Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 20 zář 2010 16:11

Sportovec zjevně myslel střelbu s optikou a na nožičkách. To je opravdu něco naprosto jiného a nedá se to spolu moc srovnávat. Proto ta poznámka o mizivé nebo spíše žádné zkušenosti se střelbou MaO.


Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 22 zář 2010 07:46

Jen tak pro vysvětlenou: Již jsem měl možnost zkusit oboje, jak střelbu s dalekohledem a nožičkami, tak LM60, jednomu z toho se věnuji trochu intenzivněji :wink: . Proto jsem si mohl dovolil Sportovcův komentář k nástřelkám kolegy mírně ocenit, vše jsem bral s nadhledem a pouze s přihlédnutím na nástřel, použité vybavení a pokročilost ve střelbě. Myslím, že podobnou reakci bylo možno očekávat. A psát o něčí neznalosti, když nevím o kom píšu - tak kde to jsme pánové? A tím, že k tomu pan Mot připíše kouzelnou formuli "se střelbou MaO" - to mi taky nepřipadá úplně v pořádku :? !
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 22 zář 2010 08:14

Ze jsi zhodnotil Strelcovy nastrelky ala LM60 je v poradku, je to Tva disciplina .. ale zajimalo by mne, kolik jsi toho nastrilel s puskohledem .. a kolik z toho bylo se zbrani Ruger 10/22T .. aby si mohl hodnotit i to ostatni?

Toto je velky zapor diskuzniho fora .. kdekdo si danou problematiku prohledne v casopise nebo v lepsim pripade "vyzkousi" u kolegy na strelnici - a hnedle je z nej odbornik na slovo vzaty a ma pocit, ze muze hodnotit, polemizovat a diskutovat.

Ruger 10/22T umi podstatne lepsi soustrel a strelivo Lapua SK z plechovky tomu nikterak nebrani. Ja jsem se svym rugerem take jeden cas strilel plechovkove SK a soustrel byl lepsi .. tedy opsanou kruznici do 2cm to bylo take jen tak tak, ale ty soustrely vypadaly lip - vice ran do jedne diry a kolem obcas nejaky ulet. To co tam ma Cherro je "nic moc" v tom smyslu, ze kazda rana jde trochu jinam, snad jen ten prostredni soustrel je slusny, ale i tam je mozno pozorovat, ze nekolik ran slo doleva nahoru a dalsi zase doprava dolu. Rekl bych, ze bude tenhle "kratky" ruger hodne lehky a tak bude na nozkach dost poskakovat. Zkusil bych polozit nozicky nikoli na beton, ale spise na filcovou podlozku, nebo jakou na strelnici mate. Pripadne trochu dovazit pazbu. Pak je tu recoil buffer - pokud je ruger vybaven tim originalnim dorazem zaveru, tak to s puskou dost kope, jelikoz je to kontakt kov na kov. Urcite to chce poridit reciol buffer z nejakeho polyuretanu - coz vyrazne zklidni projev zbrane. A jsou tu jeste dalsi a dalsi vylepseni, ktera povedou vysledky smerem nahoru.. Cherro hodne stesti, jsi na zacatku dlouhe cesty :-)
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 22 zář 2010 08:58

Konečně jsi na to přišel, jaké to je, když někdo kritizuje :lol: na fóru! Divím se, že reaguješ zrovna ty - No to by sis snad měl zamést před svým prahem, ale to ti tvoje povaha nedá, jenže historie je tady dobře čitelná! Ber to tak, že ten kdo kritizuje může být i kritizován!
Z Rugera jsem ještě neměl to "štěstí" střílet, ale ze své flinty jsem si s půjčenou optikou zastřílel, abych věděl o čem to je a bylo to vcelku hezké a to ti tady i P. Březský psal, když jí přirovnal k A1913, po tom co jsi mou flintu hanil (přes to že sis s ní nikdy nestřelil)!

Doufám, že jsem byl ve svých výrocích mírný, abych se náhodou nedotkl nějakého jemnocitu!
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 22 zář 2010 09:32

Kodiak : brzdi, nebo tě budu muset vyzvat na férovku :D . Ne, to byla legrace. Prtotože tě neznám, tak jsem nereagoval na tvoji otázku v čem máš mlhavé zkušenosti s malorážkou / malorážka byť 22LR je dnes široký pojem /. Na to si musíš odpovědět sám, jen jsem vycházel z tvých slov o pěkných, výše vyobrazených soustřelech Rugera. Jsem zvyklý nikomu ani sobě nemazat med kolem hu.y, protože to nikomu a ničemu nikdy nepomohlo. Samozřejmě záleží, kdo čemu říká dobrý soustřely. Z leže, bipodu a s optikou beru na vědomí rozptyl ops do 15mm, větší už jsou pro terčovou střelbu nepoužitelné a to těch 15mm ops beru už jako krajní hranici přesnosti.
Myslím si, že kolega Cherro, pokud bude dbát mé rady a ozkouší si flintu a sebe na jednotlivé terče naší MaO, dostane se do obrazu ajn, cvaj :)

Jinak jsem ze své flinty A1913 sundal optiku, nainstaloval dioptr, řemen a také to bylo vcelku hezké :)))) Zima je dlouhá, v kabátě a rukavici je teplo, těším se ...
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 22 zář 2010 10:01

Nebaví mě to stále dokola pitvat! Nemám na to čas ani náladu, protože to viditelně nikam nevede!
Netuším, nač bych si měl odpovídat sám, já o nevědomosti na mou adresu nepsal!

Co se týká nástřelu ala MaO, měl jsem je s Masterkama na úrovní Petra s R50. Je pravda, že s posuvkou jsem po střelnici nelítal, ale jako strojař vím že 15mm je strašně moc.
Jen netuším jaký kabát a rukavici budeš mít, protože ve střeleckých teda rozhodně teplo v zimních měsících není!
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 22 zář 2010 10:13

Tak já ti to tedy vysvětlím :). Trpělivost je kromě skromnosti a pokory, jedna z mých předních vlastností. Ve střeleckém kabátě se zimní Moirou a fleaskou je výrazně tepleji třeba při 5st., než jen v krátkém /otimální / triku na Mao. Naopak si nedovedu představit pocity v kabátě od 20st. nahoru :) .
honzahlo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2010 21:59
Bydliště: Třebonice (to je ještě Praha... opravdu!)

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od honzahlo » 22 zář 2010 15:06

To sportovec:
mam pro tebe streleckou podlozku aby ti bylo v zime tepleji... A uz to nereste jste jak mali :D soustrely at uz jsou jakekoli jsou dobre - jde o to kdo ma jake naroky {ty se casem stejne meni}. Hlavne ze se strili.... strelbe zdar a sorry ze na cinske klavesnici nejsou hacy a carky.
Streleckou podlozku ti necham v klubovne.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 22 zář 2010 22:08

Sidewinder píše::D Je to sice pekne terenni kolo, ale az s nim pojedes po silnici, poznas jeho nevyhody... :lol:

Ta pazba "action" se mi vzhledove nelibi, predloze nesaha tedy ani "po kotniky". Materialu take moc neverim, protoze jsem videl v realu pazby od Klinskeho z lepenice, ktere vypadaly mozna dobre na fotce, ale v realu uz nikoli - to drevo melo spoustu ruznych defektu. A k tomu to ma mistr Klinsky strasne drahe. Vice se mi libi treba pazby na teto strance: http://www.solory.cz (CZ750 a Sako TRG style)
že se k tomu ještě vracim :lol: ale pozor obráceně to jde velmi dobře :idea:


za OT omluva a za trest si dávám 2Okliků :mrgreen: :mrgreen:
Smazaný uživatel 111

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 zář 2010 00:35

Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 23 zář 2010 11:26

To RimfireBR: Pekna a vtipna odpoved :wink: .. silnicni kolo na skalach je jako pest na oko .. ale jak vidno, jde mu to i tak velmi dobre .. ale jak pises, obracene by to uz byl asi problem. Je to opravdu podobne nasi tematice. S puskou a vybavenim ISSF se da MaO v pohode strilet, ale s leckterou MaO by se clovek jen tezko v ISSF chytal.. :wink:

To Balda: To koukam jako blazen, jaky clanek cesky strelecky svaz vyplodil .. super .. je fajn, ze se o teto pekne discipline mohou strelci primo na strankach svazu neco dovedet. Dobra prace Radko Krejciho..
Kocoureček
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2010 14:05

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kocoureček » 23 zář 2010 14:16

to honzahlo: zdravím vás, mohu se zeptat, kde je možné sehnat střeleckou podložku? Na střelnicích, kde sem byl, je to dost hrůza až na Poděbrady, uvažuju o vlastním filcy. Je v Praze či okolí tak do 50 kmnějaká střelnice, kde bych mohl přijít a zkusit malou odstřelovačku? Zatím pouze tréninkově, mám ještě několik set rexů, pak samozřejmě přejdu na kvalitní střelivo - sypačky a další. Děkuji.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 23 zář 2010 14:32

No preci strelnice V Chaloupkach :) Mrkni na www.strelectvi.info Ted jsme tam meli treninkovy zavod a 2.10. mame ligovy na Magnumu.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 23 zář 2010 16:23

Obávám se, že rexy nejsou to pravé střelivo ani pro trénink MaO. Přinejmenším to chce sypaný Lapua nebo starý GECO..... Mňau!! :D
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 23 zář 2010 17:21

Praotec MaO di pravdu :) Malorazna odstrelovacka Hk-Pha z poloviny streleckych polozek, vyzaduje BR presnost ovsem ne s BR pomuckami :) a z toho plyne maximalni vyladenost strelce-laufu-naboju a tisic dalsich zkusenosti. Tento druh strelby jak postupne pozoruji, je idealni pro sportovne ladene nadsence, kteri uznavaji starou pravdu : Abych mohl vyhravat, musim se nejdrive naucit prohravat.
Odpovědět