně padaly.Vsadím se,že než se dostanete k 10tému cukru,tak budete bez diabolky.
Pak nechte střelit z AA.
Je to jednoduše užitná hodnota.Sice budete mít vzduchovku za čtvrt ceny AA,ale do diabolek dáte majlant,
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Odpovědět