Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 23 srp 2010 13:50

Tak jsem dokončil jednu 452-ku pro kategorii Classic - Myšák už se na vás do HK chystá...
Přílohy
IMG00209-20100822-1347_2.jpg
IMG00209-20100822-1347_2.jpg (26.47 KiB) Zobrazeno 1399 x


http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 23 srp 2010 14:13

hmm, prijde mi ze ta hlaven neni tovarni - muzes tam prosim oskrabat kus aby to bylo videt ze to neni lilja ci nejaka jina capyna?:)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kubajzz » 23 srp 2010 14:17

Hmm, takhle podle mě vypadá odstřelovačka.
Ještě by to chtělo řemen, bez řemenu je odstřelovač nahranej.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 23 srp 2010 14:19

Grinch: Zkusím to vyřídit Myšákovi, ale spíš tě bude chtít :evil: střelit do pr.... :lol:
Kubajzz: popruh je cestě
Přílohy
IMG00210-20100822-1347_2.jpg
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Hungry » 25 srp 2010 15:35

VŠEM PŘÍZNIVCŮM RS

Vzhledem k nově se objevivším technickým okolnostem jsme nuceni posunout termín konání z avizovaného termínu 5.9.2010 na nový termín 10.10.2010.
Doufám, že jsme tím nikomu nezpůsobili potíže, naopak poskytneme více prostoru pro přípravu a trening.

http://home.tiscali.cz/cz480873/Propozi ... 102010.pdf
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 27 srp 2010 16:19

Vzhledem k předpovědi na zítřek se vyloženě těším :)

Protože Ti, kterým to lítá jednou dírou budou tak vydeptaní, že trefí úplně prd a já, kterýžto jsem zvyklý na debakly a úlety budu konečně slavit úspěch :)

Nevíte náhodou jak se dá napsat "Ďábelský smích" ?

Třeba takto:

"Muehehehehe, Mueheheheheeeeeee ..."

Těším se na Vás na všechny :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 27 srp 2010 21:09

Grinch: Nechci ti kazit radost, ale hadej co jsme dnes s Tomem, Zdenkem a Irmou dnes v desti delali na Chaloupkach? :wink:
Air Arms EV2 MK III
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 27 srp 2010 21:25

Lehce panu Grinchi napovim : jeste ted jsem rozhozenej, odvolavam o nekterych seriich R50 co jsem odvolal :).
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 27 srp 2010 21:51

Ja jsem byl dnes take na strelnici, vse pripravit na zitrek .. a mam pro Vas dobry tip pro zitrejsi dobry vykon: .. vezmete si sebou repelent :wink:
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 14:03

Drazi strelci,

predem bych chtel vsem velmi podekovat za super stravenou a prostrilenou sobotu.. organizatorum za, i kdyz zaspale zahajeni, vybornou soutez a super zabavu... neb o tu jde predevsim...

zavod se mi libil, i kdyz pocasi stalo celkem za starou backoru, i tak se to dalo a bylo to super... sam jsem na sobe krapet zapracoval coz se si myslim krapet podepsalo na vykonu - bohuzel je pro mne stale likvidacni prvni disciplina rukojmi kdy dam na zacatku treba same desitky ale proste posledni dve az tri rany mi zakonite spadnou a zmeni se to v popravu.. a pak uz neni jak se vyhrabat... ale i tak mne to bavi... neb o zabavu jde predevsim ...

takze pro mne super stravena sobota...

nicmene,... a ted uz se zacina Sidewinder obracet doma neb jsme meli krapet rozhadane dopoledne...

Velmi rad bych zde rekl neco MaO komunite, specielne rozhodcim, zakladatelum... je mi jasne ze si treba i nekoho rozhadam, minimalne zrejme Roberta ci Zdenka, ale rad rikam svuj nazor (byt nemusi byt vzdy pravdivy) ale jiz z principu NEBUDU nikdy patrit do stada, kteremu staci budoucnost, ktera je jim predlozena, naservirovana a nikdy se nespokojim s pocitem, ze nejak to proste bude a je mi to jedno...

Verim, ze jakakoli kritika je prinosem a popudem k tomu, neco resit ci vyjasnit, a proto bych mel par bodu, ktere bych zde touto formou rad vyresil, neb dohadovanim se mimo s rozhodcim se nic nevyresi a bude to tvrzeni proti tvrzeni...

je mi jasne, ze ac jsem vcera slysel neajke nazory, ktere byly na soutezi probirany a debatovany ve vetsim hloucku nez v jednom ci dvou personech, ze zde je bduu prezentovat jen ja sam a ze v jejich obhajobe ci prezentaci bude zase sam...

Nicmene jsem si zvykl, ze jsem za pitomce .. ale pro mne je lepsi byt pitomec a zachovat si sve ja a vyjadrit svuj nazor a nechat se treba i udolat ci presvedcit, ale padnymi apravdivymi argumenty...

Na obranu tvurcu pravidel reknu to, ze je jasne, ze se nelze zavdecit vsem, vyslechnout vsechny a menit pravidla tak, aby byla schudna pro vsechny a vyhovovala vsem.. to pak neni soutez...

Tedy k bodum, ke kterym mam pripominky:

1/ Smajlici - tato polozka byla jiz letos vylosovana jiz potreti. Dle meho nazoru je to polozka, ktera nikoho nikam neposune ale dokaze dost ublizit... ale je doopravdy nutne aby zde byla trikrat?

nepomohlo by treba pravidlo (nikoli z me hlavy) - pravidlo JEDNOU A DOST??? tim bychom meli na kazdy ligovy zavod jednu disciplinu a vse by se vystridalo...

Napadla me jedna polozka a styl smajliku, ktera by byla dost zabavna a presto kladna celkem velky napor na psychiku a um strelcu a proto doufam, ze ji bude dan aspon prostor na vyzkouseni od poradatelu... jak dokoncim navrh terce dam to sem na posouzeni publiku...

2/ Vysledky - zde jen mala zajimavost a otazka pouze pro strelce - NE PORADATELE A TVURCE PRAVIDEL - "JAK BY SE STRELCUM LIBILO, KDYBY VYSLEDKY DISCIPLIN VIDELI A Z PO UKONCENI SOUTEZE??? ABY BEHEM SOUTEZE SI NIKDO NEDOKAZAL SPOCITAT JAK NA TOM JE, ABY SI NEREKL STACI MI SPODNI RADA, ABY TI Z KONCE LISTINY NEHAZELI FLINTU JESTE DO ZITA... KDO BY UNESL TO NAPETI A PRO KOHO BY TO BYL PRINOS

Pro me osobne by to byl obrovsky prinos... dalo by to soutzezi daleko vice napeti a soutezivosti nez ma ted... ted jde pouze o to kdo si to lepe spocita, prepocita, vykalkuluje a dostane se do pohody... vim naprosto jiste, ze nekteri by to proste neunesli a vysledky, ktere by pak podali by byly katastrofalni...

Behem meho vyptavani behem souteze jsem dostal nejake souhlasne a i nejake vydesene odpovedi - nekteri by to uvitali a nekteri odpovedeli - To si nedovedu predstavit, vis jaky by to byl psychicky napor? .. a sme v te soutezi damicky a nebo neco vydrzime??? (nic Proti Irmicce a Marketce, dle meho mate vetsi "koule" nez nekteri jini, sebe nevyjimaje :)

3/ a ted asi to nejkontroverznejsi oc se mi jedna - Zatez
- mozna si nekdo vsiml, nekdo nevsiml (zde ale nevim proc, ze by to bylo malo proklamovano, nebo si strelci neuvedomuji jaky zasadni vliv toma???) o podobe zateze na dalsi rok... drzeni zbrane po dobu 10sec pro smazani vykonnosti mezi strelci...

Nova podoba byla testovana v Chaloupkach a zucastnilo se ji kolik? cca 7-8 stalych strelcu z MaO? pricemz co jsem zde pochytil, tak nelibila se min 3-4 strelcum, schvalovali ji tak 2-3 strelci a jedno to bylo zbytku...

a nyni jsem zjistil ze nova podoba byla schvalena a pocita se s ni jako s bernou minci na pristi rok???

NESOUHLASIM, NEBERU, PROTESTUJI...

Chapu, ze nyni jsou velke rozdily ve vykonnosti - Zdenda, ja, robert mame rychle a pomerne kvalitni vysledky ... ale prohledli jste si poradne tabulky vysledku? Opakovacka neni az tak vyhodou (viz Venca Freylich ted na zavodech) a napriklad i ja kdyz jsem dal nekdy predminuly zavod za 14 a neco sec a pouze 25b, tak Tom Topka me prestrilel krasnymi 30b za 30sec!!!
Tedy jak moc hraje cas roli???
Dalsi vec je, dle Robertova nazoru - ROZDILNA FYZICKA ZDATNOST STRELCU - SOUTEZ BY NEMELO ROZHODNOUT JAK DANY STRELEC UMI KLIKOVAT CI NIKOLI...

neco na tomto nazoru bude, ale strilime BR a nebo "simulaci odstrelovace" ??? Nerikam, ze vykony nejsou rozdilne, jsou, ale nemaji byt v soutezi nejake rozdily?

To si doopravdy nechame vzit JEDINOU ZATEZ V MAO???

Dobre tedy, chapu, ze nekteri jedinci, kamaradi strelci, maj izdravotni problemy, mohou potkat kohokoli z nas... ale sahneme si vsici do svedomi a uprimne rehneme, co vuebc chceme?

Chceme zabavnejsi BR v leze na zabavne terciky a nebo neco co nam da "pokourit" a zkusi z nas vyzdimat strelecke maximum za vsech aspektu???

Pokud nekdo ceka, ze v soutezi kde se jedna o "simulaci odstrelovace" dojde, lehne si, uvelebi se, nacvici si spravnou frekvenci mackani spouste bez strhavani a jen se mu budou pred laufem menit terce... PAK MI DRAZI KOLEGOVE PROMINTE ALE ASI SEM VLEZL DO SPATNE SOUTEZE...

Nelibi se mi smer, kterym to speje...
Nelibi se mi, ze jedina "zatez" ktera v soutezi je je par kliku, ci drepu a uz ani to nebude... fyzicka zatez bude spocivat v tom kdo udrzi v naruci zbran (pak bych chtel znevyhodnit ty, co maji deti, neb maji cvik jak je drzi v naruci, ... dale znevyhodnit ty, kteri maji lehci flinty a naopak zvyhodnit ty, kteri maji slabsi ruce)

Nelibi se mi, ZE JEDINA PSYCHICKA ZATEZ, NAPOR NA HLAVU STRELCE, JE TO, JAK MOC SI POHORSI PO DALSI DISCIPLINE...

Organizatori prominou, ale osobne chodim na soutez pro zabavu a je mi jedno jak skoncim.. takze tim bych chtel naznacit ze psychicky sem v pohode a hlava na to nema vliv...

A to, ze nekteri jedinci maji pocit ze nezvladnou vic je smesne... A ONI BY TO ZVLADLI, NEB LIDSKE TELO JE BOZI NASTROJ A DOKAZE I NEMOZNE KDYZ SE SPRAVNE ZATLACI...

Ale nikdo tlacit nechce... MY VSICI STRELCI Z LIDU BYSME SE MELI VYJADRIT K PODOBE MAO A RICI, CO NAM MAO DAVA A CO NAOPAK POSTRADAME... NEBO NEMAME VLASTNI NAZOR, A KDYZ MAME, DOKAZEME SE ZA NEJ POSTAVIT???
-----------------------
Nyni jen abych nehanel, a nekafral k podobe zateze, podam zde SVUJ VLASTNI NAZOR JAK BY TO MOHLO VYPADAT...

Po mem vcerejsim mereni a propocitavani jsem se dostal k zajimavemu vysledku...

PROVEDENI KLIKU:
- tak kliky jsou strelci schopni delat v casovem rozmezi 4,5 - 8,5 sec v prumeru !!!
- i nekteri rozhodci si vsimli, ze styl provedeni kliku u jednotlivych "cvicencu" je natolik rozdilny, ze ma zasadni vliv na rychlost... od poctivejsich kliku az po ujebavaci.. vse tam bylo...
- klik by mel vypadat tak, ze pri pohybu by se melo pohybovat cele telo v primce a ne pouze harmonicky kmitavy pohyb + - 5cm v oblasti hrudniku
- ale chapu ze nekteri maji u briska mene prostoru a dela to problemy... tedy co tato zmena?:
PRI PROVADENI KLIKU BY ROZHDOCI MEL RUKU V PEST POSTAVENOU MALIKOVOU HRANOU POD HRUDNIKEM STRELCE NA UROVNI RAMEN NA PODLOZCE A ZAPOCITANY KLIK BY BYL POUZE TEHDY KDYZ BY STRELEC RAZNE NARAZIL DO PESTI - TIM SE VYMEZI TOMU, ZE JE VSICI DELAJI RUZNE A CAS KLIKU SE SJEDNOTI A BUDE ZAVISET POUZE NA KONDICI CVICENCE, POKUD ROZHODCI NEUZNA KLIK, NEZAPOCITA JEJ A STRELEC MUZE HNED BEZ PRERUSENI NAVAZAT JEDNIM NAVIC DO CELKOVE VYSE 5KS
- Tedy shodneme se, ze tato uprava provedeni kliku nam zvysi dobu provadeni kliku na cca 5-6sec za soucasneho NEJVETSIHO NAPORU A ZATEZE NA RUCE - coz se zakonite musi projevit na strleckem vykonu dle slov jednoho z poradatelu...

PROVEDENI DREPU:
-k provedeni drepu neni nic moc co dodat, vykonnostne slabsi jedinci na ruce zde maji ekvivalent, ktery ma obdobne fyzicke zatizeni
- doba provedeni drepu byla vcera cca od 6sec u roberta po cca 12sec u jineho strelce
- zde bych nemel zadne pripominky

NOVODOBA ZATEZ - DRZENI ZBRANE
- tato zatez by mela nahradit vse predesle - eliminovat fyzicke rozdily mezi pseudosnipery a zamezit tak lehkym ci tezsim utekum na vysledkove listine...
- dle meho nazoru je toto DEGRADACE SOUTEZE A PUSTY ALIBISMUS
- nechci se dotknout zadneho strelce ci strelkyn, vim, ze jste vsici super lidi a ze soutez vas bavi...
- chapu ze dle slov poradatelu by TATO PODOBA MELA DAT VYHODU STRELCUM SE ZDRAVOTNIM HANDICAPEM (KOLENA, KLOUBY, ZADA ATD) - TOTO NAPROSTO CHAPU A UZNAVAM A AKCEPTUJI

Z DRUHE STRANY PROC BY NA TO MELI DOPLACET JINI???

Tedy k "ME NOVE PODOBE ZATEZE"
- Strelci by dostali na vyber z techto moznosti:
1/ KLIKY - pro ty nejvykonejsi strelce, v upravenem provadeni cviku se TI NEJLEPSI dostanou na casy kolem 6sec za vysoce vynalozene namahy na ruce

2/ DREPY - pro strelce slabsi na ruce ale presto ve fyzicke kondici, zde se opet TI NEJLEPSI dostanou na casy kolem 6-8sec bez vynalozene namahy na ruce !!!

3/ DRZENI ZBRANE PO DOBU 10 SEC (MOZNA PO DOBU 7SEC) - tato moznost bude nabizena hlavne pro strelce se zdravotnim handicapem, Tito strelsi nejsou schopni ve dvou predeslych disciplinach schopni udelat kliky ci drepy za mene jak 10sec, tedy tato moznost JE PRO NE ZCELA JASNE VYHODOU - NEDEGRADUJE JE VE VYSLEDCICH NA KONEC A PRESTO JIM DAVA SANCI ZVITEZIT ... PROTOZE I V ZATEZI JE VICEMENE ROZHODUJI CI BODOVY ZISK PRED CASEM

---------------

a kdyz to shrneme - u "ME PODOBY ZATEZE" mame najednou prumerne casy provedeni kolem 7sec u vsech trech provedeni discipliny (zalezi jestli i drzeni bude za 7sec ci 10sec) s tim, ze kdyz clovekbude chtit zamakat tak proste makne a nabusi kliky ci drepy a jenom proto aby ziskal cca 1-3sec naskok!!!

--------------
Rad bych zde jeste neco podotkl, jmenovany nejmenovany strelec mi velmi rad doufam odpusti ze jej budu jmenovat...
Dany strelec Tomas pri zjisteni, ze se na dalsi rok jiz pocita napevn os novou podobou zateze rekl:
"PROSIM? ALE JA KVULI TOMU ZACAL KLIKOVAT!!!"

a co by z toho pro nas strelce melo vyplyvat? ZE JE PRECE HEZKE, ZE V DNESNI DOBE POVALECSTVI A NICNEDELANI NAS TATO DISCIPLINA MA SNAHU DONUTIT ALESPON NECO SE SEBOU DELAT!!!, ...

NEBO JSME NA TOM TAK SPATNE, ZE MISTO TOHO ABYSME ZDOKONALOVALI SEBE, SVOU VYKONNOST STRELECKOU A FYZICKOU, PRO DANOU SOUTEZ, TAK RADEJI UPRAVIME PRAVIDLA A NAUCIME SOUTEZ PRACOVAT PRO NAS???

A TO VAS LIDI DOOPRAVDY BAVI? CI JINAK A TO BY VAS TAKTO DOOPRAVDY BAVILO???


Jen se hrozim chvile, kdy po prijezdu na soutez uvidim na palpostech BR stojany a stolice ... :(

-----------------------------------------

Dnes mne Robert doopravdy urazil, nastval a popudil, neb jsem to zrovna od neho necekal.. rekl mi po tom, co jsem toto probirali, ze myslim jen na sebe...

Pokud i nekdo ziskal stejny nazor po precteni toho co jsem psal vys, tak toho hluboce lituji...

To, ze cirou nahodou diky praci co delam jsem schopen udelat kliky jak delam, jde u me bokem... myslim ze co jsem nastinil dava sanci tem co chteji pro sbee neco udelat vyniknout a tem kteri nechteji to vesmes stejne ponecha jakousi vyhodu ci schopnost udrzet s nimi krok


Jen mohu ale tvrdit to, ze mi jde spise o soutezivost a o to videt, jak jsou ze sebe lide schopni neco dostat, nez jen to jak necinne prihlizeji tomu jakym smerem jsou vedeni...

Mao mi dava to, ze potkam spoustu bajecnych lidi, stravim s nimi super den, zastrilim si a proste bude to den mezi lidmi, kteri jsou aspon v tomto smeru stejne prasteni, jako ja...

v zadnem pripade nejezdim kvuli tomu, abych vyhraval, beru to jako spestreni a zabavu...
NYNI BYCH RAD POZADAL STALICE V MAO ABY S EI ONY VYJADRILY - VIM, JAKY NAZOR MA SIDEWINDER, PREDPOKLADAM, ZE VIM JAKY NAZOR MA SPORTOVEC, ALE ZAJIMA ME PREDEVSIM NAZOR STRELCU, KTERI NEJSOU PORADATELE A KTERI STRILI MAO JAKO RADOVI STRELCI...

protoze pro ne by soutez mela byt postavena a na jejich nazoru zalezi... tedy prosim tyto strelce o jejich nazor:
Kouba Martin
Šeneklová Irma
Tesař Jan
Jindra Tomáš
Kučera Tomáš
Benda Michal
Hevera Zdeněk
Ťopka Tomáš
Dostál Martin
Jindrová Markéta
Jindra František
Grivalský Štefan

...

Chci poprosit Roberta aby se alespon nejaky cas udrzel na uzde a nechal se projevit jine nez muj vylev smete se stolu, smazne ci jinak zakamenuje .. DEKUJI
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 29 srp 2010 15:34

To Grinch: Tu posledni vetu budu delat ze jsem necetl, byl to asi pouhy pokus o vraceni mi urazky..

Jinak pokud by se nekomu nechtelo cely Grinchuv elaborat cist, tak to shrnu v nekolika vetach:

A) Smajlici: Grinch navrhuje zrusit, nebo alespon omezit losovatelne polozky na "jednou a dost". Jednou jsme stanovili tuto polozku jako losovatelnou a tak ji najednou nemuzeme z losovani vyradit. Nahoda tomu chtela a Smajlici byli letos jiz potreti - je to holt smula a priste ji opravdu z losovani vyradime - v zajmu zachovani atraktivity souteze. Pri zavedeni pravidla "jednou a dost by nam zaprve jedna polozka chybela .. zadruhe bychom tim strelcum prilis zjednodusili zivot - Napoleon uz byl? .. tak na nej nemusim trenovat .. a to preci nechceme ..?

B) Vysledky: Grinch navrhuje vyhlasovat vysledky az na konci souteze. Kdo vysledky videt nechce, koukat se na prubezne vysledkovky nemusi. Predpokladam, ze az do posledni polozky strili vsichni bez rozdilu na maximum, ceho jsou schopni, takze vubec nevim, co chce Grinch resit. prubezne vysledky jsou kazdopadne ozvlastnenim souteze a spousta lidi je chce vedet - nehledne k tomu, ze prave prubezne vysledky vytvari ten potrebny tlak na zavodniky - a strilet pod tlakem, o tom to je!

C) Zatez: Grinch navrhuje pro pristi rok pridat moznost drzeni pusky po jistou dobu pro ty, kteri nejsou dostatecne fyzicky zdatni k provadeni kliku ci drepu. Ano, chceme do jiste miry simulovat praci odstrelovace - ale na druhou stranu se jedna o streleckou soutez, otevrenou siroke verejnosti. Nelze tedy chtit po strelcich dvoudenni prechod neznamym terenem pouze s mapou a kompasem a pote celodenni cekani na pozici na svou jednu soutezni ranu. Naopak, je to strelecka soutez, ktera ma nejen overit strelecke schopnosti ucastniku v ruznych situacich, ale hlavne lidi bavit. A proto je nutne, aby byla postavena otevrene a hlavne ferove .. a jelikoz nejde o atletickou soutez, ale soutez streleckou, je myslim na miste zavedeni takove formy zateze, ktera bude pro vsechny strelce stejna - a jelikoz zalezi na case, musi byt stejne dlouha. Drzeni vlastni pusky na napnutych rukou je sice mensi zatezi, nez provedeni peti kliku, to ano, ale zatez to stale je dostatecna .. a hlavne pro vsechny zcela ferova. Fyzicky zdatnejsi bude mit stale vyhodu - mene se unavi. Clovek s lehkou puskou bude mit take popravu vyhodu mensi zateze. A mimochodem .. prijde mi mnohem "realnejsi", kdyz bude strelec drzet svou vlastni pusku po jistou dobu a na povel musi s puskou zalehnout, vytvorit si velmi rychle streleckou pozici a presne zasahnout cile .. nez kdyz strelec klikuje vedle pripravene a namirene pusky, ke ktere poslednim klikem pouze prilehne a hned strili..

Rad si kdykoli prectu nazory ostatnich strelcu, ale je potreba predem pocitat s tim, ze toto forum necte zdaleka kazdy .. vetsina se radeji venuje praxi, nezli bohapustemu placani a teorii. Proto budu rad, kdyz tuto diskuzi zavedeme na pristim treninkovem zavode V Chaloupkach, ktery bude jiz 18. zari!
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 16:18

Roberte promin,ale tim,co a jak si napsal si potvrdil prave tu mou posledni vetu...

vis,ze te uznavam jako strelce se spoustou zkusenosti, i jako kamarada ... A prave jsem si myslel,ze i Ty znas mne a vis,ze mi rozhodne nejde o to si v MaO honit triko a protezovat svuj prospech na ukor jinych...

mym umyslem bylo aby si kazdy strelec precetl co mne k tomu vedlo a proc sem napsal,co sem napsal...

Nacez si vytrhl streva z kontextu a po Robertovsku (nejsa schopen snest kritiku) si do nich vepsal sve ...

A TO PROSIM I PRES MOU PROSBU ABYS TAK NECINIL A NECHAL JINE VYJADRIT JEJICH NAZOR...

chtel jsem aby si kazdy sedl a napsal co od mao ocekaval,ocekava a chce...

ALE POKUD JSOU PRO TEBE ROBERTE NAZORY A POCITY DRUHYCH POUHYM PLACANIM,TAK MI PROSIM PROMIN...ale placat si budu dal

ja Tvuj nazor vzdy vyslechl,prijal ci odpovedel,... Ale nikdy Ti nerekl, ze placas nesmysly...

a budu velmi rad kdyz SAM ZAVDAS POPUD K PODNETNE DEBATE NA ZAVODECH... A treba i na ligovem, kam dozajista dojede daleko vic stalic a lidi,kterych se to tyka,nez na Chaloupky...

moc rad uslysim i predstavu jinych strelcu nazivo nez jen TVUJ NAZOR PORADATELE...

a co se tyce nove podoby zateze - drzeni pusky misto lahvi s vodou byl muj napad - jsou to presne moje slova, ze by kazdy drzel svou pusku, kterymi jsem to Tobe argumentoval ...

jinak za Grinche - od MaO OCEKAVAM ZAVOD KTERY MNE PROVERI PO VICERO STRANKACH NEZ JEN V TOM,JAK MAM VYCVICENY POSLEDNI CLANEK UKAZOVAKU...

a Tvuj nazor,ze naprosto STACI ZE JE STRELEC POD TLAKEN,JAK ODSTRILI JINI A JAK SKONCI PO DISCIPLINE A ZE JE TO NESNESITELNY NAPOR...PROMIN ALE TO MI JAKO PSYCHOLOGICKA STRANKA A SIMULOVANA ZATEZ NESTACI...

zklamal si me Roberte,zes mou prosbu nevyslysel...
Naposledy upravil(a) Grinch dne 29 srp 2010 17:37, celkem upraveno 1 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 135
Registrován: 16 srp 2005 14:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Honza » 29 srp 2010 16:28

Zatím jenom takový malý komentář k včerejšku. Dle mého bude velký problém se střílením obou kategorií najednou, včera jsem byl na střelnici od 8 a odjížděli jsme někdy o půl páté. Vyšlo to na 2 rundy. Čili s třetí rundou a dalším časem na vyhodnocení je to prostě logicky o 1/3 delší a to už není únosné.

Ti smajlíci jsou opravdu dost nevděčná položka, buď třeba zveďme nějakou obměnu, bodované zóny, nebo prostě něco, ve stávající podobě je to ztráta 1 hodiny času. Ideální stav je asi prostřídat co závod, to jedna losovatelná položka.

K té zátěži. Osobně jsem letos vůbec nechtěl střílet z důvodu, že jsou právě v případě A1907R takové rozdíly- myšleno přesnost této zbraně a čas provedení. Ať si kdo chce co chce říká, letošek alespoň pro mě nepředstavuje moc "férovou" soutěž, beru to spíše jako takové lepší tréninky a DOUFÁM, že se to od příští sezóny změní. Martin to zajisté myslí dobře, ale právě z tohoto titulu má nová verze zátěže smysl. I těch "pitomých" 10% hraje roli.

Svůj názor na bodové hodnocení zde raději nebudu šířit, neb si myslím, že to byla cesta špatným směrem. Ale ještě jedna věc k zamyšlení - svého času Harp navrhoval odstřílet soutěž po rundách najednou, na konci vyhodnotit. Teď si myslím, že to není vůbec špatný názor. Soutěž by to zrychlilo, přibyla by i ta trocha nejistoty, celkově bych to považoval za pozitivní, alespoň k zamyšlení.
Naposledy upravil(a) Honza dne 29 srp 2010 16:31, celkem upraveno 1 x.
geoserver.rajce.net
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Vaskent » 29 srp 2010 16:29

no Grinch pěkně píše, jen chci tě upozornit že bych méně chodil kolem jedné věci. Piš věcněji, myslím že už po prvních 50-ti řádcích většinu lidí přestane bavit toto číst ;)

dále k tomu co tu popisuješ, myslim že máš a nemáš pravdu. Vždy budou dva názory (na vše) a to ten, že je to dobrý, a neni to dobrý. Nikdy neudělaš něco co by bylo super z jakéhokoli úhlu. Co se výsledků týče, oba způsoby (současný a tebou navrhovaný) má své, někdo nezvládne že neví jak na tom je, někdo se složí z toho že ví že vede nebo že je na chvostu....

k tomu prý kontroverznímu tématu zátěže. Nemyslim že by to někoho nějak zvlášt zvedalo ze židle, ale muj názor je stejný jako pravidlatvůrců. Skrátka když by mi bylo 70, nebo když bych měl potíže s klouby a nemohl klikovat či dřepovat, ale jinak bych chtěl střílet MaO, jak to udělam? Chapu že se někerym lidem to nebude libit jako tady Grinchovi, ale v tomto případě jsem asi více solidární ;) a toto si myslím že je právě ten správný krok. Navíc nevim jestli sis někdy zkusil v natažených rukou podržet zbraň. Neni to nijak jednoduchy a myslim že s timto spousta lidí bude mit potíže pokud ji adekvatně neodlehčí ;)
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 29 srp 2010 17:09

Mas to mit :wink:

1 Smajlici: Uz to ze jsem je nekolikrat za sebou pokurvil a pripravil se tak o hodne bodu v soutezi je jasnym dukazem toho, ze proste smysl maji. Zaslechl jsem nazor o bodovanych zonach, coz je proti hlavnimu smyslu teto polozky i o zkraceni casu, coz je diskriminace lidi s malym zvetsenim puskohledu (cumenim do pozorovaku ztrati dost casu navic). Pokud mas nejaky navrh na vylepseni sem s nim, mozna z toho bude i nova polozka. Pokud jde o opakovani losovatelnych polozek, byl bych pro odstraneni az napotreti. V lonskem rocniku byl trikrat po sobe tacek.

2 Vysledky: Libi se mi vic soucasny stav, nebot muzu kalkulovat s rizikem v poslednim kole. Jinak klidne muzes na kolecka dat patnact ran a co trefis, to trefis. Tim by kolecka dost zratila smysl. Nebo ti jde prave o to?

3 Zatez: Soucasny stav se mi nelibi i pres to, ze jsem se dostal behem roku z puvodnich 45s na 25s. Zatez mela slouzit ke zvyseni tepove frekvence a ne k honeni nejakeho casu. Cas samozrejme vypustit nelze (komu by se asi potom chtelo neco delat rychle). Navic nejsi sam kdo si vsimnul, ze provedeni kliku u nemaleho procenta jedincu je o rychlem naznaku pohybu a nikoliv o skutecne zatezi. Problem je, ze ve snaze o rychly cas se k tomu uchyluji vsichni klikari a je potom tezke to napadnout. Na novem systemu se mi moc nelibi znevyhodneni tezkych zbrani, ale to je asi dobre a hlavne muj osobni problem :wink:
Air Arms EV2 MK III
Odpovědět